Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja gdybym nie miała tego Mutsy to bym kupiła ten Bebetto, zakochałam się w nim, jest przepiękny, marzy mi się taki a'la retro 🙂 ale pozostają mi tylko marzenia, może jak będę miała drugą dzidzię to się zdecyduję na ten wózek 🙂 nie może tylko na pewno.
Obdarzona, no nie będzie tak źle, razem jakoś damy radę, tylko, że Ty się pewnie prędzej rozpakujesz bo jesteś 2 tygodnie wyżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Jedo ma wersję ze skręcanymi, koleżanka ma i strasznie go chwali.
Sztunia jaki Ty masz model, bo z tego co kojarze miałaś fajny wózek? 😉


ja mam mutsy 4rider
+ zajebista skrętność, 1,1m wystarzy żeby zawrócic bo kreci sie prawie wokol osi
+ pompowane koła, amortyzacja
+duza spacerówka
+mnóstwo adzetów
+wielka krowa a idzie prowadzic jedna reka
+przedni kółka skretne

-ciezki, duzy po złozeniu-my wnosic nie musimy nigdzie a bagaznik mamy ogromny
-mały kosz, trzeba dokupic dodatkowy
-drogie dodatki

chyba tyle ogólnie jestem z niego super zadowolona, no i pasuje do niego fotelik maxi cosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj na mała wyzere do siostry bo ma urodziny, 37. prezentu nie mam bo nie dałam rady kupic 😞 ale kase jej dam na cienie bo chciała to sobie jakies niestety sma musi wybrać 🙂

dupa mnie boli od zastrzyku, jakbym siniora miała

mnie jak kupowałam wózek to polecali taco, tako, nie wiem dokładnie jak to się pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):
Leliva? miałaś już może pobierany wymaz z pochwy, tzn. badanie na posiew?? tzn. posiew jednym słowem?

a co do badań niemowlęcych to ja nie wiem jeszcze jakie u mnie są 😞


Nie miałam robionego posiewu, ale pytałam o niego i lekarz mi powiedział, że jeśli nic się nie dzieje niepokojącego, to nie trzeba go wykonywać.

Dobra, zaczynam nadrabianie, prawie 30 stron zaległości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam, zjadłam kolację w międzyczasie, a tu cisza.

Co do wyprawki to ja mam wózek navington cadet, w zeszłym roku mega promocja się trafiła 🙂 Jeździłam nim co prawda po domu tylko, ale póki co to nie mam mu nic do zarzucenia.

Idę sprzątać po malowaniu, skoro tu nikogo nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na wizycie 14-ego musiałby mi pobrać, skoro obowiązkowe, bo to może być moja ostatnia wizyta.

Ja już mam wszystko naszykowane, tylko muszę jakąś torbę od rodziców pożyczyć, bo z plecakiem turystycznym do szpitala to tak trochę głupio... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
No to teraz na wizycie 14-ego musiałby mi pobrać, skoro obowiązkowe, bo to może być moja ostatnia wizyta.

Ja już mam wszystko naszykowane, tylko muszę jakąś torbę od rodziców pożyczyć, bo z plecakiem turystycznym do szpitala to tak trochę głupio... 😁


hihi....plecak turystyczny 🙂Ja chce zainwestowac w torbe na kolkach.A malego spakuje w druga zwykla,ktora maz przywiezie jak juz sie urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi powiedział lekarz, że ten posiew to obowiązkowy i położna w szkole mówiła to samo. Potem do szpitala trzeba zabrać te wszystkie wyniki badań.

A co do torby to ja się zastanawiałam czy nie wziąć walizki na kółkach (po prostu wygodna jest). Ale prawdopodobnie jak się ma za dużą torbę to nie pozwalają wszystkiego zabrać i trzeba się przepakować. A taka walizka wygląda na sporą :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze chciałabym poruszyć temat laktatora... Bo wiadomo że to ważny zakup. Kompletnie nie wiem jaki kupić, a teraz dostanę kasę od mojego M i kupię kilka rzeczy dużo taniej bo likwidują sklep dziecięcy, jeśli będzie tam jakiś polecany to kupię tam a jak nie to na allegro.

I tak myślę, jaki lepszy? ręczny czy elektryczny? jeśli będę miała czas na odciągnięcie to chyba ręczny?
z jakiej firmy? hm... z aventu upatrzyłam sobie na allegro, za 71 zł+ przesyłka http://allegro.pl/laktator-reczny-philips-avent-isis-0-bpa-butelka-i2077823052.html
z opisu dość fajny i praktyczny.

Może ktoś się wypowie? myślę, że nawet jeśli mamy nie polacają to taki z aventu mogę kupić za ok 100 zl prawie z przesyłką, w razie W wiele nie stracę 🙂

a jak wy kupujecie to jakie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kurcze chciałabym poruszyć temat laktatora... Bo wiadomo że to ważny zakup. Kompletnie nie wiem jaki kupić, a teraz dostanę kasę od mojego M i kupię kilka rzeczy dużo taniej bo likwidują sklep dziecięcy, jeśli będzie tam jakiś polecany to kupię tam a jak nie to na allegro.

I tak myślę, jaki lepszy? ręczny czy elektryczny? jeśli będę miała czas na odciągnięcie to chyba ręczny?
z jakiej firmy? hm... z aventu upatrzyłam sobie na allegro, za 71 zł+ przesyłka http://allegro.pl/laktator-reczny-philips-avent-isis-0-bpa-butelka-i2077823052.html
z opisu dość fajny i praktyczny.

Może ktoś się wypowie? myślę, że nawet jeśli mamy nie polacają to taki z aventu mogę kupić za ok 100 zl prawie z przesyłką, w razie W wiele nie stracę 🙂

a jak wy kupujecie to jakie?



ja mam po Niko reczny-jak dla mnie tragedia.Ile ja sie nameczylam.Tylko raz uzywalam jak mialam robiony tomograf.A tak to wcale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiście elektryczny jest lepszy, bo oszczędzasz dużo czasu. Ale może się tak zdarzyć, że nie będziesz potrzebować laktatora to trochę szkoda kasy. U nas mówili, że te elektryczne to już trzeba droższe kupować. A polecali Medela, Avent, Tufi.
Jeśli wybierasz się szybko do pracy to tylko elektryczny Ci się przyda, chyba że już nie będziesz karmić. Ja zamierzam kupić dopiero po urodzeniu dziecka, bo nie wiem czy będzie mi potrzebny i czy w ogóle uda mi się karmić piersią. Na pewno się będę starać, ale czasem jak dzidziuś jest leniwy i przyzwyczają go do butelki w szpitalu (po cesarce np.) to już się nie udaje tego przeskoczyć. Także na Twoim miejscu bym się wstrzymała z zakupem aż będziesz pewna, że jest Ci potrzebny.
U nas w Łodzi można też wypożyczyć laktator, właśnie ze szkoły rodzenia. Może się dowiedz czy w Twojej okolicy też jest taka możliwość. Może w szpitalu jeśli mają poradnie laktacyjną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
a z jakiej firmy Izunia?



Zwykly jakis .
A z tego co wiem to u nas jest tak,ze jak chcesz karmic piersia to dziecko jest karmione z kieliszka.Tego sie najbardziej obawiam,ze pokarmu bedzie brak.Ale dam rade.Kolezanka dostaa tabletke na wstrzymanie laktacji i dawala malej z butli,a znowu inna chciala karmic i karmili jej z kielicha.A wiec jestem dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...