Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u nas na sali lezala chinka
urodzila Bobo ponad 4 kg naturalnie 🤪
Dziewczyna ledwo chodzila

ja tez nie potepiam matek, ktore zostawiaja dzieci w szpitalu
lepsze to niz gdy zostawiaja dzieci na smietniku ...
paradoksalnie trzeba miec duzo odwagi zeby patrzec lekarzom i pielegniarkom w oczy i zostawic Dziecko ... oczywiscie ja bym tego nie zrobila, ale nie potepiam tego ...

... i teraz ciezki temat 🙂
tak jak nie potepiam kobiet, ktore dokonuja aborcji
to ich zycie - ich sprawa
ja bym nigdy nie usunela ciazy bo nie moglabym pozniej dalej z tym zyc
po prostu wiem, ze nie dalabym sobie z tym rady
pewnie by mnie zamkneli do jakiegos psychiatryka itp itd
ale kazdy powinien miec takie prawo
i nikt nie powinien sie do tego wpieprzac ( jesli nie chce realnie pomoc )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się nie wypowiadam o aborcji i zostawianiu dzieci, bo za bardzo emocjonalnie reaguję na takie klimaty teraz ☺️ ☺️ ☺️

wzięłam przykład z nebbi (chyba) i podłożyłam poduszkę pod cycki, od razu lepiej jej szło i jaka zadowolona była 😎 ale bez podusi niestety dalej ma problem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iskra_ania1984 napisał(a):
julka mam do ciebie kilka pytań:
mieszkasz sama??
kiedy spotkasz się z mężem?
jak sobie radzisz bez niego?


Iskiereczka odpowiadam na pytania 😁 😁
mieszkam z kochana tesciowa 😎
nie chce zapeszac ale 17 juz bede z mezem 😎
hmmmm a radze sobie 🤪 😁 😁 😁
nie no nie mam wyjscia jest ciezko bo moja Nuna do marudnych nalezy
czesto jest tak ze musze ja brac do wc z nosidelkiem bo ryczy a mi sie chce ☺️a nie zostawie jej samej obiad z nia robie dobrze ze w kolysce sa kolka przykrecane to se ja zabieram do kuchni i gotuje czasami bywa tak ze zabieram ja do lazienki w kolysce zeby sie wykapac 😁 😁
Bo jestem taka ze tesciowej nie zostawie mojej Nunulki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy ktoras uzywa huggisow i moze mi powiedziec jak sie sprawdzaja
Ja uzywam teraz pampers sleep&play ale srednio jestem z nich zadowolona
gdyby te zapiecia byly rozciagliwe to bylo by super a tak jakos nie moge sie przystosowac do nich a kupilam 2 paki i teraz zastanawiam sie nad huggisami 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie mi granat bo nie wytrzymam!!! Pół nocy nie spałam i jak się położyłam o 9 bo ululałam Lenkę to najpierw Jacek wlazł i się położył kołomnie 😠 a że wielki to ja się cisłam potem teściowa dwa razy i o 9.30 Lenka się obudziła 😠 więc ją ululałam z powrotem i chciałam na łóżku się położyć ale już nie ma dla mnie miejsca! I niech mi sie nie dziwi ze wkurwiona chodze jak jestem nie wyspana i zmeczona a królewicz w nocy smacznie spał.

Sorki ale mam nerwice

p.s. ja aborcji nie miałam ale miałam łyżeczkowanie i do tej pory zastanawiam sie jakby moje dziecko wyglądało i czy to chłopiec czy dziewczynka czy serduszko już naprawdę nie biło bo lekarz mi monitora nie pokazał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matysia piękna myszka 😁
Ja jak leżałam jeszcze z brzuchem to babka dziewczynke 4300 z hakiem urodziła naturalnie, ale t drugie dziecko, a jak wychodziłam to dziewczyna syna urodziła coś ok 4500, też naturalnie i też drugie dziecko, ale laska taka chudzina, z sińcami pod oczami wróciła z porodówki, ale poród na Klapi miała 2,5h.
Ja byłam gigant jak się urodziłam 2120 i 49cm 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo

Gu wstał o 5:20 🤔 😞 😜 😜 😜 😜
dobrze że w okolicy 7 kimnął jeszcze na godzinkę

Ania78 – ja daję pojedyncze szoty młodemu (i było ok), tyle że od teraz tężca dam bezkomórkowego (na początku dawałam komórkowego, ale to nie jest dobry wybór jak sądzę)
Ubrania – obowiązkowo do góry, a jaka radość jak ma koszulkę a nie bodziaka
Śliczna twoja muszka 🤪
taka mała a już tak nosa zadziera 😜 😜 😜

Iskierka – gratulejszyn mega seksiku 🤪 🤪 🤪

Julka – ja kiedyś kupiłam haggisy jedynki (kiedy to było...) i nie byłam zadowolona – były dużo grubsze i sztywniejsze od pampersów 😞

Ilona😘 😘 😘
Tylko przytulam bo nie wiem jakimi słowami pocieszyć (bo się chyba nie da) po stracie pierwszego serduszka.
Teraz masz super Lencie i niech ona ci kompensuje z namiarem 😁
a w temacie zajętego łóżka – bezczel...
faktycznie królewicz
ja tam bym swojego wygoniła na kanapę albo podłogę, a co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysprzątałam klatkę schodową, okno i półkę na kwiatki 🙂 jak sie wprowadziliśmy wystawiliśmy 5 kwiatków mieszkamy tu 2,5 roku i został jeden kwiatek 🤪 sąsiedzi to sie na wszystko połaszczą 🤢 mały wreszcie padł na butli wyciągnął 60ml, ale teraz wali kupki dziwne takie gęściejsze i jakby z takimi drobinkami białka wasze bobaski też takie kupsztalki robią?
ilonka tulę a granat dorodny 😉
ja już sie nie wypowiadam na temat mojego chłopa 🤢
co do disco to chyba sie domyslacie jak sie ubawiłam: mąż walił piwo za piwem przepijane 100 🤪 ciągle chodził gdzieś ze szwagrem i zagadywał z kumplami, ja nabrzmiałe cyce miałam zapomniałam wkładek i tylko patrzyłam czy nie przemiękam 🤢 w ostatecznosci wypchałam sie papierem toaletowym 😁 oczywiscie bylam kierowcą i ciągle myślalam czy maly czasem juz sie nie budzi 🥴 powiem wam ze z jednej strony fajnie tak sie bylo wyrwac tym bardziej ze to wyjscie nie planowane a takie bywaja najfajniejsze a z drugiej strony czulam sie jak intruz niewyszykowana nie czulam sie atrakcyjnie w ogole przez to macierzynstwo to taka zdziczala sie zrobilam jesli chodzi o kontakty z ludzmi ciagle mialam wrazenie z ekazdy na mnie patrzy ze jakos beznadziejnie sie zachowuje w nagrode jak wrocilam do domku wzielam malego w ramiona dostawilam na snie do cyca i na koniec dostalam usmiech drzazcymi usteczkami i jezyczkiem 🙂 zdecydowanie zrobilam sie domatorka to ladniej brzmi jak kura domowa 🙂
anka powiem Ci ze sama musisz dojrzec do przejscia z cyca na butle ja przeszlam pod naciskami otoczenia i sytuacji przepłakałam 2 pierwsze dni najciezej mi bylo jak po kapieli maz wzial malego nakarmil przytulil i odlozyl do lozka juz spiacego bo zawzse adas usypial mi na cycu i to bylo tylko moje zadanie ale z kazdym dniem i karmieniem widze ze malemu pasuje mleczko ladnie pryka kupczy jest pogodny nakarmiony to przekonuje mnie ze to dobry ruch byl a przeciez nie mozna karmic w nieskonczonosc tym bardziej ze ja juz nic nie jem i trace sile i nastroj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my uzywamy pampersow 3 active baby i jestem zadowolona nie próbowałam innych marek i nie zamierzam.
co do aborcji i zostawiania dzieci w szpitalu jak najbardziej popieram ja osobiscie bym tego nie zrobila bo pewne rzeczy niezgodne z moim ja ale kazdy powinien miec prawo do wlasnych decyzji 🙂
adas ubrankami srednio zainteresowany bardziej raczkami i pielucha ktora zawsze ma przy sobie.
matyska 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matysia zarumieniona od kompliemntów 😉 😁

ubrałam ją w takie wdzianko, które od taty dostała, na samym początku ciąży...tak czekaliśmy, kiedy do niego dorośnie, a tu już ciut przymałe 😮

ja sobie na razie nie wyobrażam karmienia butlą, a pamiętam, jak bardziej się bałam cycowania niż porodu 🤪 😁 😁

JoZo a weź mi jeszcze napisz po angielsku te komórkowe i bezkomórkowe 😉 jak ja mam im tu wyjaśnić, że chcę pojedyncze szoty, albo przynajmniej, jeśli już skojarzone to nie 6 a np 3 na raz? i jak to podzielić? 😮 😲 same pytania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj wyskoczyłam z koleżanką na zakupy i pewnie młody pod opieką taty nawet by nie zauważył mojej 2-3 godzinnej nieobecności (jak juz wcześniej bywało) ale niestety tym razem spłakał się bidulek strasznie 😞 😞 😞 Wichura tuż przed burzą otworzyła na oścież okno i doniczka spadła z hukiem na podłogę, mały tak się wystraszył, że żadne tulenie nie pomagało 😞 a my czekałyśmy w samochodzie na stacji benzynowej w drodze powrotnej, bo tak wiało że strach było jechać... Faktycznie jak juz trochę przestało wiać i lać to po drodze na ulicy leżały wielkie konary drzew. Serce mi się kroiło w tym aucie, bo słyszałam przez telefon jak Gu płacze 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania78 - posiłkuję się jakimś kalendarzem szczepień oboiązkowych z netu:
(ale wcale nie uważam że polski kalendarz szczepień jest dobry, z tego co wiem np w Szwecji te szczepienia są przesunięte w czasie i też tak bym wolała)
W CIĄGU 24 GODZIN PO URODZENIU
WZW typu B - I dawka
Gruźlica
DRUGI MIESIĄC ŻYCIA (6-8 TYDZIEŃ)
WZW typu B - II dawka (Euvax)
Błonica, tężec, krztusiec - szczepionka DTP - I dawka
Haemophilus influenzae typu b - I dawka (Hiberix)
i ja tak szczepiłam, tak jest w pełni refundowane, ale DTP powinno być DTPa (lub aDTP, nie wiem ☺️ ) to a jest od acellular czyli bezkomórkowa
podobno na całym świecie ta komórkowa wersja szczepionki jest już zabroniona a tylko u nas jest wciskana i bezkomórkowa jest płatna (jak 5 i 6 w jednym); jakoś to wcześniej przegapiłam 😠 a podobno właśnie po tej komórkowej jest dużo powikłań

A skojarzonych 5 czy 6 w jednym nie chciałam dawać
LUB
WZW typu B - II dawka
Szczepionka 5w1 (błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus influenzae typu b , poliomyelitis - I dawka
LUB
Szczepionka 6w1 (WZW typu B, błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus influenzae typu b , poliomyelitis - I dawka
3-4 MIESIĄC ŻYCIA (PO 6-8 TYGODNIACH OD POPRZEDNIEGO SZCZEPIENIA)
Błonica, tężec, krztusiec - szczepionka DTP - II dawka
Poliomyelitis - szczepionka IPV - I dawka
Haemophilus influenzae typu b - II dawka

LUB
Szczepionka 5w1 (błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus influenzae typu b , poliomyelitis - II dawka
5-6 MIESIĄC ŻYCIA (PO 6-8 TYGODNIACH OD POPRZEDNIEGO SZCZEPIENIA))
Błonica, tężec, krztusiec - szczepionka DTP - III dawka
Poliomyelitis -szczepionka IPV - II dawka
Haemophilus influenzae typu b - III dawka

LUB
Szczepionka 5w1 (błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus influenzae typu b , poliomyelitis - III dawka
7 MIESIĄC ŻYCIA
WZW typu B - III dawka
13-14 MIESIĄC ŻYCIA
Odra, świnka, różyczka - I dawka
16-18 MIESIĄC ŻYCIA
Błonica, tężec, krztusiec -szczepionka DTP - IV dawka
Poliomyelitis -szczepionka IPV - III dawka
Haemophilus influenzae typu b - IV dawka

LUB
Szczepionka 5w1 (błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus influenzae typu b , poliomyelitis - IV dawka
6 ROK ŻYCIA
Błonica, tężec, krztusiec -szczepionka DTaP - dawka przypominająca
Poliomyelitis -szczepionka OPV, doustna - dawka przypominająca

10-12 ROK ŻYCIA
Odra, świnka, różyczka - II dawka
14 ROK ŻYCIA
WZW typu B - 3-krotnie, w cyklu 0-1-6 miesięcy - tylko w przypadku braku wcześniejszych szczepień na WZW typu B
Błonica, tężec - szczepionka Td - dawka przypominająca

19 ROK ŻYCIA LUB OSTATNI ROK NAUKI W SZKOLE
Błonica, tężec -Szczepionka Td - dawka przypominająca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...