Skocz do zawartości

lista koniecznych zakupów | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

magditta napisał(a):
A ja jeszcze nad tym zestawem myślę 🙂 http://allegro.pl/avent-zestaw-startowy-260ml-butelki-smoczek-nowy-i1835359493.html i nie wiem czy tommee czy philips 🤪

ja chciałam też z Aventa, ale nie za dużo butelek bo chcę karmić. Kupiłam 2 X 125ml i 1X 260ml, no ja jestem zadowolona i mam nadzieję, że córci też przypadną do gusty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar karmić piersią ile się da i jak najdłużej nie wprowadzać butelek i smoczków 😎 ale życie pokaże, wolę mieć butelki przygotowane + zakładam, że z czasem zacznę się ruszać trochę poza dom i bez dziecka, np. na siłkę czy z koleżankami wieczorem do kina. I wtedy butelka będzie wjeżdżać jako zastępstwo. Podobno dzieciom trudno przełączać się z trybu ssania piersi na butelkę, bo to są 2 różne sposoby ssania (tak przynajmniej wyczytałam gdzieś na necie). Wiadomo, bez schizy, ale spróbuję, może się uda te kilka pierwszych tygodni nie wprowadzać butelek w obieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce spróbować karmic piersią, mam nadzieję że mój pokarm będzie gęsty i że maluszek będzie sie najadał 🙂 Dlatego też na początek zakupię buteleczkę lub dwie typowa dla niemowlat, gdzie smoczek imituje sutka. Chciałam z Tommi T. jednak one nie wchodza do podgrzewacza w całości i to mnie drażni 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra jak chcesz karmić to na pewno nie możesz przez pierwsze kilka tygodni wprowadzić butelki, dopiero jak się laktacja wyrówna.
Ja mam dwie małe butelki i zakładam, że tak jak Mra na pokarm, gdy będę musiała wyjść. A potem na jakieś herbatki, soczki itd. I jedną dużą, w razie jakby jednak były jakieś problemy z karmieniem. Choć na początek do karmienia butlą wystarczy mała butelka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też chcę karmić piersią, chociaż nie wiem jak długo będzie to możliwe (studia w co 2 weekend) ale chyba będe robić tak że będę odciągać pokarm i maluszkowi będą dawać przez butelkę, a ja będę jeździć tylko na najważniejsze wykłady/ćwiczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja też nie wiedziałam, ani nie pomyślałam, że może być problem z podgrzewaczem. Pocieszam się, że w razie karmienia butelką wodę podgrzeję w mikrofalówce a potem zrobię mieszankę. Ale znalazłam w piwnicy podgrzewacz, który dostałam jak byłam w ciąży z Kubą. 😉
Pamii18 dasz radę, u mnie na roku (jak jeszcze studiowałam) kilka dziewczyn urodziło i dalej studiowało. Najgorsze, że sesja będzie styczeń-luty a maluszek malutki, życzę Ci, żeby spał po nocach 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamii18 napisał(a):
hehe Nikusia ja też tego sobie życzę 🙂 dodam że mam nadzieję że będzie się dało przesunąć chociaż troszke sesje 😉
a gdzie studiujesz, bo domyślam się, że w Opolu? Z tego co wiem to można pisać o przedłużenie sesji, ale to kosztuje . Nie wiem jak to jest dla kobiet, które rodziły, bo może inaczej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikusia 🙂 faktycznie - przypominam sobie, że już wcześniej wspominałyście, że do Tommy Tippee (?) inne podgrzewacze są potrzebne, bo butelki mają w trochę innym rozmiarze.

Na jednym z maminych blogów przeczytałam, że dziewczyna w ogóle nie wprowadziła butelek, bo karmiła piersią + kubkiem niekapkiem. Różne rzeczy słyszałam o kubkach, część ma w sumie smoczki, więc nie wiem czy to wielka różnica 😉 rano znalazłam taki kubek o myślę, że ma sens dla ok. 6-miesięcznego dzieciaka, który samodzielnie siedzi. Oto kubek http://www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=738&lang=pl, jest też na allegro http://allegro.pl/bbb-doidy-cup-kubeczek-dla-niemowlat-i1788995392.html.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Skoreczka Twoja uwaga z podgrzewaczem jest bardzo cenna 🙂


W sklepie powiedzieli że podgrzewacz pasuje do wszystkich butelek, a tu upssss... ta akurat z Tommy się nie mieściła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra ja bym wolała kubeczek z zamknięciem i dziobkiem -niekapek. Dziecko pije samo a się nie obleje, ani Ci kropli nie zostawi po całym pokoju (jak biega z kubeczkiem). Tylko jak kupujesz to warto w sklepie, bo wtedy zajrzysz do środka i zobaczysz jak wygląda mechanizm w środku po kątem umycia go. Ja się tak kiedyś nacięłam, że kubek super,ale domyć go nie szło, bo nie szło się dostać do wszystkich elementów. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam koleżanka dała w prezencie kubek niekapek Lovi, bo jej dziecko było zachwycone. A moje pogryzło ten niekapek, bo była gumowa końcówka 😁 😁 😁 I w ogóle już nie nadawał się do niczego. A ja kupiłam kubek Kapek tzn. nie ogranicza napoju ( nie ma w srodku takiej gumy, którą własnie ciężko domyć) i mamy go do dziś bo Mikołaj go zaakceptował i nie pogryzł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja tych kubeczków miałam bardzo dużo, pogryzienie też się zdarzyło, kolejny spadł na ziemię i lało się z niego, a w tym czasie mieliśmy wykładzinę w pokoju. Jednego nie szło domyć itd. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi jeszcze czy sterylizator mikrofalowy to gadżet czy może się przydać? Nie za bardzo chciałabym butelek i smoków gotować / z lenistwa 🙂/ a te elektryczne są drogawe więc zastaniawiam się nad mikrofalowym np. takim
http://allegro.pl/sterylizator-mikrofalowy-philips-avent-sklep-gwar-i1838107707.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...