Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fikumiku uwielbiam ciemnie piwko, porterki jakieś i czasem biorę też łyczka od mojego 😜
Co do wózka, nie pomogę Ci bo jestem z nim kropce. Mieliśmy po hurtowniach pojeździć to auto padło i dopiero w przyszłym tygodniu będzie na chodzie 😜 Wstępnie myślę o bolder sd lub jedo fyn, ale muszę obczaić jak na żywo wyglądają. 😉
Co do torby ze szpitala załatwiłam to za jednym zamachem tesco + allegro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
fikumiku co do wózków to zobacz sobie tako jumper x może Ci się spodoba 😉
nie wiem jakie ma opinie na necie ale moja znajoma go ma i jest bardzo zadowolona, miałam okazję go prowadzić i pod tym względem jest super
sama się na niego napaliłam ale dostaję wózek od kuzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady ale ten Jedo chyba nie ma skrętnych kół z przodu a chyba wygodniej się prowadzi jak są przynajmniej tak mi się wydaje ale może niech wypowiedzą się mamusie które mają już doświadczenie z wózkami 😉
słyszałam też że lepiej jak są pompowane choć przez to podobno wózek jest cięższy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te opinie są takie różne o tych wózkach, że przestałam na nie zwracać uwagę. Nie zamierzam na wózek wydać ponad 2 tysiące, no bo sorry to już przesada. Zastanawiałam się jeszcze nad kupieniem jakiegoś tańszego z gondolą dla niemowlaka, a potem żeby zainwestować w wypasioną spacerówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam u lekarza i powiedział mi ze maly jest juz bardzo nisko szyjka skrocona i bardzo miekka i mowi ze ustali mi za 2 tyg wizyte ale i tak na pewno sie nie zobaczymy bo wczesniej urodze, takze zaczynam pakowac torbe do szpitala czekam tylko na koszule do karmienia bo zamowilam wczoraj
co do wyprawki fikumiku bo to ty chyba pytałas to mam wszystko: wozek mam tako warrior, kołyske coneco simply city,łózeczko dostałam od znajomej materaca nie kupywałam bo na razie mały bedzie w kołysce, kosmetyki mam firmy Oilan,ubranka uzywane,z tesco i hm, kupilam tez kombinezonik na zime, do spania nie kupywalam zadnych poscieli bo slyszałam ze o wiele bepieczniejsze sa spiworki wiec zainwestowałam w to nie wiem co ci jeszcze napisac jak masz jakies pytania to pisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
Lady ja sie martwie bo za tydzien dostane decyzje kredytowa i wtedy musze isc do notariusza papiery podpisywac, oby sie maly wstrzymal jeszcze chociaz do konca tych formalnosci zwiazanych z kupnem mieszkania


No to miejmy nadzieję, że maluch jeszcze poczeka. Choć ostatecznie można zawsze notariusza zawieźć do szpitala. Wprawdzie spotkałam się z tym bardziej w sytuacjach związanych ze spadkami, no ale jak wyjścia nie ma to trzeba tak zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
byłam u lekarza i powiedział mi ze maly jest juz bardzo nisko szyjka skrocona i bardzo miekka i mowi ze ustali mi za 2 tyg wizyte ale i tak na pewno sie nie zobaczymy bo wczesniej urodze, takze zaczynam pakowac torbe do szpitala czekam tylko na koszule do karmienia bo zamowilam wczoraj
co do wyprawki fikumiku bo to ty chyba pytałas to mam wszystko: wozek mam tako warrior, kołyske coneco simply city,łózeczko dostałam od znajomej materaca nie kupywałam bo na razie mały bedzie w kołysce, kosmetyki mam firmy Oilan,ubranka uzywane,z tesco i hm, kupilam tez kombinezonik na zime, do spania nie kupywalam zadnych poscieli bo slyszałam ze o wiele bepieczniejsze sa spiworki wiec zainwestowałam w to nie wiem co ci jeszcze napisac jak masz jakies pytania to pisz 🙂



To co robimy wyścig,która pierwsza?Hihihi....JA jak sie na fotelu dowiedzialam o stanie mojego podwozia to 3 razy sie pytalam czy dobrze slysze.Masakra.Ale jestem spokojna,bo Alanek dostal sterydy na plucka i wagowo tez jest duzy.Jeszcze troche i bedziemy jedna po drugiej chwalic sie fotami kruszynek.

My jedziemy poogladac wózki w nastepnym tygodniu.W szpitalu ogladalismy wlasnie Tako i powiem Wam,ze kusi i to bardzo.Juz na allegro znalazlam fajne zestawy.Bo tam sam wózek z spacerowka 1100zl i fotelik osobno jakies 200zl do tego jeszcze adaptery potrzebne sa.A wiec drogo wychodzi.
Zobaczymy my juz teraz wszystko na ostatni guzik zapinamy,bo u mnie to juz tylko skurcze i wody i akcja jest.Podwozie otwarte ,szyjka krótka......tylko czekac na rozwiniecie akcji 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nefre, to trzymamy kciuki aby jeszcze posiedział do zapadnięcia decyzji kredytowej 😁 i w ogole masakra, zaskoczyłaś ta informacją 😁

Fikumiku, ja mam wyprawkę rożnych firm,wozek mam baby merc ale nie wersja biała , i jest fajny ale... widać niedociągnięcia i to spore, typu odpryski na 'wiesjkich' kołach..czy też w środku w gondolce jest takie na 'odwal się' ale postaram się coś z tym zmienić.

Lady, mi się jedo podoba 🙂 tylko one są trochę drogie. 😞

Izunia, ahhaaa no kurde że się nie domyśliłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia, to na Ciebie też czekamy niecierpliwie 😁 🤪 ale Alanek niech jeszcze wytrzyma 😁

ej ja się boję, że ja urodzę na szarym końcu 😞 bo prawie każda z was ma jakieś perypetie z podwoziem, a to szyjka za krotka a to za miękka a to to a to tamto, tzn. Ja nie mowię, że ja chciałabym tak mieć, bo wolę jeszcze nie ale no...wy wszystkie urodzicie a ja tu będę z Lady buszować, Kiką i Fikumiku i będziemy się nudzić we trojkę 😞 bo one tylko jakieś takie bez problemow chyba, tzn wiem, że Lady nie ma problemow z szyjkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde ja liczyłam ze sie Kubus w marcu urodzi bo wtedy zdażyła bym sie przeprowadzić a tak to kiszka troche,nie bede sie wyscigiwała ustapie ci pierszenszenstwa hehehehh mojemu malemu nie potrzeba nic na rozwiniecie plucek bo lekarz mowi ze w 37tyg ciaza jest juz donoszona, mnie moja mama urodziła w 36 i dotalam 10pkt i w inkubatorze nie lerzalam takze powinno byc dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona nie martw się, ja też nie mam żadnych cyrków z szyjką, wszystko piękne i zwarte, a pamiętaj, że mamy ten sam termin 😁
Nefre może akurat wytrzymacie do przeprowadzki 😉 Ale nawet jakby co to i tak z małym będzie wszystko ok i na pewno chciałabyś go już zobaczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady odnośnie tych opinii - wpisałam w google baby merc opinie i wyskoczyły. Były i dobre i złe, większość tych drugich. Że ciężki, że szmelcowaty, że jak Obdarzona napisała pojawiają się odpryski, że za tą cenę wolałyby coś używanego ale solidnego. Kurcze nie wiem już. Podoba mi się jeszcze ten i to strasznie: http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2499&osCsid= boję się tylko, że może być dla mnie za wysoki :P W tym tygodniu zamierzam jeszcze pójść do sklepu z wózkami i podpatrzeć na żywo. Też nie chcę wydać na wózek więcej niż 1500 (to i tak już dużo).
Dziewczyny dzięki za tak soczyste odpowiedzi i propozycje, spiszę sobie te nazwy i dziś wieczorkiem jeszcze te wózki pooglądam bo zaraz się biorę dalej za ogarnianie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nefre, jak zdrowy to w 37 tyg to na pewno od razu Ci dadzą go do siebie 😁

ja tak z ciekawości sprawdzałam z tydzień temu wątek o wcześniakach urodzonych przed 37 tyg. ciąży gdzieś chyba na babyboom czy gdzieś no i byłam troszkę zdziwiona. Bo np. rozumiem jak się urodzi dziecko w 30, w 32,w 34 tyg to wiadomo że inkubatorek go czeka na jakieś kilka dni.
Ale wiele lasek urodziło właśnie w 36 tyg i ich dzieci były po 10 dni w inkubatorach.. albo po 2 tyg..
ale też czytałam o przypadkach gdzie właśnie rodziły się w 36 tyg i do mamy szły od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nefre o kurczę, to o ile żadnej nie przypili szybciej to Twój Kubuś przetrze szlaki 😁 Trzymam kciuki, żeby jednak zgrał się jakoś bezproblemowo w czasie z pozostałymi sprawami 🙂

Obdarzona haha dobre, no kto wie kto wie, niby początek marca a będziemy się turlac tu jeszcze z naszymi kwietniówkami i wyglądać dzidków 😁 Nie wiem czy już pytałam czy nie (wybacz mi te dziury w musku 😜) - Ty rodzisz w Opolu czy gdzieś bliżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kika ten wozek z linku to super jest też go chciałam i kolor kawowy 🙂 tylko żeby koła były normalne, choć podobają mi się takie duże, ale ja muszę mieć te takie normalne.

Taak, potwierdzam, baby merc jest na prawdę ciężki.. kurwa 1 koło jakie ciężkie, stelaż jaki ciężki i wszystko ciężkie. Jak składałam ten wozek to po 5 minutach miałam wrażenie jakbym umyła 5 wysokich okien w kościele. Ale już go kupiłam i właściwie jest zgodny z opisem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
kurde ja liczyłam ze sie Kubus w marcu urodzi bo wtedy zdażyła bym sie przeprowadzić a tak to kiszka troche,nie bede sie wyscigiwała ustapie ci pierszenszenstwa hehehehh mojemu malemu nie potrzeba nic na rozwiniecie plucek bo lekarz mowi ze w 37tyg ciaza jest juz donoszona, mnie moja mama urodziła w 36 i dotalam 10pkt i w inkubatorze nie lerzalam takze powinno byc dobrze



nie,nie Alanek puszcza kolege 😉Czlowiek planuje ,a nasz dzidzius krzyzuje.U nas maz mial zjechac pod koniec lutego,a tu dupa.Juz jest na urlopie,bo samej mnie w domu nie zostawi z takim rozwarciem.Brzuch sie stawia,ale skurcze mam tylko czasami.My mozemy duzo chciec.Jak nadejdzie ten czas to juz koniec.
My tez jeszcze chcemy okna wymienic,a tu taki mroz i ja lezaca 🤨
Ale wszystkie damy rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...