Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No no ja też mam pompe z niektorych co prowiantu po pachy biorą 😉 w Niemczech wędlin dobrych nie ma , to fakt. Moj brat mieszka w Niemczech to zawsze nakupuje tyle kiełbas i szynek w Polsce , że szok 😜
Ja się nie umiem doczekać moich pierogow, ale dopiero będą moooże we wtorek. Też już mam taką ochotę że mnie skręca.
To Alanek ma zabawę;D zwierzęta są najlepsze do zabawy dla dzieci;D oczywiście mądrej zabawy bez męczenia, żeby nie było , że jakaś masochistka jestem 😎
Ja mojego Filipka już od najmniejszego, nauczę po pierwsze obcowania z kotem i krolikiem bo to zwierzęta jakie mam w domu i są moje i są najukochańsze 😜 po pierwsze nauczę go:delikatności wobec kota i spokoju, i wobec krolika też. Spokoj to połowa sukcesu jak się jest z kotem i krolikiem. Potem, że ani razu nie wolno zrobić krzywdy. Mama zarzekła się, że kupi sobie jakiegoś psiaka nie za dużego to z psem też się obędzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):

Ewcia, nie zrobiłam sobie wbrew pozorom dziecka specjalnie choć oboje wiedzieliśmy , że jest taka możliwość. Choć kochaliśmy się w dni nie płodne i tak ryzykowaliśmy ale teraz nie żałuje i jakbym miała cofnąć czas to też bym się nie zabezpieczyła bo synek to najlepsze co mnie teraz spotkało. Szkołę mam skończoną i to całkiem dobrze, ale że cienka z matmy jestem to jeszcze raz muszę tą maturę z matmy pisać, albo i nie muszę. Można mieć zawod bez matury 🤪 ale i tak napiszę jeszcze trzeci raz.
Najważniejsze, że moj M się zmienił a ja jestem szczęśliwa 😁


nio pewnie obdarzona ze najwazniejsze jest to zebys była szczesliwa, czuła sie dobrze ze soba i czuła sie spełniona a reszta jakos sie ponadrabia. a Ty tez prowadziłąs kalendarzyk??
wiecie ja w te dni niepłodne to tak srednio wierze i nie odwazyłabym sie kochac wtedy bez zabezpieczenia, bo wiem jaka jest teoria poczecia chłopca czy dziewczynki 😉 długosc cyklu jest zmienna, a wydłuza sie czas tuz po okresie, natomiast ten po owulacji pozostaje raczej niezmienny i wynosi u kazdego róznie 12-16 dni. w owulacje mamy płodne dni i od 3-6 dni po tez sa płodne, w owulacje jest najwieksze prawdopodobienstwo poczecia dziewczynki (dlatego tak licze na dziewczynke), natomist w pozostałe dni wieksze ze bedzie chłopiec. a te dni niepłodne to wiecie jak jest, moja kolezanka czesto sie kochała w okres i zaszła w ciaze własnie stosujac taka metode, a mi sie zawsze wydawało ze nie ejst to mzoliwe., takze te dni niepłdone to nie wiem. chyab ze ktos dobzre pozna swoj organizm, ale tak ajk móie, ja nie ryzykowałabym i tak kochac sie bez zabezpieczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, no jestem, szczęśliwa jak nigdy dotąd 😉 a kalendarzyka nie stosowałam, choć czytałam o tym wgłębiałam się w teorię rożne. I to jest nawet mądre, ale jak już się zna swoj organizm i jak się zna te temperatury. W sumie po porodzie może i można by było ten kalendarzyk ale jakoś trzeba zacząć, a jak się zaczyna to się probuje, a więc się nie zna na poczatku swojego organizmu a więc można wpaść.. bynajmniej ja tak to rozumiem. Więc wolę nie stosować tego.
A w dni nie płodne też już nie wierzę i każdemu teraz mowię, że to jest jedna wielka ściema.
Teraz moja ciąża jest w porządku, mam 19 lat i świat się nie wali, ale nie wyobrażam sobie mieć 20 lat i zaś zajść. Zrobię wszystko, aby najlepiej się zabezpieczyć;D

idę bo obiad muszę rozłożyć. W ogole nie mam teraz czasu , dostaję co chwilę zjebkę, że tu siedzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ewcia, powiedzmy sobie szczerze bardzo ważną rzecz: większość kobiet, które zdają się jedynie na kalendarzyk, ma gromadkę dzieci. Dla mnie to nie jest żadne zabezpieczenie. Chyba,że kalendarzyk + prezerwatywa.Ja na przyklad nie musiałabym nawet mierzyć temperatury, bo zawsze wiem, kiedy mam płodne - u mnie jest jasnoróżowy śluz, delikatne jakby skurcze w okolicach jajników i mam libido ze 3 razy większe w tym czasie 😁 i też udało mi się za pierwszą próbą zajść w ciążę.
Ale! U mnie kalendarzyk odpada ze względu na to,że raz mam cykl trwający 22 dni, raz 36, a zdarzyło się,że nie miałam okresu ani owu przez 3 miesiące. Całe życie wojuję z torbielami na jajnikach. Dobrze,ze organizm sam daje mi znać, kiedy mam płodne dni. Po porodzie albo wezmę znowu tabletki, albo może zdecyduję się na plastry (ale do nich to chyba prezerwatywa w dni owulacyjne w razie czego, bo jakoś tym plasterkom do końca nie ufam i już).
Widzę,ze Was nastraszyłam tą spiralą, ale to się dziewczyny bardzo rzadko zdarza przecież.

nightmare, witaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w owulacje jest najwieksze prawdopodobienstwo poczecia dziewczynki (dlatego tak licze na dziewczynke), natomist w pozostałe dni wieksze ze bedzie chłopiec. a te dni niepłodne to wiecie jak jest, moja kolezanka czesto sie kochała w okres i zaszła w ciaze własnie stosujac taka metode,

No mi się udało, mam upragnione dziewczę, zrobione w owu 🙂
Jak zaszłam w ciążę z Bartuchem to właśnie w pierwszy dzień cioty, czyli kiedy u mnie coś tam rano zawsze poleci, a potem mam tylko do końca dnia lekko brązową wydzielinę. I chłopiec. Tak więc u mnie te teorie o płciach się sprawdziły, ale czy rzeczywiście mozna w to wierzyć - czy to tylko przypadek? Nie wiem. Dobrze jest, jak jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
w owulacje jest najwieksze prawdopodobienstwo poczecia dziewczynki (dlatego tak licze na dziewczynke), natomist w pozostałe dni wieksze ze bedzie chłopiec. a te dni niepłodne to wiecie jak jest, moja kolezanka czesto sie kochała w okres i zaszła w ciaze własnie stosujac taka metode,

No mi się udało, mam upragnione dziewczę, zrobione w owu 🙂
Jak zaszłam w ciążę z Bartuchem to właśnie w pierwszy dzień cioty, czyli kiedy u mnie coś tam rano zawsze poleci, a potem mam tylko do końca dnia lekko brązową wydzielinę. I chłopiec. Tak więc u mnie te teorie o płciach się sprawdziły, ale czy rzeczywiście mozna w to wierzyć - czy to tylko przypadek? Nie wiem. Dobrze jest, jak jest 😉


mi sie wydaje ze tak jest. swego czasu, jak byłam z zuzia w ciazy, na brzuszku było cos w rodzaju kalendarzyka mąłzenskiego (teraz juz tego nie ma bo pytałam admina) i tam włąsnie było, sie wpisywało dzien miesiaczki ostatniej i pokazywało kiedy dni płodne, kiedy nie, i było prawdopodobienstwo poczecia chłopca i dziewczynki, tak fajnie zobrazowane 🙂 ja chciałamz eby nam sie teraz tez udało dzidzie zbroic i dlatego w dzien owulacji próbowalismy, nio i pewnie znów bedzie babka 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też te wszystkie dzieciate rodziny co znam to oni z kalendarza lecą.
Mojej siostry znajoma ma 5 dzieci a planowała mieć 2. Tylko,że ona religijna + ten kalendarzyk ktory chyba jej nie pomagał i chyba nie do końca go stosowała. Strasznie nie chciała się zabezpieczać niczym bo to wbrew kościołowi. I już przy piątym dziecku po porodzie ginekolog jej powiedział, że broń boże ma już nie mieć dzieci bo jej organizm jest wykończony + coś tam miała z macicą, jakieś guzy, jakieś torbiele - nie wiem.. Powiedział jak ma się zabezpieczać. Ale ta zaś kalendarz, zaszła z 6 w ciążę i płacz i zgrzytanie zębami. Lekarz jej powiedział, że niech wybiera: albo ona albo dziecko, bo porodu może nie dotrwać, albo nie przeżyć po porodzie. Ale jakoś tak się stało, że poroniła bo coś tam nie tak i chyba już stosuje antykoncepcje albo miała operację co jest pewne, bo od 2 lat nie jest w ciąży. Smutne, no ale litości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, oby była babka, bo z tego co pamiętam to jak chłopczyk to też Filip? hehe nie no, Filip to tak zajebiste imie, że wszyscy mogą tak nazywać dzieci swoje 🙂
Kurde! ostatnio co oglądam TV to wszędzie są same Filipy i to grają najgorsze role 😠 staram się nie sugerować ale uszy mi więdną jak słucham co te Filipy tam wygadują. Idę zmywać;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdarzona,u mnie daleko nie trzeba szukać - teściowa: 5 dzieci, bo właśnie Kościół. Tylko czy Kościół jej pomaga teraz przy tej dwójce niepełnosprawnych? Chyba tylko psychicznie jej lżej.
Potem, przyjaciółka mojej mamy: 7 dzieci, 8 w drodze, ma 44 lata i to pewnie nie koniec produkcji, bo "tak ją wychowano i tak ma być". I jedno dziecko później drugie pcha we wózku do kościoła.
Siostra mojego ojca ma szóstkę dzieciaków, bo jej mężowi jak się chciało, to się chciało, ale on gumy ani nie kupi ani nie założy, a ona znowu z tych co ginekolog je widzi dopiero w ciąży i przy porodzie, bo inaczej to dla nich wielki wstyd. Zgroza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba też gumeczki + tylko w dni niepłodne . Bo ta spirala brzmi seryjnie dziwnie i nie no nie, po prostu nie.
A słyszałam o takich prezerwatywach co Durex je wypuścił, co są mega cienkie ale bezpieczne i są stworzone ponoć dla kobiet takich jak np. 'ja' że nie obcierają i jest uczucie jakby penis był bez prezerwatywy 😉 aż trudno wierzyć, ale chyba poki jestem w ciąży poproszę M aby je kupił i w ciąży je wyprobujemy aby potem czasem nie było jaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Astra napisał(a):
Ta, poleżymy 😁 Ja już dawno wstałam, ale utkwiłam na kanapie pod kocem i ani myślę się ruszać. Izunia, ja tak reaguje, bo moja kuzynka urodziła pierwsze dziecko w wieku 17 lat, drugie w wieku 24 i wyobraź sobie,ze własna matka ją zmusiła do tego,zeby założyła spiralę, którą jej zresztą zafundowała. A ona i tak zaszła w ciążę i teraz tak nie dobrze i tak źle, bo jeśliby wyjąć spiralę - było pewne,ze poroni, jeśliby ją zostawić to też było pewne,ze poroni, bo płód się tak zagnieździł, że i tak zostałby uszkodzony. Wiem, jak to przechodziła i trochę mnie to przeraziło.
Poza tym i tak jakoś nie mam zaufania do takich metod, nie dałabym sobie niczego tam zamontować po prostu. Nie i tyle. Brrr... 🤢 😁
Nie kochamy się na tyle często,zeby aż na takie rzeczy się decydować.



zaszłą w ciaze pomimo spirali?? przerraziłas mnie!!!!!!!!!!!! tez se juz chyba nie dam załozyc, chyba ze sie odmieni mi. ja tabletek nie moge bo miałam te kamienie w woreczku, worecxzek usuniety, watroba nadszarpieta wiec odpada. zostaja gumki, ale u nas tez czestotliwosc taka ze pewnie tez bedzie z gumka i tyle.

obdarzona podziwiam, sama zdecydowałas sie kochac bez zabezpieczenia, wiedziałas czym to grozi, ze krótko jestescie razem i szkoła nieskonczona itd.... podziwiam, ale kazdy sobie sam wybiera jak chce zyc...


hej 🙂
no ja tez znam dzidzie ze spirali i jest normalnym chłopakiem 🙂 no przecież nigdy zabezpieczenie nie jest 100%. tabletki, gumy, spirale plastry, kalendarzyki jedynie brak sexu nie naraza nas na ciążę. sorry ale ja jakoś ryzykować nie chce i zawsze podchodziłam do tematu w pełni świadomie i pamietam jak mam zaprowadziła mnie do ginekologa zeby mi tabsy dał. nie jestem jakimś wulkanem sexu, ale dla mnie sex po dziecku był o wiele przyjemniejszy wiec mysle że bedziemy się bzykać, tylko u mnie to dosyć trwało po porodzie zanim mnie przestało boleć a zaczełam odczuwać przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nightmare, wchodzisz na stronę www.suwaczki.com i tam wybierasz okazję. Jeśli chcesz aby odliczało Ci tygodnie ciąży i takie tam, to wybierasz ciąża i porod. I tam już będziesz wiedziała dalej. I na końcu masz kody i skopiuj kod FORUM KODE czy jakoś tak i potem wklejasz to do swojego profilu ' moj profil' tam jest zakładka forum i wklejasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ale mam zgagę, ja pierdole.....ble. Do sałatki warzywnej się dopadłam jak ta świnia, to teraz mam za swoje 😠


haahhaah..pragliwe tak maja 🙂
Ja chcialam pomarancz zjesc,ale po pierwszym kawalku poczulam palenie i wyladowala w koszu 🤔A wiec jak narazie bez zgagi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...