Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
walczę z mdłościami ;/
jestem rozdrażniona i wszystko mnie denerwuje chce mi się ryczeć ale zaraz się śmieję ;(
🤪 he he :P
jeszcze wczoraj wieczorem zażyłam werdin a rano przeczytałam że kobiety w ciąży nie powinny go stosować i teraz mam obawy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to juz jest wahanko... 🙂)
ja też się z tym męczę, ale na szczęście zero mdlości i wymiotow...
Mam nadzieję, że przetrwam...

mulant ja nie biorę żadnych tabletek- myslę, że wszystko przejdzie i nie warto się truć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te mdłości nasze i złe samopoczucie często psują radość 😜 Ogolnie tu są kobietki już w 5-7 tygodniu więc to jest okres objawiający objawy 🙂
Love, We Włoszech? oo.. to pewnie słoneczko i te sprawy 🙂 to też pewnie tam urodzisz 😉 😎
Mulant- nie będzie Ci nic, raz Ci taki verdin nie zaszkodzi. Choć ja miałam to samo z szałwią do płukania gardła:/ bo mnie klika dni temu choroba brała (angina) a w ciąży ani lekow tych co zwykle, ani nic, to sobie płukałam gardło szałwią,potem patrze a na opakowaniu pisze że kobiety w ciąży i karmiące nie mogą. Ale jest ok 🙂 kurde chyba nie ma nic gorszego w ciąży niż choroba 🤢 tzn taka jak grypa, angina, przeziębienie itp. bo sie leczy z 2 tygodnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona nie wiem czy urodzę we Wloszech, bo na ten czas bym chciała wrócić do Polski. Tam co prawda są lepsze szpitale i lekarze \\\'normalniejsi\\\', ale wszytsko tu dużo kosztuje. Niby wizyty u lekarza mam bezpłatne(gdybym nie chodziła prywatnie, bo inaczej mino ciąży czeka się do kilku miesięcy- zdążyłabym chyba już urodzić), ale za każde USG, badanie (każde zosobna), muszę płacić co za każdą rzecz jest 38euro (tu już chdzę na lewo na służbę zdrowia, żeby bylo szybciej). Do tego dojazd do lekarza- mamy prawie 500 km w jedną stronę do mojej gin i wizyta do opłacenia (50euro).
No nie będę się rozpisywać, bo za dużi by opowiadać. 🙂 Także wolałabym w PL urodzić i już z dziećmi do Włoch wrocić- chociaż nie wiem czy to możliwe, bo nie będę w ciąży latać, a tym bardziej z dwójką niemowląt. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love- uuu to kiepsko, naprawdę kiepsko;/ przecież na dłuższą metę to kupa pieniędzy. No ja bym sie bała lecieć np. w 3 trymestrze do Polski samolotem aby urodzić, a po drugie by Cię chyba nie wpuścili do samolotu:/ tzn. ja się nie znam, ale niektore linie tak mają. To byś musiała dużo wcześniej lecieć do Polski żeby tu urodzić;/
A co do mdłości to chyba zapeszyłaś 😜 bo wcześniej pisałaś ,że żadnych mdłości nie masz i może Cię ominą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Love- uuu to kiepsko, naprawdę kiepsko;/ przecież na dłuższą metę to kupa pieniędzy. No ja bym sie bała lecieć np. w 3 trymestrze do Polski samolotem aby urodzić, a po drugie by Cię chyba nie wpuścili do samolotu:/ tzn. ja się nie znam, ale niektore linie tak mają. To byś musiała dużo wcześniej lecieć do Polski żeby tu urodzić;/
A co do mdłości to chyba zapeszyłaś 😜 bo wcześniej pisałaś ,że żadnych mdłości nie masz i może Cię ominą 🙂


Nie wiem czy zabiorą czy nie ale sama z siebie sie boję. No nic, się okaże co mnie czeka. Teraz to tylko na lekarza bede pracowac.
No z tymi mdłosciami chyba masz racje... na szczescie jeszcze bez wymiotów ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pracować na lekarza? jak to dziwnie brzmi. No ale lepiej mieć dobrą tą opiekę prenatalną 🙂
w moim przypadku to ja zbieram (bo nie pracuję , tylko sobie kombinuję kaskę) na wszystko co związane z ciążą i dzieckiem. Jednak tak na prawdę to moj chłopak pracuje od rana do nocy aby zarobić na mieszkanie 🙂
a masz może przeczucie, że to będą dwaj synowie, albo dwie corcie? albo to i to?
Bo ja jestem pewna, prawie na 100% że będę miała chłopca 😉 tzn. taka wiesz...kobieca intuicja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe... wiem dziwnie to brzmi ale trzeba zadbać o siebie... teraz mysle ze dobrze by bylo znaleźć jakiegos lekarza bliżęj, tyle ze nie wiem czy polaka się uda. Wiesz co ja gdyby nie mąż to też bym kombinowała bo tyle co ja zarobie to ja waciki ledwo starczy 🙂) hehe a ja mam jeszcze dwie prace wiec nie pasuje mi to 😞

Ostatnio czułam że chłopiec i się sprawdziło 🙂) teraz to tak na parkę idzie ale się wszytko okaże jak urodzę 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love, Ty to masz przekichane z tymi lekarzami;/ my kobiety i nasze zarobki;/ tak nie raz narzekamy na te nasze chłopy, ale gdyby nie oni i ich pomoc to... 😲
No widzisz, sprawdziło Ci się wcześniej, ale w sumie mieć intuicję przy bliźniakach to trudno 🙂 w sumie poczekamy gdzieś do 20 tyg do usg Twojego 🙂 albo wcześniej albo poźniej;D Generalnie nasze ciąże są bardzo wczesne, ale nie wiem jak Ty, ale ja to sobie wyobrażam już wszystko, i złoszczę się że to dopiero 7 tydzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przekichane to mało powiedziane. Mi tam facet nietety nie daje kasy hehe 🙂) Nie mam tak dobrze... ale za to na dzieci z jego wypłat będzie szło. 🙂 Nie narzekam na niego, ale większą hojnością by się mógl wykazać. Teraz to wolę nie ryzykować i przeczekać z tą intuicją 🙂) Z resztą na razie za dużo nie chcę myśleć bo jeszcze bardzo wcześnie.

Zobaczysz jak szybko to zleci... ja pamiętam jak byłam ostatnio w tym 10 może tygodniu jakby to bylo wczoraj. a tu już inna ciąża 🙂)
Od dawna jesteś na brzuszku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love, moj mi daje pieniążki, tzn jestem upoważniona do konta i mogę brać, bo on jest za granicą, ale ja na razie nie biorę, bo nie ma takiej potrzeby 🙂
No zależy, czasem czas leci szybko a czasem wolno, ale raczej wolno. Ty pracujesz, masz co robić itd 🙂 a ja nie, gdyż ja bezrobotna 😞
Wiesz co, jestem od czasu kiedy potwierdziłam ciążę u lekarza 🙂
A Ty jak byłaś na pierwszym badaniu usg i wykrywaniu ciąży, to mowił Ci gin ile mm maja Twoje maleństwa, albo jedno z nich? i w ktorym tygodniu byłaś w tedy? Bo ja byłam na wykryciu , gdy moja pociecha miała gdzieś ok 19 dni, (4 tydzień i 5 dzień) i lekarz przez usg wykrył ku mojemu zdziwieniu i powiedział ( coś tam coś tam endometrium chyba 12 mm, zarodek 2 mm) czy uważasz ,że 2 mm jak na prawie 5 tydzień to dużo czy mało? czy odpowiednio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci jak moja praca wygląda. Od 10 rano do 22 siędzę w hotelu w recepcji i moje zajęcia to: słuchanie jak moj szef co chwile drze na mnie papę- chociaż wie że rozumiem z tego co 2 slowo, obsługa klienta- na dzień jest ich max 5, czyli około 10 minut na osobę, czasami 15- około godziny roboty, hm... siedzenie przed komputerem i rozmowy z rodziną na skypie- może max 1 godzina. Czyli w ciągu tych 12 godzin mam może przez 2.5 godziny zajęcie. Reszta to nie wiem co ze sobą zrobic.

Druga praca to jak jestem w domu już czyli około 22:30 siadam przed komputer i obrabiam zdjecia do 02:30...
uwierz mi że się nudzę jak nie wiem co.... więc czasami myslę czy nie lepiej by bylo jakbym nic nie robila- ale tak to chociaz te pare euro mam dla siebie.

Ja też mam upoważnienie do konta męża ale nie potrzebuję jego kasy- jak chce to sam daje 🙂)

ja byłam na pierwszym usg we wtorek chyba i moje maluszki mialy 4 mm... na pierwsze tygodnie to normalne 🙂) hehe jakby bylo cos zle to lekarz na pewno ci powie 🙂)

ale się rozpisałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w sumie to rzeczywiście troszkę się nudzisz, ale z pewnością robisz więcej ode mnie 😉 bo moje zajęcie to sprzątanie domu, albo zajmowanie się dziećmi od rodzeństwa 🙂 Też chciałam kiedyś pracować w recepcji, ale do najbliższego hotelu mam xxxxxxxxxxxxxxx km 🙂
4 mm? to dużo, ale Ty jak byłaś na badaniu to już byłaś w 5 tyg no nie? a tak w oogole, to co taka cisza? gdzie reszta dziewczyn?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

obdarzona napisał(a):
No w sumie to rzeczywiście troszkę się nudzisz, ale z pewnością robisz więcej ode mnie 😉 bo moje zajęcie to sprzątanie domu, albo zajmowanie się dziećmi od rodzeństwa 🙂 Też chciałam kiedyś pracować w recepcji, ale do najbliższego hotelu mam xxxxxxxxxxxxxxx km 🙂
4 mm? to dużo, ale Ty jak byłaś na badaniu to już byłaś w 5 tyg no nie? a tak w oogole, to co taka cisza? gdzie reszta dziewczyn?


No nudzę się niesamowicie... kolejny plus to lepsze to niż siedzenie samemu w mieszkaniu... ja tez niby chcialam pracować w hotelu ale cos robić a nie sie obijać 🙂) hehe...

Ja byłam juz w 5, w kalendarzu ciązy na brzuszku jest opis kazdego tygodnia wiec sobie kiknij co i jak 🙂)
myslę że forum się jeszcze zdąży rozkręcić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no rzeczywiście jest 😁 i jeszcze jest jak dzidziuś wygląda 🙂 a masz tak,że np brzuch boli Cię jak na okres?? i trochę się boisz, ale zaraz przestaje i jest git? bo ja tak mam , w sumie to bol jak na okres lub bol jakbym miała 1 dzień okresu pojawił się już jakiś tydzień przed spodziewaną miesiączką, a to za szybko... i teraz tak mam często, że tak zaboli a ja myślę,że to okres. Tak mnie to irytuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
hejka z racji słabszych drugich wyników krwi moja wizyta się przyspieszyła i co ? okazało się że to jakiś 3-4 tydzień, wiec dużo nie było widać prawdopodobnie jednak będę kwietniówka 🙂

Ale jeszcze nic pewnego więc nas nie zostawiaj 🙂) hehe...
tez myslalam ze kwietniowka bede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no racja, rozjasni i to jeszcze jak 🙂

A jak się dzisiaj czujecie??? Ja na 11 mialam chrzciny, i chociaż byłam jako chrzestna nie mogłam tam wysiedzieć i do domu wróciłam... Tak mi niedobrze było jaak chyba nigdy... No i chyba z wymiotami też zapeszyłam.... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...