Skocz do zawartości

Jak czuć skurcze? | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
jeśli chodzi o wiązadła to nie wiem jak skurcz wygląda bo takowego nie miałam. A jeśli chodzi o skurcze przepowiadające, to będziesz czuła bezbolesne twardnienia brzuszka, im bliżej porodu tym częściej. A te skurcze porodowe to na pewno je rozpoznasz.. są tak jak na okres, ale częściej i dłużej 🙂 ( bynajmniej u mnie takie były - ale sa do przeżycia, jak cały poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego pytam jak rozpoznac te skurcze bo ja mam tak kilka razy na dzien! bol jak na okres najpierw w dole brzucha rwie ze ledwo nogami ruszam a za chwile puszcza w brzuchu i przenosi sie w okolice krzyza 😞 mowilam o tym lekarzowi wielokrotnie. teraz mam brac nospe ale szczerze powiedziawszy wole ja brac tylko jak mnie boli. a juz sama nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdybym juz byla w koncowce to bym sie tak nie martwila a to dopiero 15sty tydzien 😞 a tu czytasz na tym necie o jakis poronieniach itd i zas sie zastanawiam co sie dzieje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85
juz ci pisałam :nospa to nie tylko lek przeciwbólowy ale równiez środek rozkurczowy,więc jeżeli lekarz kazał brac ci nospe to nie bez powodu,ja miałam najpierw bezbolesne skurcze macicy i lekarka uświadomiła mnie o tym podczas usg,było ewidentnie widac napinanie sie macicy i od razu kazała brac mi nospę lub buscopan,przedwczesne obkurczanie macicy wiadomo jakie może miec skutki ,a na moje obawy o dziecko odpowiedziała mi ze nospa w takiej sytuacjii czyni więcej dobrego niz złego,więc nie traktuj jej tylko jako lek przeciwbólowy tylko jak środek wspomagający utrzymanie twojej ciąży ,jesteś jeszcze na etapie w którym zagożenie jest większe,ale napewnno bedzie dobrze .Stosuj zalecenia lekarza a zobaczysz ,ze urodzisz zdrowe maleństwo 🙂
powiem ci że ja jestem bardzo anty-lekowa ,ale zdrowie i życie mojej córeczki było NAJWAŻNIEJSZE!POZDRAWIAM 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przy pierwszym dziecku całą ciąże nie czułam nic oprócz takiego lekkiego ciągnięcia w dole brzucha i w pachwinach- teraz również to czuję (było to raczej mało komfortowe niż bolesne). A skurcze porodowe to był taki ból w plecach (krzyżu) promieniujący do dołu pleców i brzucha. Sama nie wiedziałam czy to to. A moja koleżanka miała te skurcze przepowiadające w 31t.c., które było widać gołym okiem: jak brzuch się napina i poluźnia, były bezbolesne ale było ich tak dużo i długo, że wylądowała na kilka dni w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Gdyby lekarze konkretniej odpowiadaliby nam na nasze pytania to łatwiej byłoby nam rozróżnic te bóle.
Ja delikatne bóle traktuje jako naturalne rozciaganie sie ciała. Gdyby jednak pojawił sie ból nie do wytrzymania to tylko wzywac pomoc. Kiedys to przezyłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominal o magnezie zreszta to nie ginekolog prowadzi moja ciaze tylko lekarz ogolny dlatego tak ostroznie do tego wszystkie podchodze. a ginekolog do ktorego chodze na usg jest jakis dziwny i niekonkretny zmienia zdanie co kilka minut i sam nie wiem czego chce. ale niestety jest to jedyny ginekolog tutaj. Porazka jakas normalnie. w tym kraju wogole ciezko o dobrego lekarza dlatego to wszystko jakos ciezej przychodzi pojac bo oczywiscie nikt Ci nic nie wytlumaczy a pozniej szukam odpowiedzi na necie albo w ksiazkach. Biore sobie ta nospe dwa razy dziennie i lepiej z brzuchem. Tydzien temu zwijalam sie z bolu. Mam nadzieje ze jeszcze jakos dotrawamy te kilka najgorszych tygodni a pozniej juz bedzie lepiej no i bede pewniejsza ze z dzieckiem wszystko w porzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Mamusia
anitek85 napisał(a):
No wlasnie dlatego pytam jak rozpoznac te skurcze bo ja mam tak kilka razy na dzien! bol jak na okres najpierw w dole brzucha rwie ze ledwo nogami ruszam a za chwile puszcza w brzuchu i przenosi sie w okolice krzyza 😞 mowilam o tym lekarzowi wielokrotnie. teraz mam brac nospe ale szczerze powiedziawszy wole ja brac tylko jak mnie boli. a juz sama nie wiem 😞


dziewczyny, jeśli macie taki ból jak przed/w czasie miesiączki to - wg mnie - macica się kurczy i może dojść do poronienia.

ja poroniłam pierwszą ciążę. miałam bóle takie jak miesiączkowe, ale nie miałam pojęcia, co mogą zwiastować.
drugą ciążę mam zagrożoną, oprócz duphastonu biorę no-spę 4 tabletki dziennie (co 6 godzin).
jeśli lekarz każe wam brać no-spę - to bierzcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MalwinaCe napisał(a):
anitek85 napisał(a):
No wlasnie dlatego pytam jak rozpoznac te skurcze bo ja mam tak kilka razy na dzien! bol jak na okres najpierw w dole brzucha rwie ze ledwo nogami ruszam a za chwile puszcza w brzuchu i przenosi sie w okolice krzyza 😞 mowilam o tym lekarzowi wielokrotnie. teraz mam brac nospe ale szczerze powiedziawszy wole ja brac tylko jak mnie boli. a juz sama nie wiem 😞


dziewczyny, jeśli macie taki ból jak przed/w czasie miesiączki to - wg mnie - macica się kurczy i może dojść do poronienia.

ja poroniłam pierwszą ciążę. miałam bóle takie jak miesiączkowe, ale nie miałam pojęcia, co mogą zwiastować.
drugą ciążę mam zagrożoną, oprócz duphastonu biorę no-spę 4 tabletki dziennie (co 6 godzin).
jeśli lekarz każe wam brać no-spę - to bierzcie!!!


Ja miałam bóle co noc jak na @ od 31tyg. do 37tyg. i brałam non stop nospę 🙂 no, ale to też inny wiek ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...