Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nie ma co wariować. Ja miałam robione toxo na początku. Kota też mamy takiego podwórkowego. Wystarczy ze po kontakcie z nim myje ręce. Chłopak mi zdrowy rosnie. Też sadziłam ze bede miała przeciwciała na toxo bo wychowałam sie na wsi a tam i koty i psy były, myszy. Wiadomo jak to z dziecmi bywa. A tu taka niespodzianka. Nie ma co świrowac bo to tylko odwrotny skutek przynosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam tylko jedno badanie, na początku i miałam przeciwciała..znaczy się - jadłam dużo brudnego piasku z kupami 😁 :laugh: 😁 :laugh: 😁 i nie wiem, czy powinnam mieć jeszcze jedno, bo tu takich rzeczy nie badają...tu najważniejsze są wenery 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielkie dzięki dziewczyny za pomoc. Powiedzcie mi jeszcze jak to u was było z ruchami maluszka. Jak pisałam jestem w 21tc. Ruchy poczułam w 18t. Martwi mnie to że wciągu dnia jakoś specjalnie tych ruchów nie czuję. Natomiast po jedzeniu i gdy położę się na plecach to mały szaleje. Jak to u was jest?? Aha i jeszcze jedno: czy byłyście może na usg4D?? Jeśli tak to w którym tc. Czy na takim usg będzie już widać płeć??:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Dziewczyny... co prawda rzadko tu zaglądam... No ale się dzieje 🙃 Jakie SEXI dwupaczki jesteście no no no 😉 brzucholki jak się patrzy 😉 (Emilka - jak to się mówi - ciasny ale własny 🙃 piękny domek ma Olga) Serdeczne GRATULACJE dla wszystkich rozpakowanych i już 100% mamusiek!!! I kto by pomyślał że ten niby długo oczekiwany czas tak szybko nadszedł... a jeszcze tak niedawno dowiedziałam się że zostanę mamą a tu już porodu czas.... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszłam z domku a tu nastepne maleństwo 🤪
Aniulka Gratuluje[color=#008000][/color]

Emi sliczny brzusio 🙂

Amii pisała byśmy trzymały kciuki za to by jutro wyszła ze szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka gratulacje!!!
Emilka chata na wypasie 😁
Magnolka nie daj się zwariować- higiena przede wszystkim i będzie dobrze 🙂
* Zakażenie przez głaskanie kota po futrze jest mało prawdopodobne. Zagrożeniem może być natomiast czyszczenie pojemnika na jego odchody oraz kosza na śmieci. Warto robić to w gumowych rękawiczkach.
* Jeśli mamy dom z ogrodem, unikajmy prac, w których brudzimy ręce ziemią, a jeśli już tak się stanie, to natychmiast umyjmy je wodą z mydłem. Oczywiście najlepiej pracować w gumowych rękawicach.
* Spożywanie i obróbka surowego lub niedogotowanego mięsa pochodzącego z zarażonych zwierząt także może stanowić zagrożenie rozwoju choroby. Warto jednak zaznaczyć, że już parominutowe gotowanie produktów mięsnych w temperaturze powyżej 66 oC lub pozostawienie ich na dobę w zamrażarce zabija pasożyta Toxoplasma gondii. Źródłem zakażonego mięsa mogą być głównie świnie, owce, kozy i drób.
* Deski do krojenia, noże, zlew i blat kuchenny powinny być dokładnie umyte po przygotowaniu mięsnych posiłków.

Nosicielami toksoplazmozy mogą być nasi domowi ulubieńcy: psy, świnki morskie i przede wszystkim koty, ale również świnie, owce, kozy i drób.
Głównym źródłem zarażenia kotów jest polowanie na drobne gryzonie (i oczywiście ich zjadanie). Ograniczenie swobody kota poza domem zapobiega przenoszeniu się infekcji z innych zwierząt, co znowu chroni nas przed infekcją

Co do USG to poczekaj jeszcze, zrób sobie ok. 30tc, dzidziuś będzie większy 🙂
Ruchy czułam ok 19tc, ale to takie bąbelkowe i faktycznie nasilały się i nasilają po jedzeniu, zwłaszcza słodkiego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...