Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
ehhh nio niestety grzybica jest przez pleśniawki. Nie wiadomo tylko czy ja jego zaraziłam czy on mnie ale chyba raczej on mnie bo mnie sutki bola od 2 dni. Narazie dostałam zawiesinie do picia ta samo co Adas i żel do smarowania brodawek. Jeśli nie pomoże to antybiotyk. Niestety poczytałam troche i raczej bez antybiotyku sie nie obędzie, chyba ze to poczatki. Zobaczymy. Tak sie zastanawiam co jeszcze może mnie spotkać?


No biedna jesteś... ale co nas nie zabije to wzmocni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
ehhh nio niestety grzybica jest przez pleśniawki. Nie wiadomo tylko czy ja jego zaraziłam czy on mnie ale chyba raczej on mnie bo mnie sutki bola od 2 dni. Narazie dostałam zawiesinie do picia ta samo co Adas i żel do smarowania brodawek. Jeśli nie pomoże to antybiotyk. Niestety poczytałam troche i raczej bez antybiotyku sie nie obędzie, chyba ze to poczatki. Zobaczymy. Tak sie zastanawiam co jeszcze może mnie spotkać?


Gdybyś miała jednak ten antybiotyk kup od razu coś osłonowego, bo cholera ja miałam aż 4 antybiotyki po porodzie ( w szpitalu to nawet nie wspominają o osłonie żołądka) a dopiero pod koniec zaczęłam coś brać osłonowego i nie wiem czy pamiętasz jak pisałam, że mnie żołądek po wszystkim bolał, aż mi same łzy czasem napływały do oczu.
Najgorsze jest to że po tym jak znowu zaczęłam brać te probiotyki i pić miętę i mi przeszło to 2 dni po zakończeniu kuracji mojego żołądka znowu zaczął mnie boleć (od wczoraj! akurat). Już sama nie wiem co mam brać, chyba lekarza mi trzeba, bo ból coraz większy.
Więc obyś jednak antybiotyku nie miała a gdyby to bierz coś osłonowego od razu a i Adasiowi wtedy probiotyki nie zaszkodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannaar spróbuj pic na noc siemie lniane mielone
gratki dla rodziców i dzielnych mamusiek za wagę!!
justynamalutka - pamietaj ze wszystko minie...i tak cie podziwiam ze caly czas z 2 dzieci dajesz rade
emi - czy ty dopajaszd zieciaka? czym?
u nas tez sajgon- młoda na rekach wiec sorry za pismo
emka jednak ma skaze i zmieniamy mleko co przechodzi dosyć ciezko bo baki puszcza bolesne i ulewa na potege do tego ma meeega pryszcze i wygląda dosyc paskudnie 🤢
a domka jednak wycina migdały i to juz w sobote - oczywiscie prywatnie 😠 bo panstwowo to a rok jest termin.... 😠 do tego 5ki jej wychodza wiec jest wesoło

ja dumna z siebie 😉 bo zmuszon 😉a potrzeba nauczyłam sie obsługiwac expres do kawy 1 reka! hehe i to capucino ze spienionym mlekiem ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna mi babka powiedziała zebym odraz brała probiotyk nawet teraz, nie zaszkodzi. Na szczęście troszke przechodzi bo juz nie mam az takiego bólu między karmieniami. Ale podczas karmienia to masakra jest. No nic zobaczymy.
Aaana wspołczuje skazy. My tez mamy jakies krostki na buziaczku ale to chyba jakis trądzik. Zobaczymy, na pewno narazie nie bede sie tym martwic, bo chyba bym od lekarza nie wychodziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ana ja w ciagu dnia daje Wiktorkowi cherbatke rumiankowa bądź koperkowa z Hippa, jest ona od 1 pierwszego tygodnia, i daje mu też wodę, wody wypija mi ok 20 ml w ciagu dnia, cherbatki natomiast ok 50 ml. Już wyslam Ci zaproszenie na fb 🙂

Justynka szybkiego powrotu do zdrowia 🙂

U nas kupy zaczynają byc brązowe nie wiem czy to zasługa kropli czy moze mały przyzwyczaja sie juz do mleka bo i bąki go mniej męczą i brzuszek mniej boli 🙂

No ale oczko znów zaczęło ropiec nie wiem moze sobie zatarł o normalnie wsadza sobie palce do oczu.

Denerwuje mnie ta pogoda nie wiem jak mam go ubierac tu mi z jednej strony wychodzą potówki a z drugiej charczy nosem i wyciągam kozy i troche smarków 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):

a domka jednak wycina migdały i to juz w sobote - oczywiscie prywatnie 😠 bo panstwowo to a rok jest termin.... 😠

rozumiem Twoją złość, my ponad 2 lata temu robiliśmy prywatnie operację stóp Marianki, bo terminy.... wiecie jakie. Wydaliśmy 10 tyś!!! + konsultacje i zmiany gipsów (spokojnie 400 zł) + dojazdy do Poznania i tak co 2 tyg przez 3 m-ce. Potem jeszcze kontrole. Ha w sumie od jej urodzenia do tych konsultacji wydaliśmy spokojnie prawie 30 tyś! Nieoceniona tu była pomoc mojej rodziny 😁 Ale przede wszystkim dziewczyny dla zdrowia dziecka warto się nawet zadłużyć, no nie? 😁 Dzisiaj kto nie wie o jej wadzie, to nawet by nikt nie powiedział że swego czasu Mańka potrafiła stanąć nawet ze stópką odkręconą do tyłu 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannar napisał(a):
aaana napisał(a):

a domka jednak wycina migdały i to juz w sobote - oczywiscie prywatnie 😠 bo panstwowo to a rok jest termin.... 😠

rozumiem Twoją złość, my ponad 2 lata temu robiliśmy prywatnie operację stóp Marianki, bo terminy.... wiecie jakie. Wydaliśmy 10 tyś!!! + konsultacje i zmiany gipsów (spokojnie 400 zł) + dojazdy do Poznania i tak co 2 tyg przez 3 m-ce. Potem jeszcze kontrole. Ha w sumie od jej urodzenia do tych konsultacji wydaliśmy spokojnie prawie 30 tyś! Nieoceniona tu była pomoc mojej rodziny 😁 Ale przede wszystkim dziewczyny dla zdrowia dziecka warto się nawet zadłużyć, no nie? 😁 Dzisiaj kto nie wie o jej wadzie, to nawet by nikt nie powiedział że swego czasu Mańka potrafiła stanąć nawet ze stópką odkręconą do tyłu 😮 😁


Asia, nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak poważną wadę miała Marianka. Na dzieciach się nie oszczędza więc o ile są możliwości to trzeba inwestować w zdrowie!
My z migdałami jeszcze czekamy, Boję się tylko, że nachodzimy się na te różne badania, wizyty, wydamy kupę kasy a skończy się zabiegiem.. Oby nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
joannaar spróbuj pic na noc siemie lniane mielone
gratki dla rodziców i dzielnych mamusiek za wagę!!
justynamalutka - pamietaj ze wszystko minie...i tak cie podziwiam ze caly czas z 2 dzieci dajesz rade
emi - czy ty dopajaszd zieciaka? czym?
u nas tez sajgon- młoda na rekach wiec sorry za pismo
emka jednak ma skaze i zmieniamy mleko co przechodzi dosyć ciezko bo baki puszcza bolesne i ulewa na potege do tego ma meeega pryszcze i wygląda dosyc paskudnie 🤢
a domka jednak wycina migdały i to juz w sobote - oczywiscie prywatnie 😠 bo panstwowo to a rok jest termin.... 😠 do tego 5ki jej wychodza wiec jest wesoło

ja dumna z siebie 😉 bo zmuszon 😉a potrzeba nauczyłam sie obsługiwac expres do kawy 1 reka! hehe i to capucino ze spienionym mlekiem ha!



aaana, dzielna jesteś. Byle przetrwać najbliższe tygodnie. Zmienicie mleko, Domka się wykuruje po zabiegu i będzie już tylko lepiej. Jedyne co to laryngolog mnie ostrzegał, że po wycięciu migdałów dzieci dostają speeda i są duż o bardzie ruchliwe bo nagle sa bardziej dotlenione.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas dzisiaj nieco trudniejszy dzień bo deszcz nas zdezorganizował. Wybraliśmy sie na spacer i po 5 minutach zaczęło padać a nie byłam na to przygotowana więc zawinęliśmy do domu. hubert przespał się w domu i kolejne podejście do spaceru było już udane ale... Hubert nie chciał w ogóle już spać. I tak do wieczora. Podsypiał tylko chwilami. O 22 jeszcze oczy jak 5zł. Zostawiłam go w łóżeczku i sobie tam leżał w ciemnościach. Teraz już go nie słyszę więc pewnie w końcu spi, ufff. Ale grzeczniutki był cały dzień, zero marudzenia! Miał po prostu ochotę sobie świat pooglądać 🙂

Nie wiem czy Wam mówiłam ale kupiliśmy dostawkę do wózka - taką, że starsze dziecko stoi z tyłu - no i super się sprawdza jak teraz jestem sama z chopakami! Jakbym się miała wlec z Bartkiem za rękę to by mnie szlag trafił w tym upale. Hubert też by pewnie słabo tolerował to. A tak to jest super. Justyna - polecam! Ani nie bo ona ma 2-osobowy wózek a to już najlepsze rozwiązanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia nie wiedziałam ze z Marianka było tak poważnie - ale wiadomo na zdrowiu, szczególnie dzieci ,nie mozna oszczędzać. Moja koleżanka miała podobnie z córeczka (3,5lat) dziewczynka wygląda jak każde zdrowe dziecko ale tylko oni wiedza ile kasy, potu i łez w to włożyli ( mala do tej pory śpi w specjalnej szynie, ma rehabilitacje i jeździ na konsultacje do Warszawy - oczywiście wszystko prywatnie) - przykro tylko ze składki trzeba odprowadzać a właściwie niewiele z tego się ma ech...
Dudasia jak to speeda dostają?????!!!!!! To ja chyba oszaleje bo Doma juz teraz jak nawciagana funkcjonuje. Jestem na 100% przekonana ze ma adhd nawet wczoraj czytałam o objawach i jakbym o moim dziecku czytała. :/ i z tego też powodu dostawka u nas odpada - Doma by mi z niej zwisła po minucie a w wózku przypieta i jedzie czy chce czy nie a to ważne ze względu na jej bezpieczeństwo (droga ze zlobka przy ulicy)
Dobra- Emma śpi - sprobuje ja odłożyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laski 😁 no z Manią to na razie jesteśmy na etapie "co było a nie jest nie pisze się w rejestr" więc kobietka MUSI nadrabiać, właściwie to na razie tylko widać że biega dużo wolniej niż rówieśnicy a właściwie jej bieg wygląda jakby chodziła szybko z wypiętą pupką jak kaczka i ostatnio stwierdziłam że to wygląda jak chodziarstwo, więc może rośnie mała Korzeniowska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...