Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sztunia
astra bierzesz jeszcze kwas foliowy? po co?

Też ze względu na chujowy wynik morfologii. Mam brać cały czas.

Leliva, a ile Ci się trzymają, jak sama robisz? MI ze dwa tygodnie lekko, ale w ciąży nie jestem w stanie zapuścić paznokci. Dlatego przedłużam je sobie żelem na formie, ale takie przedłużane to góra 8 dni wytrzymały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Astra napisał(a):
Wczoraj męża siostra właśnie tak przezywała,że ją cholernie całe ciało swędzi, a szczególnie twarz. Ano siedzi się w ciepłym domku hehe powietrze suche, to i skóra cierpi. Tym bardziej u ciężarnych, jak jest rozciągnięta 🤢 🤢



Mam nadzieje,ze pomoze mi wpano.


Izunia , nio i jak z tym swedzeniem?? pzreszło juz?? bo takie swedzenie nie moze byc bagatelizowane, bo w 3 trym bardzo duzo kobiet ma cholestaze ciazowa, ona sie swiadem objawia. poczytaj w necie. miałas w popzredniej ciazy?? mi moja ginka mówiła ze dlatego robiła u mnie badanie ALAT, bo to podwyzszone sa enzymy watrobowe czy cos. dokłądnie nie wiem, tzreba poczytac.

Hey.Przepraszam,ze sie wtracam.Przypadkowo weszlam na wasz watek i zgadzam sie z [email protected] zrob sobie badania na poziom bilbuliny,alat i asat.Ja niestety mialam szczescie miec cholestaze w ciazy.Na szczescie szybko ja wykryto,dostalam leki ,byalm pod ciagla kontrola lekarzy i wszystko bylo w miare ok.Nie mniej nieleczona niesie ze soba bardzo nieciekawe skutki-nie dla matki,lecz dla dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona: ty codziennie odkurzasz????? To ja Ci nie powiem co ile się odkurza u mnie w domu, bo się lewą nogą przeżegnasz i Ci nawet brzuch w tym nie przeszkodzi 🤢

A co do paznokci to mi kiedyś na targach kosmetycznych w Warszawie laska zrobiła bardzo fajny french taką metodą, że to nie były żadne sztuczne żelowe czy inne paznokcie nakładane tylko te białe końcówki były jakby naklejone na moje paznokcie. One nie przedłużały tych paznokci, ale było to bardzo trwałe. Wyglądało jakby były umalowane na french, tylko oczywiście super równiutkie i się trzymały dobre 2 tygodnie w przeciwieństwie do pomalowanych lakierem. Wie ktoś jak się takie cudo nazywa? Wtedy jakoś nie zapytałam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naklejki to są po to by pomalować białym lakierem końcówki. A później je odklejasz, a ten lakier odpryskuje szybko jak każdy inny. A to było takimi łopatkami plastikowymi ponaklejane na koncówki paznokci (jakby z jakiejś masy to białe, bo od razu zastygnięte). I na to tylko przezroczysty lakier dała (czy może trochę żelu??) i trzymało się długo, a wyglądało naturalnie. Fajne to dla moich paznokci, bo żelowe czy akrylowe wyglądają u mnie strasznie. Mam za szczupłe palce na takie pazurzyska wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się nie wyspałam 😠 jem śniadanko i myślę, że musiałabym ogarnąć lekko pokoj.

Lady, hehe domyślam się co ile 😁 ale u mnie to zboczenie z podłogą czystą 😁

z tymi hybrydowymi paznokciami to musi być fajnie 😁 też bym chciała zwłaszcza że moje dłonie ostatnio nie wyglądają najlepiej.
Krem do dłoni mi się skończył 😞 ale paznokcie w ciąży mam wyjątkowo mocne 😁 tzn. teraz 😎

Leliva, no ja też wczoraj przeszukałam poł internetu za porodowką i nie mam jej jak obejrzeć bo w necie nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki to są po to by pomalować białym lakierem końcówki. A później je odklejasz,

Zależy jak kto robi paznokcie, bo metod jest wiele. Są specjalne naklejki french na końcówki paznokci pod żel na przykład, żeby nie bawić się w malowanie, naklejasz, przeciągasz żelem i gotowe.
Albo są takie z cienkiego tworzywa sztucznego, które też się daje albo na końcówkę bez przedłużania paznokcia, albo jeśli mają kieszonkę - to z efektem przedłuzenia. Itd, itd, itd 😁

obdarzona, w moich też jest, ale widocznie za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Naklejki to są po to by pomalować białym lakierem końcówki. A później je odklejasz,

Zależy jak kto robi paznokcie, bo metod jest wiele. Są specjalne naklejki french na końcówki paznokci pod żel na przykład, żeby nie bawić się w malowanie, naklejasz, przeciągasz żelem i gotowe.
Albo są takie z cienkiego tworzywa sztucznego, które też się daje albo na końcówkę bez przedłużania paznokcia, albo jeśli mają kieszonkę - to z efektem przedłuzenia. Itd, itd, itd 😁

obdarzona, w moich też jest, ale widocznie za mało.


Łoo matko to się na tym w ogóle nie znam. Będę musiała kiedyś zapytać u kosmetyczki. Choć najbardziej lubię paznokcie po prostu pomalowane kolorowym lakierem 🙂 Tylko, że to szybko odpryskuje. Niezależnie od ceny lakieru :/ W ciąży to nie, ale przed ciążą to mi odpryskiwały kawałki paznokcia wraz z lakierem 😞 Pomagała mi terapia NailTek, jak ją sumiennie przeprowadziłam, ale o tym właśnie trzeba codziennie pamiętać i codziennie te pazury odżywką smarować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziesz miała dzidzię, to pazury odżyją i to od czego? od zwykłej oliwki. Naprawdę. W ogóle powinno się podobno zwykłą oliwkę wcierać w płytkę paznokcia, bo się wzmacnia dzieki temu i skórki łatwiej usunąć 🙂

Za gorąco mam w domu fuuu....okna pootwierane, a i tak duchota 😲
Styczniówki powoli zaczynają się rozpakowywać...ło matko...niedługo my 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam się na paznokciach nie znam 😁 a szkoda, zawsze chciałam mieć maszynerię do tego i bawić się tym ale to trzeba mieć powołanie i cierpliwość 😁

Astra, no wiadomo że w sumie w witaminach nie da się wszystkiego tak dokładnie zawrzeć 😁

leń mnie łapie 😞 ledwo co chodzę, skurcze łydek atakują mnie w nocy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Teraz będziesz miała dzidzię, to pazury odżyją i to od czego? od zwykłej oliwki. Naprawdę. W ogóle powinno się podobno zwykłą oliwkę wcierać w płytkę paznokcia, bo się wzmacnia dzieki temu i skórki łatwiej usunąć 🙂

Za gorąco mam w domu fuuu....okna pootwierane, a i tak duchota 😲
Styczniówki powoli zaczynają się rozpakowywać...ło matko...niedługo my 😲 😲 😲


Ja sobie wcierałam oliwkę po tych akrylach co raz w życiu zrobiłam. Te moje paznokcie były jakby martwe po akrylach. Na kciuku miałam poprzeczne pęknięcie przez całość. Bolały mnie te paznokcie choć nie tak długo nosiłam te akryle (raz tylko poszłam na wypełnienie odrostów, a potem już zdjęłam). A oliwka rzeczywiście pomagała im.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę kawkę sobie zrobić i spróbuję już makowca 😜 Wczoraj tak zawzięcie mak mieliłam,ze teściowa mi dostarczyła jeden wypiek w nagrodę 🤪

Ej ktoś tak pisał o ślubie Maćka z Klanu. Dla mnie to nie jest normalne, a tvp mogłaby się powstrzymać z tym "dotykaniem problemów"... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, ja akryle miałam raz w zyciu i robiła mi je znajoma, która jest kosmetyczką i nauczyła mnie robic zele. I też powiedziałam,ze nigdy więcej...Katastrofa była po zdjęciu. A żele jak się dobrze założy, to oczywiście osłabiają i zmiękczają płytkę paznokcia, ale jej nie niszczą. Kilka dni odżywek po zdjęciu i można założyć kolejne tipsy. Grunt to dobry żel 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady 😁
I do tego status mojego kuzyna na facebook'u;
Jeszcze nie minął szok po tragicznej śmierci Hanki a podobno szykuje nam się śmierć Ryśka z Klanu.
Nie wiadomo czy i tym razem będzie to sprawka MORDERCZYCH KARTONÓW... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Lady 😁
I do tego status mojego kuzyna na facebook'u;
Jeszcze nie minął szok po tragicznej śmierci Hanki a podobno szykuje nam się śmierć Ryśka z Klanu.
Nie wiadomo czy i tym razem będzie to sprawka MORDERCZYCH KARTONÓW... 😁


Jego to pewnie styropian zabije 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tą oliwką też słyszałam i nie wiem czy to pomaga jak się ją do miseczki z ciepłą wodą wlewa i macza się pazury i dłonie i potem właśnie te skorki i inne takie się reguluje. Kiedyś moja siostra miała jakieś plamy na ciele i w aptece kupiła coś tam z parafiną do kąpieli i ja sobie to właśnie wlewałam do tej miseczki i olivkę i było nawet nawet 🙂 jeszcze cytrynę wciskałam ale to wszystko było moim wymysłem w umyśle.

Ja pisałam o Maćku z kimś tam, z Lady? z Kasią? nie pamiętam. Wg. mnie dobrze że jest ten problem poruszany i inne, bo ja np. nie miałam zielonego pojęcia że dzieciom z downem tak utrudniają instytucje wziąć ślub, że trzeba uzyskać zgodę przez sąd i że muszą się zarzekać że nie zrobią sobie dzieci. Ja tam lubię Maćka i się z niego nie śmieje, sympatyczny taki, zwłaszcza teraz bo kiedyś to jego rola ograniczała się do pośmiewiska, dla większości choć nie dla mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
A jeszcze wam miałam coś pokazać, tylko zapomniałam wcześniej. Kocia niania 😉 I to Pan Kot jest.
http://youtu.be/PWXigjFm4TM

Dla mnie - zgroza. Koty są wredne i trzeba uważać, bo jak pojawi się dziecko mogą zacząć traktować je jako rywala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A jeszcze wam miałam coś pokazać, tylko zapomniałam wcześniej. Kocia niania 😉 I to Pan Kot jest.
http://youtu.be/PWXigjFm4TM

Dla mnie - zgroza. Koty są wredne i trzeba uważać, bo jak pojawi się dziecko mogą zacząć traktować je jako rywala.


Oj chyba kota nigdy nie miałaś :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...