Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Astra, to Cię pierwsza ciąża wycisnęła na maxxxxaaaa:/ a mowią mi ciągle, że ja nie mam mdłości ani nie rzygałam bo mam chłopca, że na dziewczynkę są tylko takie akcje. Wcale że nie 🤨

Lady, a z papierka? i dorzucić do tego świeżych brokułow, choć i w papierku jest ich troszkę 😉


Jakoś mam awersję do zup z papierka, wegety, maggie, kostek rosołowych i wszystkiego co jest do jedzenia i wydziela nienaturalny jaskrawo-zielony kolor 😉 Staram się nie jadać tego. Ew. kostki rosołowe ze sklepu ze zdrową żywnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Lady wczoraj robiłam z tego przepisu, kiedyś wypróbowałam i Bartkowi bardzo posmakowała:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe8263.html


O dzięki 🙂 Wypróbuję ten przepis jutro, bo dziś robię pierś z mozarellą i pomidorami. Fajnie, że to krem, bo bardzo lubię takie zupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdarzona, szkoda zupki warzywnej chemią paprać 😉 ma być zdrowo i pożywnie, brokułowa jest ogólnie delikatną zupką.
No fakt, pierwsza ciąża mnie wycisnęła. Jak chciałam drugie dziecko to mama do mnie od razu,ze w razie jak bym przechodziła tak samo jak z Bartkiem, to mam się do niej wprowadzić, albo ona do mnie, bo ona wiedziała jaka byłam wtedy nie do zycia. Wyglądałam jakby mi brzuch z niedożywienia taki wyskoczył, jak u murzynów w Afryce, normalnie zombiak i to jeszcze chory na żółtaczkę, bo tak zżółkłam jakoś dziwnie. Od tego rzygańska chyba 🤢
A tu niespodzianka 🙂 trochę mdłości na początku miałam, w te największe letnie upały, ale poza tym gdyby nie dziuchol to bym się czuła lepiej niz w normalnym stanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):

Jakoś mam awersję do zup z papierka, wegety, maggie, kostek rosołowych i wszystkiego co jest do jedzenia i wydziela nienaturalny jaskrawo-zielony kolor 😉 Staram się nie jadać tego. Ew. kostki rosołowe ze sklepu ze zdrową żywnością.

Brawo 🙂 ja również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, też nie lubię 😞 ale kiedy czlowiek głodny, to chce wszystko jak najszybciej 😁 jeszcze ja ze wsi, dla mnie sklep ze zdrową żywnością to to ja nie wiem , coś nieznanego 😁 szkoda bo bym chciała mieć taki w pobliżu. Ale masz czas i chęci to gotuj 😁

dziś wbrew pozorom jest zajebisty dzień! czuję, że ten dzień jest tak zajebisty, że nowym płaskim mopem umyję dziś podłogi. Bo z 2 miesiące temu nasz stary płaski mop zepsuł się, a że ja lubię sprzątać to mnie to wkurzało.
Zażyczyłam sobie takiego samego mopa do siebie na nowe mieszkanie w prezencie 😎
Idę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, mój Bartek lubi warzywa, bo widzi,ze ja jem je tonami =o)
Tylko ma długie zęby na brukselkę, ale też mu wtedy miksuję i robię na słodko z marchewką, to zje.

Dziewczyny, czy Wam też się tak ciężko oddycha? Bo ja od jakiegoś czasu dostaję kopniaki tuż pod piersiami. Mała się wysoko trzyma i czuję że mam ucisk na płuca, ciągle mi powietrza brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Lady, też nie lubię 😞 ale kiedy czlowiek głodny, to chce wszystko jak najszybciej 😁 jeszcze ja ze wsi, dla mnie sklep ze zdrową żywnością to to ja nie wiem , coś nieznanego 😁 szkoda bo bym chciała mieć taki w pobliżu. Ale masz czas i chęci to gotuj 😁

dziś wbrew pozorom jest zajebisty dzień! czuję, że ten dzień jest tak zajebisty, że nowym płaskim mopem umyję dziś podłogi. Bo z 2 miesiące temu nasz stary płaski mop zepsuł się, a że ja lubię sprzątać to mnie to wkurzało.
Zażyczyłam sobie takiego samego mopa do siebie na nowe mieszkanie w prezencie 😎
Idę 😁


Ja Ci powiem, że czasem wolę nie zjeść wcale niż byle co. Zupek chińskich np. też nie ruszam. A z tym sklepem ze zdrową żywnością mam fuksa, bo zawsze jakiś na osiedlu jest. Wprawdzie niedługo, bo drogo jest w każdym, ale co jakiś czas się otwierają nowe i trochę funkcjonują. Zawsze sobie robię zapas kostek i suszonej włoszczyzny 😉 W ogóle suszona włoszczyzna to moje genialne odkrycie. Dużo mniej roboty, bo nie musisz normalnej włoszczyzny obierać i myć, a zdrowo i smakuje tak samo jak ze świeżej 🙂 Jedna łyżka włoszczyzny suchej odpowiada kilogramowi świeżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam problem z oddychaniem od czasu zaziębienia. Cały czas czuję ucisk na płuca i oczywiście wciąż mam kaszel choć dużo mniejszy niż przy chorobie. Po prostu czasem taki atak duszenia się mnie łapię. Zwykle po żarciu większym :/

Astra chyba tą pierś co wyjęłam do grillowania użyję jednak do tej zupy i dziś ją zrobię, bo mnie straszliwa ochota naszła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady, ja włoszczyznę to sama suszę, kupiłam sobie suszarkę elektryczną i gdy tylko mam warzywa w ogródku, to robię zapasy suszonych i mrożonych 😁 żeby się czasem nic nie zmarnowało, bo nie ma to jak swoje, bez chemii.
Ja mam roladki z pieczarkami to dziś odgrzeję na szybko, mój się zwolni o 11:30 z roboty, zje szybko i jedziemy do ginki. Ja pitole, co mam za akcję z włosami teraz...Mam taką chujową długość, że nie mogę ich wyprostować, bo mam za szeroką na nie prostownicę, a jak nic z nimi nie zrobię to są okrutne, bo końcówki mi się wywijają....Aaa! masakra. Chyba je ugniotę na piankę i wysuszę, może się jakoś ułożą. Tylko łapy mnie bolą jak w górze trzymam....o jezu, niech sie ta mała już urodzi bo matka się wykończy.

obdarzona Ty mi daj soje włosy, bo masz śliczne i Ci ich zazdraszczam i niech Ci wyjdą 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oporne są na szczotkę. Moje włosy trudno pokręcić i trudno ułożyć na szczotę. Wyprostować się wyprostują, ale w razie wilgotnego powietrza choćby, już się podwijają. Teraz w ciąży takie mam, bo je beznadziejnie ścięłam i póki były krótkie było ok, ale jak odrastają to szok 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w ogóle całe życie męczę się z kręconymi włosami, a oczywiście chciałabym proste. W ciąży normalnie mi się wyprostowały i tylko końcówki się zawijają. Wprawdzie też je dużo obcięłam (teraz mam do ramion, bo rosną z prędkością światła), ale kiedyś im krótsze były tym się mocniej kręciły. Często sobie zawijałam na papiloty by te loki były ładne i regularne. Wtedy mi się super fryzura trzymała praktycznie do kolejnego mycia włosów. No i ostatnio stwierdziłam, że sobie zawinę na niedzielę przed wizytą u rodziców. Jak zwykle wysuszyłam włosy i zawinęłam na godzinę. Potem fryzura była super, ale do wieczora całkowicie mi się wyprostowały! Nie mogłam w to uwierzyć. Nieźle ciąża zmienia wszystko 🙂 Albo córcia skradła mi loki 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady ja zawsze miałam proste włosy do połowy pleców, a we wrześniu poszłam do fryzjera i dałam się namówić na pseudo boba z lewym bokiem krótszym. Teraz mam włosy do brody i też rosną, ale zanim odrosną trochę potrwa. I w ciąży mam je takie delikatne jakieś, lekkie, że mi się wykręcają, a zawsze były proste jak dzidy. Wszystko jest dobrze dopóki nie muszę iśc do ludzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Im delikatniejsze tym łatwiej zakręcić. Mi się chyba przestały kręcić, bo mi strasznie zgrubiały w ciąży i zgęstniały. Może rzeczywiście spróbuj ugnieść je na piankę.
Ja we wrześniu sobie zrobiłam fryzurę jak Uma Thurman w Pulp Fiction 😁 I teraz mam coś dziwnego co mi odrosło z tego. Ale nie chcę podcinać, bo znów chcę długie. Grzywkę też zapuszczam, bo mi co chwilę do oczu wchodziła i bym ją musiała chyba co tydzień podcinać.
Muszę się zebrać na zakupy :/ Powinnam to zrobić teraz, bo jak pójdę później i zaraz po tym będę robić obiad to znów mi kręgosłup zaprotestuje od zbyt długiej aktywności 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...