Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też lubię Kremusia z Biedronki orzechowego 😁

obdarzona: chyba nie ma książki, którą bym zaczęła i ie skończyła. Aż taka zła ta nie jest, ale nie tak wciągająca jak niektóre tego typu potrafią być, że się z nimi w 2 wieczory rozprawiłam 🙂
Co do rodziny to może stopniowo ich poznawaj skoro tyle czasu nie poznałaś nikogo, a teraz nagle wszystkich na raz.

Ale dziś wcześnie wstałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczęta 🙂

Ale u nas bialo na dworze od mrozu...
Juz z rana czlowiek sie musi denerwowac-dzwonie do lekarza sie umowic dokladnie o 7.40 a ta pita mi mowi,ze na 13 jest wolny termin 😠Tlumacze babie,ze ja tylko po skierowanie,a ta nadal swoje.A rejestracja jest od 7.30 to ciekawe kiedy teyle ludzi sie dodzwonilo i zajelo terminy.Ajjjjj....


Musze sie ubrac i isc kontener wystawic.Do sasiadki po rzeczy do szpitala ,a dupa jak siedzi tak siedziala 😉
Aaaa.....dzisiaj znowu mi prad zabieraja 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nightmare1980 napisał(a):
a wiesz chodze do szkoly rodzenia no i juz powoli kupuje wyprawke dla dzidzi zeby pozniej nie kupowac wszystko naraz bo raczej nie bedzie mnie an to stac zeby wszystko odrazu kupic
😞



pewnie,ze tak jest lepiej.Ja przy pierwszym tez wszystko stopniowo kupowalam.A teraz juz wszystko mam 🙂Pozniej cos dokupie jak sie juz Alanek urodzi.Bo cos czuje,ze bedzie duzy wiec po co mi ciuszki na 62 😉A jak narazie to zapas mamy.
Ooooo...szkoła rodzenia ja juz jedna mam za soba i to na sali porodowej 😉Ale na pewno warto chodzi,zawsze cos sie czlowiek nowego nauczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem bardzo zadowolona ze szkoły rodzenia. Wyprawkę też powolutku zbieram, ale głównie kupuję przez internet, więc nie zajmuje mi to dużo czasu. Po świętach zacznie się hardcore, bo będziemy łóżeczko, przewijak i wózek kupować,więc będzie trzeba odwiedzić parę normalnych sklepów też. Choć pewnie wypatrzę gdzieś w sklepie konkretny model wózka, a potem i tak go kupię przez internet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 😁 ja właśnie łaskawie zwlekłam się z łożka i jem płatki 😎 potem szybko krolikowi klateczkę wyczyszczę, umaluję się i ubiorę i śmigam z koleżanką na miasto i szkołę odwiedzić. Tylko,że 3 km do miasta z buta i z powrotem 😞 będę miała baaardzo spuchnięte nogi już to widzę.

Izunia, nie denerwuj się tak kobietko. Lekarze nie są tego warci:/

Nightmare, no tak jest najlepiej 🙂 wszystko zbierać po kolei, kupować mądrze 😁 bo tak w 9 miesiącu to i taką kwotę nie każdy ma aby wydać tak o, a po drugie w tedy jest zakupowy szał i połowy się zapomni kupić 🙂
A z tymi ruchami to nie dobrze, ale może po prostu on jest leniwy?

Lady, no to czytaj 😁 może się ciekawie skończy 🙂

Ggulek, aa czaje kremusia. Sama go na bank miałam nie raz, choć nie pamiętam aby się nazywał kremuś, ale miałam z biedronki wiele razy taki krem czekoladowy 🙂

A tak jeszcze co do wyprawki, to ja dziś otrzymam nianię elektroniczną 😁 oczywiście nie za darmo, ale o dużo tańszą, bo moja przyjaciołka załatwia dla dzieci rożne pierdoły z hurtowni masowo a i tak taniej sprzedaje, a mi jeszcze taniej 🙂
muszę mieć nianię el. bo ja będę mieszkała na stryszku, a rodzice na dole, a pewnie często będę schodziła a Fifi tam będzie sobie spał.
idę;D będę po południu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Moja niunia często tak miała. Dopiero od kilku dni fika non-stop praktycznie. Myślę, że musiała sporo urosnąć ostatnimi czasy, że teraz ją tak intensywnie czuję 🙂 Ale lepiej idź do lekarza dla swojego własnego spokoju. Nikt tak nie uspokoi 🙂

no tak a ja jestem o tydzien dalej jak ty i praktycznie rzadko czuje ruchy bo w dzien to jak go poruszam swoimi sposobami albo jak sie poloze na wznak lub lewym boku to czuje a w nocy wogole nie czuje a chyba powinnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć laski 🙂
Ewci@, Bartek na tej fotce miał 13 miesięcy.

Wczoraj byli rodzice, zabrali ze sobą moją kuzynkę i Bartek wniebowzięty 😁 Potem przyszli teściowie i imprezka na całego 😎 jak się wszyscy rozjechali, to mi się nawet spać nie chciało, tylko sie napawałam ciszą, pozmywałam (na siedząco). Mężu mi się zalkoholizował i tyle miałam śmiechu z niego,że jeszcze dzisiaj rano się nabijałam jak wstawał do pracy 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nightmare1980 napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Moja niunia często tak miała. Dopiero od kilku dni fika non-stop praktycznie. Myślę, że musiała sporo urosnąć ostatnimi czasy, że teraz ją tak intensywnie czuję 🙂 Ale lepiej idź do lekarza dla swojego własnego spokoju. Nikt tak nie uspokoi 🙂

no tak a ja jestem o tydzien dalej jak ty i praktycznie rzadko czuje ruchy bo w dzien to jak go poruszam swoimi sposobami albo jak sie poloze na wznak lub lewym boku to czuje a w nocy wogole nie czuje a chyba powinnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja maleńka reaguje na wszystkie Bartka zabawki edukacyjne, bo one mają takie specyficzne rytmiczne i dość głośne melodyjki. I jak się bawimy to ona się cały czas wierci 🤪 czasami to Bartek specjalnie włącza te melodyjki i kładzie policzek albo rączkę na moim brzucholu i stara sie zgadnąć, w które miejsce Wikusia kopnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
A moja maleńka reaguje na wszystkie Bartka zabawki edukacyjne, bo one mają takie specyficzne rytmiczne i dość głośne melodyjki. I jak się bawimy to ona się cały czas wierci 🤪 czasami to Bartek specjalnie włącza te melodyjki i kładzie policzek albo rączkę na moim brzucholu i stara sie zgadnąć, w które miejsce Wikusia kopnie 😁

fajnie masz tez bym tak chciala 😞ja czuje ze cos jest nie tak z tym ruchami malego 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja dziś miałam powtórkę z krzywej cukrowej, na wypadek gdyby te moje kiepskie wyniki były po prostu błędem laboratorium. Po 16 idę odebrać wyniki, zobaczymy jak tym razem to wyszło. Wstałam o 6 i chodzę teraz jak zombie, chyba kawusie sobie zrobię, może mnie ożywi troszeczkę.

Moja mała tak szaleje w brzuchu, że niekiedy to jest aż nieprzyjemne - zwłaszcza jak się zacznie przeciągać i rozpychać na boki. Ale i tak to cieszy niesamowicie, bo przynajmniej wiem, że wszystko z nią w porządku 🙂 Nightmare, lepiej idź dla świętego spokoju skontrolować, czy wszystko ok. Lepiej dmuchać na zimne.

A liczycie już ruchy dziecka? Ja zacznę od przyszłego tygodnia, jak już będę na stałe siedzieć w domku, bo w pracy nie potrafię się na tym skupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, kobito, przestań już się schizować 😮 przecież mały nie musi Cię cały czas napierdzielać. Byłaś u tego lekarza w końcu? My Ci na forum nic nie poradzimy, zadna nie ma USG w ekranie kompa i nie widzi, co tam u Ciebie w brzuchu się dzieje. Jeśli Ci lekarz mówi,że jest ok, to znaczy że jest.A jeśli masz jakieś obiekcje, to idź do innego lekarza,zeby się uspokoić i finał. Nie każde dzieciątko musi mieć taki sam temperament. Bartek też rzadko kiedy się ruszał jak byłam z nim w ciąży, mała za to nadrabia za brata 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, no mam takie dni, że jestem towarzyska ale większość to siedzę jak samson w domu:P aaa to Ty masz to badanie jeszcze przed sobą..zapomniałam 😁 nie jest tak źle, gorzej jak się czeka i czeka te 2 godziny 😞 tak czas wolnooo leciii.

Astra, to miałaś zjazd rodzinny 😁 pewnie zmęczyli Cię trochę 😁

Leliva, kurcze zawsze co mnie kopie, i już przestanie to mi się przypomina ' a przecież ruchy miałam liczyć' . Zawsze zapominam 😎 ale Ty nie zapominaj 😁

idę już włosy prostować i spadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o ruchy dziecka to u każdego jest to sprawa indywidualna, nie można się sugerować tym, że u kogoś z młodszą ciążą są częstsze ruchy... Słabe czucie ruchów może być wynikiem grubszej tkanki tłuszczowej na brzuchu albo spokojną naturą dziecka. Nie ma co się nakręcać, a jedyne wyjaśnienie może dać lekarz.
Mój robak przestaje się ruszać akurat w tedy kiedy tata kładzie rękę na brzuchu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jeśli chodzi o tą listę to mam taką propozycję... Może poczekam do końca grudnia i usunę z niej dziewczyny, które nie dawały jakichkolwiek znaków po wpisaniu się do nas? Długa jest i wątpię czy wypełni się chociaż w połowie. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...