Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
To mówicie, żeby lepiej samemu nie jechać na to badanie krzywej cukru jak jest takie dziwne samopoczucie po tym? Dałabym radę prowadzić samochód po tym?

Lekarz (ten drugi z Gamety) mi mówił, że lepiej 75ml. Mój też mi od razu powiedział bym kupiła 75ml w aptece.

Kurtka fajna 🙂


wiesz co ja bylam sama,ale w torebce mialam sniadaniowke z chlebkiem i oczywiscie wode.Pierwsze co po drugim pobraniu krwi zrobilam to zjadlam 2 kromki chleba 🙂Myslalam,ze pije pyszny sok.Tylko dobrze to wymieszaj i zdrowko......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Czyli Tobie smakowało? Też wezmę kanapkę, bo nie wyobrażam sobie siedzieć tyle czasu na czczo w ciąży, tym bardziej, że jak nic nie zjem to robią mi sią mdłości :/


smakowalo...szkoda,ze tu nie ma minki wymioty.Cos okropnego,ale dalam rade.Po 2 h jak sie dorwalam do chleba na tym korytarzu w lab.Pielegniarki sie smialy.Ale ja pierwsze co rano robie to jem sniadanie jak mam buleczki w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego naskrobałyście, zaraz będę nadrabiać zaległości!

Widzę wstępnie, że nie tylko ja miałam dziś próbę glukozową robioną. Tak wszyscy straszą, że to ciężko wypić, postresowana pojechałam na to badanie, nie wiedząc jak sobie dam radę, a poszło zupełnie gładko! Głodna byłam faktycznie i te ostatnie pół godziny już mi w brzuchu burczało, dlatego warto sobie wziąć jakąś kanapkę i zjeść zaraz po badaniu. Ale poza tym, to jest to słodkie, ale bez problemu do wypicia nawet bez cytrynki wciśniętej. I nie było mi niedobrze ani słabo. A jutro wyniki - ciekawa jestem jak tam moja morfologia wyjdzie.

Dobra, a teraz nadrabiam zaległości w czytaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Ale tego naskrobałyście, zaraz będę nadrabiać zaległości!

Widzę wstępnie, że nie tylko ja miałam dziś próbę glukozową robioną. Tak wszyscy straszą, że to ciężko wypić, postresowana pojechałam na to badanie, nie wiedząc jak sobie dam radę, a poszło zupełnie gładko! Głodna byłam faktycznie i te ostatnie pół godziny już mi w brzuchu burczało, dlatego warto sobie wziąć jakąś kanapkę i zjeść zaraz po badaniu. Ale poza tym, to jest to słodkie, ale bez problemu do wypicia nawet bez cytrynki wciśniętej. I nie było mi niedobrze ani słabo. A jutro wyniki - ciekawa jestem jak tam moja morfologia wyjdzie.
Dobra, a teraz nadrabiam zaległości w czytaniu 🙂



Ja juz wyniki mam.8.12 ide do lekarza,a 07.12 na badania krwi,moczu i na usg 4D-mam nadziejez,e juz ostatni raz 🥴Juz sie ciesze,ze malego zobacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja normalnie jestem bardzo cierpliwa jeśli chodzi o jakieś niesmaczne leki itd., nigdy nie miałam problemów by cos obrzydliwego w małej dawce przyjąć. Ale w ciąży niestety jest mi ciężko niektóre rzeczy przełknąć i utrzymać w żołądku mimo szczerych chęci. Np. syrop Prenalen wylatuje natychmiastowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja normalnie jestem bardzo cierpliwa jeśli chodzi o jakieś niesmaczne leki itd., nigdy nie miałam problemów by cos obrzydliwego w małej dawce przyjąć. Ale w ciąży niestety jest mi ciężko niektóre rzeczy przełknąć i utrzymać w żołądku mimo szczerych chęci. Np. syrop Prenalen wylatuje natychmiastowo.



sam zapach odstrasza.Ja go pilam z zatkanym nosem i zaraz popijalam syropkiem truskawkowym od malego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po łebkach, ale nadrobiłam zaległości 🙂

Sztunia, Ty sie trzymaj dzielnie! Kurcze, ja bym chyba z nerwów oszalała na Twoim miejscu 😞

Mi się udało kupić fajny plaszczyk ciążowy na allegro jakieś dwa miesiące temu. Ja mam taki jesienno-zimowy, może nie aż tak ciepły jak te, ktore Wy kupiłyście, ale za to uniwersalny i po ciąży też spokojnie będę mogła w nim chodzić. Jest tak kopertowo zakładany i zapinany na guzik przy prawym i lewym barku i wiązany w pasie. Kiedyś tam już wrzucałam link do aukcji allegro, teraz już nie jest dostępny, więc Wam nie pokaże.

Maleńka wierzga w brzuchu 🙂 Ostatnio moim hobby jest leżenie i obserwowanie brzucha - jak się przesuwa, faluje 🙂 Ale nie potrafię rozszyfrować jaką częścią ciała się wypina, chociaż podejrzewam najbardziej tyłek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze, że ktoś wspomniał, że tą glukozę trzeba kupić.. uff 😜 bo bym pojechała bez. Co prawda przypomniało i się, że tam w szpitalu jest apteka 😁

Kasia, to połamania piora jutro;D może Ci Marysia zostawiła jeszcze jakieś szare komorki i zdasz 😁 nie no, na bank zdasz;D

Ewcia, no chyba , że tak 🙂 jak Ci teraz przeszło to może już nie wroci;D

Moj M sfinansował kupno 2 kompletow wyprawkowych na allegro 😉 chciałam zamowić 1 , ale mu się podobał inny taki brzydki;/;/ to w drodze kompromisu zamowiliśmy ten co mi się podoba i ten co jemu;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia, no na taką nudę co Ty tam masz to jutro dla Ciebie wielki dzień 😁 najbardziej zazdroszczę Ci usg 🙃

Kasia, hehe no właśnie, dobrze że nie podziękowałaś bo się nie dziękuje;D oo, też właśnie tak myślę czy nie mam ziemniakow z wczoraj i bym sobie jajo wbiła i usmażyła 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?



to dziwne 🥴bo ja mialam najpierw pobrana krew wypilam to cudo(75g) odsiedzialam 2 h i znowu mi pobierali krew.Tak to jest w Opolu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?


hmm bo bardziej wiarygodne jest 75g i na tym 75 robi sę pełna krzywą cukrową często, a kiedys piło się po 50, nie wiem czemu nie masz na czczo krwi pobieranej ale widocznie ginek wie co robi więc spoko. z tego co wiem 75 jest po prostu bardziej wiarygodna i badanie pełnej krzywej cukrowej robi się: na czczo wypijasz 75g, po godzinie krew, i po drugieej krwe, przynajmniej tak tłumaczyła mi połozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...