Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo 😘
znow pochmurno prawie ciemno mokro zimno wietrznie 😠 patrzac na prognozy na onecie to ze slonecznej srody zrobila sie sobota ilez jeszcze bedzie tak dupnie 😠
tesciowe hehehe anka nie panikuj moja mieszka 2 bloki dalej 🤪 na poczatku u nas tez tak bylo ze pani mama wie wszystko najlepiej ale to sie unormowalo, i podobnie jak u ciebie wzbudzala we mnie poczucie winy i czulam sie gorsza ze sobie nie poradze z wlasnym dzieckiem ale nabralam odwagi przyjelam swoj system wychowawczy i jest spoko, wkurzaja mnie jej pewne odruchy odnosnie dziecka bo zawsze go wytrzesie ze potem maly ulewa i komentuje ze przejedzony ale zlewam na to nie przepraszam nie komentuje i lepiej to dziala. a jaka mine wczoraj miala jak powiedzielimsy ze bylismy w galerii na zakupach z tak malym dzieckiem 🤪

kiedy tesciowa jest na 102?
100 metrow od domu i 2 metry pod ziemia 😁

czemu tesciowa warto pochowac w stringach?
zeby robale szybciej dostaly jej sie do dupska 😁

pytanie do mam ktore badaly bioderka jak wyglada takie badanko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesiek

ciekawe czy dzisiejszy dzien znowu bedzie wygladał jak 3 ostatnie, krótki sen i płacz, a czasem rozbrajajace usmiechy, po prostu mozna jajo zniesc, nie wiem co jej jest ale powiedziałam soboie ze dzis nie nosze na rekach

Maja ma przykurcz w lewej nóżce, u nas chodzi o miesięń wewnątrz udka przy pachwince, a gorzej sie rozwijaja bo dzieci wczesniej uzywały pieluch tetrowych a nie wyprofilowanych pampersów, a tu chodzi o szerokość miedzy nogami.

kahna ja stosuje cerazette- minipigułka je sie ja non stop bez przerw i najlepiej o stałej porze to jest dla karmiacych. Chciałam spirale, ale doszłyśmy do wniosku, ze jesli za 2-3 lata chcemy starac sie o kolejne to sie nie opłaca, bo spirale sa na okola 5 lat. A robiłas sobie hormony moze yasmine były nie dla ciebie, moze jakies inne nie powodowałyby ze puchniesz.

ilona nam z pępola i krewka i czasem takie coś żółte zaschniete wychodziło, ja to wszystko przemywałam spirytusem, a zaraz po odpadnieciu tez nie urzadzałam młodej wielkich kapieli, czekałam az tam sie wszystko zagoi

Lili boski przedział

Anka a jeszcze pamietam twoje słowa " to ja nie bede was wkurzac ale mam super tesciowa". moim zdaniem jestesmy tak zaprogramowane ze kazda kobieta majaca dzieci, prowadzaca dom wie jak najlepiej wychowac swoje dziecko lub jak najlepszy rosół ugotowac. Jestesmy w stanie wysłuchac rad swoich matek, bo to one nas wychowały, to im ufamy i wiemy ze chcą dla nas jak najlepiej. Z siostrzanymi radami bywa juz gorzej bo zazwyczaj pomiedzy siostrami moze pojawic sie rywalizacja chociazby o uznanie mamy która jest lepsza zona, matka czy kochanka. A rady tesciowej nigdy nie pryjmiemy z pokora bo to obca zpełnie dla nas baba, do tego nie majaca kompletnie taktu w przekazywaniu jakze cennych dla niej informacji.
Na pocieszenie - Moja tesciowa ostatnio do mnie, ja tak wszystko na niedziele przygotowałam a wy nie przyjechaliscie, co robiliscie? oczywiscie powiedziane z wielkim wyrzutem umeczonej kobiety pieczenieniem mies, ciast i warzeniem zupy niedzielnej. A ja na to; lezelismy w łózku i ogladalismy filmy, strasznie nam si nudziło, mina bezcenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha czyli spoko zeby tylko kupsztala nie strzelil 😜
my z mezem jestesmy razem juz 9 lat i przez tez czas zero anty nigdy nie bralam pigulek ☺️ a teraz hmmmm pasowaloby miec pewnosc i swobode sama nie wiem 🤢 jak sie wreszcie wybiore do gina to podpytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my bralismy podkład zawsze pod tyłek, bo niby tego pampersa nie kzał całkiem sciagnac tylko odpiac po bokach no ale zawsze wtedy moze cos wyleciec 🙂

ja pigułki stosowałam prawie 10 lat z małymi przerwami, nic mi ni było, jedynie gdy brałam diane 35 to przytyłam 3kg, ale jakie cyce miałam hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ochaniutkie
moja michelle taka maruda,ze nie mam kiedy na kompa porzadnie usiasc 😞 😞
spi a jak nie spi to marudzi-chwilke polezy sama 😞 smoczka nie chce chwyci chyba za 20 podejsciem..poza tym jest przekochana,ale musze przyznac,ze jest moim najbardziej absorbujacym dzieckiem....
dzieckiem z cyklu"cos chce ,ale nie wiem co to poplacze"
napewno nie ma kolek itd..poprostu maruda przez duze M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie wlasnie mysle o wakacjach 😎
wybieracie sie gdzies w tym roku z malenstwem? czy sobie odpuszczacie wakacje? my chcielismy do wladyslawowa jechac ale chyba za daleko z takim malym dzieckiem sie rwac 🤢 (500km w jedna strone)te wakacje chyba na miejscu spedzimy a za rok poszalejemy 😉 moze ewentualnie gdzies blizej na weekend wyskoczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki kilka dni nie zaglądałam ale miałam dom wariatów. Dzisiaj odwiozłam Weronikę pojechał mój skarbek na 3 tygodnie nad morze 😁 mama oczywiście przerażona bo pogoda fatalna zimno jak nie wiem ale ona sobie poradzi. Jak autokar odjeżdżał to aż mi łezki poleciały.
Areczek teraz odsypia poranne wojaże dzisiaj jedziemy do lekarza bo znowu mu wyszły bakterie w moczu jestem tym tez przerażona poproszę o jeszcze jedno skierowanie żeby powtórzyć badanie .
To pokrótce tyle u mnie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asienka - u nas mały został z pmpersem, lekarka położyła go na pleckach, potem brzuchu i wyginała przyginała nóżki w różne strony, potem na chwilę odpięła boki pampersa i jeszcze "pomachała" nóżkami i już. Trwało to minutę dwie. Stwierdziła lekki przykurcz i dała skierowanie na USG.
A na wizytę czekaliśmy w ogromnej kolejce innych dzieci w różnym wieku dwie godziny, bo byliśmy państwowo...

Elkka - ale konkretna wyprawa przed wami 🙂

My planujemy w wakacje pojechać na jakiś czas do babci (ok 200 km)
Jak byłam dzieckiem, to każde wakacje spędzaliśmy u babci (ośmioro wnuków jednocześnie... dzielna babcia 🤪 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia trzymam kciukaski za areczka 😘
no to widze ze troche wczasowiczow wakacyjnych bedzie 🙂
kurde macie sposob na zmuszenie dziecka do lezenia glowka w druga strone bo naszemu mlodemu zaczela splaszczac sie glowka po jednej stronie 🥴
ale chce mi sie spac co za pogoda 😠 😠 normalnie czlowiek szykowalby sie na spacer a tak tylko karmic i spac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dzieweczki
Będę was czytała zaraz.

U nas dobrze. Hania spi od 22-8 z jednym karmieniem. W dzien albo sie bawimy na macie edukacyjnej albo spimy, spacerujemy.Większy płacz pacyfikujemy chustą. Jakieś dobre dziecko się nam trafiło, a byłam przekonana że dadza nam urwisa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo napisał(a):
Anka73 - dasz radę, myślę że się dogadacie w przyszłości. skoro miałyście dobre układy wcześniej to i w tej nowej sytuacji tak będzie, tylko potrzeba troszkę czasu na oswojenie nowości. Postawisz wyraźne granice i powinno być lepiej. Tak myślę. głowa do góry 😠

tez tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my jak narazie z wakacji planujemy Openwra o przedłyuzonym terminie.

U lekarza ortopedy było ogladanie nózek, boczków i przekręcanie usg mamy za tydzien. o 19:40 maskara Hania bywa marudna w tym czasie.

Tego samego dnia mam wymrazanie nadżerki. Wiec u nas z seksu nici przez nastepne 2 miesiace 😞 w sumie to wyjdzie tego ze 5 miesiecy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć i czołem.

Klapi urwisa dali nam przez pomyłkę 😉

wakacje - małż nie ma urlopu, ale każdy wolny dzień albo w górach albo nad morzem...zależnie od pogody i nastroju 🙂

Iskra śpię w takim specjalnym staniku do karmienia i spania 🙂

antykoncepcja - jeszcze muszę przemyśleć. na pewno żadne spirale. może jakieś tablety, ale też nie przepadam...więc jakby co to zostaną kalosze 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
U nas noc jak zawsze od 2 do 5 walczylismy 😞 to juz standart
Jedyna dobra wiadomosc odpadl pepuszek w nocy 🙂

Ogolnie pokarm mi sie zrobil a mala cycka wypluwa 😞 😠
a mnie zalewa laktator do dupy kupilam tylko kase wydalam
i co musze kupic inny teraz 😠 masakra
Moje staranie na nic ida jak nie urok to sraczka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...