Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny mam taki problem. Z miesiaczki mam inny termin a z USG inny i sama juz nie wiem ktory bardziej mam brac pod uwagę... 😞 ostatnia miesiaczkę mialam 22.08.2011r termin porodu na 29.05.2012r ale z USG mam na 10.06.2012r.
27.03.2012 r czyli ponad tydzien temu mialam pojedynczy skurcz trwal ok. 15 sec. bylam u lekarza i niby jest ok kazal zrobic kilka badan z krwii , ale nie mam rozwarcia ani nie skrocila mi sie szyjka macicy a moja Mała jest juz odwrócona główką do dołu (czyli prawidłowo). Dodatkowo koleżanka (która juz ma dziecko) powiedziala mi że troche opuscil mi sie brzuch...
Pomożcie mi bo chcialabym wiedziec którą date porodu mam brac bardziej pod uwagę ! Boję się troche że niedługo mogę urodzić a zostalo jeszcze jakies ok.8 tyg. Moj lekarz gdy się go zapytalam odp mi żebym sugerowanie zostawila jemu... i w sumie to nie wiem bo powiedzial mi jeszcze ze jak nie urodze do 29 maja to przetrzymamy z 5 dni a moze w moim przypadku troche dłużej... i nie wiem co mam o tym myslec. teraz mam wizyte z wynikami badań na środę 11 kwietnia i skierowal mnie na lepszej jakosci USG znowu (oczywiście prywatnie ;/ ) bo tam w gabinecie jest slabej jakosci, a ostatnio bylam na tym lepszym USG 17 lutego i termin z USG sie nie zmienial na 10 czerwca. wiec nie wiem czy jest sens znowu placic za to dodatkowe USG czy poprostu iść gdzies prywatnie do innego lekarza sie zbadać ? co sądzicie ?
Chcialabym znać dokładniejszy termin porodu ponieważ tatuś dziecka jest zagranicą i nie chce zeby sie spoźnił na poród a też nie może przyjechać tak miesiac przed porodem zwg. na prace ... aj... mam mętlik 😞 czekam na WASZĄ pomoc !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wsumie bardziej trzeba brać pod uwagę ostatnią miesiączkę na moje chociaż mi też rózne daty wychodzą początek maja a najpózniej miedzy 11-14 maja myśle ze dzidzia wyjdzie jak bedzie już na to gotowa.. jeśli nie skraca Ci się szyjka i nie ma skurczy to myśle ze nie masz sie czym martwić duo odpoczywaj zeby dzidzia jeszcze w brzuszku posiedziała... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga któregokolwiek byś nie brała pod uwagę to dzidziuś urodzi się wtedy kiedy będzie dla niego odpowiedni czas 🙂 jeśli jesteś przygotowana na jego przyjście to koniec czy początek miesiąca jaka to różnica? 🙂 wyobraź sobie,że ja ostatni okres miałam na samym początku lipca 2011 więc powinnam rodzić ponad miesiąc wcześniej niż wskazuje usg,więc dopiero jazda z terminem i mam to gdzieś,będzie co ma być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Kasia życze Ci jak najlepiej 😁 ale do Poznania możesz przyjechać nie koniecznie do szpitala 😁


Hehe nawet jakbym musiala jechac do tego szpitala to mysle ze i tak sie jakos wtedy spotkamy co?


wpadne na oddział z OWSIANKĄ!! 😁 hahahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga737 napisał(a):
Cześć dziewczyny mam taki problem. Z miesiaczki mam inny termin a z USG inny i sama juz nie wiem ktory bardziej mam brac pod uwagę... 😞 ostatnia miesiaczkę mialam 22.08.2011r termin porodu na 29.05.2012r ale z USG mam na 10.06.2012r.
27.03.2012 r czyli ponad tydzien temu mialam pojedynczy skurcz trwal ok. 15 sec. bylam u lekarza i niby jest ok kazal zrobic kilka badan z krwii , ale nie mam rozwarcia ani nie skrocila mi sie szyjka macicy a moja Mała jest juz odwrócona główką do dołu (czyli prawidłowo). Dodatkowo koleżanka (która juz ma dziecko) powiedziala mi że troche opuscil mi sie brzuch...
Pomożcie mi bo chcialabym wiedziec którą date porodu mam brac bardziej pod uwagę ! Boję się troche że niedługo mogę urodzić a zostalo jeszcze jakies ok.8 tyg. Moj lekarz gdy się go zapytalam odp mi żebym sugerowanie zostawila jemu... i w sumie to nie wiem bo powiedzial mi jeszcze ze jak nie urodze do 29 maja to przetrzymamy z 5 dni a moze w moim przypadku troche dłużej... i nie wiem co mam o tym myslec. teraz mam wizyte z wynikami badań na środę 11 kwietnia i skierowal mnie na lepszej jakosci USG znowu (oczywiście prywatnie ;/ ) bo tam w gabinecie jest slabej jakosci, a ostatnio bylam na tym lepszym USG 17 lutego i termin z USG sie nie zmienial na 10 czerwca. wiec nie wiem czy jest sens znowu placic za to dodatkowe USG czy poprostu iść gdzies prywatnie do innego lekarza sie zbadać ? co sądzicie ?
Chcialabym znać dokładniejszy termin porodu ponieważ tatuś dziecka jest zagranicą i nie chce zeby sie spoźnił na poród a też nie może przyjechać tak miesiac przed porodem zwg. na prace ... aj... mam mętlik 😞 czekam na WASZĄ pomoc !!


Moim zdaniem najazniejszy jest termin według ostatniej miesiaczki, USG potrafia pokazywac inaczej jednak mój gin mówi ze mimo wszystko to termin najbardziej wiarygodny to ten z ostatniej miesiączki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga737 napisał(a):
dzięki Tyssiiaa 🙂 troche mi lepiej 🙂 Tatus Maleństwa narazie czeka na mój znak żeby bilet kupić 😁 jestem dobrej myśli że zdąży na poród 🙂


Giga to zycze Tatusiowi malenstwa by udalo sie przyjechac na porod i by bylo wszystko po waszej mysli. Nie stresuj sie odpoczywaj duzo aby jednak brzuszek sie nie obnizal. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga737 napisał(a):
dzieki dziewczyny za pomoc ! nawet nie mam sie kogo doradzić a moja mama mnie tylko dołuje bo ona miała takie pojedyncze skurcze 2 tyg przed porodem . tak jak ja ostatnio w tamtym tyg we wtorek rano wiec mam troche stracha... 😞

najgorzej jest słuchać innych-czy to mama czy to ciotka,każdy przechodzi inaczej wszystko i nie warto się niczym sugerować,że skoro ona tak miała to Ty też 🙂 posłuchaj swojej intuicji,napewno Cię nie zawiedzie 🙂 no i zostań na forum to będzie Ci raźniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku jak ja nie lubie tej firmy 🙂) szczegolnie jesli chodzi o dziewczynki...

Czarna tak jak dziewczyny pisaly... najwazniejsze jest teraz Wasze wsparcie.. Nie ma nic gorszego niz omijanie jej szerokim lukiem, omijanie tematu 😞 bo ten maluch byl i dla niej jest najwazniejszy na swiecie.. jakbys chciala kilku "rad" z punktu widzenia psychologicznego co i jak daj znac na priv pomoge.
W niektorych przypadkach nie ma mozliwosci zatrzymania porodu, choc dziwie sie ze wywoluja...
Najczesciej lezenie plackiem, uzupelnienie wod i modlenie sie o jakis cud... ale podejrzewam, ze za niska ciaza, zeby stosowac tego typu wspomagacze, bo nawet jak maluch by sie urodzil w 22 to malo co zwieksza sie szanse 😞((
W Polsce maluszkow przed 22 tygodniem, nie probuje sie nawet ratowac 😞

A co do gaci 🙂 W szpitalu beda Was nieziemsko za nie gonic 🙂) W wiekszosci przynajmniej 🙂 ja 5 minut przed wizyta szybko wyskakiwalam. Niby przepuszczaja powietrze, ale jakby nie patrzec to dupa ma byc gola 🙂) tak najlepiej 😉
Podpaska i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mam nic na święta,bo nie mam głowy 😞
JAKIE ROBICIE SALATKI I PLACKI?
bo ja nawet pomysłów nie mam,chciałabym coś na szybko,bo szczerze to nie za bardzo mam czas na dłubanie,więc pewnie skorzystam z pomysłów delecty,a sałatkę jarzynową miałam w zeszłym tygodniu,więc na święta wypadałoby inną,bo się przeje 🥴 tylko jaką?
i tak nas nie będzie w święta,więc to tylko tak na przekąskę i do kawy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga737 napisał(a):
dzieki dziewczyny za pomoc ! nawet nie mam sie kogo doradzić a moja mama mnie tylko dołuje bo ona miała takie pojedyncze skurcze 2 tyg przed porodem . tak jak ja ostatnio w tamtym tyg we wtorek rano wiec mam troche stracha... 😞


moze to skurcze przepowiadjące??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga kochana, dziewczyny mają racje, odpoczywaj i nie stresuj się na zapas 😘 😘 Kruszynka na pewno pojawi się w odpowiednim czasie 🙂

Mi dziś dostarczyli regał i łóżeczko 🙂 Czyli szał ciał total 🙂
Mąż będzie skręcał, aż nie mogę się doczekać 🙂

Ja byłam dziś w US i mam zwrot podatku juupiiiii 🙂 Z kumpelą na gofrach byłam z bita śmietana i owocami, MNIAM!!!

Zupa sie gotuje, na 15:30 ide po mame do pracy i kolejny spacer 🙂 Dzis tak ładnie 🙂
Na święta tylko sprzątam, objadam się u rodziców jednych i drugich 🙂

Kocik jak samopoczucie?
Katia czekamy na wyniki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...