Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🤢
Aro całą noc mnie molestował 😮
spać coś bidulek nie mógł i skakał z cyca na cyca, prawy do lewego, lewy do prawego 🙃
mój kochaniutki - coś mu spokoju nie dawało.
wstaliśmy więc o 6-ej i tak się męczymy dalej - ja bo niewyspana, Aro bo dalej coś go dręczy i niewyspany zapewne też.
podejrzewam zęby bo od wczoraj znów łapa w buzi bez przerwy, a jak żelu zapodałam na dziąsła to w oczach uśmiech sie pojawił.
mimo to nic nie widać, nie czuć od palcem na dziąsełkach.
wczoraj chłopak dostał deserek z jogurtem z mleka pełnego i nic mu nie było 🤪 🤪 🤪
teraz jeszcze czekamy ze 3 dni na wysypke i mamy nadzieję jej nie ujrzeć 🙂
buziamy wszystkich,
zagłosowane
zakładka na marudera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry bardzo 🙂
Ja już siedzę w pracy blee ale co z robić takie życie
noc masakra kładłam Arusia spać ze 6 razy co do łóżeczka położyłam to oczka jak 5 złoty w końcu położyłam go do siebie bidulek z temperatury spać nie mógł po lekach typu nurofen przechodzi mu temperatura na jakoś godzinkę a później znowu się męczy w nocy spał z okładem na główce który często zmieniałam i troszkę było mu lżej łobuz jeden na dodatek nie chce pić więc dodatkowego ochłodzenia nie przyjmuje. Rano przyjechałam babcia by z nim zostać bo tatuśko po nocce musi się wyspać no cóż co drugi głupi ma szczęście ja że nie przesypiam nicy to nikt ie przychodzi żebym się wyspała
super że u Hani już jest ok
a tak poza tym miłego piątku postaram się zaglądać do Was dzisiaj częściej bo weny do pracy brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zagłosowane!

Areczku, zdrowiej nam szybko
niech mamusia przeżywa z toba
tylko same przyjemne chwile 😘 😘

Bogusia, ja mam kawe
przeteleportuj się
zapraszam serdecznie
ja masz, to możesz trochę chleba mi wziąć
bo się skończył 😜

Agata fajno, że rodzice przyjadą..oby
pomogli przy LOlicie.. 🙂

Aronku, co cię męczy?
Przecz wszystkim boleściom! 😘

Morf, szacun!
ja jak miałam okres to nie poszłam
na aerobik 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już miałam dwa i są mniej bolesne, a własciwie w ogóle nie bolesne.
kiedyś co trzeci okres słaniałam sie po podłodze i gryzłam poduszki w nocy.
zobaczymy, jaki będzie teraz trzeci 🥴
moniś mam pytanko:
słyszałam, ze jeśli złoży sie juz wniosek o urlop wychowawczy to juz nie można pójść na zwolnienie bo "sie juz nie liczy".
wiesz coś na ten temat???
no bo jestem na urlopie wypoczynkowym teraz i złozyłąm juz wniosek o wychowawczy i został mi przyznany, tzn dostałam odpowiedź od pracodawcy, że jest zgoda, ale chciałabym iść teraz do lekarza i wziąć zwolnienie.
czy mam szansę skorzystać jeszcze z płatnego zwolnienia?
i jeszcze jedno:
czy za zwolnienie na chore dziecko w tej sytuacji też jest płacone czy nie?
ogólnie chodzi mi o to czy w ogóle jeste sens załatwiać sobie jeszcze L4 żeby kasę dostać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry,
właśnie usłyszałam w radiu, że w akademikach nie można pić piwa (tak jak w szkole np), pewnie innego alkoholu także 😉
Ło matko!!! Co za życie, dobrze że już studia skończyłam i mieszkałam w akademiku jak człowiek - z browarem w ręku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANDZIA
urlop wychowawczy przesunie się w czasie jak zachorujesz w czasie trwania urlopu wypoczynkowego jeśli mogę zaproponować nie choruj na dziecko tylko idź do psychiatry to jest jedyny lekarz którego się w zusie nie sprawdza no bo jak sprawdzić ze ktoś wpadł w depresję a jeśli nawet to możesz mieć lepsze lub gorsze dni
dla pewności jeszcze poczekaj troszkę bo dzisiaj przyjedzie do mnie koleżanka z pip i jej zapytam bo ona w kodeksie pracy jest obcykana jak nie wiem bo ja ci powiedziałam ze strony zus nawet zadzwoniłam do tej instytucji i zapytałam co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam w sieci:
Nie ma przeszkód, aby pracownik w trakcie urlopu wychowawczego podjął pracę zarobkową. Nie ma przy tym obowiązku informowania o tym aktualnego pracodawcy. Można również w tym okresie zostawić dziecko komuś pod opieką.

Należy podkreślić, że pracodawca nie może ani wypowiedzieć, ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Wyjątek od tej reguły stanowi sytuacja, której zostanie ogłoszona upadłości bądź likwidacji firmy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Jednakże podjęcie pracy u innego pracodawcy nie może być przesłanką do rozwiązania z pracownikiem stosunku pracy na urlopie wychowawczym.


czyli można 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia - Ance73 chodziło o to, czy można przedłużać sobie po urlopie wypoczynkowym L4 podczas gdy już się złożyło podanie o wychowawczy i on zaraz się zacznie, czy ten wychowawczy będzie przesunięty mimo decyzji o przyznaniu na teraz jeśli będą dosyłane L4?
(sorki że w Ani imieniu, ale znam temat)

Monia
, oj jeszcze raz przeczytałam twoja wypowiedź
i widzę że jednak odpowiedziałaś już na to pytanie
tylko ja taki jełop z rana i nie zakumałam od razu
☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello,

Choruszkom wysyłamy gorące buziaki i życzymy zdrówka.

No to chwale sie już od rana 🙂

Wychodzi nam drugi ząbek 🤪Młody dzisiaj przeszedł całą długość pokoju 🙂

I dzisiaj jak wychodziłam do pracy to kruszyna robila mi papa 🤪

Ahh jaka jestem dumna z mojego bąbla 🙂

Co do kjresu to ja pierwszy dostalam juz po 7 tygodniach od porodu 🤢
Na szczęście są mniej bolesne niż przed ciążą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia, tzn. powiem tak:
ulop wypoczynkowy kończy mi sie w przyszłą środę i w poniedziałek np. chciałabym pójść do lekarza, np. psychaiatry.
czy nie za późno się zdecydowałam skoro już 2 tygodnie temu złożyłam wniosek o wychowawczy i został on przyjęty?
pytam tak natrętnie bo słyszałam, zę jak sie juz złoży wniosek o wychowawczy to za późno na L4. wydaje mi sie troche niedorzeczne ale w naszym kraju....
bardzo by mi zależało żebyś tą koleżankę podpytała bo nie chcę sie na mine wsadzić.
z góry ogrrrroooomne dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak jak pisałam dzwoniłam do zus nawet i pani mi powiedziała że wychowawczy się odsuwa w czasie bo ty nadal jesteś w stosunku pracy i możesz zachorowac natomiast na wychowawczym nie odprowadza się składki chorobowej to wtedy nie mozna chorowac jak przyjdze Pela tak koło 12 to jej zapytam i dam znac jak to wyglada z drugiej strony czyli kodeksu pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...