Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hajjjjjjjjjjjjj!!!!!!!1 😘 🙂
wpadłam sie pochwalic że od wczoraj nalezymy do grona zebolcow 🤪
adasiowi wyrznela sie dolna jedynka 😎 czuc pod palcem i stuka pod lyzeczka ale fotogeniczny nie jest no i nietykalski tez hehe 🙂
poprzednia noc spal z czestymi pobudkami marudzeniem itp, caly tydzien malo jadl i to chyba byly te zwiastuny zabkowania no i to pocieranie ucha az ma naderwane kolo platka 🤢 w sumie bylo jakies 15 minut placzu i zabek na wierzchu 🙂 ja myslalam ze dziecko spiace wiec wkladalam do lozeczka a adas natychmiast siadal i wyciagal do mnie rece 🙂 ponosilam popiescilam i jak wsadzilam palca i sie zorientowalam ze to zab to sie splakalam i zaraz zaczelam wszystkich obdzwaniac z radosci hehe
koniec chwalenia, poki niunius spi troche doczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

zasnęłam przy cycowaniu w nocy i spadłam z łóżka, bo leżałam na samej krawędzi 😮 dziecko walczy w kole, ale już mamuje 😠


Aruniu kciuki za Twoje zdrówko!

Aro niech Cię już nic nie męczy.

Filipo BRAWA za pełzanie i ząbek, oby wyszedł bezboleśnie 🙂

Adasiu gratulacje!

Monia alfo i omego 🤪

JoZo no co Ty powiesz 😮 biedni studenci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Choroba pracownika lub np. jego dziecka nie ma wpływu na termin rozpoczęcia urlopu wychowawczego. Urlop ten powinien rozpocząć się w terminie wskazanym przez pracownika we wniosku. Jeśli wniosek został złożony na co najmniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem urlopu (§ 1 niżej przywołanego rozporządzenia), to także pracodawca nie ma możliwości i uprawnień zmienić tego terminu.
Urlop wychowawczy zawsze rozpoczyna się w dniu, który pracownik wskazał we wniosku, bez względu na okoliczności dotyczące pracownika, np. na stan jego zdrowia. Powyższą opinię wyraził Sąd Najwyższy w wyroku z 15 lipca 1987 r. (sygn. akt: I PR 30/87, opubl. OSNC 1988/12/181), mianowicie: „nie ma podstaw prawnych do udzielenia pracownicy urlopu wypoczynkowego w okresie urlopu wychowawczego także w sytuacji, gdy pracownica nie wykorzystała z powodu choroby części urlopu wypoczynkowego, udzielonego jej bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego i rozpoczęła urlop wychowawczy, chociażby zwolnienie lekarskie obejmowało część okresu urlopu wypoczynkowego i część urlopu wychowawczego”.
Jednakże pracownik może – zgodnie z obowiązującym prawem (§ 4 rozporządzenia) – wycofać na piśmie wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego najpóźniej na 7 dni przed planowanym rozpoczęciem tego urlopu. W takiej sytuacji nie dojdzie do rozpoczęcia urlopu wychowawczego, pracownik zaś będzie mógł po ustaniu choroby wykorzystać niewykorzystaną część urlopu wypoczynkowego w terminie uzgodnionym z pracodawcą oraz ponownie złożyć wniosek o urlop wychowawczy. Oświadczenie o wycofaniu wniosku wiążące jest dla pracodawcy tylko wtedy, jeśli zostało złożone z uwzględnieniem 7-dniowego terminu i jeszcze przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego. Nie można wycofać wniosku dotyczącego urlopu wychowawczego, który już się rozpoczął.
Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy I Polityki Społecznej z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2003 r.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w temacie żłobków.
Mam już dwa wybrane, jeszcze zastanawiamy sie nad 3. chyba to bedzie kolo brzydkiego pracy.

W poniedzialek składam podanie do 2 żłobów kolo domu. Mamy szanse na wrzesien, napisalam do dyrektorki żłobków maila 🙂
Bo by sie dobrze żłożyło.
Do wiosny poszukam roboty.
na lato oddam mamie pod skrzydalka.
a we wrzesniu na Państwowy wikt 🙂
No i 9 zeta na dzien z jedzeniem 🙂 , a tak mysle ze pewnie 1-2 dni w tygodniu może mama bedzie chciala z nia posiedzieć.

Mam plan
Lubie mieć plan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...