Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pobudka!
wstałam..noc do bani..w ciągu 6h snu pędziło mnie non stop do kibelka, jak nie na jedno to na drugie..
teraz męczy mnie mój dziwny, niewiadomego pochodzenia kaszel.. 😠
a no i dziś mam swój trzeci termin porodu, wyznaczony z usg na podstawie wielkości główki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobietki 🙂

Od 5 na nogach 🤪 ale co tam jestem mega wypoczęta 😉
Powiedzcie mi czy też miałyście problemy by znaleźć sobie pozycje do karmienia w nocy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w nocy karmię albo na leżąco brzuszek do brzuszka, oboje leżymy na boczku i mały tak zasypia i już tak zostaje, albo idę na kanapę, owijam się wężem (poduchą w kształcie C, z którą spałam w ciąży) i karmię w sposób klasyczny - tak częściej, bo jestem spokojna, że młodemu się odbiło; no i wtedy zaglądam na brzuszka 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski u nas noc w miare
mała obudzila sie o 23 i walczylam z nia do 1, potem pobudka o 4 i o 7, wiec nie jest zle...
teraz znowu spiocha ale pewnie nie dlugo bo juz sie kreci w lozeczku
zaraz przychodzi polozna i bedzie wazyc moja kruszyne ciekawe ile wazy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

Kurcze zazdroszcze Wam tych swiadomych usmiechow Maluchow 😆
Ja narazie czerpie przyjemnosc z tych "przez sen" 🙂

Noc ok - nawet sie wyspalam
ale wieczor wczoraj - kiszka
tak z godzine Mala darla sie w nieboglosy ( dobrze, ze tylko godzine )
jakies wysokie tony generowala i prawie oddech tracila ...
tylko u Tatusia byl spokoj i zasypianie - u mnie placz
wiec oczywiscie siedzialam i ryczalam 😞
... gdyby nie Konrad wczoraj to jakbym pierdolnela drzwiami to nie wiem kiedy bym wrocila do domu ☺️ ☺️ ☺️ takie chwile sa najgorsze - bezsilnosc jest najgorsza ...

ale dzisiaj juz ok - zasypiamy u Mamy i slemy senne, rozanielone usmiechy 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa i chcialam sie pochwalic jeszcze, ze dzisiaj cipke przed Mezem zaprezentowalam ☺️ 😉
tak chodzimy, ocieramy sie o siebie - normalnie bzykanko w powietrzu wisi 😁
... ja to juz mam straszna ochote na sex a tu jeszcze ponad 3 tyg ☺️

Ania73 pepol moze juz w 1 tyg odpasc
trzymam kciuki za szybkie odpadanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂
U nas noc w miarę przespana. Pobudka co trzy godziny 😉 Tylko Małą coś gazy ostatnio męczą. Pierdzi jak stara 🤔 I nawet rumianek zaczął jej smakować odkąd słodzę go glukozą.
Co do nocnego karmienia to u mnie podobnie jak u JoZo - na leżąco otulone kołderką brzuszek do brzuszka. I zazwyczaj kończy się to tak że mama szybciej zasypia niż Mała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no właśnie, zapomniałam wczoraj się pochwalić, że Guti popatrzył mi prosto w oczy i się szeroko uśmiechnął!!! 🤪 🤪 🤪 🤪
Mam oczywiście nadzieję, że uśmiech ten nie był przypadkowym grymasem 😉
Czekam na kolejny!

W ogóle wczoraj był słodki i grzeczniutki, za to dzisiaj sobie odbija od rana 😠 😠 😠

Swoją drogą - Klapi, gratuluje pierwszego uśmiechu! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
my wieczorem i w nocy armagedon powtorka z kolki MEGA KOLKI 😞
bylismy dzis w przychodni bo strasznie sie zmartwilam tymi atakami maly palakal longiem 30 minut spocil sie zwijal sie z bolu ja plakalam maz nosil i na nic viburcol esputicon masaze 😠
polozna jak zobaczyla malego to mowi prosze co za kluska na wage i uwaga w piec tyg maly przybral 1700!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
my nocka przespana aż musiałam go budzić na cycunia 🙂
karminmy sie na leżąco bo w szpitalu tak się utarło i mimo, iż kupiłam poduszkę do karmienia to 2 próby mnie nie przekonały jeszcze.
myśle, ze wynika to ze skomplikwanych warunków mieszkaniowych - czyli braku wygodnego siedziska zeby z ta poducha sie ulokować.
pępol juz tak coraz mniej styka sie z podstawą i tylko patrzeć , jak sie zagubi w pajacu.
no i znów pytanko: jak ten pępol odpadnie to zostaje co?
a) sucha blizna - gotowy pępek
b) wilgotna blizna
c) ranka ????????????????????????????????
i czy na tym się kończy jego pielęgnacja czy jeszcze jakoś tam psiukamy kilka dni do osiągniecia zamierzonego efektu?
jeśli chodzi o uśmiech to ja juz nie chcę tak pisać ale mam wrażenie, ze mój bulbasek to juz kilka razy uśmiechnął się do mnie - tzn do mojego głosu chyba.
przez sen to się uśmiecha, stzrela fochy, wykrzywia się i w ogóle 😆
czy z wyjściem na spacer czekałyście na zgodę położnej czy pediatry?
ja mam zalecenie ze szpitala zeby wykonać wizytę pediatryczną pom. 7 a 10 dobą zycia.
czyli mam iść z młodym do przychodni.
czy ty samym zgłaszam go i przychodzi ta pielęgniarka srodowiskowa czy położna?
wcześniej nie mogłam iść no bo wyszłam w sobotę, potem święta a teraz to jeszcze mi się we łbie kołuje.
bartek iśc nie moze bo nie mamy slubu i ja tylko mogę go podobno zarejestrować w przychodni.
napiszcie, jak macie wiedzę, a pewnie macie mamuśki 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Mojej kruszynce pepek odpadl w 6 dobie 🙂
nadal bardzo Grzeczna
dzis w nocy budzila sie co 3 godzinki
od 8.30 prowadzila drzemki-teraz chyba usnela wiec biore sie za obiadek 🙂 🙂
zycze milego dzionka u nas dzis deszczowo 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka 73 sama musisz zarejestrowac sie do przychodni na te pierwsza wizyte 🙂 i pojsc
co do poloznej to pamietam w Polsce,ze jak lezalam w szpitalu to tesciowa biegala gdzies po polozna i ona przyszla chyba na drugi dzien jak wyszlam
tutaj polozna sama przychodzi-w szpitalu zglaszaja
pepuszek jak odpadnie to jeszcze musisz troszke poczyscic bo moze sie cos z niego"saczyc"
ale to chwilke albo i wcale ja to patyczkiem delikatnie przemywam cos z niego wychodzi// 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięksy wielkie elkka bo pępuszek to juz taki suszek i wisiekczyk, ale u podstawy jeszcze nie suchy tylko taki nieseksowny 😉 😆
a do przychodni pójdę prawdopodobnie jutro i będę musiała z małym no bo samego go nie zostawię więc spacer mu się trafi pierwszy w 9 dobie zycia bez żadnego werandowania 🙂
jak na taką pogodę go ubrać do gondoli i co wsadzić do wózka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobitki,

U nas dzisiaj ładnie swieci sloneczko ale wieje zimny wiatr. Także spaceek dzisiaj krociutki był. Może po południu pogoda sie poprawi.

Anka u nas do becikowego potrzeba akt urodzenia, pesel dziecka oraz zaswiadczenie od lekarza ze przynajmniej raz w ciazy byłaś u lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...