Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Emilka wyobrażam sobie jak musi być Wam ciężko...ja sama nie lubię jak Jacek gdzieś wyjeżdża na dwa dni,tydzień a co dopiero na 5 miesięcy 😮 i to jeszcze w tak ważnym momencie.Czy oni nie rozumieją że to jest najważniejszy moment w życiu?? Nie mają serca. A co z tym urlopem tygodniowym który należy się ojcu po porodzie by mógł opiekować się matką i dzieckiem?? Może do niego się odwołajcie i chociaż na tydzień dadzą mu wolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od przyszłego roku – zgodnie z art. 1823 § 1 K.p. – pracownik-ojciec wychowujący dziecko będzie miał prawo do urlopu ojcowskiego. Maksymalny wymiar takiego urlopu to – o czym mowa w ww. art. 1823 § 1 K.p. – dwa tygodnie, jednak warto wiedzieć, że będą one przysługiwać dopiero od 1 stycznia 2012 r., a do tego czasu od 1 stycznia 2010 r. ojcom będzie przysługiwać tylko jeden tydzień urlopu ojcowskiego. Tak wynika z treści art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 227, poz. 1654).
Wniosek o udzielenie urlopu ojcowskiego należy złożyć na piśmie najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika, co oznacza, że nie może odmówić udzielenia takiego urlopu. Za czas urlopu ojcowskiego będzie przysługiwać zasiłek macierzyński.
Nie ma ograniczeń co do wspólnego przebywania matki na urlopie wypoczynkowym i ojca na urlopie ojcowskim.

Emii nie płacz tylko czytaj.My tu zaraz postawimy do pionu dowódce tej armii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a czemu takie dlugie szkolenie, dziwne

moj kuzyn, wojskowy mial szkolenia 2-3 tygodniowe co najwyzej

nie potrafie sie zmusic do prasowania, ale chyba sie zmusze i poprasuje, bo mi rzeczy polke w szafie zajmuja i znow mam burdel

tesciowa mi dzis 8 pieluch tetrowych nieuzywanych znalazla, jeszcze z cenami hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to pewnie dlatego, no coz takie zycie wojskowego, musi byc na kazde zawolanie.

mnie od 3 dni Igor bombarduje kopniakami, brzuch mi caly lata, a dzis mi chyba tak przywalil stopa w zoladek, ze mialam taki bol, jakbym miala wrzody, az tesciowa sie zaniepokoila.

no coz nie pierwszy nie ostatni raz, trzeba sie do tego przyzwyczaic!

no i juz sie nie moge doczekac wizyty u gina, a mam ja w srode, biore ojca dziecka znow, wiec zobaczy ponownie swoje geny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki,
Czy któraś z was ma skracają się szyjkę. Właśnie byłam u lekarza bo cały dzień bolał mnie dół brzucha i miałam dziwne bóle z krzyża .Okazało się że szyjka ma 2 cm i jest od strony wewnętrznej lejek - co świadczy o skracaniu szyjki.
a jeszcze 4 dni temu na wizycie kontrolnej u mojego lekarza padło stwierdzenie że mi to tylko dzieci rodzić- chyba w złą godzinę to powiedział.
Mam leżeć i nic nie robić a lekarz prowadzący ma podjąć decyzję co zrobić.
Amba normalnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, co to za cholerny dzien dzisiaj na Brzuszku ...
same zle informacje ...

emi od lutego do lipca ?!? no przegiecie ! 🥴
... musza pojsc Wam na reke - przeciez nie moze byc tak, ze zostaniesz sama w takim waznym momencie zycia ...
miejmy nadzieje, ze jutro ktos to zrozumie i decyzja zostanie zmieniona ... trzymam kciuki ! oby znalazl sie ktos kto wczuje sie w Wasza sytuacje ...

Ania78 wpadaj tutaj, koniecznie zagladaj i sie "udzielaj" ... brakuje Cie na Brzuszku !
... cala noc sie swiatlo pali bo nie ma kto gasic 😉

NEW dobrze, ze medycyna nie jest bezradna i ma sposoby na takie sytuacje ...
odpoczywaj duzo a na pewno bedzie dobrze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki

my po wizycice u dzina i wizytach u babć oraz przyszłych babć

noszę w mym łonie małego giganta- 1800g 😁
do tego główkę ma już pieknie wciśniętą w dół nawet zbyt pieknie i muszę jeść nospę i leżeć z poduchą pod tyłkiem, poprostu trzeba zwolnić tempo i więcej odpoczywać, nie wiem jak mi się to uda 🙂
NEW o skróconej szyjce nic mi nie powiedziała

poza tym wszystko ok 🙂 potwierdzenie znowu w 100% że jest to Maja 🙂

moja dzin mówi że jest wysyp dzieci, wszyscy w ciążę zachądzą, przy mnie dzwoniły dwie laski z wynikami Bhcg i potwierdzeniem że są w ciązy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka – niezła kombinatorka z tej agentki. Obawiam się że już skoro podpisałaś z nią papier na te 2,5% to ona będzie mogła to egzekwować. No chyba że czarno na białym jest umowa z chłopakiem że on pokrywa całą prowizję, to nie wiem jak to interpretować.
A i nie można kupić tego mieszkania za jej plecami, bo waśnie dlatego agencje chcą podpisywać umowy wstępne zanim pokażą mieszkanie.

Jak ja się cieszę, że my kupiliśmy mieszkanie bez pośredników. Oszczędziliśmy kupę kasy i nerwów

Emi – bardzo Ci współczuję; trzymam kciuki za jutrzejszą rozmowę z dowódcą 😘

Kirke – dawno Cię nie było, co u Ciebie słychać?

Newyork – no to placuszkiem i będzie dobrze 🙂

Ania – głowa do góry, nie smutkuj się mamuśka 😁

Sztunia – uważaj na siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...