Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello 🙂

my po zakupkach, pogoda prześliczna 🙂
Laski z brzuchami, macie wrażenie, że boli Was skóra?
jeju mnie sie tak ten brzuchacz napiął, że na dole to mnie tak jakby skóra boli.. dziwne uczucie..

Jutro mamy sesje zdjeciową z brzuniem 🙂

Czarna bidulku coś Ty się naprzeżywałaś!!! Współczuje, ale dobrze, że masz to za sobą, młody widze nie dokucza mamuni, więc git malinka 🙂
Fajno, że już w miare się laseczki wysypiacie 🙂

Kocik może te emocje pomoga dzisiaj?

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie noc taka sobie mala bolal brzuszek i meczyla sie z gazami. plakac nie plakala ale postekiwala przez sen wiec wzielam ja do nas do lozka by tak nie wstawac co chwile tym bardziej z ta moja rana.
Dzis tez zaliczylismy pierwszy spacerek teraz mi wisi na cycku. Co do cyckow to musialam dzis odciagnac sporo laktatorem bo w nocy mala nie chciala jesc i odciagniety pokarm dalam jej butelka wypila 50-60ml jakos tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Dzień dobry 🙂

Muszę Wam powiedzieć ,że nakładki nawet pomagają. Nie boli tak aż bardzo jak wcześniej.
Mam tyle pokarmu ,że mogłabym ściany malować 🤪 🤪 🤪 🤪
Nie no mam nadzieje,że to się unormuje , bo już ledwo daje rady tu karmie a tu odciągam nadmiary 🤨 🤨
Masuję cyce pod prysznicem i obkładam lisciami kapusty.
Mój Maluch przespał najpierw 4godz, pozniej przebudzil sie na jedzonko i zmiane pampa i dalej spał 3 godz, także ładnie sobie pospałam dzisiaj 😎 😎 😎 😎

Tysia, jak Ty przechowujesz pokarm?? ile można go trzymać w lodówce???


Czarna ty leniu wystarczy poczytać dział szkoła rodzenia, tam jest o przechowywaniu pokarmu 😜 Dla ułatwienia 🙂
PRZECHOWYWANIE POKARMU
 W wyparzonej butelce w lodówce i po karmieniu dolewać do butelki- 12 godzin.
 Zamrożony w – 18 st. C do 6 mc. Takie mleko rozmrażamy w temp. Pokojowej ogrzewamy pod bieżącą wodą lub w podgrzewaczu.


Mnie moja mała dała w kość wczoraj wieczorem, tak się wierciła że miałam wrażenie że podkop robi by wyjść. coraz bardziej tez przeciekam i za radą mojej położnej zmierzyłam obwód brzuszka i jeszcze tydzień temu miałam 113 cm a dziś 110cm licząc na linii pępka. Dobrze że w poniedziałek idę do ginekologa to mi powie co się dzieje 🙂
Jak dla mnie to mogła by już wyjść moja Klusia 🙂

u mnie upalnie i cudownie zaczynam puchnąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Czarna_Mamba napisał(a):
Dzień dobry 🙂

Muszę Wam powiedzieć ,że nakładki nawet pomagają. Nie boli tak aż bardzo jak wcześniej.
Mam tyle pokarmu ,że mogłabym ściany malować 🤪 🤪 🤪 🤪
Nie no mam nadzieje,że to się unormuje , bo już ledwo daje rady tu karmie a tu odciągam nadmiary 🤨 🤨
Masuję cyce pod prysznicem i obkładam lisciami kapusty.
Mój Maluch przespał najpierw 4godz, pozniej przebudzil sie na jedzonko i zmiane pampa i dalej spał 3 godz, także ładnie sobie pospałam dzisiaj 😎 😎 😎 😎

Tysia, jak Ty przechowujesz pokarm?? ile można go trzymać w lodówce???


Czarna ty leniu wystarczy poczytać dział szkoła rodzenia, tam jest o przechowywaniu pokarmu 😜 Dla ułatwienia 🙂
PRZECHOWYWANIE POKARMU
 W wyparzonej butelce w lodówce i po karmieniu dolewać do butelki- 12 godzin.
 Zamrożony w – 18 st. C do 6 mc. Takie mleko rozmrażamy w temp. Pokojowej ogrzewamy pod bieżącą wodą lub w podgrzewaczu.


Mnie moja mała dała w kość wczoraj wieczorem, tak się wierciła że miałam wrażenie że podkop robi by wyjść. coraz bardziej tez przeciekam i za radą mojej położnej zmierzyłam obwód brzuszka i jeszcze tydzień temu miałam 113 cm a dziś 110cm licząc na linii pępka. Dobrze że w poniedziałek idę do ginekologa to mi powie co się dzieje 🙂
Jak dla mnie to mogła by już wyjść moja Klusia 🙂

u mnie upalnie i cudownie zaczynam puchnąć 😁


No wlaasnie zdania są podzielone dlatego pytam, bo wyczytałam gdzieś ,że nawet w lodowce do 24godz mozna trzymac 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DorotaK napisał(a):
Sandra,
fb podpowiada, że ktoś dziś świętuje cwiercwiecze 🙂 wszystkiego najlepszego zatem - żeby wszystko układało się pomyśli i prawie wszystkie marzenia spełniały, nie wszystkie - bo na co by człowiek czekał?
buźka


I ja dołączam się do życzeń 😁


Czarna to co napisałam odnośnie przechowywania pokarmu to podawali mi na zajęciach w szkole rodzenia, więc sądzę że informacja jest wiarygodna 🙂

Dziś meczyk u znajomych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra wszystkiego najlepszego!!!

U nas okropne kolki, potworne wrecz, mala non stop albo placze albo jeczy, wisi na cycu itp. prawi wogole nei spi albo spi na rekach przewieszona przez ramie 😞 😞 😞 Dawalam jej sab simplex co 6 godzin ale musze zwiekszyc dawke i bede dawac przed kazdym karmieniem bo mi sie dziecko wykonczy. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj bidulki te wasze dzieciaczki z tymi kolkami. wszystko przede mną.....

Sandra dołączam się do życzeń 🙂

my dziś sporo spacerków, to nad morzem, potem po obiadku nad jeziorko z piechem a młody jak się uspokoił tak teraz cicho siedzi tylko w piłkę tam ostro gra 😁

a tak poza tym to POLSKA GOLA!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie i ja z wieczorka 🙂
Sandra wszystkiego naj naj Ty masz urodzinki a ja imieninki 😁 😁
bylismy na dzialce zrobilismy grilla maly spal sobie w cieniu pod drzewkiem psy lataly a wiec bylo milo 🙂
moj maly juz je co 2,5 godziny 120ml moze on tym mlekiem sie nie najada kurcze juz nie wiem co myslec 🥴polozna powiedziala ze je książkowo ale w nocy musze co 2godz wstawac aby dac mu mlesio ,a wasze tak ladnie spia i dlugo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Pewnie mecz wszytskie ogladacie, a ja nie wlaczylam tv od 3 tygodni... 😮 😮 😮 😮
Kocik moze dzisiejszy spacerek pospieszy troche syneczka 😜 😜 Maly bierze Cie na przetrzymanie - nie ma co... 😁 😁
Czarna wszystko dobre co sie dobrze konczy 🙂 Olafek jest cudowny. Ciesze sie, ze jestescie juz wszyscy w domku. 🙂 🙂 Z cycochami to tak bywa. Tez kupilam kilka dni temu te nakladki. Szczesliwie krem pomaga, a nakladki niech sobie leza - tak na wszelki wypadek 😉
Dorotka juz myslalam, ze wrozba z kwiatkow okaze sie prawdziwa, a tu kicha 😜 Odpoczywaj mimo wszytsko i nie miej wyrzutow sumienia. Ja ciagle niedospana chodze i zaluje ze wczesniej sie bardziej nie byczylam 🤢
Nenia fajnie, ze sytuacja z sastra wyjasniona. Nie za fajnie to wygldalo-troche przykro ze rodzenstwo zawodzi w takich sytuacjach. Pociesze Cie, ze moj bro do teraz nie zainteresowal sie siostrzencem - oj sorki - zadzwonil raz 🥴

U mnie w miare ok. Maly miewa cos do kolek podobnego, ale nie jest to jeszcze zaawansowany stan jak u Wiolki - wspolczuje Wam bardzo 😞 😞 😞 Mojego brzuszek dosc czesto boli i widze jak sie meczy biedaczek kiedy kupe robi 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

Brzuchatki kochane trzymam za Was wszytskie kciuki. Jeszcze troche i wszytskie bedziemy mamami. 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna ci do pokarmu to
Temp pokojowa 10 do 12h
Lodowka 48h
Zamrazalik -10 stopni do 2tyg
Zamrazalka pół roku 🙂
Poczaytkowo mialam 6 /7worczkow z mlekiem teraz po 1 /2 butelki 🙂 od 2dni odciagam 150 i maly spi do 6 nawet 7 ale przed snem 3h spi ja brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 🙂
ja zdecydowałam się na butlę po tym jak mały tak płakał,że zaczął sinieć i przez prawie 5 minut dławił się śliną potem i myślałam,że wezwę karetkę 😞 😞 rano kupiłam mleko,ale w między czasie dałam mu cyca i kolka zanim skończył jeść... pojechaliśmy z małymi do babci,ugotowała dla mnie specjalnie zupę koperkową i była w szoku,że dziecko przez cały dzień płakało 😮 wieczorem podałam bebiko,płakał jeszcze do 24 w nocy bo miał pomieszane z moim mlekiem,które wypił wcześniej,a w nocy już tylko butla i odkąd podaję samą butelkę i kropelki to po prostu nie to dziecko 🙂 zdarza się,że się spina i placze,ale bąki puszcza i nie trzymają się mu w brzuszku jak wcześniej a większość takich płaczy jest spowodowana raczej tym,że po bebiku duuuuużo razy odbija i czasem to go męczy bo wystarczy,że się mu odbije i spokój,dziecko od razu zasypia i widzę,że jest o niebo lepiej 🙂 🙂
a dietę przy piersi okroiłam do minimum...i nic nie pomagało,ani herbatka ani kropelki 😞 zrobiłam raz nawet test,że jadłam przez cały dzień same kanapki zrobione z rzeczami które na 100% nie wywołuja kolek a kolki były 😮
doszło do tego,że mały odrzucał cyca,nie chciał jeść wogóle i dostawał histerii przy cycu a jak już zjadł to góra kilka minut po karmieniu była kolka,czasem nawet zjeść nie zdążył 😞 😞
bardzo zależało mi na karmieniu piersią ale nie po trupach do celu w takiej sytuacji 😞 wygląda na to że mały jakby miał uczulenie na cyca 😞 bo jak inaczej to określić skoro po modyfikowanym jest wszystko ok 🥴
moje mleko odciągam i wylewam,bo piersi bolą a chcę utrzymać pokarm narazie,bo jeśli mały dostanie porządnych kolek po bebiku to wrócę do piersi na co się narazie nie zapowiada...jeśli do poniedziałku nic się jednak nie zmieni to pójdę do lekarza po hormony które zatrzymają laktację,bo skoro nie będę karmić to nie ma sensu w nieskończoność odciągać bo na to troszkę czasu trzeba mieć a przy 2 dzieci to nie bardzo...a ból niesamowity i boję się że jak nie zdążę poodciągać to skończy się zapaleniem a średnio co 2-3 godziny piersi upominają się o karmienie i nie dam rady co tyle czasu siedzieć z laktatorem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mały to prawie non stop na brzuszku,też się bałam go tak dawać,ale przy problemach z brzuszkiem to jest zbawienna pozycja 😉
u nas masaże nie pomagały,kąpiele ciepłe były ulgą na czas kąpieli tylko 😞 wszystkiego próbowałam,plecy wysiadają od noszenia,ręce od godzinnych masaży 😞 jak jedno płacze to drugie też...mam wyrzuty sumienia,że tak szybko zrezygnowałam i odpuściłam z walki o karmienie piersią,ale w takiej sytuacji nie ma sensu męczyć dziecka skoro po bebiku jest ulga i uśmiech dziecka w końcu...pojękiwanie i wydawanie normalnych dźwięków zamiast ciągłego płaczu który jak wyliczyłam sobie średnią to zajmował 3/4 doby 😮 i z drugiej strony pytanie czy szybko zrezygnowałam skoro mały ciepriał od 2 doby życia? ponad 2 tygodnie walki to szybka rezygnacja?
ja już sama nie wiem,ale liczy się to,że mały czuje się niebo lepiej i mam nadzieję,ze tak zostanie,że to nie jest tylko chwilowa reakcja na zmiany 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania biedaku Ty sie wycierpiss ale podjelas moim zdaniem sluszna decyzje ulzylas sobie i malemu tylko szkoda ze po Twoim mial te kolki dziwne nie? Zawsze wydawalo mi sie ze po butli bedzie kolka a nie po cycu ale najwazniejsze ze juz lepiej z Adasiem :*
Szkoda tylko tego mleka wylewanego a moze Klaudii dawaj? A maly po Twoim mleku z butli rowniez mial kolki? Ogromny buziak mimo to za walkę kochana 😘

Adaś tez właśnie zasnal dzisiaj wstal o rownej 7 zjadl cyca i spi dalej 😜
A co do oparzenia na brzuszku to masz rację Ania zbawienna pozycia chociaz moj to spokojne dziecko trochę sie meczy bo albo ma sapke ale zwiotczenie krtani bo rano jest jakby zaflegmiony porządnie go chyba nie oczyscili ale to ma co 2niemowlak wiec minie do 3ms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana moja w nocy znowu gazy meczyly zauwazylam ze zaczelo sie ok 1 w nocy wczoraj tez tak bylo ze gdzies o tej godz meczyla sie z brzuszkiem. Prezyla sie i puszczala bakiwiec bralam ja na rece dawalam cyca i jakos spala. Tylko zastanawiam sie po czym ja mogl bolec brzuszek wczoraj nie jadlam nic takiego chyba ze po pomidorowej miala.

Dzis idziemy na spacer i teraz mam pytanie jak idziemy na drugi spacerek dzis to do ilu min mozna z nia byc na dworze wczoraj z 20min bylismy.Czy moge z nia byc juz godz na dworze? Dzis ma byc 21-25stopni to jak ja ubrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Z cycorami dalej mam problem jak nie wiem, strupy takie ,że szkoda gadać, krew leci, a Mały jak zassie to wyje z bólu , wręcz czasami łzy mi lecą z oczu 😞
Jestem uparta staram się to przetrwać jakoś. Pokarmu mam tyle ,że muszę dodatkowo odciągać. Nic tylko zajmuję się cycami 🤢
Mój Mąż jak widzi jak cierpię mówi żebyśmy przeszli na butelkę, ale nie poddaję się jak narazie.......

Katia
położna mi powiedziała ,że takie Maleństwo najlepiej ubierać "o jedną warstwę więcej", czyli jak ty masz krótki rękaw to dziecko ma mieć długi rękaw. I tak się będe tego trzymać.
Dzisiaj idę do Mamy na obiad i przed Nami pierwszy spacerek ma być gorąco, więc ubiorę Małemu jakis cieniutki pajacyk i czapeczkę. Nie chcę go przegrzać , ale też nie za bardzo rozbierać .
Olafek jest taki mały ,że niektóre ciuszki na 56cm ma jeszcze za duże.

Mówicie o leżeniu na brzuszku, ja tak się boję go kłaść na brzuszku 😞 😞 Boję się że zrobie mu krzywdę 😞 dzisiaj Mama mnie nauczy , nie chcę sama tego robić.
AA no i w czwartek już Młodemu odpadł pępuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamcie 🙂

powiem wam że ja już podupadłam na duchu całkowicie....przede mną wizja szpitala i wywoływania porodu 😞 mam nadz że przy pierwszej próbie coś się ruszy bo jak nie to leżenie i czekanie na kolejne próby, a coś takiego to się chyba robi raz na dzień. nie wiem bo przy Marcinie miałam kroplówkę ale pojechałam ze skurczami tylko rozwarcie miałam małe i na pogonienie mi dali a ten mały skubaniec po tych kilku skurczach i nadziei wypiął się na nas swoją małą dupką i ma nas w nosie....
szczerze to mam już dość tego czekania....

no to sobie pomarudziłam a teraz lece pod prysznic i chyba gdzieś na lody chłopaków wyciągnę bo wszyscy snujemy się ze zwieszonymi minami po domu bo każdy ma już dość tego czekania....

Aniu dobrze że młodemu lepiej po tym sztucznym mleczku, szkoda cyca ale mojego Marcin też odrzucił i już nie wróciłam do cycka. ważne żeby się biedulek nie męczył a z tego co opisałaś to straszne katorgi przechodził. buziaczek dla niego 😘

miłego dzionka.

p.s. meczu nawet nie chce mi się komentować bo nawet nie sądziłam że z takim żalem wstanę rano.....wielka szkoda... 😞 ale to co odwalili w drugiej połowie to stwierdziłam że Marcin w szkole chyba więcej za piłką z chłopakami latają.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
Kasiu to szybko pepuszek odpadl malemu 🙂
a nam wczoraj na dzialce wbil sie w opone od wozka iglak i co-mamy kapcia 🤢bylismy na stacji popmowac kolo ale dentka jest do łatania po prostu rewelacja 😠
dzis moj synuś sam sie przekrecil z bokuna brzuszek, a w nocy z pleckow na boczek nie sadzilam ze tak szybko mu to przyjdzie 🙂
mi tez polozna mowila zeby malego ubierac na cebulke ale jak jest chlodno na dworzu a tak to powiedziala ze body wystarczy do tego przykryc pieluszka i jest git 🙂
u nas pierwszy spacerek trwal 40min a pozniej kolejne juz 1 godzinke a wczoraj na dzialce pod drzewkiem spal 4 godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katia no jak ma być tyle stopni to załóz body z krótkim rękawkiem i jakąś bluzę albo sweterek ja początkowo chyba go przegrzewałam teraz też boje się ubierać tylko jeden rękaw bo wiem ,że mały jak śpi i sie nie rusza to mu zimno.. początkowo też byliśmy z 45/50 min a potem już z 1,5 h 😁 teraz jeżdzimy od jedzenia do jedzenia chociaz wczoraj jechaliśmy na jarmark świetojański i musiałam wywalić cyca na wierzch 😁

Czarna ja też ryczałam z bólu ale po jakimś tygodni/1,5 już by.ło dużo lepiej mi pomogła maść maltan bo bepanthen był do duuuupy na noc odciągałam i w nocy dawałam butle a na noc na sutki nakładałam ogromną ilość maści i rano było dużo dużo lepiej.. co do kładzenia na brzuszek to nie bój się patrz tylko zeby nosek i bużka były na boczku no i super ,że już pępuszek odpadł nam to dłuzej zajęlo ale teraz już całkowicie zagojony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂 u nas dzis ciepło ale jest chłodny wiaterek wiec jest bardzo przyjemnie 🙂

Katia dzis mój mały ma ubrane body na dlugi rekaw cieniutkie spodenki i jest przykryty pieluszka 🙂
Czarna ja własnie miałam to samo z cycochami i dlatego odpusciłam, ja tez sie bałam małego kłasc na brzuszek i wogule nosic bez beta ale połozna wszystko mi pokazała i juz sie nie boje 🙂 Pępuszek odpadł bardzo szybko wam, nasz jeszcze jest.
Kozinka moim zdaniembardzo dobrze zrobiłas i nie masz co miec wyzutów sumienia dobro Adasia najwazniejsze
Kocik bidulko szkoda mi Cibie 😞 ale brzuszek piłkarski superowy 🙂

Miłej niedzieli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylismy juz na spacerku ubralam body na krotki i na to kaftanik cieniutki zapinany jak sweterek oraz spodenki i przykrylam kocykiem plus czapeczka. Dlugo nie bylismy bo wial dosc mocny wiatr a ja bylam tylko na krotki rekaw i mi wialo w cycki a nie chce ich zaziebic. Jutro chyba pojade kupic jakis stanik bo wszystkie mam za male!
Lece do malej bo wierci sie i steka cos kupy chya nie moze zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam wasze przygody z maluchami i sama doczekać się nie mogę aż moja Klusia leniwa "wyjdzie" czekam z niecierpliwością.
Dziś zrobiło mi się bardzo przykro, dowiedziałam się że moja mama ma jutro lecieć do mojej siostry do Anglii na 4 miesiące bo ona nie ma z kim dziecka zostawić gdy idzie do pracy- gdy zabierała małą o podobno miała już opiekunkę. Gdy moja siostra rodziła to mama wzięła urlop, a gdy ja mam rodzić to chce wyjechać bo siostra ją potrzebuje. Powiedziałam mamie że co czuję. Potem był telefon od siostry że mamy już nie potrzebuje i że ma nie przyjeżdżać. Kurczę ciągle coś przez tą moja siostrę, bawi się w dom. jest dorosła i powinna już zacząć ponosić konsekwencje swoich decyzji i robić tak by zapewnić byt i bezpieczeństwo córce a nie wykorzystywać rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia widze, ze rodzinnych przygod ciag dalszy... 😞 😞 Jestem zdania, ze Ty bardziej bedziesz potrzebowala pomocy niz Twoja siostra. Ona w UK dostanie na mala tyle benefitow i dodatkow (jak sie domyslam), ze bez problemu moze corke w przedszkolu czy zlobku ulokowac. No chyba, ze ze wzgledu na wysokie zarobki nie za wiele jej przysuguje. Trzeba przyznac, ze tu niania/opiekunka kosztuje dosc duzo, ale wszytsko jest do dogadania i zalatwienia. Pewnie sie troche w tym orientujesz bo sama bylas w Irlandii. Koniec koncow mama zapewne zostanie z Toba. Jak malutka sie pojawi na swiecie to kazda dodatkowa para rak Ci sie przyda. Bedzie dobrze 😘
Czarna nie jestem znawca, ale wydaje mi sie, ze Olafek zle sie do cyca "przyczepia". Moje cycochy sa moze wymietolone i obolale, ale nigdy sie nie zdarzylo by krew sie lala 😲 😲 😲 NIe wiem za bardzo jakie Wy dziewczyny macie kremy, ale ja mam AVENT, ktorym urzywam po kazdym karmieniu i po jednym kryzysowym dniu wszytsko jest dobrze. (W tym wlasnie dniu kupilam te nakladki). Krem dziala rewelacyjnie - ja szczerze go polecam. Inna sprawa, ze uczylam sie dosc dlugo prawidowo synka do cyckow przystawiac - wymagalo to ode mnie duzo cierpliwosci, a i polozne siedzialy nade mna juz w szpitalu by miec pewnosc, ze maly dobrze cycka chwycil. Czarna nie poddawaj sie - to jest najlatwiejsze. Moze jak bedzie u Ciebie polozna, to popros ja o rade w tej sprawie. Jestem pewna, ze Ci pomoze.

Padam na twarz. 🥴 Maly zasnal, wiec i ja chyba legne na troche. Jutro czeka mnie ciezki dzien. Pierwszy dzien bez pomocy mamy czy meza. Zostaje sama z synkiem - trzymajcie za mnie kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...