Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam dziewczynki o raczej smutnym poranku, kiedy słucha się info w tv o małej Madzi...
😞
Asik jak moja Mania skończyła 2 latka to też stopniowo skracała drzemkę i w przeciągu 2 m-cy po, przestała spać w dzień. Ale u nas szło na zimę wtedy więc czym się miała zmęczyć,- na podwórku siedziałyśmy o wiele krócej. Może u was Bartuś zmęczy się jeszcze atrakcjami wiosny i lata szybciej od Ciebie 😁 i da Ci chociaż godzinkę 😁

Ja też mam takie odczucia, że ta ciąża taka nie dopieszczana jak poprzednia...

A póki co lecę sprzątać bo chociaż końcówka remontu, to nadal nie mogę zrobić generalnego sprzątania. pozdrawiam i wszystkim mamom na forum życzę miłego dnia!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej porannie
info o Madzi - szok 😞(((

Bartuś spóźnione 100 lat!!

u nas noc w miarę (tata wrócił) ale mnie od wcoraj podbrzusze boli - pewnie po dźwignięci młodej z/do wanny - mam nadzieje że przejdzie. Dzidza sę rusza więc jestem w miarę spokojna

miłego dnia Mamuśki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu dzieki przydadza sie 😘 😘 😘 bo z nia wytrzymac i sie nie wkurzac to nie realne....moj M.dzis ja zjeb...na czym swiat stoi,bo ona twierdzi,ze skoro nam pomaga to musimy sie odwdzieczyc i od rana non stop kaze mi cos robic...zero odpoczynku 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joannar dokladnie....nie mam czasu nawet posiedziec 15min,bo zaraz cos wynajdzie a to,trzeba pozmywac specjalnie wrzuca chyba naczynia do zlewu...a to poodkurzac a to podlogi pomyc do sklepu isc non stop cos....a najlepsze jest to ze Ty robisz a ona pozniej sie zali ze sama musiala robic a nawet palcem nie kiwnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie! u nas czas pakowania bo dzis w nocy wylot. Nawet nie wiem kiedy mi mineły te 2 tygodnie. Fajnie było a tu czas wracać;/
Dudasia dużo buziaczków dla Bartusia zeby wyzdrowiał. Ja mam pytanie do Ciebie, czy Bartuś już siada na nocnik? Z checią z niego korzysta? Bo my próbujemy cały czas ale Piotruś wstrzymuje siku i nie cche robić. Już nie wiem czy go nadal sadzac czy dac odpoczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
dużo zdrowia dla Bartka!!
Justyna moja Domi ma nakładkę na sedes - siada jak nam się przypomni - raz siknie raz nie - kupy za żadne skarby nie zrobi choć wiem że w żłobku robi na nocnik! nie zmuszamy - poczekam do wiosny na ciepłe dni - będzie bez pieluchy biegać to zrozumie

Domi ropieją oczy (bleee) - przemywam / zakraplam (jak się da) solą fizj - macie jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Bartka sadzamy na nakładkę przy okazji kąpieli albo przewijania. Robi siku jak akurat mu się chce. No i tak jak aaana, czekam na cieplejsze dni, wtedy będę go puszczać bez pieluchy - to ponoć najszybszy sposób. Teraz to nie mam energii zeby go rozbierac co chwila.
Ja z Bartkiem miałam problem z oczami przez pierwszy rok życia ale to związane ze zwężonym kanalikiem. Twoja Domisia to pewnie coś złapała w żłobku i raczej przydałby się jakiś lek. Bartek był leczony wszystkim co możliwe ale musiał po prostu wyrosnąć z tego, kanalik musiał się powiększyc i tyle. Idź do pediatry na pierwszy rzut a teraz to rzeczywiście solą trzeba przemywać. Możesz jeszcze kwasem Bornym (Borasol) - jedna okulistka nam poleciła i rzeczywiście fajnie pomagało bo działa ściągająco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana, niektórzy jeszcze radzą przemywać rumiankiem ale to raczej lekarze starszej daty. Pozostali zakazują. Ja nie mam zdania, w sumie nie przemywałam. A jeszcze jak długo nie mogliśmy wyjść z tego ropienia to zamiast soli zakrapialiśmy Bartkowi sztuczne łzy, takie bez konserwantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane mamusie 😘 widze,ze temat nocnikow hehe macie racje lepiej poczekac na cieplejsze dni,ja jak sie opiekowalam takim Bartusiem juz wam pisalam to latal latem bez pieluchy i bardzoooo szybko zalapal o co chodzi i na spacerku zawsze sisiu chcial pod drzewko a w domu na nocniczek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane po kilku dniach nieobecności. Niestety byłam w szpitalu, w czwartek rano zaczęłam plamić, całe szczęście z dzidzia wszystko ok a plamienia ustały prawdopodobnie pekło mi jakies naczynko w szyjce, powodem był prawdopodobnie długi spacer a potem ciepła kąpiel, sama sobie winna ale strachu i stresu najadłam sie co nie miara, teraz muszę się oszczędzać podwójnie jak najwięcej leżeć i zero kąpieli w wannie tylko szybkie przyrznice, ale mimo tego ze wszystko skończyło się dobrze stres pozostał, aby jakoś do maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Oj, Emi, dobrze, że wszystko ok. Plamienia zdarzają się jednak często dość. No ale warto reagować bo przecież my nie ocenimy same czy to cos poważnego czy nie.. Ja jakoś nie umiem sobie odmówić gorących kąpieli. Spacery długie to nie dla mnie - max maxów to godzina marszu. A jak sobie przypomnę pierwszą ciążę w 9-tym miesiącu to noga za nogą normalnie a na dodatek brodząc w głębokim śniegu (tak było w styczniu 2010).
Eliza, gorzej, że nam się nakłada poród z nadejściem ciepłych dni. Trochę się obawiam o swój brak energii do odpieluszkowywania.. Ale chyba wykorzystam do tego celu moją mamę, która z pewnością przyjedzie na trochę do pomocy. Będzie ganiać za Bartkiem ze szmatą 😉 a ja oddam się opiece nad Hubertem 🙂 Tak to kolorowo wygląda w planach i pewnie tylko w planach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, właśnie sobie przygotowałam listę zakupów wyprawkowych. W sumie nie mało tego 😲
Zrobiłam podział na: apteka, hurtownia dla dzieci, supermarket - na wypadek gdyby mąż musiał to robić za mnie. No i już mały kamyk z serca spadł, pierwsze przygotowania poczynione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...