Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no ja wlasnie tez znaomych nie chceza bardzo zadnych bo wiadomo ze czesto tak sie dzieje ze nie wiadomo kiedy sie kontakt urywa i po chrzestnych... u mnie tez ja mam tylko 2 siostry a maz nie ma w ogole rodzenstwa no i jest maly problem ale o tym sie pomysli chyba troce pozniej jak sie dzieci urodza

co do aut to jaod kied prawko zrobilam mam bmw x5 i nie ukrywam ze jstem zadowolona ale tez nie ma porownani bo w zyciu siedzialam tylko zakółkami dwóch aut 🙂) No ale napewno nie zamirzam nrazie zmieniac chociaz pomysli sie pozniej bo pewnie kaze si wszytsko czy wygodnie bdzie ja juz bde z dziecmi jezdzic. jak na razie nie narzekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
love napisał(a):
no ja wlasnie tez znaomych nie chceza bardzo zadnych bo wiadomo ze czesto tak sie dzieje ze nie wiadomo kiedy sie kontakt urywa i po chrzestnych... u mnie tez ja mam tylko 2 siostry a maz nie ma w ogole rodzenstwa no i jest maly problem ale o tym sie pomysli chyba troce pozniej jak sie dzieci urodza

co do aut to jaod kied prawko zrobilam mam bmw x5 i nie ukrywam ze jstem zadowolona ale tez nie ma porownani bo w zyciu siedzialam tylko zakółkami dwóch aut 🙂) No ale napewno nie zamirzam nrazie zmieniac chociaz pomysli sie pozniej bo pewnie kaze si wszytsko czy wygodnie bdzie ja juz bde z dziecmi jezdzic. jak na razie nie narzekam...



Ja juz nasze mam wyprobowane dla 4 dzieci 😉Jak rodzenstwo bylo u mnie to w aucie na tylnim siedzeniu byly 3 foteliki i sie zmiescily na styk 🤪.Nikola na przednim fotelu jezdzila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
hehe u mnie tez sie na pewno zmiszcza 🙂)
auto jest pojmne i spokojnie wsyztso wejdze... bagaznik tez duzy i pakowny 🙂 Mnie sumie i tak najbardziej uzekl wglad- o wygodzie wtedy nie mslalm ale mimo ze w ciemno i tak dobrze trafilam,.... az zal by bylo sie z nim rozstac



to najwazniejsze miec wygodne i pojemne auto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
hej dziewczyny, jak niedzielea to niedziela, widze ze tylko niedzielne obiady robicie, się upiekszacie 🙂
była rozmowa o chrzestnych i ja chyba tez bede miec problem. u zzui była moja siostra (mam tylko jedna o 4 lata młodsza, troche fiu bzdziu to sie bałam, bo podobno dzieci maja wiele z chrzestnych) i meza brat. on bardzo go chciał wziac, zreszta ma 3 starszego rodzenstwa, on jest najmłodszy wiec do wszytskich dzieci prawie jego brat jest. nio a teraz nie wiem kogo. zostały dwie starsze siostry (jedna z białegostoku,a druga spod wawy, obie lekarki) i ich mezowie. i pewnie tzreba bedzie jakas pare wziac. mi bardziej pasuje ta siostra spod wawy, ale ona daleko, nio i ten szwagier taki troche powalony wiec strach brac, juz wszyscy go maja dosc.a znów ci z Białego bardzo blisko mieszkaja wiec mogłoby byc fajnie. tylko oni juz tacy starsi ponad 40 lat, wiec nie wiem. ale jeszcze tyle czasu to cos wymyslimy. wywołałyscie temat wiec tez zaczełam myslec. ja nie jestem za braniem znajomych bo czasami sa do komuni a potem ich w swiat poniesie i sie kontakt urywa, ze sie potem na wesele dziecka nie chce zapraszac, albo nie wiadomo gdzie zaproszenie wysłac.
u mnie dzis leniwie, choc staram sie troche ruszac. ugotowałam zupke dla Zuzi i bawiłam sie z nia troche, bo maz pojechał z sasiadem do komisów samochody poogladac. musimy po nowym roku jakis wiekszy kupic. napiszcie jakie macie i czy jestescie zadowoleni??
moj bol narazie troche bardziej odpuscił wiec dzis jestem spokojniejsza. leze se w łozku, bo zuza zasneła, maz poszedł do koscioła. trzeba by było o obiedzie pomyslec a mi sie nie chce jesc, jeszcze bardziej robic. a zawsze mam juz ochote na cos wymyslnego, jesliw ogole chce mi sie jesc. a robic sie nigdy nie chce ....


My w kwietniu kupiliśmy Audi A6 automatik(moje marzenie sie spelnilo).Co dla mnie jest najwazniejsze to mamy skóre,przy dziecku to jest rewelacja.Juz tyle razy byly sytuacje,ze cos sie wylalo.Trudno,zeby dziecko w drodze do De czy gdzies dalej nie dostało jeść ani pić 😁Jestem bardzo zadowolona.Tylko czemu ta krowa tyle pije oleju napędowego.Hehhe...ja jezdze oszczednie,ale jak maz wsiada to,az sie boje zobaczyc na wskaznik spalania.Przy mojej jezdzie jakies 9l/100 pali.Duzy bagaznik,bo kombi jest.To najwazniejsze jest jak dla mnie.Bo jak jade do mamy to i tak zawsze brakuje miejsca 🤪Mamy w planie kupic jeszcze jedno autko,mniejsze dla mnie,ale to skóra i klima musza byc.Bo teraz to mam problem z parkowanie w Opolu,wiecie jakie u nas sa miejsca parkingowe.
A macie juz cos konkretnego upatrzonego?Bo jak mi sie autko podoba to maz mowi,ze nie.Mechanik to troche sie zna.



uuuu to wy macie takie samochody laski, ze szok. my jak mielismy w planach kupowac, a to juz sie temat miele od dłużego czasu to był ford mondeo 2008, 1.8 TDI a teraz doszła jeszcze toyota avensis (ten sam rocznik) 2,0 D4D. zawsze chcielismy hatchback, bo mi sie okrutnie kombi nie podoba, ale mało jest hatchbacków wiec pewnie bedzie kombi. nio i juz bylismy pewnie avensis bo to zawsze toyota a nie ford(co blachy rdzewiały, od wiek wieków) a teraz znów raca jak bumerang ten ford. i zaczynamy sie zastanawiac nad dieslem. zapytaj meza co mysli, bo podobno od stycznia ma drozec ropa i juz sie tak nie bedzie opłacac a samochód diesel i wiecej kosztuje samw sobie i naprawa. wiec zapytaj jak mzoesz czy diesel czy benzyna, co by polecał.
patrze ze Ty tak sa skórą jestes, bo z klima nie dyskutuje, podziwiam ze ludzie decyduja sie w tych czasach na kupno samochodu bez klimy, jeszcze przy dzieciach. co do skóry to ja własnie jestem anty. mam w domu kanapy i sie sliga człowiek, jak w zime to tak sie mało przyjemnie połozyc, a skóra to pzreciez nie do przykrywania kocem. a w lecie znów tyłek sie przylepia do tego. dlatego ja jakos skóry nei chce. my mamy teraz dwa samochody, jedngo getza (dla mnie do pracy do dojezdzania) a drugi stary wiec trza wymienic na wiekszy w miare nowy. wiec jak cos to dajcie znac czym jezdzicie ( do reszty dziewczyn) a ty podpytaj meza 🙂 bardz bedziemy wdzieczni, bo juz krecka dostejemy z tym samochodem. ja to sie nie znam to patzre bardziej na wyglad, ale maz wnika we wszystko a super znawca nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
dokładni- ale tezwazne zeby duzo nie palil.. 🙂 moj jakos podobnie jak twoj, wiec to hyba niejest duzo... 🙂
ale spacmi sie chce al walcze z tym



no ja mam silni 2,5 i kurcze jak dla mnie to chba jakies 180 koni to za duzo 😁ale nie powiem czasami sie je wykorzystuje-hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ne gadaj 🙂)) heh ja sobie ie wyobrazam jakbym iala teraz slabszy miec
ten co mam ma silnik 3.0 i 286KM.... ale i tak tego nie czc podczas jazdy, a wykozytuje to tylko na autostradach. W sumie maksymanej predkosci mi sie nie udalo osiagnac i pewne nie uda ale sie cesze ze ni musze sie wlec po drogach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
hehe ne gadaj 🙂)) heh ja sobie ie wyobrazam jakbym iala teraz slabszy miec
ten co mam ma silnik 3.0 i 286KM.... ale i tak tego nie czc podczas jazdy, a wykozytuje to tylko na autostradach. W sumie maksymanej predkosci mi sie nie udalo osiagnac i pewne nie uda ale sie cesze ze ni musze sie wlec po drogach



😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy wyjaśniacie z tymi autami 😁 bmw x5 jest świetne, audi nienawidzę.
Ja jeżdżę seatem ibizą, a mój pan ma golfa czwórkę. I wystarcza. Ale coś pomrukiwał,ze chyba oba trzeba sprzedać i kupić coś w kombi, bo przy dwójce dzieci i takiej żonie jak ja to juz musi być pojemny bagażnik 😁 no zobaczymy, co wyjdzie, ale mnie na pewno z moją jebizą będzie się trudno rozstać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha bo kobiety sie chybabardziej do swoich samochodow przwiazuja- a zawsze mowiono zetacy sa faceci...
ja bym swojego auta nie odala jesli to nie dzie knieczne- na co tez licze ze damy z nim rade... z reszta u mnie to byla milosc od pierwszego prowadzenia 🙂
moj ma audi s3 cz jakos tak / i ja nie lubie go... maly i wgl.... i nieprzepdam za3 drzwiowymi autami.
z reszta chyba i tak milosc do mojego auta mi ystarzy jak na razioe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz love..dla mnie to szok,ze teraz mam taki brzuch, bo to nawet nie połowa ciąży. Z Bartkiem taki brzuch miałam jak pojechałam rodzić 😁 nie wiedziałam, co to ciuchy ciążowe, nadwaga czy inne dolegliwości z tym związane. To teraz już czuję co bedzie. Ale grunt żeby dziecię było zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, jak ja Ci zazdroszczę. Ja Bartka wcale nie karmiłam. Pokarmu miałam tyle,ze mogłabym mleczarnię otworzyć, ale on nie umiał ssać. Był taki maleńki i w ogóle nieporadny, jak to wcześniaki. Z początku ściągałam, ale słabo przybierał na wadze, a ból piersi był nie do zniesienia - wytrzymałam 2 miesiące, ale cały czas go dokarmiałam i tak, bo był głodny. A potem to juz tylko modyfikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Izunia, jak ja Ci zazdroszczę. Ja Bartka wcale nie karmiłam. Pokarmu miałam tyle,ze mogłabym mleczarnię otworzyć, ale on nie umiał ssać. Był taki maleńki i w ogóle nieporadny, jak to wcześniaki. Z początku ściągałam, ale słabo przybierał na wadze, a ból piersi był nie do zniesienia - wytrzymałam 2 miesiące, ale cały czas go dokarmiałam i tak, bo był głodny. A potem to juz tylko modyfikowane.



moja siostra tez miala ten problem,maly nie umial zlapac brodawki.Kupili nakladki i sie nauczyl.Kurde ja bardzo chce karmic.Pamietam ten ból,a najlepiej jak sie macica kurczyla przy karmieniu-musialam sie opanowac od krzykow,bo Niko smacznie sobie pil 🙂Fajnie tak powspoinac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
my zmieniliśmy teraz autko i mamy opel vectra ale co i jak jaka moc to nie mam pojęcia bo się tym nie interesuję zbytnio ale najważniejsze że ma 4 drzwi 🙂



wlasnie,bo przy dzieciach to wygoda,a nie dupsko wypinac przy zapinaniu pasów 😉Ja już mam teraz spokój z pasami.Niko sam zapina.
Cos nasz Alanek dzisiaj spokojny jest.Chyba odpoczywa po intensywnych dniach.Zaraz Niko wlaczy karuzele.Moze si eobudzi.
Nasze dzieciaki to bedzie uspakajac odglos pisania na klawiaturze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...