Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

ewci@ napisał(a):
leliva napisał(a):
Ggulek, popracuję jeszcze 3 tygodnie, potem wybieram 2 tygodnie zaległego urlopu, a od stycznia dopiero na chorobowe idę. Ostatnie dwa miesiące ciąży zrobię sobie wolne na szkołę rodzenia, kompletowanie wyprawki, malowanie mieszkania itp. Teraz w pracy końcówka roku się zbliża, w miarę luźno już, chyba że szefowa wyskoczy z jakimś szkoleniem czy czymś, to wtedy tkwię tam po 10 godzin. Da się wytrzymać, a zawsze wypłata inna jak się do tej pracy jednak chodzi, a nie siedzi w domu.

a czemu ty bierzesz zaległy urlop pzred pójsciem na zwolnienie?? ja urlop zaległy odbiore po macierzysnkim, zawsze to wiecej te 3 tyg z dzidzia.
a powiem wam ze ja np mam wieksza wypłate na zwolnieniu, bo u mnie jest nagroda na swieta BN i trzynastka i jak jest srednia z 12 miesiecy to wychodzi wiecej niz normalnie jak sie chodzi do pracy, hehe jest w tym jakis pozytek 🙂 hehe


Wybieram urlop, bo zamykają mi zakład pracy przed świętami i do sylwestra jest nieczynny. Co roku zostawiamy sobie dwa tygodnie urlopu na tą przerwę, bo inaczej na bezpłatny musiałybyśmy pójść. Żeby nie brać urlopu, to musiałabym iść na chorobowe już 6.12, bo wtedy mam wizytę u gina i może mi je wypisać.
A co do wypłaty, to ja mam niestety system premiowy - nie chodzisz do pracy, dostajesz gołą podstawę. A to jest ładnych pare stówek różnicy.

Kurde, i zasiałaś we mnie ziarenko niepewności - teraz kombinuję czy sobie nie zrobić wolnego już od 6.12...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzisiaj robie sama z malym pierogi .Mam nadzieje,ze beda takie pyszne jak od mojej babci 🙂Alanek sie obudzil.
Dzisiaj mialam straszny sen,ze reka od Alanka wychodzila ,a za nia on caly 😮Maz bez niczego zlapal malego i go przytulil,a mnie wszystko napier......Jeszzce do niego mowilam Alanku jeszzce mamy czas z porodem.Pozniej pojechalismy do szpitala,ale mlody byl taki duzy w tym nosidelku-szok na moje oko miala jakies 5 m-c:blink 😁obrze,ze to tylko sen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izu, to rzeczywiście sen niezły 😁 a pierogi też będę miała ale w nast. tygodniu 😜

Nefree o kurde to zajebisty prezent! 😁 bardzo według mnie przemyślany i taki fajny. Też bym chciała, czytałam właśnie wczoraj o prywatnych położnych, że ułatwiają bardzo i pomagają i że są jak dobre koleżanki nie raz;D

ja właśnie ostrugałam ziemniaki, aktualnie myślę co by tu porobić. W domu mam czysto..więc chyba zostaje mi nuda aż nie znajdę sobie zajęcia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale miałam sen że pobilam teściową i ją zakopałam za domem jejku 😁
he he a ja dziś mam krupniczek z wielką golonką od świni pycha uwielbiam hmmm
wczoraj wieczorem bawiłam się z Zuzanną co dotykałam brzucha to ona mi odpowiadała hi hi 🙂
niech już będzie luty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mulant, Ty to jak zajebiesz coś o żarciu to padam ze śmiechu 🤪
Jak nie jaja to golona, nie pierdzielisz się widzę 😁 Ale to dobrze,że apetycik dopisuje. U mnie gorzej.
Wyniki morfo odebrałam wczoraj i na moje oko jakaś anemia chyba się rozpoczyna, ale poczekam na wizytę u gina we wtorek.

Izunia, stroik super, a, no i mamy takie same panele 😜

Nefre, prywatna położna to super prezent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
ewci@ napisał(a):
leliva napisał(a):
Ggulek, popracuję jeszcze 3 tygodnie, potem wybieram 2 tygodnie zaległego urlopu, a od stycznia dopiero na chorobowe idę. Ostatnie dwa miesiące ciąży zrobię sobie wolne na szkołę rodzenia, kompletowanie wyprawki, malowanie mieszkania itp. Teraz w pracy końcówka roku się zbliża, w miarę luźno już, chyba że szefowa wyskoczy z jakimś szkoleniem czy czymś, to wtedy tkwię tam po 10 godzin. Da się wytrzymać, a zawsze wypłata inna jak się do tej pracy jednak chodzi, a nie siedzi w domu.

a czemu ty bierzesz zaległy urlop pzred pójsciem na zwolnienie?? ja urlop zaległy odbiore po macierzysnkim, zawsze to wiecej te 3 tyg z dzidzia.
a powiem wam ze ja np mam wieksza wypłate na zwolnieniu, bo u mnie jest nagroda na swieta BN i trzynastka i jak jest srednia z 12 miesiecy to wychodzi wiecej niz normalnie jak sie chodzi do pracy, hehe jest w tym jakis pozytek 🙂 hehe


Wybieram urlop, bo zamykają mi zakład pracy przed świętami i do sylwestra jest nieczynny. Co roku zostawiamy sobie dwa tygodnie urlopu na tą przerwę, bo inaczej na bezpłatny musiałybyśmy pójść. Żeby nie brać urlopu, to musiałabym iść na chorobowe już 6.12, bo wtedy mam wizytę u gina i może mi je wypisać.
A co do wypłaty, to ja mam niestety system premiowy - nie chodzisz do pracy, dostajesz gołą podstawę. A to jest ładnych pare stówek różnicy.

Kurde, i zasiałaś we mnie ziarenko niepewności - teraz kombinuję czy sobie nie zrobić wolnego już od 6.12...


ja bym chyba poszłą, i zachowała urlop, myslisz ze nie pzryda sie na te miesiace po macierzynskim?? wtedy tak ci sie bedzie ciezko z kruszynka rozstac. i tak mamy teraz juz 6 miesiecy macierzynskiego, ale kolejne 2 czy 3 tyg sa super 🙂 i jeszcze jakis jest podobno 2 tyg co mozesz skorzystac ale musisz to zgłosic do zakąłdu pracy. ja tam na Twoim miejscu bym sie nei zastanawiała, niby teraz jak sie dobzre czujesz to mogłabys pracowac, ale piszesz ze wracasz padnieta. ja miałam z ZUza termin na 3 marca 2009, i od 10 grudnia jzu zrobiłam sobie labe, nie to ze sie cos działo, ale chciałam odpoczac, przygotowac sie do przyjscia dzidzi, nio i zima mnie wystarszyłą, to bardzo niebezpieczne latac z wielkim brzuchem autobusami do parcy (bo wtedy samochodem nie jezdziłam). i cała zime w ciepełku se siedziałam, kiedy chciałam to wychodziłam sie pzrewietrzyc nie to ze o 6 rano w mpk jak oczy zamkniete jeszcze. takze pomysl. mysle ze to cenne dla ciebie te dni urlopu. sama doradzałam kolezance z parcy zeby brałą zwolnienie a ona uparta na robote i mówi odpoczne 2-3 dni urlopu i pracuje dalej a potem przyznała racje ze głupia ze tak ten urlop wykorzystała jak jej przysługiwał 100% płatne zwolnienie. takze pomysl... mysle ze to dobra opcja. nigdy wiecej nie bedziesz miała juz 100% płatnego zwolnienia, nawet na chorobe dziecka masz 80%. chyab ze zajdziesz w druga ciaze - hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
hej dziewczyny ja musze zaraz jechac odebrac buty bo oddałam na gwaracje, wczoraj byłam u mamy i doweiedzialam się co dostanę na gwiazdkę-prywatną położna 🙂


hehe praktyczny prezent 🙂 ja tez bede sobie załatwiac, jesli tylko ktos mi powie ze nie bede miała cc koniecznej, bo jak narazie to tylko to mi zostało,a przy cc połozna niepotrzebna. a nie wiecie ile sobie licza połozne za zajecie sie ciezarna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuza spi, wy jakies niemrawe, wiec ja znikam posprzatac troche, juz Zuzy pokoik ogarnietyw miare , dywanik wytrzepany, obrazki popowieszane, łózko wyregulowane, jeszcze sie wietrzy a jutro jak pojada na wies bede ubranka i zabawki układac. a mzoe zostawie to Zuzi, choc zabawki zeby wiedziała ze teraz tam jej królestwo. mzoe w koncu te ony zabawek znikna z salonu, choc znajomi mówili zebym sie nie łudziła 😞 ide potem wpadne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...