Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja na początku to szalałam aż facet przede mną uciekał hehe Teraz to już tak na dawnym poziomie. Choć bywają dni że nie mam ochoty ale to wcale. Nikt by mnie nie ruszył 😉 Pora się zbierać do domku. Buziaczki dziewczyny:*
Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego:
"...w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków.
Jeśli z jakiś powodów nie możesz spać na lewym boku, nie oznacza to, że coś złego się stanie. Wiele kobiet nie wie o zalecanej pozycji i wybiera dla siebie najwygodniejszą (czasem nawet na plecach) i nic złego się nie dzieje. Jeśli pozycja jest niekorzystna to zaczynasz się w niej po prostu źle czuć. Poza tym często dzieje się tak, że pomimo że ułożysz się kładąc do snu na lewym boku, kiedy się przebudzisz już jesteś na prawym lub na plecach. I trudno z tym walczyć. Można podpierać się poduszką - wałkiem pod plecy i małą poduszeczką pod brzuch. Między nogi też najlepiej włożyć poduszkę. Wtedy spanie staje się wygodniejsze i można się łatwiej przyzwyczaić do zalecanego boku."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też miałam taki problem z Mariuszem, jak jeszcze z nim byłam 🤨
Jestem właśnie po kłótni z nim i ostatecznym rozstaniu. Napiszę więcej później, bo właśnie sąsiadka zaprosiła mnie na kawę. Oczywiście o ile będziecie chciały wysłuchać moich żali/ żalów- kurczę nie wiem jak jest prawidłowo ☺️
Powiem tylko, ze wczoraj dostał od nas pięknego liścia w twarz, aż miło było słyszeć jak ładnie siadł. No za nic nie dostał. No ale ja nie chcę takiego życia. To ja spadam, do spisania później papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej Basik współczuje problemów z partnerem...aż żal słyszeć że on teraz gdy jesteś w ciąży tak się zachowuje...

Mój Mąż przyznał mi się że po porodzi boi się tego że go odstawi na dalszy tor i będe tylko dzieckiem się zajmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...