Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

izunia1986op napisał(a):
Astra napisał(a):
Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?



to dziwne 🥴bo ja mialam najpierw pobrana krew wypilam to cudo(75g) odsiedzialam 2 h i znowu mi pobierali krew.Tak to jest w Opolu 😉


Ja miałam tak samo jak izunia: pierwsze pobranie na czczo, potem wypilam glukozę i po 2 godz następne kłucie. I u mnie teraz tylko 75g glukozy robią.

Kładę się spać, dobranoc wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde to widzę, że ta glukoza to wyższa szkoła zorientowania się 🥴 żebym się połapała na tych badaniach, bo ostatnio do mnie można mowić i się ze mną umawiać a i tak zapomnę albo zrobię inaczej 😜

Ggulek, a co Ty masz aż tak zły humor? ale to że swojego opieprzyłaś czy jak?
ja to mam humory rano 😠 😠 a dla mojego M jestem taka milusia, bynajmniej miło myślę o nim 😜 tak sobie myśle: kurde jak ja go kocham 😮 tylko ciekawe kiedy mi się tok myślenia zmieni 😜

Zmęczona jestem;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
To mówicie, żeby lepiej samemu nie jechać na to badanie krzywej cukru jak jest takie dziwne samopoczucie po tym? Dałabym radę prowadzić samochód po tym?

Lekarz (ten drugi z Gamety) mi mówił, że lepiej 75ml. Mój też mi od razu powiedział bym kupiła 75ml w aptece.

Kurtka fajna 🙂


ja mam skierowanie to lekarka mówiła ze teraz ejst zwiekszona dawka ze to jest 75 i ja nic nie musze kupowac. wiec chyba zeby było wirygodne to 75. a co do jazdy to aj sie z mezem umawiam, nie ejstem straznie wprawnym kierowca, i koleznaka co robiłą w moim lab, mówiła ze ledwo samochodem wróciła, zeby lepiej sie z kims umówic, jak jest mozlwiosc. ze jej sie oczy zamykały ale i roztrzesiona była na maksa. serce waliło itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?


taaakkkk?? nio ja słyszałam ze sie rano na czczo jedzie, pobieraja krew, pijesz, siedzisz w bezruchu zeby tego nie spalic 2h u nich w labie i znów pobieraja krew, wiec nie wiem jakies dziwne te twoje badanie. mi to sama gin mówiła naostatniej wizycie i kolezaka wczesniej opowiadała. ale mus tam w labie siedziec te 2h i wieksza dawka jest podobno glukozy teraz wymagana przy tym badaniu, wiec nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
Astra napisał(a):
Ej, Wy tak piszecie o tej glukozie, a mi ginka kazała 50g glukozy rozpuścić w 200ml ciepłej wody, wypić w domu i po godzinie żebym była w laboratorium 😮 Mam jakoś inaczej niż Wy czy mi się wydaje?


hmm bo bardziej wiarygodne jest 75g i na tym 75 robi sę pełna krzywą cukrową często, a kiedys piło się po 50, nie wiem czemu nie masz na czczo krwi pobieranej ale widocznie ginek wie co robi więc spoko. z tego co wiem 75 jest po prostu bardziej wiarygodna i badanie pełnej krzywej cukrowej robi się: na czczo wypijasz 75g, po godzinie krew, i po drugieej krwe, przynajmniej tak tłumaczyła mi połozna


a mi własnie mówili ze jest teraz nie po 1h i potem za 1h znó tylko raz i potem po 2h, i wieksza dawka tylko. gdzie lab to inaczej mzoe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
A ta krzywa cukrowa to kazda ciezarna musi zrobic? Do ktorego tygodnia to sie w ogole robi?


powinni zlecac kazdej ciezarnej, choc ja w pierwszej ciazy chodziłam prywtanie i lekarz tylko zapytał czy ktos na cukrzyce chorował, powiedziałam ze nie i nic nie mówił. nawet nie wiedziałamz e cos takiego jest. robi sie chyba do 27tc. ja bede w 25 robic, choc mi ginw tym tyg kazała isc czyli w 24tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mama zgage jak cholera, cos musze z tym zrobic tylko co, bo nie zasne.a wybieram sie juz do łózeczka. najpierw jeszcze sie umyje i zaaplikuje moja kochana luteinke. zycze Ci Kasienka powodzenia jutro i o 16 tzrymam kciuki, akurta chyba beed wolna, bo ZUza wtedy zazwyczaj jeszcze spi.

PS> mnie tez brzuch boli tak nisko i cała jestem skopana, moje pachwinyyyyyyyy !!!!!!!

dobranoc wszytskim,a Kasia spadaj sie uczyc 🙂 choc mzoe to jzu czas na sen zebys tez była wypoczeta a nie lunatyk 🙂 buziale i duzy kopniak na szczescie ode mnie i mojej kruszynki (wiercipietki - co by to nie było, synek czy córcia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawać śpiochy! Pobudka!!! 🙂

Kasia, powodzenia życzę na obronie! Odezwij się jak Ci poszło.

Wiecie co mnie dziś w pracy czeka? Tzw test kompetencji - ma wykazać nasze braki, nad czym mamy więcej popracować. Czasami czuję się ciągle jak na studiach... A jutro też mnie czeka ciekawy dzień w pracy - wszyscy jadą na szkolenie, a ja jako że już jestem - jak powiedziała moja szefowa - "na wylocie", to zostaję w zakładzie pracy, bo ktoś musi dyżurować:/ A też bym się pojechała szkolić, a tak będę siedzieć sama na czterech literach 😞 W sumie to będę doglądać ekipę remontową. Co dzień to nowe atrakcje i wyzwania, na nudę w pracy nie mogę narzekać!

Okej, zbieram się zarabiać na wyprawkę 😉 Ale mam ochotę na grzaną kiełbasę na śniadanie! Mięchooooo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...