Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na razie zakupy wyprawkowe na allegro robiłam od:
- rodzyneczki (szybko i sprawnie, tu kupiłam większość higienicznych rzeczy, rożek plus jakies pierdółki typu termometr do kąpieli, nożyczki, gruszka do nosa itd., pieluchy tetrowe)
- margotkrakowpl (tu czekałam prawie 2 tygodnie, więc nie polecam. Rzeczy przyszły w porządku. Kupiłam 2 koszule, kapcie, podkłady na łóżko, trochę pieluch, pokrowiec na przewijak, kocyk)
- ROBiK_Radom (od tego brałam ubranka i pieluchy tetrowe kolorowe. Jestem zadowolona 🙂)
- mixaukcje (od tego kupiłam łóżeczko - mega zadowolona jestem)
- oasiallegro (od tej osoby wzięłam tylko jedną koszulę do karmienia, ale przyszła na drugi dzień od zakupu i jest przeurocza, bo tamte dwie od margot... to takie zwyczajne 😉) Tą koszulkę wzięłam koralową:
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-i-karmienia-krotki-rekaw-s-m-i2042969478.html

To na razie tyle z moich zakupów. Witaminy i Eucerin na rozstępy też kupuję przez allegro 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej dziewczyny, tez zczytałam was jako tako pzrez telefon. wtedy sie chce cos napisac,a tu nie mozna,a potem jzu metlik w głowie, nie wiadomo kto co pisał itd.
co do szpitali to u mnie na połogu tez masakrycznie goraco było , pamietam.a teraz podobno rodzi sie w jakis fizelinowych koszulachco to powietrza nie pzrepuszczaja wcale. ja pamietam wtedy, kiedy nie było tych koszul, myslałam ze sie udusze, a teraz to jzuw ogole, ale u nas nie mozna wswoich koszulach rodzic.
nie wiem tez ze u was taks ie bierze duzo rezczy dla maluszka. u nas niby do spzitala 5 pampersów na rozpisce, chusteczki nawilazne i kremik do pupy. ale to zapobiegawczo bo niby wsyztsko jest, ejst firma co dostarcza pampersy itd, a jak po prostu nei dostarczy to wtedy sa tetrowe i w razie czego npo lepiej miec kilka sztuk jak nie chcesz dawac tetry. ja mam chusteczki do szpitala z huggiesa, taka mała paczuszke, promocyjnie kiedys były przy pieluchach dla zuzy wiec je wezme i pórbke kremiku na odparzenia. nio i u nas dzidzie sa w pieluszkach, i potem w kocykach i nic nie ma wiecej, ubranka sie zabiera na wyjscie, ojciec dziecka przywozi w dniu wypisu i tyle.


poza tym co do firm i kosmetyków to ja jzu kiedys pisałam ze uzywałam Oillana, całej serii ale raptem dla dzidzi emulsje do kapieli, kupoałam ta duza 500ml, i miałam balsam ale nie korzystałam raczej ajk było małe, w zime potem jak gzrejniki grzały ostro, zapobiegawczo. poza tym oliwke miałam mała malusia z bambino na ciemieniuche w razie czego czy cos. miałam małe próbki sudocremu, wtedy dawali, wiec raz na jakis czas smarowałam, ale Zuzi sie nigdy nic odparzyyło. nie uzywałam kremu tylko maki ziemniaczanej, najlepsza jako zasypka, teraz tez tak bede praktkowac, chusteczkami tez nie wycierałam pupy w domku, tylko woda pzregotowana cipłą z termosu i wacikami, najlepsza metoda. chusteczki miałąm na wyjscia wypróbowane albo huggies, one dla mnie były tyle ile tzreba nasaczone, nic sie nie robiło, ladne pachniały, pampersa jakso mi wysychały zawsze w tym opakowaniu i ajkso nie podchodziły. jeszcze było bambino chyba ale takie zilone herbal care chyba, reszta do bani. takze o tako. nie wiem jeszcze co tam były za tematy.
tantum rosa miałąm dla siebie ale chyba z 2 saszetki zuzyłam, po cc nie mozna było tym rany pzremywac, a do cipki tez jakos nie uzywałam potem.

zaraz jeszcze wróce moze to cos mi sie przypomni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
dzięki Lady 🙂
a ten sprzedawca o którym wspominałam że czekałam ponad 2 tyg to właśnie margotkrakow 😠
a nad tą koszulą też się zastanawiałam 😉


O to widzisz trafiłaś na tą samą. Jeszcze odpisuje na maile po długim czasie, albo wcale. No i nie było jednej z koszul, które zamówiłam i musiałam wybrać z innym wzorem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co obdarzona, co do hormonów i w ogole to one działaja, oj działąja, ja zawsze byłam zmarzlak okrpopny a po zuzi juz nigdy mi zimno nie było. w pracy sie smieli ze nalezałam do tych co to kaza okna otwierac a nie zamykac jak kiedys, teraz jak zachodze do nich na chwilke to w jednem pokoju moge siedziec a w drugim takie zmarzluchy, chrzejnik na pietke, odddychac sie nie da, a tez tam ejst młoda mama, wiec hcyba nie na kazdego to działa. ale ja juz chyba nigdy zmarzluchem nie bede. a teraz jak byłam w sobote na KTG w szpitalu to lózko stało tak ze na wyskoksci głowy był gzrejnik tez chyba na maksa odkrecony, wiec juz jak sie tylko połozyłam myslałam ze sie udusze, jak mi babka zakłądała aparat to juz mi było nie teges.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
dziewczyny zastanawiam się jaka jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka w 35 tygodniu ciąży ??


a co ci mulancik sie dzieje?? czy juz do głowy bierzesz ze bedzie lada dzien hubert na swiecie??

ja se jakos nie wgłebiam w te statystki, mam nadzieje doczekac przynajmniej jak z zuzia do 37tc. ona sie urodziła w 100% zdrowa i fajna dziewczynusia, wiec mam andzieje ze jednak wczesniej niz w marcu nie urodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo brzuchatki 😉
Ale jestem do tyłu hohho 🙃
Ggulekk: Nie mogę spać w sumie nie wiem dlaczego... może faktycznie to podświadomy stres? Kładę się i oka nie zmrużę, nie chce mi się i tyle... o 4 zaczynam książke czytać, muli mnie gdzieś o 6 i dopiero zasypiam, porażka, a wstaje o 10.00, uwierzcie mieć taki długi dzień to tragedia 🥴
A brzuszek mam mały to nawet w niczym mi nie przeszkadza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
mulant napisał(a):
dziewczyny zastanawiam się jaka jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka w 35 tygodniu ciąży ??


a co ci mulancik sie dzieje?? czy juz do głowy bierzesz ze bedzie lada dzien hubert na swiecie??

nic się nie dzieje jeszcze ale czasami kto wie roznie bywa i tak się zastanawiam
albo mój ginekolog mówi że w 37 tygodniu to ciąża donoszona a czytam teraz w necie że od 38 jest ciąża donoszona i kogo tu słuchac ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
kika82 napisał(a):
dzięki Lady 🙂
a ten sprzedawca o którym wspominałam że czekałam ponad 2 tyg to właśnie margotkrakow 😠
a nad tą koszulą też się zastanawiałam 😉


O to widzisz trafiłaś na tą samą. Jeszcze odpisuje na maile po długim czasie, albo wcale. No i nie było jednej z koszul, które zamówiłam i musiałam wybrać z innym wzorem :/


dokładnie a o do dodzwonieniu się też nie ma mowy także porażka na całego
a te pieluszki tetrowe które u nich zamówiłaś też są takie sztywne? nie wiem czy to normalne, może po praniu i prasowaniu zmiękną 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Oooooo kur.....leze sobie przed tv....cos mam pizame mokra,a to z cycka leci.Jasna cholera 🥴


hehe organizm sie przygotowuje intensywnie na przyjscie Alanka 🙂



brzuch juz na nogach oparty mam od dobrych paru dni,bol jak na okres.Ale Alan wie,ze jeszcze 14 idziemy do ginka.Hihihih...musze przypominac 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
ewci@ napisał(a):
mulant napisał(a):
dziewczyny zastanawiam się jaka jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka w 35 tygodniu ciąży ??


a co ci mulancik sie dzieje?? czy juz do głowy bierzesz ze bedzie lada dzien hubert na swiecie??

nic się nie dzieje jeszcze ale czasami kto wie roznie bywa i tak się zastanawiam
albo mój ginekolog mówi że w 37 tygodniu to ciąża donoszona a czytam teraz w necie że od 38 jest ciąża donoszona i kogo tu słuchac ??


ja urodziłam własnie zuze w 37tc i to było z deka za wczesnie. 3 tyg wczesniej . wtedy mówili ze w 38tc jest donoszona, 2 tyg pzred i po terminie tym naszymz zmiesiaczki to jets "w terminie" a teraz w szkole rodzenia mówili ze tydzien pzred i po. sama nie wiem. mulant, ale jak zaczniesz rodzic to zaczniesz i tyle. nie bedziesz miec wpływiu na to czy to jzu czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia ja się właśnie martwię, bo miałam taki nawał tego pierwszego mleka, że do 30 tyg nosiłam wkładki laktacyjne... a teraz nic, a jak nie będę już miała mleka kurcze wiem że robie głupawe problemy, ale nie pokoi mnie to 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Oooooo kur.....leze sobie przed tv....cos mam pizame mokra,a to z cycka leci.Jasna cholera 🥴


hehe organizm sie przygotowuje intensywnie na przyjscie Alanka 🙂



brzuch juz na nogach oparty mam od dobrych paru dni,bol jak na okres.Ale Alan wie,ze jeszcze 14 idziemy do ginka.Hihihih...musze przypominac 😉 🤪

ej ja też coś te nasze chłopaki się spieszą ale niech czekają ja mam zamiar 14 zjeśc ostatniego kebaba bo potem juz nie bo z piersi bedzie karmione tak długo jak się da i nie wiadomo kiedy zjem mąż mnie do kina ma zamiar zabrac wiec hubuś musi poczekać aż mama zje kebaba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
kika82 napisał(a):
dzięki Lady 🙂
a ten sprzedawca o którym wspominałam że czekałam ponad 2 tyg to właśnie margotkrakow 😠
a nad tą koszulą też się zastanawiałam 😉


O to widzisz trafiłaś na tą samą. Jeszcze odpisuje na maile po długim czasie, albo wcale. No i nie było jednej z koszul, które zamówiłam i musiałam wybrać z innym wzorem :/


dokładnie a o do dodzwonieniu się też nie ma mowy także porażka na całego
a te pieluszki tetrowe które u nich zamówiłaś też są takie sztywne? nie wiem czy to normalne, może po praniu i prasowaniu zmiękną 🥴


Te tetrowe białe są dość sztywne, ale nie bardziej niż te, które kupiłam od innych. Flanelowe za to są mięciusie i ładne wzory 🙂 Wzięłam z Hello Kitty i z dinozaurami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo jeszcze wiem co miałam napisac, ktos tu mówił zeby sie wstrzymac z kupowaniem kremu na brodawki, ja uwazam, wiem z doswiadczenia ze tzreba kupic od razu, chyabz e ktos w ogole sie nei przybiera do karmienia piersia, nie chce i tyle. to wtedy daja w szpitalu na wstrzymanie laktacji zastzryk czy cos, ale jak sie chce karmic to nawet w 1 dbie w spzitalu bedzie potzrebny krem, mój maz latał ze szpitala do apteki bo byłam taka pogryziona ze prawie krew leciała. mówia ze niby najlepsze mlekiem smarkowac, ale wtedy tego melka nie ma za bardzo wiec nie ma czym . i ja juz teraz mam bephanten naszykowany w torbie do szpitala. takze jak najbardziej jestem za kupnem od razu. a bephanten własnie jest jakby co an odparzenia dla dzidzi potem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
obdarzona nie panikuj. Sudocrem i to na sutki kup gdy Ci będzie potrzebne, a nie na zapas. Sudocrem jest do leczenia odparzeń już powstałych, a nie do zapobiegania. Żeby zapobiegać to jakis kremik ochronny do dupki jest potrzebny. A coś do sutek ja np. kupię jak będę wiedziała, że w ogóle karmić mi się udało 😜
Tantum Rosa kup koniecznie nawet z irygatorem. Oczywiście nie po to by sobie ten irygator do środka wkładać, ale żeby móc się za jego pomocą umyć po każdym zrobieniu siku w szpitalu. Po prostu z zewnątrz trzeba sobie opłukać. Łatwiej utrzymac higienę i lepiej się goi.


doczytuje i odpisuje na bierzaco

lady sudocrem jest najlepszy do dupci, odparzenie nawet nie wiesz kiedy ci się zrobi, dla mnie linomagi i inne bepanteny były bez sensu, a majce odbycik posmarowałam jak coś się różowiło reszte ciałka i był koniec, a jak dpuscisz do odparzeń to dla mnie już mustzarda po obiedzie, bo chyba nie o to chodzi żeby one były. jak Maja była starsza stosowałam nivea przeciwodparzeniom jak nic się nie działo, on był spoko ale sudocrem to dla mnie obowiazek.

a co do oliwki ja np. nie stosowałam
teraz mam emolium z lipidami, podobno fajna do masażu dzidzi wiec zobacze
ja kupowałam własnie balsamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Aaaa ewci@ na bliznę po cesarce to podobno Octenisept dobry, ale nie wiem od jakiego momentu można używać. Czy od razu, czy dopiero jak się coś paprze. No i jak pępek się paprze to też Octenisept. A Tantum Rosa przy cesarce raczej niepotrzebne.


nio ja wtedy przy zuzi kupiłam tantum rosa i jeszcze mam wazny do 2013 roku, wiec w razie czego sie nie zmarnuje. ja podmyłam sie ze 2-3 razy, jakby zeby troche odkazic pochwe przy tych odchodach poporodowych, one sa 2 razy gorsze niz przy naturalnym podobno, ale ja jakos strasznie na nie nie narzekałam.
a ten octenisept na rany ogolnie, i na pepek i na blizne, mzoa chyba od razu stosowac, tzn od razu juz zdejma opatrunek, bo tak to ejst zaklejona rana plastrem zeby do mycia nie moczyc za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
obdarzona nie panikuj. Sudocrem i to na sutki kup gdy Ci będzie potrzebne, a nie na zapas. Sudocrem jest do leczenia odparzeń już powstałych, a nie do zapobiegania. Żeby zapobiegać to jakis kremik ochronny do dupki jest potrzebny. A coś do sutek ja np. kupię jak będę wiedziała, że w ogóle karmić mi się udało 😜
Tantum Rosa kup koniecznie nawet z irygatorem. Oczywiście nie po to by sobie ten irygator do środka wkładać, ale żeby móc się za jego pomocą umyć po każdym zrobieniu siku w szpitalu. Po prostu z zewnątrz trzeba sobie opłukać. Łatwiej utrzymac higienę i lepiej się goi.


doczytuje i odpisuje na bierzaco

lady sudocrem jest najlepszy do dupci, odparzenie nawet nie wiesz kiedy ci się zrobi, dla mnie linomagi i inne bepanteny były bez sensu, a majce odbycik posmarowałam jak coś się różowiło reszte ciałka i był koniec, a jak dpuscisz do odparzeń to dla mnie już mustzarda po obiedzie, bo chyba nie o to chodzi żeby one były. jak Maja była starsza stosowałam nivea przeciwodparzeniom jak nic się nie działo, on był spoko ale sudocrem to dla mnie obowiazek.

a co do oliwki ja np. nie stosowałam
teraz mam emolium z lipidami, podobno fajna do masażu dzidzi wiec zobacze
ja kupowałam własnie balsamy


ja własnie miałam sudocrem, i super sie sprawdzał, nie za kadym razem smarowałam, ale był, i nigdy sie nic nie działo.
a oliwke moze z raz dwa na ciemienuche uzyłam i wywaliłam jak sie przeterminowała. przy emolientach sie nie pzrydaje w ogole wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...