Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My się pewnie ograniczymy do jakiejś ozdoby- choinka przy kotach nie ma racji bytu 😁
Kuchareczki kochane pytanie mam: jak gotujecie Bobkom np. warzywka, to miksujecie później z wywarem, czy sam konkret?
I jak robicie z mięsem? Mięso oddzielnie i później miks z w warzywnym wywarem i warzywami czy jak?
Poproszę o łopatologię, bo ja to czubek jestem ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
my planow na swieta BN jeszcze nie mamy, mozliwe ze beda 2 wigilie u tesciow i u moich rodzicow 🤢 chyba ze skrzykniemy sie wszyscy razem wtedy byloby naj naj 🙂 mikolaja to chyba zamowimy ale za rok nie wiem czy teraz Adas cos skapuje 🤢 przewaznie ja sie przebieralam dla dzieci no ale teraz juz nie pasuje hehe
co do gina az wstyd przyznac ale po porodzie jeszcze nie bylam 😲 ide w przyszly piatek dopiero i nie do kwiatka tylko do ordynatora tego co mnie kroil 🙂 z kwiatkiem sobie daruje zawalil na koniec ciazy i sie focham na niego. ja to jeszcze becikowego nawet nie skladalam taka jest sprytna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphi ja co prawda podaję do rączki ale jak robiłam dzieciaczkom obiadki to rozgniatałam widelcem i jak było za suche to dodawałam troszkę wywaru ale to zależy co gotujesz. Mięsko gotowałam na początku osobno bo nie można podobno dodawać tego wywaru do dań ale potem już razem. Teraz też mięso młodej gotuje osobno a czasem z marchewką ale Miśka i tak samą kosteczkę dostaje do ssania a ja zjadam mięso i marchewkę. Wczoraj była tak zajęta kością z nózki kurczaka że nie miałam jej ponad pół godziny 🤪 leżałam kołoniej z książką i się uczyłam co chwilę zerkając na nią jak tam sobie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morf ja gotuje tak:
garnek woda sol marchewka natka pietruszki natka kopru
mięsko np filet indyka takie male zżynki mama mi kupuje
filet kurczaka
udo kurczaka
gotuje to sobie
i teraz w zależności co sobie wymysle:
1)mięsko dziobe sobie nożem i wrzucam do miseczki (odmierzam na konkretna porcje dnia)
marcheweczke dziobe widelcem wrzucam do miseczki podlewam to wywarem dorzucam troszke ugotowanego ziemniaka i 1 zestaw juz jest
2)mięsko dziobe sobie nożem i wrzucam do garnka
marchewke dziobe widelcem i wrzucam do garnka
dodaje kaszki manny i mam 2 zestaw
3)mięsko dziobe sobie nożem i wrzucam do miseczki (odmierzam na konkretna porcje dnia)
buraka ugotowanego ścieram na najdrobniejszej tarce i wrzucam do miseczki podlewam wywarem
ugotowanego ziemniaka dodaje i 3 zestaw juz jest
i przewaznie jeden z takich zestawow starcza mi na 3 dni dla dziecka chodzi mi o swiezosc bo tego jedzenia jest zdecydownaie wiecej ale ten sam podaje tylko przez 3 dni, przechowuje w szklanych miskach wiec ja uwazam ze sie nie psuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona ale takiego gnata jej dajesz? Do gardła nie wpycha? Ja wiem że nie połknie tego, ale ja mam jakoś obawy. Dzięki Ilonka za wyjaśnienie, bo niby wiem, ale zawsze jest jakieś ale jak przychodzi co do czego 🤢
W DDTvn ma być co robić jak się dziecko zakrztusi, mam nadzieję, że dobrze dosłyszałam ☺️
Asieńka ja też jeszcze nie byłam ☺️ ☺️ ☺️ Wybieram się we wtorek no chyba, że uda mi się w ten piątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
młoda padła taka jakaś markotna, tak mocno ją kocham

a w sumie ja nie wiem jak u nas z wigilia będzie, ja mam to w dupie ja nie robie, pewnie teściowa i tęczowa będą nalegać, niech się jebią ja ide do babci do niech ewentualnie moge wpaść, ogólnie mam chytry plan nie robienia imprezyw święta, ciekawe czy mi się uda 🙂

zrywam się do pracy, może uda mi się do Was zajrzeć 🙂 całuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Asieńka 🙂 Właśnie cykam się z tym mięsnym wywarem, niby młoda jadła te gotowe obiadki z mięsem, ale chyba na razie ugotuje mięcho oddzielnie i na wywarze będzie nasza zupa, a małej dam warzywny i dorzucę miecha podziabanego i faktycznie zrobię takie mieszanki jak Ty i najwyżej zamrożę i będzie na jakiś tydzień (czytałam gdzieś, że mrożenie jest spoko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się popłakałam jak usłyszałam piosenkę BYŁA BABULEŃKA 😞 Babcia mi ją śpiewała kiedyś jak byłam mała...tyle wspomnień nagle wraca.Muszę Wam się przyznać że odkąd mam Lenkę to strasznie tęsknię za moją babcią ☺️ szkoda że nie mogła poznać Lenki, byc u Nas na weselu, życie jest straszne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dodajecie do tyc zup cos oprócz marcewki, ziemiaka,buraczka, pietruszki.
Bo też chce Hani na gotowaćn trochę porozić.
Ale po tyc słoiczkach gdzie są cukinie, kabaczki i cały wachlarz fajnych rzeczy to nie wie czy bedzie chciała moje jeść.
Najbardziej lubi pomidorówkę.]


I jak dodawać jajko do tych potraw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😉

jestem, doczytałam ale zaraz muszę po chleb iść bo małżowi
nie ma z czego kanapek zrobić

bobo śpi u siebie

mąż gra w jakieś gry nintendo..ehh drugie dziecko mam 😮 🤢

u mnie nic ciekawego, nocka ok..spanie longiem od 20 do 5, potem
troche gadania i 6.30..ale dla mnie to za mało
a bym chciała aby KSawi spał po 15/dobę 😜 ☺️

dobra, ubieram się i lecę po ten chleb

Asieńka, a ty dzisiaj masz rocznicę 😉
jak tak to wszystkiego naj, długiego i rozkosznego pożycia 😜 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie sloiki sa z tym fajne ze jak pisze Klapi jest caly wachlarz roznosci a ja z synem non stop to samo gramy 🤢 a zoltko hmmmmmm jest gotowiec z dynia a jak samemu zapodac 🤢 fe nie wiem a pomidorowki boje sie podac ze wzgledu na pomidory ale mam jeszcze troche w lodowce wiec moze mlay dzis posmakuje 🙂 wczoraj jak jedlismy jogutr z musli patrzyl mlody na nas jak wyglodzony piesek i narazie nic mu nie jest.
zakladka na synka bo wlasnie sie obudzil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapciu samo żółtko możesz rozgnieść do potrawy bez białka narazie

Asieńko masz rację ja mam tyle fajnych wspomnień związanych z babcią. Uwielbiałam tam jeździć na wakacje jak tylko dostawałam świadectwo to tego samego dnia już jechałam do babci 🙂 całe wakacje tam siedziałam 🤪 lepiłam pierogi 🙂 chodziłam do sklepu z babcią zawsze o 16 🙂 no i moi wujkowie też mnie dużo uczyli chociaż byli niepełnosprawni wujek Józek mi śpiewał zawsze "grubu kręci śruby,śruba trzeszczy gruby wrzeszczy 🙂" wujek Janek ze mną grał w różne gry wieczorami 🙂 Teraz został już tylko wujek Janek i jak jadę do niego w odwiedziny to zraz chce mi się płakać bo siedzi taki smutny w tym pokoju.Opiekuje się nim ciotka ale to juz nie to samo jak była babcia. Dobra rozkleiłam się i pada mi laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania78 Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪

a ja narazie nie bede gotowac dla LOli
nie mam zaufania do naszego jedzenia
sloiki zdrowe, wygodne, praktyczne
z czasem LOlek i tak przejdzie na nasze jedzenie

no ilonka to okropne ...
ciezko godzic sie z odejsciem najblizszych
i z ich brakiem 😞
ja bardzo sie ciesze, ze moje Babcie zdarzyly zobaczyc LOlusia
ale jeszcze bardziej sie ciesze,
ze moj Tata doczekal sie wnuczki
tego szczescia mi nic nie odbierze 🙂

asienka gratki ! 😎

LOlitta spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sprobuje ugotwoac jajko i wydłubac złótko i dodać do zupki.
Kupiła te jejka ekologoiczne i one sa małe wiec bede dawc całe żółtko i tyle.

Dzięki Asia za poysła z obiadami.

A może raz będę dawać zupę domową a raz słoik i wtedy w domowej bedzie żłótko a w słoiczku bez, hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...