Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie współlokator tylko ja wychodze. 🙂
Ja paliłam tez jaoś 5 lat. KUuuuuurde jak miałam 14 lat zaczełam.... teraz to dla mnie jaies nie powazne. Ale tak jakos mnie wciaglo jaak pracowac zaczelam. A co do rzucenia to ja jakos w sierpniu tamtego roku rzuclam i potem w ciaze zaszlam. A jak poroniłam to po 9 miesiacac wrocilam i jakos ponad 2 miesiace teraz palilam i ci powiem ze gorzej by bylo jakbym sama w tym byla a tak to mam wsparcie. No i juz mnie nie ciagnie- chociaz potrafilam 1.5 paczki dziennie spaalic. DOBA JEESTEM 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hehe to widzę, że nie jestem sama 🙂
ja jak się nudziłam i byłam sama w doomu to też potrafiła 1,5 paczki wypalić. Ale jak miałam co robić to 10:P a no 14 lat, w tedy to większość zaczynało i się głupim było. A moj M ma 21 lat i pali od roku, tzn rok temu zaczynał, i teraz robi z siebie nałogowca, że nie umie rzucić. Oh;/
ale ja bym chyba dalej paliła po poł fajki dziennie gdyby nie fakt, że na innym forum, chyba na kafeterii był wątek ' palenie 2 papierosow dziennie' czy tam 1 dziennie. I babka pisała,że nie umie rzucić , że pali 1 albo 2 dziennie. I po niej wszyscy tam jadą, i tak bez sensu jej pieprzyli,że jest potworem id, ale ktoś jej nie pojechał tylko napisał kulturalnie, że jest egoistką, i że myśli sama o sobie. Głupie zdanie a zadecydowało o tym,że nie palę już 😁 nie chcę być egoistką, zrozumiałam,że dziecko nie ma wpływu na nic, ale ja mam wpływ na nie i mogę mu oszczędzić tej męki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha;/ o kurde.
Ale to wychodzi potem kto palił a kto nie. Bo dziecko rodzi się przeważnie z wagą 2 coś, i poniżej 50 cm. Oczywiście nie zawsze, i nie jest to wyrocznią. Też kobiety rodzą przed czasem to i dzieci chudsze i mniejsze, ale znam osoby co jawnie paliły w ciąży i takie co się z tym kryły.
Mam dobrą koleżankę, co jej siostra paliła kilka fajek dziennie w ciąży i dziecko urodziło się zdrowe i normalnie ważyło, a teraz ich matka urodziła nie dawno, starała się o dziecko w wieku 37 lat, zaszła jak miała 38 i całą ciążę paliła normalnie;/ nie dość, że to wiek, gdzie dziecko może się urodzić na serio chore i ryzyko np. że dziecko będzie miało downa jkest duże to ona jeszcze paliła, a dodam ,że była matką praktycznie 4 dzieci,choć 1 zmarło przy porodzie. Jak teraz urodziła to jej synek ważył 2400kg ( 7 dni po terminie ) i mierzył 48 cm. ;/ i źle oddychał.
Tak samo jak taka znajoma, starała się a paliła, normalnie z brzuchem, w iejscach publicznych! ludzie się za nią oglądali... owszem urodziła zdrowego synka, ale jak wyszła ze szpitala to za tydzień już tam z dzieckiem wrociła bo miało zapalenie już płuc i często na to choruje.
Niektorzy są tacy głupi , że szok;/ jak można, to jest brak szacunku do dziecka;/;/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz. Niektóre nie mylsla.. a np sie nie pieeee... i jakwidze ze babka wciazy pali albo slysze to opierdzielam. Moze to nie moj interes ale jakos nie umem czasami siedziec cicho.

Poatym chce mi spac z nudow chyba. MASaKRa.!!! A jeszcze na mojego micha czekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też opierdzielam, choć też wiem jak to jest cięzko , ale skoro ja dałam rade w pore to inne też mogą 😁 ja też się nudzę:/ zaraz M jak Miłość, dziś Hanka zginie w wyniku zadźgania, to trzeba oglądać;D
A jutro idę do szkoły moje ksiązki sprzedać więc jakaś rozrywka;D ło tam , położ się spać. Musisz go czule przywitać czy co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdarzona - licząc od ostatniej miesiączki to jestem w 15 tygodniu i 3 dniu. Mój brzuszek jeszcze się nie rzuca w oczy, jedynie znajomi, którzy wiedzą, że jestem w ciąży, to coś zauważają. Jeszcze wchodzę we wszystkie moje spodnie. W sumie dobrze, bo pod koniec września idę na wesele, więc nie będę miała problemu z kupnem nowej sukienki 🙂 Ale ciuszki ciążowe, które nazbierałam od koleżanek już czekają, pewnie za niedługo się przydadzą.
Palenie u ciężarnych bardzo mnie drażni. Ja nie paliłam nigdy, więc jak widzę dziewczynę z brzuszkiem i fajką w ręce, to tym bardziej mnie to bulwersuje. Ale palenie nie ma chyba aż tylu skutków ubocznych, co picie alkoholu... A z tym też się już spotkałam niestety 😞 Wiadomo, że póki się nie wie o ciąży, to może się zdarzyć, ale ponoć komórki malucha są wtedy na tyle niewyspecjalizowane, że nie ma komplikacji. Gorzej w późniejszym terminie - widziałam dzieciaki urodzone z zespołem poalkoholowym - tragedia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ale od 15 wydzwania co u lekarza to obiecalam ze jak wroci opowiem. Pozatym jestem jakoś przyzwyczajona ze codziennie sie o tej 22:30 widzimy... oprocz weekendow nie mamy wiecej czasu dla siebie, tylko od tej wpół 11 do 11 jakos bo potem spac.
Ja bym sobie pierwszą miłość ogladla. Od wczoraj sie zaczelo i bede musiala na ipla sobie ogladnac jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love, no chyba, że tak 🙂 to też bym w takim razie czekała na męża 😁
Leliva, o to prawie tydzień jesteś poźniej ode mnie 😁 no masz racje, te fajki u ciężarnych są okropne:/ a alkohol to w ogole dla mnie jest nie zrozumiały. Bo jeśli powiedzmy kobieta nie jest alkoholiczką a sobie w ciąży popija to ja tego nie rozumiem. Bo jak czasem sobie zapali, choć nie akceptuje tego już na maxa odkąd nie palę, bo jest w nałogu, to jest jakoś wytłumaczalne, ale picie alkoholu gdzie nie ma się ciągotek to ja nie wiem;/ wiadomo, wesele czy coś tam, lampka szampana raz czy dwa w ciązy nie zaszkodzi.. ale piwsko chlać czy już wodke:/ blleee i fuj! też widziałam dzieci poalkoholowe. Zresztą takie dzieci często mają na twarzy wypisane to.. bo widać to po nosie i po tym wgłębieniu pod nosem a nad ustami i po rozłożeniu oczu.
Masakra:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieci z FAS maja zawsze mniejszą glowe, charakterystyczne rysy twarzy..... znam jedna dzieczynke z tym. Ma 12 lat a wyglada na max 8. Strasznie mi jej szkoda, bo jest sliczna tylko strasznie biedna. Kurcze no slabos ie rozwija. Ja bym nie mogla tak. Nie zamierzam kompletnie nic w ciazy pic, Przeraza mnie to chyba. ehhh....
kurde jeszcze praiwe godzine czekac..... nie wytrzymam chyba.
ide spac! najwyzej jak bedzie chcial wiedziec to mnie obudzi 😁 😁 a co mi tam.! Nie bede sie meczyc 🙃
dobranoc gruuubaski i dzieciaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, data porodu uaktualniona 🙂 Myślałam, ze sama wskoczy automatycznie, bo podczas rejestracji też ją wpisywałam, nie zauważyłam, że trzeba jeszcze raz. Lecę do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już teraz doszłam do ładu ze wszystkim 🙂
Powiedzcie mi, ćwiczycie coś w ciąży? Ja się zastanawiałam nad jakimiś zajęciami typu aktywne 9 miesięcy, ale niestety są organizowane w pobliżu jedynie przed południem (jakby każda ciężarna była od początku na chorobowym), a ja jestem wtedy w pracy, więc nie dam rady na nie chodzić. Ale chyba zapiszę się na kurs tańca solo dla pań. Ponoć spokojnie jest prowadzony, każdy kroczek po kolei pokazany co trochę czasu zajmuje, więc się nie przemęczę, nie zadyszę. A poruszać się trochę muszę, zupełnie inaczej potem funkcjonuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co do sportów to w pierwszej ciąży biegałam. I to sporo ale tylko jakos do polowy 4 miesiąca, bo pozniej mi zabroniono. Co prawda odrobine przesadzalam bo kilka kilometrow robilam dziennie. Teraz bym chciala jakies fitness dla ciezarnych. Ostatnio znalazłam fajna ofertę ale nie wiem jak z kolejną wyprowadzką pojdzie... z czasem podejmę decyzje. No i tez druga strona to jak sie bede czuła.
Nie lubię jakoś siedziec caly dzien i sie lenic. Coś na pewno wymyslę, ale tez takiego aby sie nie meczyc tylko po prostu jakis ruch aby byl.
Ja dzisiaj czuje ze mam duzo energi ale nie mam jak jej wykorzystac. Nie upalów wiec troche mi to sił dodało. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jakiś ruch w ciąży jest bardzo polecany i dobry. Ja nie ćwiczę nic, choć obiecuję sobię. Lekarka mi powiedziała, że mam krzywy kręgosłup i że jak będę kiedyś w ciąży to jej nie donoszę o własnych siłach, nie mowiąc o porodzie naturalnym. Bo np na wfie ja nigdy nie dosięgłam do kosytek, nogdy do palcow u stop, jestem kompletnie nie rozciągnięta, Ćwiczyłam to kilka miesiący ale dalej nie umiem być choć bardziej rozciągnięta:/ ale na porodowce dam rade jakoś z kręgosłupem 😜 a jak nie to CC:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurde. Ja na wf to wsyztsko już nie mówiąc o ćwiczeniach poza nim. Od zawsze biegałam, siłownia, basen, fitness. 🙂 Nie wyobrażałam sobie bez tego dnia, dopiero w polowie kwietnia się rozleniwiłam i tak do dzisiaj. Już nawet widać po mnie bo z mieśni tłuszczyk sie zrobił. No ale jak tylko prace skoncze to juz sie za siebie biore. Jakieś lekkie ćwiczenia o ile bede mogla i póki bede mogła. 🙂 Myslę że źle nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe a no widzisz 🙂
Też słyszałam, że wielkość brzucha w ciąży zalezy od umięśnienia i ilości wod pł.
Jak Ty pokazałaś zdj brzucha z 18 tyg tamtej ciąży..to byłaś płaska jak deska. Może przez te mięśnie 😉 teraz już masz duży, bo to bliźniaki + tamta ciąża+ Twoje lenistwo:P
moja przyjaciołka miała dopiero widoczny brzuch w 7 miesiącu:/ a takto 4,5 miesiąc to deska do prasowania, 6 miesiąc.. no miała taki brzuch jak ja w 8 tygodniu haha ale potem już ją wywaliło:P a zawsze miała umięśniony brzuch:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na tamtym zdjeciu to jeszcze miesnie mialam. Chcialabym taki hehe 🙂 W sumie teraz tez troche jeszcze mialam ale po woli to juz sie robie jak typowa cięzarówa.... No ale niech rosnie sobie spokojnie... jak najwiekszy... A CO! Kiedys moze wróce do formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...