Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asiu ja bralam tylko kwas foliowy bo niby tylko to wazne zeby brac do 4 miesiąca a pózniej witaminy ale też nie każdy zaleca jak ma się dobre wyniki i wszystko w normie więc sama się mu zapytam 🙂 bo ostatnio mówił tylko o foliwoym brałam luteinę i uro up na drogi moczowe ;p i tyle ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuśki! J tylko na chwilke bo padam na ryj, a robota daleko w lesie niestety;/ Masakra, mam nadzieje ze to już ostatnia przeprowadzka i nastepna bedzie do Polski!Boże ile jest tych rzeczy. Nie wyobrażam sobie jakbym jeszcze miała jakieś meble. Toż to szok.
A pozatym u nas jako tako. Dzidzuś już się rusza i nie daje mamusi zasnąć hehe Mam nadzieje ze bedzie tak aktywny jak Piotruś 🙂
Eliza niewierze ze lekarz mógł Ci nie dac zwolnienia. Ja co prawda chodze do polskiego lekarza więc nie ma zadnego problemu, ale irlandzkiego jest to samo. Jeżeli pracodawca nie jest Ci wstanie zapewnić lzejszej pracy to powinnas dosta zwolnienie. Jedz do polskiego, napisze Ci na pewno! A tak pozatym to gratuluje dziewczynki!
Ja juz się zegnam i bede zagladac co jakiś czas bo mam takiego kiepskiego neta ale jest hehe pa mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Nazywam się Asia, będę mamą po raz drugi 😁 Córka Marianka w październiku skończyła 4 lata a drugie dziecko przyjdzie na świat na początku maja, no w/g terminu.... Chociaż z Manią wstrzeliłam się idealnie w planowany termin porodu 😁
płci jeszcze nie znamy, idę na usg 19 grudnia
mężowi niby obojętnie, ale wymyślił już imię dla chłopaka 😁 no i przyznał, że trochę na to liczy no a mi też niby obojętne ale po cichu liczę na dziewczynkę, bo imię wybieram ja. No i byłoby ekonomicznie.
Tak naprawdę to ucieszymy się z każdej płci aby było zdrowe, bo Mania miała operację na końsko-szpotawe stopy (SKS) więc dla nas to akurat jest najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja witam Asię 😁
Zdrobnienia od Brygidy: Brydzia, Brynia, Brysia. No na razie mąż się zgadza bo liczy na chłopaka ale tak naprawdę wspiera mnie tylko bratowa, reszta albo się nie wypowiada albo wprost mówi tylko nie to! 😁 mnie to nie rusza bo tak naprawdę to po prostu rzadkie i nieznane dla nich imię a stare jak świat.
Jest bunt mamy, ale zrobię jej niespodziankę i najwyżej na drugie imię będzie jej ukochana Anna. 😁
Każde imię jest ładne o ile ładnie się zwracamy do siebie 😁
Wiecie jak to jest, może jeszcze wszystko się zmieni, bo Mania długo miała być Tatiana- a to zupełnie inaczej niż Marianna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy dużo przytyłyście w ciąży? Bo moja położna kręci nosem, że za mało jem- a ja lubię jeść 😁- dopiero teraz w ostatnich 2 tyg mam pierwsze 0,9 kg do przodu. Ja myślę że to raczej wynik nie jedzenia słodyczy, bo mnie po nich mdliło a wcześniej, hoho 😁 myślę że jeszcze zdążę przytyć, w końcu bobo dopiero teraz nabiera ciałka.
W pierwszej ciąży (oprócz ruchów dziecka i wielkiego brzucha, ciąża bezobjawowa ;D ) przez pierwsze 21 tyg przytyłam 3 kg, przez kolejne 15 tyg. aż 9 kg! (wakacje u mamy 😁 ) a w ostatnim m-cu doszła opuchlizna i +3 kg.
Ps. Asia swoją drogą podziwiam mamy z takimi berbeciami i w kolejnej ciąży. Pewnie po dwóch latach też byśmy tak zrobili gdyby nie to leczenie Mani, a teraz niby się cieszy ale te 4,5 lata różnicy... ciekawe jak to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej melduję się i lece z psem bo mi tu już piszczy :/
u nas ok chociaż bez szłu jak tylko się zmęczę lub nawet szybciej pochodzę to brzuch spina - ale w poprzedniej ciąży też tak miałam więc wiem ż musze przez to uważać ale za to ruchu niet więc pewnie znowu się roztyję do porodu 😞 no ale co zrobić jak się za bardzo ruszać nie mogę dla dobra dizecka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie, nic się Tyysia nei chwaliła 😉
A ja w sumie nei wiem ile przytyłam, jakieś 4 kg może. Ale to podobnie jak w pierwszej ciąży. W tej w ogóle nie zwracam na to uwagi. Staram się jeść normalnie, tyję i tak. Wszystko zależy od organizmu i genów pewnie. Jestem wysoka więc i tak niewiele po mnie widać. W luźnym swetrze to nikt by się nie połapał, że ciąża.
Asia, w sumie ja się pocieszam, że te 2 lata różnicy to nie tak źle. Jak pomyślę, że ludzie mają dzieci z 12-mies różnicą... Ja w sumie tak chciałam jak nie byłam świadoma co to znaczy roczne dziecko 😉 Na szczęście wybilismy sobie to z głowy. Ta róznica wieku 2 lata była już przemyślana lepiej. Na pewno będzie masakra ale co tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Tysiaa jaaaaki brzuchoooooo!!! wow!! w pracy pewnie za bardzo mówić nie musiałaś bo wszyscy się domyślali....? hhheheh a właśnie jak zareagowali?


no hej :p co do brzucha to nikt się chyba nie domyśla połowa nawet nie wie tylko kierownik który jak się dowiedział uśmiechnął się i cały czas na brzuch mi patrzył mówiąc gratulacje ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie coraz mocniej zaczyna dokuczać rozluźniajaca się miednica - boli spojenie łonowe i prawy staw krzyżowo-biodrowy. Aż czasem zęby muszę zaciskać. Wiem co mnie czeka bo w pierwszej ciąży to samo było. Rano wstać z łóżka albo w nocy do kibelka to prawdziwy wyczyn. No i z rok po porodzie o mi jeszcze dokuczało az w końcu przeszło żeby szybko powrócić 😉 Dobra, muszę się cieszyć, że jeszcze nie ma apogeum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Tysia, kierownik coś skomentował? Wypytywał o plany? Coś czuję, że wszystko fajnie się ułoży. No ale życie to życie, rożnie może być..


Mój kierownik strasznie się ucieszył i zyczył wszystkiego dobrego myśle ze do lutego pochodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej , pytanie do Asi- chodzi o tą miednicę czym u Ciebie to się charakteryzuje?
Bo od ok tyg. miałam wrażenie że coraz bardziej bolą mnie mięśnie pochwy- takie miałam odczucia. W nocy przy przekręcaniu, przy wstawaniu, generalnie przy zmianie pozycji. Byłam 2 dni temu u lekarza a on, że niby mi się zrobił malutki stan zapalny i przepisał czopki ale po 3 dawkach kazał przyjść gdyby nie przestało boleć.....
Coś tam niby sfolgowało na dobę ale znowu boli mocniej, nawet trochę jak chodzę i mam już wrażenie, że ten ból to mi w tyłek zaczyna promieniować i właśnie też mi przyszło do głowy, że może coś z miednicą ale nie wiem czym to się charakteryzuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No boli właśnie przy zmianach pozycji 🙂 Jak szybciej chcę iść to boli, dłuższe kroki bolą bardziej. Dzisiaj rano nawet trochę poutykałam z bólu a na spacerze to normalnie żółwim tempem.. Ale tego bólu to na bank bym z macicą czy pochwą nie pomyliła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...