Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kirke i Madzik ja wciąż "rozkoszuje" się byciem ciężarną 😎

dziś przed 13 idę na ktg..a nóż może już coś będzie widac..zahacze jeszcze o swojego dźina bo to już tydzień po terminie więc pewnie będzie mi chciała wywoływać niedługo.. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie 🙂
klapi gratki fiu fiu nie pogadasz 😜
nasz syn sie rozregulowal 😞 wczoraj po kapieli zasnal na 15 minut i przez cala noc spal moze godz takiej kolki to nie mielismy nigdy 😞 plakal on i ja a tata cala noc nosil co prawda maly robi wielkie troche zadkie kupy i pierdzi a mimo to bardzo spina go brzuszek nie wiem co mu zaszkodzilo z mojego jedzenia dzis sama woda i angielka, musze sie przeczyscic to moze mu pomoze zakupie tez ten rumianek o ktorym wspominalyscie, jest mi bardzo smutno ze tak biedak sie meczy, jak pomysle ze na zeby bedzie to samo to az drze 😞
my lezaczek mamy bardzo starej generacji dostalismy w spadku po ilus tam dzieciach wiec mimo to kupowac nowego nie bedziemy narazie i takz niego nie korzystamy jak maly zrobi sie bardziej towarzyski to pewnie sie przyda.
biore sie za nauke poki maly sie uspokoil bo za 2 tyg pierwszy egzamin w tej sesji 😠
iskry foty mi nie weszly 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, wpadłam na sekundę miłego dzionka wam zyczyć.
moż ebędę monotematyczna, ale ja nadal męczę temat pępka.
on nie pachnie na kilometr tylko jak go powącham to czuję taki no nie iwem jak to określić "wysuszony" niezaspaecjalny zapach.
moze ja panikuję bo bartek mówi, że on nic nie czuje.
w szpitalu go nie wąchałam, dopiero w domu.
i załuje, ze nie wsadziam łapy do wody, jak go położne kąpały w szpitalu bo jak wlałam do wanienki i wrzuciłam termometr i te 37 stopni i wkładałam małego to sie darł w niebo głosy jakbym go do wrzątku wkładała.
w sumie to mi sie wydaje za ciepła ta woda i juz mam oczywiście schizę, ze termometr zepsuty.
wy też miałyście takie wrażenie?
ja to myślę kupić drugi termometr i porównać.
no dobra.
zakładkaron 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

... no klapi nareszcie znam kogos slawnego 😉

Sztunia jak to milo przeczytac, ze dziecko sie swiadomie usmiecha - tez tak chce 🤪 Oliwka narazie przez sen strzela usmiechy ... albo po mleku
ale i tak jestem zachwycona 😉

Ania73 ja tez panikowalam przy 1 kapieli i piszczalam do Konrada, ze Mala poparzy bo woda goraca ☺️ ... do dzisiaj mam wrazenie, ze ta woda jakas zaciepla, ale Mala jest zachwycona 🙂
... jesli chodzi o pepolek to jesli Bartek nie czuje to moze rzeczywiscie nie ma sie co stresowac

wczoraj dzien koszmar
cale szczescie masowanie brzuszka pomaga i jakies tam baki sie generuja 😉
chyba nie tylko nas ten wczorajszy dzien wymaczyl bo w nocy Mala przespala 2 razy po 4 godz pod rzad 🤪 czyli 8 godzin z przerwa na mleko i ogladanie swiata ( bez placzu )

oby dzisiaj byl lepszy dzien

zakladka bo glosna kupa poszla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMCIE ROZPAKOWANE I JESZCZE W DWUPAKU 😘

Mam pytanie do mamusiek karmiących cycuchem 😉 odciągacie pokarm? bo mi normalnie cycki rozsadza...połozne w szpitalu kazały odciągać a pediatra nie bo to może zatrzymać produkcje mleka 🤢 już nic nie wiem wszyscy robią mi mętlik w głowie...dostałam depresje siedzę i ryczę. I jeszcze położna mnie wkurwiła bo dzwoni że będzie jutro o 11 a ja jej tłumaczę że na 12 mam lekarza i się nie wyrobię i czy może przyjść w czwartek a ona do mnie z wielkim ALE że musi zrobić bilans noworodka i musi przyjść...wyprosiłam ją by była na 10. Skąd mam wiedzieć jakie ma obowiązki...powinna mnie też zrozumieć.
CZUJĘ SIĘ DO NICZEGO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona - nie ma takiej opcji, zeby odciaganie mleka zatrzymało produkcje! Wrecz przeciwnie - im wiecej bedziesz odciagała, tym wiecej bedzie produkowane (organizm bedzie "myslał" ze tyle potrzeba dziecku). Wiec jesli chcesz dodatkowo odciagac laktatorem po karmieniu czy pomiedzy, to tylko do uczucia ulgi w piersiach, nie za duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapcia autograf poproszę 😉 a co do tych plasterków to się nimi chyba cała powinnam okleić...jestem jakaś taka otumaniona.

A teraz siema wszystkim mówi Lenka 😉

Co do spania małej to nie narzekam...jestem tego zdania że budzi się w nocy bo musi i tyle a ja nie czuję jeszcze jakiegoś wielkiego zmęczenia tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wam 🙂

Dokładnie w dniu terminu urodziła sie Natalka 3600 i 52cm.Dzisiaj ma juz 12 dni.ładnie je i śpi.Drugi poród okazał się o wiele wiele łatwiejszy.Dzisiaj jestem szczęśliwa mamą dwóch dziewczynek.

Wszystkie nasze mamy już urodziły?Ile przyszło na świat dziewczynek a ilu chłopców?
Kiedy byłam sierpniówka 2006 przewaga była dziewczynek a teraz?

Pozdrawiam mamy i dzidzie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonab NIE odciagaj pokarmu+jesli masz mocna nabrzmiale piersi sciagnij sobie np. nad umywalka tylko tyle aby naokolo sutka miec w miare miekkie aby dzieciatko chwycilo piers-zbyt twardej trudno bedzie
jesli bedziesz odciagac pokarm miedzy karmieniami to bedziesz miec go wiecej0 piers nie odrozni czy dzidzia zjadla czy odciaglas-bedzie produkowac wiecej
zrob jak zechcesz- po jakims czasie Ci sie ureguluje-mowie to a mysle,ze mam doswiadczenie 🙂 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
ilonka - Lenka cudeńko i jaka z niej dyrygentka 🙂
uspokoiłam się z tym pępolem dziki wam i dzięki koleżankom świeżym mamuśkom 🙂
ja panikara jestm i tyle.
wybiorę przychodnię i ta położna niech przylezie i obaczy i już.
nic się nie paprze w tym pępuszku.
mam schize bo jak w szpitalu baba znęcała się nad Aronkiem wyciskając z niego kupkę (mega gazy i zero kupki) to go tak ugniatała właśnie koło pępuszka.
co do odciągania to tylko raz sobie pomogłam bo cyc mi skamieniał i zrobiłam to profilaktycznie.
teraz jakby nie mam potrzeby bo Aronek to zarłoczek jest i budzi się częsciej niż co 3 godziny i woła nynusia albo nigdy nie odmawia 🙂
ale laktator reczny TT sprawdzony i jest satysfakcja, ze kasa nie poszła na darmo 😉
ta woda do kąpieli to rzeczywiście jakis hard core normalnie.
czego używacie do kąpieli bo ja narazie myję samą wodą i potem smaruję tylko wysuszone miejsca parafinką albo oliwką?
zastanawiam się czy nie zapodać poprostu kilka kropli tego lub tego do wody.
zakładkaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...