Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 🙂 nas tez porzadne przymrozki autko trzeba grzac i skrobac duzo wczesniej-najgorsze,ze na drogach baaarrrddddzzzooo slisko a tutaj nikt opon na zimowki nie ma i nie zmienia 🤨 🤨 wiec trezba jechac bardzo ostroznie 🙂
dzis w pracy bede miala urwanie-karpie do odbioru itd... ale potem 3 dni wolnego 🙂 🙂 🙂
zycze wszystkim spokojnych swiat i spokojnego przygotowywania sie do nich: 🙂 🙂
ja juz najgorsze mam za soba-czyli szukanie i ronbienie zakupow i prezentow swiatecznych 🙂 🙂 sklepy przepelnione-wszedzie korki 🙂 🙂 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie babeczki kuleczki 🙂
Ja mam jeszcze tylko jutro pracę i wolne. Chociaż czeka mnie ciężka praca bo muszę spakować Tatuśka i mnie bo jedziemy do mojej rodziny na święta. Niech się chłopak w końcu większości pokaże. Córkę mamie zabrał i dziecko zrobił a jeszcze się nawet nie widzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszeczki ja chce do łóżka z nosa mi leci jak z kranu, gardło to jakby na reklamie stado dzikich koni w nim walczy 🤢 porażka a na domiar dzisiaj mamy zarząd więc trzeba iść 😠 mam nadzieję że nie będą długo gadać albo po prostu przedstawię budżet na rok następny i pójdę do domku nie ma to jak koniec roku w firmie.
Rano pojechałam jeszcze z Weronsia na kontrolne badania i ręce mi opadły badania z krwi owszem zrobią za drobną dopłata ale tomografii już nie bo kasa chorych nie daje pieniędzy na badania kontrolne dzieciaków i w ogóle doszła do wniosku że oddział onkologii i hematologii dziecięcej przynosi same straty i najprawdopodobniej zamkną go po nowym roku zostanie nam jeżdżenie z dzieciakami do Krakowa lub Wrocławia 😠 nie ma to jak miło zacząć poniedziałek.
Dobrze że chociaż autko mi nie odmówiło posłuszeństwa ale musiałam wstać o 5 żeby swoje kochanie do pracy zawieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w sobotę na zakupach po raz drugi. Wyczyściłam sobie konto. Kupowaliśmy sobie buty. Masakra. Tatuśko bardziej marudził niż ja. Takie ma duże kopyto że nie ma na niego butów. Ja z utęsknieniem patrzyłam na te wszystkie szpileczki 😉 a tu musiałam kupić płaskie. I tak mi jakoś nie pasują, muszę je chyba rozchodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną depresję ubraniową. Ja nie wiem jak to możliwe ale nie wchodzę w swoje normalne spodnie. Jakieś dwa tygodnie temu normalnie je zakładałam, a teraz okazały się za ciasne w każdym możliwym miejscu. I znów mam wagę na plus 1-2 kg. Waże teraz 68-69 kg. MASAKRA 😞 Niech to już się skończy!!!!! Jestem GRUBA za GRUBA!!!
Jeszcze chwila i w ciążówki nie wejdę. Moje uda to baranie udzce... 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na stażu do 18 lutego i do końca raczej nie dam rady. Zrezygnować to powinnam już w styczniu chyba ze względów bezpieczeństwa. Muszę dojeżdżać. Pociągi się spóźniają - co za tym idzie marznę. No i jeszcze możliwość wywrotki jak rano pędze na pociąg. U nas nie odśnieżają wogóle. A że pociąg mam o 6 rano... To sama Ania rozumiesz. Nie ma to jak sen 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chdzi o irlandie to przepisy sa zupelnie inne niz w Pl aby dostac platne macierzysnkie trzeba miec uzbieranych 39 skladek PRSI-co daje 39 tygodni pracy,aby miec platne L4 nawet w ciazy musisz miec uzbieranych 104 skladek PRSI w tym,ze w roku poprzedzajacym rok podatkowy musisz miec 17 skladek,aby miec platne bezrobotne musisz miec uzbieranych 104 skladki PRSI co daje przeproacowac 2 lata......na macierzynskie mam juz uzbierane dawno-na platne L4 nie...najp[ozniej musisz odejsc na macierzysnkie 2 tygodnie przed terminem porodu a najwczesniej 4 mce przed -macierzysnkie trwa 6 mcy i liczy sie ododejscia-nie od urodzenia dziecka 😲 😲
TAKZE JA PLANUJE ODEJSC,15MCA PRZED TERMINEM PORODU-WTEDY BEDE MUSIALA WROCIC TEORETYCZNIE 1 WRZZESNIA DO PRACY-BEDE MIALA UZBIERANYCH 105 SKLADEK WIEC JESLI NIE DAM RADY WROCIC BEDA MI PLACIC BEZROBOTNE PRZEZ OKRES 9 MCU,moge wziasc 16 tygodniu bezplatnego urlopu wychowawczego-prawie kazda ciezarna kobita pracuje trutaj do 36tyg ciazy-ja zamierzam odejsc w 34 a jesl;i szefowa pojdzie mi na reke to wykorzystam przed odejsciem 2 tyg urlopu takze duuuzo i8 dlugo pracy jeszcze niestety 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Hej dziewczyny jak tam czas przedświąteczny? Choinki ubrane? Ciasta upieczone ? 🙂

Wasze dzieci też kopią w różnej częstotliwości? Tzn. jednego dnia bardzo intensywnie, a drugiego dnia delikatnie i nie tak często?

Emi - piękne zdjęcia 🙂 Wyszliście obydwoje bajecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia nie przejmuj sie tak wygladem wiem ze to bardzo wazne bo jestesmy kobietami i chcemy czuc sie kobieco no ale macierzynstwo wymaga poswiecen, ja zawsze do pracy latalam w szpilkach i spodniczkach zakiecikach a teraz od tygodni non stop tylko jedne jeansy mam do wyboru, tez chcialabym na swieta pieknie wygladac ale weaznijesze jest dla mnie czuc sie wygodnie i swobodnie

iskierka ja pracuje i chyba od kolejnej wizyty czyli 11 stycznia pojde na zwolnienie, mam niby luzna prace bo pracuje na sekretariacie w urzedzie no ale ciagle ktos cos chce ze tak powiem "truja tylka" a ja sie zbyt mocno przejmuje i chyba to mnie wymecza, super byloby tak pracowac od 9 do 13 wtedy prosto z pracy pojechalabym na porodowke 😉 no ale wiadomo tak sie nie da. troche mi szkoda bedzie z pracy odchodzic na zwolnienie bo zawsze jest jakies zajecie a w domu to sama bede siedziec ale widze po sobie ze potrzebuje odpoczynku.

amii ja to w ogole nie wiem jak co liczyc, dlatego wchodze na brzuszka zeby zerknac ktory to ja mam tydzien,bo teraz to one tak szybko leca ze czasem mi sie zapomni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kuleczki 🙂

Mojego gina dzisiaj nie ma 😠 , ale z wynikami pójdę do tego, który będzie mi robił dzisiaj prywatnie USG. Do mojego zajdę w środę (o ile będzie) 🙂 Jeszcze 7 h i 37 min do USG 😁
Już teraz dziękuję za kciuki 🙂 Pewnie jak zwykle będą niezawodne 😁

A teraz uciekam doczytywać weekend, bo widzę, że piszecie o zdjęciach Emi, więc koniecznie musze je podejrzeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki,

Emi pięknie wyglądaliście 🙂

U mnie jak narazie pierniczki upieczone, reszta do zrobienia jutro i środę. Za to choinka stoi i tak jakoś w mieszkanku się przytulniej zrobiło 🙂
A pracować chciałabym jak najdłużej. Nie mam ciężkiej pracy, do pracy daleko też nie a obecnie szwagier mnie codziennie podwozi także jak na chwilę obecną nie widzę żadnych powodów żebym poszła na zwolnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusiu nie przejmuj sie swoim wygladem ja tez mam juz prawie 14 kg na plusie-wczoraj bylismy na sklepach-chcialam sobie kupic jakis sweter-tuniczke dlugi do prawie kolan-nie wzielam zadnego wygladalam jak beczka tragedia szok:laugh: :laugh: :laugh: 2 pary spodni ciazaowych "S" tez sa juz zamale musze wieksze nosci nawet moje skarp[etki mnie cisna:laugh: :laugh: majtki z rozmiaru "s" zmienilam na L:laugh: :laugh: :laugh: MASAKRA,ALE potem schudniemy i bedziemy sexi mamuski:laugh: :laugh: gebe mam juz okragla jak paczek 🙂 🙂jest OK w koncu nosimy nasze male cudenka pod serduszkiem 🙂 a pomysl o tych grubych dziewczynach ,ktore nie sa w ciazy- bo my sie jestesmy grube-jestesmy w Ciazy I TAKA NATURA,ZE PRZYBIERAMY NA WADZE 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi przejdzie. Muszę schować gdzieś tylko głęboko za małe ciuchy. Ale będę miała dylemat przy wigilijnym stole 🤨
Ja liczę 7 miesiąc od początku 28 tygodnia. Po 4,5 tygodnia jako 1 miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry i biały dziewczynki 🙂
dziś noc nie przespana bo coś jelita mnie męczyły a w leżącej pozycji ciężko mi było się ogazować.
wstałam, wzięłam nospę i jakoś lżej mi się zrobiło przez te kilka nocnych godzin.
nad ranem, kiedy udało mi się w końcu przysnąć przyśnił mi się koszmar i obudziłam się spłakana. ech... i humor zespsuty 😞
tyle, że mój Bartek jakoś tak z rana popatrzył na mnie, jak sobie leżałam odkryta i powiedział: jaka ty niuńku zgrabna jesteś 😉 😉 - tak całkiem poważnie to mówił
i jakoś tak milej mi sie zrobiło i lepiej.
potem podał śniadanko do łóżka i jużmi dobrze 😆
miłego dzionka granulki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania bardzo bym chciała 🙂

Musze pamiętać, żeby zapytać lekarza dzisiaj o te moje nogi, które mi drętwieją, jak za długo na jednym boku leżę... 🥴

Teraz znowu boli mnie przepona- rozciaga się cholera jedna i boli, a i maluszek pewnie gdzieś tam intensywnie mnie ugniata- musiał ostatnio sporo urosnąć, bo prędzej aż tak nie czułam, żeby wariował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze dzidziolki to już wytrawni akrobaci 🙂 Wczoraj to czułam jak się kręci pod samymi żebrami. Ja nie wiem jak tam znajduje miejsce żeby się tak kręcić i pozycje zmieniać. Raz puknie tu raz tam, obkręci się i znowu kopie.
Bie mogę siedzieć zgarbiona bo mi ciężko oddychać. Tak samo przy kucaniu, a jak w piątek próbowałąm paznokcie u nóg oporządzić to się dopiero zasapałam. Tatuśko się tylko śmiał:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basik, zapisz sobie wszystkie pytania na kartce bo na pewno zapomnisz zadać najbardziej nurtujące Cię pytanie :laugh:
Ja mam tak zawsze :laugh: :laugh:
teraz sobie zapisuję i z bańki, oscentacyjnie wyciągam kartke i dręczę lekarza 😉 - sam mi to podpowiedział.
Ja jakoś nie drętwieję bardziej niż zwykle za to puchnę lekko.
a na przeponie to Aaronek leży mi często i wtedy mam uczucie niedotlenienia i palpitacje - niesympatiko.

no, trzeba się zbierać, ogarnąć się i na miasto po prezenty póki ludzie jeszcze w pracy i luźniej w sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akumulator w aucie mi dzis zdechl i tak sie zaczal pieknie poniedzialek 😞
z tego wszystkiego nie pojechalam zrobic ta glukoze wiec poszlam do rejonowej przychodni z pytaniem czy mi to zrobia, oczywiscie zrobia, ale z doplata, kit z tym i tak bym zaplacila, no ale ze juz bylo przed 9 a punkt pobran krwi czynny do 9.30, powiedziala ze mam przyjsc jutro, wiec jutro powtorka z rozrywki 🙂
a tyle planow mialam na dzis zakupowych a tu dupa, czekam az mi sie akumulator naladuje, moze gdzies pojade :P

a i do amii moj Igor tez czasami szaleje az po 30 minut, a kiedy indziej mam tylko kopy i pozniej przez godzine nic, ale zauwazylam ze w kosciele kopie, albo zostanie ksiedzem, albo satanista 🙂 bo nie odkrylam czy ta z sympatii kopie czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...