Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, popytam się w takim razie w mojej szkole 😉
Ewcia rozumiem Cię, że było Ci przykro, ale Twój przynajmniej na te 99% będzie. Mój na pewno nie, boi się widoku krwi itd, a opcja porodu sn go przeraża, więc będę totalnie sama bo moja mama nie zdąży dojechać. Dlatego zaczęłam myśleć o opłaceniu położnej, tylko nie wiem jeszcze za bardzo jak się za to zabrać.
A co do pieluszek miałam zamiar kupić pampersy, ale były same wielkie paczki, a do szpitala chciałam taką mniejszą i wzięłam huggiesy newborn, może akurat się przyjmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ggulekk napisał(a):
Leliva z tym przemywanie pępka to ciekawe, ale patyczkami na sucho czy jak?


Czyścimy raz dziennie, najpierw patyczkiem zwilżonym solą fizjologiczną, żeby usunąć ewentualne strupki czy zaschniętą wydzielinę, a potem na sucho. I pępka, dopóki się nie zagoi, nie należy zasłaniać pieluszką. Jeśli coś się z niego sączy, to jedynie przykryć gazikiem, żeby ubranka się nie brudziły. A jakby sie trudno goił i było dużo wydzieliny, to polecała do odkażania octenisept. To wszystko co nam przekazała o pępku dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sobie pospałam, byłam padnięta jak nigdy 😞

Ewcia, a o co chodzi z Twoim mężem? nie wiadomo czy będzie przy porodzie? bo mi się fakty mieszają, i wiele nie doczytałam, tylko ostatnie 5-7 stron 🙂

Ggulek, szkoda, że Twojego nie będzie przy porodzie ale w sumie mogłby Cię jeszcze zestresować, bo byś bała się, że Ci padnie tam albo coś..Ale z drugiej strony nie mogłby już przy \'bezpośrednim \' porodzie usiąść tyłem do lekarzy, przodem do Twojej twarzy i nie patrzeć na rozchylone nogi, tylko na Twoją twarz? A dzidziuś troszkę we krwi przecież aż tak go nie \' osłabi\' chyba 😉

Leliva, z tym pępuszkiem to nie wiedziałam, właśnie myślałam że spirytusem trzeba 🤨 ale skoro u Ciebie w szkole i u Lady tak mowią, to w sumie ... nie no, tak teraz myślę, po co śmierdzącym spirytem to traktować, sol fizjologiczna jest delikatna i dobra na rany i nie cuchnie 😁

Lady, Ty obżarciucho jedna Ty 😁 pojedzcie sobie, ja też lubię pojeść 🙂 w sumie to taki fajny okres gdzie człowiek jakby nie martwi się aż tak o kilogramy 😁

Izunia, Ty sobie odpocznij kobieto trochę 😁 jeśli masz jak przy dzieciach 🤨

Astra, ja już od początku mowiłam że Ty to twarda i zaradna kobieta jesteś 🙂 chyba wiele z nas umiało by też pielęgnować dzidzię, ale przy byle płaczu byśmy spanikowały a dalej być może sobie już nie poradziły. Bynajmniej ja 🙂 a Ty spokojnie z pozytywnym nastawieniem, Bog Cię stworzył do macierzyństwa 😁 wracaj od gin szybko i mow jak tam Wikusia 😁

Mulant, no nie powiem bo brzuchol masz spory! ten Hubercik, jakiś olbrzym chyba 🤪 ja miałam wczoraj żurek:/ ble:/ nie lubię 😁

Kurde 😞 kształt brzucha mi się zmienił na gorszy. Nie mam już takiej piłeczki, tylko on się obniżył i jest taki jakby przejechany przez walec a na dole dopiero mi tak wystaje. Brzydki no 😞
I w ogole kupiłam tydzień temu dwa proszki Lovela dla Fifiego, kurwa i nie mam ich. Brałam je ze sklepu, miałam je w torbie a w domu przepadły. Jak się nie znajdą to się wkurzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi teściowa sprawiła prezent hi hi dostałam mase ciuszków po moim mężu ha ha ale jaja niektóre w bardzo dobrym stanie muszę je teraz przebrac i do prania ale heca jaka pamiątka a tn rożek jaki fajniutki kolorowy w słoniki to kiedyś takie były hi hi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spirytusem w ogóle żadnych ran nie można traktować. To kiedyś tak się uważało, a to wręcz przeciwnie wpływa na gojenie, bo podrażnia i wypala delikatną tkankę, która powstaje przy procesie gojenia. Nawet na zajęciach z pierwszej pomocy jak się robi prawko o tym mówią 😉

My wróciliśmy właśnie ze szkoły rodzenia. Trochę się blada momentami robiłam, bo było o połogu. Nie wiedziałam o tych warunkach panujących w szpitalach i trochę to smutne jest :/ Ale te 3 dni jakoś można przetrwać. Najwyżej ktoś obcy zobaczy mój zakrwawiony wkład między nogami, albo gołą dupę, trudno 😜 Wyobraźcie sobie, że się nawet o majtki jednorazowe bulwersują i trzeba tłumaczyć, że zakładasz tylko na chwilę by do toalety pójść. Bo tyłek ma się wietrzyć żeby lepiej goić. Tylko, że jak czasem musisz podążać kawał korytarza do toalety z samym wkładem między nogami i nie daj boże w krótkiej koszuli to już nie jest tak fajnie.

W ogóle się zdołowałam, bo już nie jestem taka pewna czy chcę w Rydygierze rodzić. Wychodzi na to, że te warunki są tak zmienne w zależności od czasów, że to, że komuś się super rodziło 2 lata temu i można było to, to i tamto nie znaczy, że teraz tak jest. Bardzo szybko się to wszystko zmienia, jak i ludzie pracujący w tych szpitalach. Wychodzi na to, że czasy świetności Rydygiera to 3-4 lata temu kiedy odnowiono oddział gdzie się rodzi i była świetna ekipa, w tym babeczka bardzo dbająca o to by mamuśki karmiły piersią (bardzo się też przykładała do tego by te mamuśki nauczyć jak karmić). Teraz narasta liczba rzeźnickich opowieści. Do tego nawet ojciec nie może odwiedzić matki z dzieckiem 😮 A tak jeszcze 2 lata temu nie było, teraz im coś odbiło. W szkole polecają mimo wszystko Matkę Polkę (Astra chyba padnie jak to przeczyta po swoich przejściach tam) i Madurowicza. Ta nasza kobitka utrzymuje, że o Matce Polce jest najwięcej masakrycznych historii bo i porodów tam najwięcej w tym tych problematycznych. Ale wyposażenie jest zdecydowanie najlepsze i jak coś się dzieje dziecku po porodzie to i tak je tam wiozą (a matka zostaje w swoim szpitalu 😮 ). No i że niby na 3 ekipy do rodzenia jedna jest znana z tego, że jest bardzo beznadziejna. Ale ogółem warunki dla matki są tam najlepsze (w Rydygierze tylko warunki dla dziecka są super, dla matki już kiepskie). Teraz to już sama nie wiem, bo mój lekarz prowadzący i Kaczmarek też polecają Matkę Polkę. Do tego mój gin zna całą ekipę tam i mógłby mnie jak gdyby polecić. No i mam szansę trafić na Kaczmarka, a to genialny lekarz. W Rydygierze, który wybrałam wcześniej potrafią nie przyjąć na oddział jak miejsca nie ma i musisz zapierdzielać ze skurczami do innego szpitala. W MP zawsze jest miejsce.
Ciekawa jestem Astry opinii na ten temat. Jak myślisz kochana ryzykować? Mam znajomą, która tam rodziła i miała trudny poród, a była zachwycona. Tylko jej opinia zawsze była dla mnie kroplą w morzu przy tych wszystkich masakrycznych historiach. Za to w Rydygierze świeże historie też nie najlepsze. A może na tego Madurowicza się zdecyduję. Kurcze, że to musi się tak zmieniać szybko :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa zapytałam o to pranie. Powiedziała, że najlepszy Jelp, albo jakiś tańszy Dzidziuś bodajże, albo proszek Biały Jeleń, który niedawno wyszedł, bo wcześniej było tylko mydło.
No i te pieluszki z Biedronki Dada są produkowane przez Procter& Gamble razem z Pampersami. Ta sama linia produkcyjna tylko mają bodajże jedną warstwę mniej. Ta informacja niby pochodzi od jakiejś jej znajomej, która jest księgową w Procter & Gamble.Trzeba będzie wypróbować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, też mnie się tak wydawało że spirytus to bardziej szkodzi. Zresztą zawsze jak sobie coś zrobiłam kiedyś to uciekałam na słowo 'daj, przemyjemy to spirytusem' a dla małego dzidziusia to w ogole traumatyczne przeżycie musi być.
Co do Twojej lekcji w szkole rodz. i o połogu, też słyszałam że ponoć położne są bardzo stanowcze w wielu kwestiach, i o tych majtkach też słyszałam. Moja przyjaciołka jak rodziła, to położna ją kontrolowała czy na pewno nie ma majtek, i musiała nosić wkłady bez majtek ktore tak na prawdę niczego się nie trzymały. Mowiła, że często zakładała majtki, i raz położna ją przyłapała i miała zjebkę.
Co do rodzenia w tych szpitalach co piszesz to ja nie mam o nich pojęcia, to już bardziej właśnie Astra będzie wiedzieć. Ale skoro tyle 'trudnych akcji' w matce polce, no to może warto sprobować tam? bo co prawda dzidzia przecież urodzi się zdrowa, ale chodzi o to że tam będzie bezpieczna. Zresztą już mi się myli, czy to w Rydygierze czy w Polce tak chronią dziecko.

Wy to macie się fajnie, macie do wyboru szpitale i to takie szpitale ' doświadczone' a ja nie. W okolicy mam jeden, co prawda mam też drugi ale tam nie wiem czemu ale z byle powodu robią cesarki, mimo że są szanse na porod sn.
Nie no, mam jeszcze trzeci szpital hehe 😁 ale tam po prostu nawet jak przyjdziesz z kaszlem to wyjdziesz w czarnym worku. Może nie aż tak, ale jest to szpital zadłużony w ch*j i z największą lub prawie największą złą opinią i umieralnością w Polsce i źle przeprowadzonymi zabiegami itd.

Ostatnio w tym szpitalu właśnie , gin odbierał porod i upuścił noworodka jak wyjmował go z kanału rodnego. Dziecko umarło:/ i wiele tam jest takich przypadkow. Ten sam Gin ( nazwisko: Nawrot) odbierał mojej mamie porod jak mnie rodziła 😎 ale rodziła w tym szpitalu co ja teraz urodzę. To go odżizgała wodami, a ten do niej z tekstem ' głupia jesteś!? no Ty chyba nie myślisz kobieto, co żeś narobiła' ja pierdziele , przecież odżizganie wodami jest wpisane w zawod ginekologa-położnika 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś pryszcze radzili spirytem traktować. A to w ogóle masakra, bo alkohol na twarz może powodować powstawanie blizn i przebarwień. Cóż musiało trochę biednych ludzi doświadczyć tych kiepskich historii by wreszcie przestano kłaść ludziom do głowy, że spirytus jest lekiem na wszystko. Ta nasza babeczka mówiła, że kiedyś na wsi się noworodki prawie całe smarowało spirytem. Co masakra. Przecież przez skórę alkohol przenika i te biedne dzieci były normalnie pijane. A ludzie się cieszyli, że tak ładnie po tym śpią 🙃

Ale historia z tym upuszczeniem dziecka 🤢 Ten lekarz w ogóle może jeszcze zawód wykonywać?
A co do szpitali w dużych miastach to nie wiem czy one takie lepsze są. Może jeśli chodzi o wyposażenie to tak, ale ludzie pracujący w nich niejednokrotnie odwalają taką masówkę. Bo pełno tych bab się przewija, więc nikt nie podchodzi do Ciebie personalnie :/
Acha co do studentów też dziś babeczka mówiła, a kiedyś gulek czy ewci@ tak się martwiły by na studentów nie trafić. Zawsze można odmówić ich obecności. Nie mogą wtedy uczestniczyć całą zgrają przy porodzie. Choć prawdopodobnie często są bardzo pomocni i lepiej się człowiekiem zaopiekują jeszcze zanim się zacznie cała akcja aniżeli położne (np. pomagają przy ćwiczeniach na piłce, pomogą się wszędzie wgramolić itd.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle mojej mamy ciążę i poród prowadził lekarz, który potem wiele lat później był jakiś czas prezydentem Łodzi 😉 Ginekolog genialny, polityk beznadziejny 😉 Ale zawsze się wtedy chwaliłam, że za sprawą naszego prezydenta Łodzi jestem na świecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo, jestem skonana
od rana wizyty kolżanek, potem obiad i sprzatanie Majki pokoju jest pieknie, teraz meble, mama okno umyje i jeszcze swoje 5 groszy dorzuce bo czuje ze mnie wena meczy tylko jutro musze sprawdzic czy materiały dostane heheh

co do pampersów to właśnie je polecam, próbowałam tylko dade i jest spoko bo ma tez ruchome boczki ale jakos jestem zwolenniczka pampów, jak patrzyłam na moje znajome co walcza z wiecznymi odparzeniami to wolałam nie kombinowac
fakt spirytusu sie juz przestaje uzywać, bo po pierwsze nie ma sie samym spirytusem pepka traktować tylko jego roztworem, i ja raczej przy tym pozostane, bo te gaziki nasaczae sa z dupy. z pępkiem ogólnie juz sraki nie ma w wodzie jak się zamoczy to tez nie siejcie paniki, najważniejsze zeby sie wietrzył.
a co do pupy smarowania rzadko smarowałam cała pipke, tylko sudocrem na odbyt i w sporadycznych przypadkach jak wargi były czerwone, teraz nie uzywam prawie niczego
prawda nie chca zeby laski uzywały majt jednorazowych bo uwierzcie mi pipa musi sie wietrzyc, jest tego duzo przez pierwszy czas, fakt isc do kbla lipa, ale ja mam kibel w sali 🙂

obdarzona ale masz kawał chłopa, super że mały tak rośnie 🙂

ewcia chyba pytała co zrobie z Maja jak zaczne rodzic hmmmm to zalezy jest kilka opcji, ale najprawdopodobniejsza to zę dzownie po rodziców o kazdje porze dnia i nocy 🙂 moja mama przyjedzie

wiecej grzechów nie pamietam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, o kurde z tym spirytem na cale ciało to zgroza 🥴 te dzieci rzeczywiście były zwyczajnie nawalone i spały rozpijaczone 😁
Co do ginekologa co upuścił to ponoć dalej pracuje, ale już o nim nie słyszę. Więc nie wiem, może go odwołali.
Co do szpitala w dużym mieście to tak teraz myślę, że rzeczywiście to musi być masowka 🤨 ale no plusem jest sprzęt i fachowa opieka nad dzieckiem, choć właśnie nie koniecznie nad matką:/
Co do prezydenta miasta-ginekologa to hehe moje gratulacje 😁 odebrała Cię wyjątkowo osobistość 😁 very important person 😁

Sztunia, pewnie pokoj odpicowany 😁 masz czym się zająć bynajmniej 🙂
tak z tym pępkiem jak się zamoczy trochę to też myślę że tragedii nie ma, nie da sie tak na 100% wszystko idealnie zrobić aby tego pępuszka nie zahaczyć czy nie zamoczyć czy po prostu o nim nie zapomnieć.
Fajnie masz z kiblem w sali 😎 ja już wiem, że nie będę miała w sali. Więc te pieprzone majty i tak założę jak będę do kibla szła. A takto będę wietrzyć moją zmaltretowaną myszkę 😞

Kurde 😁 niedługo nasze porody, to zleciiiii jak nie wiem 🙂 jak grudniowki przeleciały szybko, jak torpedy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Głodna jestem 😞 a jedzenie o tej porze i to czegoś tłustego przywołuje zgagulca 😞 a mam ochotę na...... hm na bułeczkę z szyneczką i majonezikiem 🙂 ale analizując mą potrzebę, stwierdzam że mogę to zjeść, że gaviscon jeszcze mam choć ch*ja mi pomaga i zimne mleko w lodowce dla ulgi też mam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
hejo, jestem skonana
od rana wizyty kolżanek, potem obiad i sprzatanie Majki pokoju jest pieknie, teraz meble, mama okno umyje i jeszcze swoje 5 groszy dorzuce bo czuje ze mnie wena meczy tylko jutro musze sprawdzic czy materiały dostane heheh

co do pampersów to właśnie je polecam, próbowałam tylko dade i jest spoko bo ma tez ruchome boczki ale jakos jestem zwolenniczka pampów, jak patrzyłam na moje znajome co walcza z wiecznymi odparzeniami to wolałam nie kombinowac
fakt spirytusu sie juz przestaje uzywać, bo po pierwsze nie ma sie samym spirytusem pepka traktować tylko jego roztworem, i ja raczej przy tym pozostane, bo te gaziki nasaczae sa z dupy. z pępkiem ogólnie juz sraki nie ma w wodzie jak się zamoczy to tez nie siejcie paniki, najważniejsze zeby sie wietrzył.
a co do pupy smarowania rzadko smarowałam cała pipke, tylko sudocrem na odbyt i w sporadycznych przypadkach jak wargi były czerwone, teraz nie uzywam prawie niczego
prawda nie chca zeby laski uzywały majt jednorazowych bo uwierzcie mi pipa musi sie wietrzyc, jest tego duzo przez pierwszy czas, fakt isc do kbla lipa, ale ja mam kibel w sali 🙂

obdarzona ale masz kawał chłopa, super że mały tak rośnie 🙂

ewcia chyba pytała co zrobie z Maja jak zaczne rodzic hmmmm to zalezy jest kilka opcji, ale najprawdopodobniejsza to zę dzownie po rodziców o kazdje porze dnia i nocy 🙂 moja mama przyjedzie

wiecej grzechów nie pamietam


Te pieluszki Dada są z tych samych materiałów co Pampersy, więc jeśli sa od nich odparzenia to od Pampersów też by były. Zresztą słyszałam, że od Pampersów często się odparzenia robią. Mają to do siebie te pieluszki, które zamieniają wilgoć w żel. Ale jednocześnie najlepiej takie utrzymują zawartosc pieluchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstałam.....siku naszykowane.Zaraz sie bedziemy zbierac do Opola.Maz juz kombinuje,zeby uniknac badania krwi 😠Ja mu dam.

Zle spalam w nocy 😞
Któraś pisala o ciuszkach po mezu.Moja tesciowa tez jeszcze ma.A Niko spi pod posciela od tatusia 🙂Maz taki dumny byl jak pierwszy raz zakladalam 😁

Dzisiaj nas czekaja male zakupy.Mam nadzieje,ze buciki sie male po drodze nie zrobia.A cos sie na to zapowiada 🥴
Moze na sanki pojedziemy w piatek.Jak maz bedzie miec checi.Malego nakrece to bedzie tacie dupke truc i pojedziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Wstałam.....siku naszykowane.Zaraz sie bedziemy zbierac do Opola.Maz juz kombinuje,zeby uniknac badania krwi 😠Ja mu dam.

Zle spalam w nocy 😞
Któraś pisala o ciuszkach po mezu.Moja tesciowa tez jeszcze ma.A Niko spi pod posciela od tatusia 🙂Maz taki dumny byl jak pierwszy raz zakladalam 😁

Dzisiaj nas czekaja male zakupy.Mam nadzieje,ze buciki sie male po drodze nie zrobia.A cos sie na to zapowiada 🥴
Moze na sanki pojedziemy w piatek.Jak maz bedzie miec checi.Malego nakrece to bedzie tacie dupke truc i pojedziemy.


Izunia, a macie śnieg u siebie? U nas nawet odrobiny nie ma.

Dziś przyjdzie łóżeczko. Ale jestem ciekawa czy będę zadowolona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestem przerażona...przepłakałam całą noc.
Wczoraj byłam u tej mojej ginki, a ona po zbadaniu mnie aż wypieków na twarzy dostała... ja mam tak wszystko krótkie i miękkie,że gdyby dzidzia była główką w dół, to bym już miała prawdopodobnie poród za sobą 😞 a jest cały czas poprzecznie...i waży równo kilogram...
Lekarka mnie umówiła na 19-tego, powiedziała,że musi mnie zobaczyć, bo daje mi 3 tygodnie max i mogę urodzić 😞 zapisała mi 8 razy dziennie fenoterol, trzy razy isoptin, odrzuciła wapno,a kazała brać jeszcze jeden magnez, luteina niezmiennie w pipkę 2 razy dziennie...i mam leżeć bezwarunkowo...
Po prostu mam skurcze, a ich wcale nie czuję, jedyny objaw to ucisk w krzyżu, z którym wcale skurczów nie wiązałam... a jednak.
Jestem załamana. Wszystko pięknie, łożysko, dzidzia...tylko ten kanał rodny już gotowy, jedynie rozwarcia brak, ale to się może w kazdej chwili zmienić.To dopiero 28 tydzień 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):

Te pieluszki Dada są z tych samych materiałów co Pampersy, więc jeśli sa od nich odparzenia to od Pampersów też by były. Zresztą słyszałam, że od Pampersów często się odparzenia robią. Mają to do siebie te pieluszki, które zamieniają wilgoć w żel. Ale jednocześnie najlepiej takie utrzymują zawartosc pieluchy.

Wszystko zależy od dziecka...ja próbowałam przy Bartku wszystkich pieluch, dada też.. I jedynie pampersy go nie odparzały, ani nie było żadnych zaczerwienień, ani nic... i w ogóle jakoś tak mi też podpasowały pampersy, bo są cienkie, miękkie, dobrze się trzymają pupki i nigdy się nie zdarzyło,zeby coś tam wyciekło... Pampersy zamieniają wilgoć w zel i odciągają ją od pupy dziecka, a te cholerne Happy na przykład nasiąkają, robią się ciężkie, i pupa cały czas mokra... albo to moje wrażenie, nie wiem już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejciu Astra 😞 uspokoj się i bądź dobrej myśli! musisz pewnie leżeć i wyczuwać, czy czasem Wikusia nie kopie po żebrach bo w tedy jest chyba głowką w doł:/ pewnie jesteś zestresowana, że Wiki może za szybko przyjść na świat. Na pewno dasz radę do 30-tego ktoregoś tygodnia 🙂
Powinnaś w ogole chyba leżeć w szpitalu? musisz wierzyć że będzie ok 🙂 zresztą za 2 dni będziesz w 7 miesiącu albo już jesteś , także... no wiadomo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...