Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kurcze nie wiem,ja rodziłam w 39 tyg a w 36-37 opadał stopniowo, a teraz miałam tak,że mi piersi leżały na brzuchu,a teraz brzuch leży mi na kolanach i do piersi mu daleko 🤔 no i często się robi miękki,jakby w nim wód nie było,ale nic mnie nie boli,mała się regularnie rusza,dzisiejsze usg wyszło ok,więc pewnie to zależy od jej ułożenia,z tym,że ona od bardzo dawna jest główką w dół,więc za dużo pozycji nie zmienia,bo się nie obraca pośladkowo,więc dziwne 🥴
mam wizytę za 2-3 tyg kontrolnie i kładą mnie na ktg i wtedy zobaczymy,mam nadzieję,że nic się tam nie będzie działo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Aniu uważaj na siebie kochana 😞 jakbym mieszkała bliżej to aż bym Ci pomogła bo Ty tam ze wszystkim widze musisz radzić sobie sama 😞 a co do tego terminu to mi się wydaje ,że Ty coś zbliżeniowo do mnie urodzisz 😜

i tego się boję,żeby czasem nie urodzić wcześniej,bo kiedy termin na czerwiec a urodzę wcześniej to nie chcę żeby był status wcześniaka,oby do tego 36 tygodnia to będę spokojna 🙂 nie mam jeszcze żadnych przeczuć na poród więc to co się ze mną teraz dzieje,to przez tą całą sytuację,muszę jakoś się odizolować to się pewnie wszystko uspokoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Sandra tak wczoraj tez widzialam 23st a dzis na onecie 6st 🤢ale w nosie z tym co ma byc to bedzie 🙂Ania naprawde bardzo Ci wspolczuje 😞
pojawił sie problem kupilam posciel 120/90 i wyobrascie sobie ze z poszewkami lipa owszem sa ale takie po 39zl a na haftowane nie mam co liczyc to sie wpieprzylam z ta posciela 😠


Aneta, cos mi sie nie zgadza z tymi poszewkami, bo mam tu taka polska stronke, z ktorej mam zamiar zrobic troche zakupow dla malego i maja poszewki na ten rozmiar...

http://bobasshop.co.uk/index.php?cPath=108_12

Sa to produkty z Polski tak wiec musza byc w Polsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu a ile malutka waży już?? 🙂 mi też cycki leżały na brzuchu a teraz mam mleczarnie skocznie i brzuchol z tym ,że ja cały czas twardy.... a to tez podobno nie dobrze ale jak to lekarz stwierdził taka moja natura 🤨 ale mały wierci się niemiłosiernie wiecie co mnie wkurwia??

nie wymagam ,zeby każdy mi miejsca ustepować bo jakaś niepełnosprawna nie jestem ale powiem Wam dzisiaj jechałam po wyniki tramwajem i ustąpiła mi miejsca starsza pani widać taka babka z klasą ale po 70 juz miała a te wszystkie młode kurwiszony łeb w okno i udają ,że nie widzą... a stał taki dziadziuś na środku tramwaju o kulach tramwaj zahamował dziadziuś leży stęka jęczy pełno wiary się patrzy nikt nie wstanie to co biegne z końca tramwaju i próbuje go podnosić cięzki był pomógł mi również starszy pan a siedzi chyba z 5 chłopaków dresów i żaden się nie ruszył więc na nich z ryjem i dopiero jak się im powiedziało to się ruszyli.... brak słów na tą młodzież....

to tak przy okazji musiałam Wam się wyżalić bo nie miałam komu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Aniu a ile malutka waży już?? 🙂 mi też cycki leżały na brzuchu a teraz mam mleczarnie skocznie i brzuchol z tym ,że ja cały czas twardy.... a to tez podobno nie dobrze ale jak to lekarz stwierdził taka moja natura 🤨 ale mały wierci się niemiłosiernie wiecie co mnie wkurwia??

nie wymagam ,zeby każdy mi miejsca ustepować bo jakaś niepełnosprawna nie jestem ale powiem Wam dzisiaj jechałam po wyniki tramwajem i ustąpiła mi miejsca starsza pani widać taka babka z klasą ale po 70 juz miała a te wszystkie młode kurwiszony łeb w okno i udają ,że nie widzą... a stał taki dziadziuś na środku tramwaju o kulach tramwaj zahamował dziadziuś leży stęka jęczy pełno wiary się patrzy nikt nie wstanie to co biegne z końca tramwaju i próbuje go podnosić cięzki był pomógł mi również starszy pan a siedzi chyba z 5 chłopaków dresów i żaden się nie ruszył więc na nich z ryjem i dopiero jak się im powiedziało to się ruszyli.... brak słów na tą młodzież....

to tak przy okazji musiałam Wam się wyżalić bo nie miałam komu 😜


Tysia masz racje tragedia z tymi ludźmi jest, ja czasem stoje w kolejce np w biedronce mam tylko jedną rzecz, duszno już ciężko stać i nikt nie puśći, tramwajów u nas akurat nie ma ale gdyby były to pewnie było by to samo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia mała ma 1,5kg 🙂
fakt,teraźniejsza młodzież jest czasem okropna 😮 ja ze do teraz się dobrze czułam w miarę to m to wisiało czy mi ustąpią czy nie,choć nie powiem,że czasem się zdarza,że brzuch duży,dziecko na ręku i zakupy do tego i mi oczy wyłażą to wtedy się zdarzyło,że ktoś ustąpił,albo pomógł drzwi otworzyć 😉 a teraz jak będzie to nie wiem,pewnie będę bardziej cięta na takie zachowanie,bo jednak już muszę bardziej uważać,ale i tak nie planuję teraz żadnych takich wypadów bo do wc idę nie pewnie,więc nie będę narażać do tego dzieci jakimiś samotnymi wyprawami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tak roznie jest chyba z tym ustepowaniem. Po mnie to chyba nie widac ze w ciazy jestem. W UK duzo grubasek chodzi i ciazko wyczuc ktora w ciazy a ktora gruba. Tutaj przyczepia sie taki znczek do plaszcza czy kurtki "baby on board" by ludzie w metrze czy autobusach wiedzieli ze to ciezarna. Wczoraj jak moj mezu wrzasnal na laske by zabarala swoje rzeczy z wolnego fotela w pociagu, a nie zajmowala dwa fotele bo torebka musi miec swoje miejsce, to wszyscy zaczeli z foteli schodzic bo brzmialo to jakby on chcial usiasc. 🙂 Az zla bylam na niego - brzmial bardzo agrsywnie. Ale nikt sie nie zorientowal, ze ja z brzuchem jestem i dlatego tyle zamieszania zrobil. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
To tak roznie jest chyba z tym ustepowaniem. Po mnie to chyba nie widac ze w ciazy jestem. W UK duzo grubasek chodzi i ciazko wyczuc ktora w ciazy a ktora gruba. Tutaj przyczepia sie taki znczek do plaszcza czy kurtki "baby on board" by ludzie w metrze czy autobusach wiedzieli ze to ciezarna. Wczoraj jak moj mezu wrzasnal na laske by zabarala swoje rzeczy z wolnego fotela w pociagu, a nie zajmowala dwa fotele bo torebka musi miec swoje miejsce, to wszyscy zaczeli z foteli schodzic bo brzmialo to jakby on chcial usiasc. 🙂 Az zla bylam na niego - brzmial bardzo agrsywnie. Ale nikt sie nie zorientowal, ze ja z brzuchem jestem i dlatego tyle zamieszania zrobil. 🤨

to się ciesz,że mąż tak dba o Ciebie 🙂 zazdroszczę Ci,bo nie ma porównania między naszymi mężami,sama widzisz,ja bym wolała chyba żeby mój był do przesady troskliwy niż taki jak jest teraz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada tak to jest z ta posciela na 100/135 wybor full a 120/90 lipa straszna wlasnie zlozylam zamowienie na alegro http://allegro.pl/arus-8-elem-posciel-haft-z-moskitiera-120-90-i2213752556.html wszystko w fiolecie i do wozeczka tez w fiolecie http://allegro.pl/arus-4-el-posciel-do-wozka-z-haftem-duzy-wybor-i2213752580.html juz bedzie z glowy a na zmiane chce kupic wszystko w kolorze ecru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Tutaj wpuszczaja prawie wszedzie bez kolejki, czy w banku czy w zwyklym spozywczaku, super sie od nosza do ciezarnych, czasem az mi glupio bo przeciez nie jestem inwalidka. 🤢

no,ale masz te swoje kilka miesięcy,gdzie ludzie traktują Cię z szacunkiem 🙂 potem urodzisz i przepuścisz inną kobietę z brzuszkiem i tak sobie społeczeństwo kulturalnie funkcjonuje 🙂 ja nie wymuszam ani nie proszę o pierwszeństwa,ale uważam,że skoro ja nie będąc w ciąży ustępowałam ciężarnym,to i mnie czasem się to należy w ostatnich miesiącach kiedy ciężko 🙂
ale wkurza mnie to,że w sklepach są kolejki pierwszeństwa a stoją tam zwykli,zdrowi ludzie,za nimi sznurek osób chorych,ciężarnych czy z malutkimi dziećmi,które często placzą czy coś a Ci stoją i nie przepuszczą,a te kasy pierwszeństwa własnie od tego są 😠 nie powiem-kilka razy nie będąc w ciąży (ale z Klaudią w nosidełku) korzystałam z takiej kasy,ale zawsze wtedy gdy była akurat wolna lub stałam w kolejce,ale potrafiłam ustąpić ciężarnej czy inwalidzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Tutaj wpuszczaja prawie wszedzie bez kolejki, czy w banku czy w zwyklym spozywczaku, super sie od nosza do ciezarnych, czasem az mi glupio bo przeciez nie jestem inwalidka. 🤢

no,ale masz te swoje kilka miesięcy,gdzie ludzie traktują Cię z szacunkiem 🙂 potem urodzisz i przepuścisz inną kobietę z brzuszkiem i tak sobie społeczeństwo kulturalnie funkcjonuje 🙂 ja nie wymuszam ani nie proszę o pierwszeństwa,ale uważam,że skoro ja nie będąc w ciąży ustępowałam ciężarnym,to i mnie czasem się to należy w ostatnich miesiącach kiedy ciężko 🙂
ale wkurza mnie to,że w sklepach są kolejki pierwszeństwa a stoją tam zwykli,zdrowi ludzie,za nimi sznurek osób chorych,ciężarnych czy z malutkimi dziećmi,które często placzą czy coś a Ci stoją i nie przepuszczą,a te kasy pierwszeństwa własnie od tego są 😠 nie powiem-kilka razy nie będąc w ciąży (ale z Klaudią w nosidełku) korzystałam z takiej kasy,ale zawsze wtedy gdy była akurat wolna lub stałam w kolejce,ale potrafiłam ustąpić ciężarnej czy inwalidzie 😉


No ja w Tesco jak bylam w PL i z Majka w ciazy stalam w takiej kasie za jakimis kolesiami z piwskami i jakimis babciami a brzuch juz mialam okazaly wiec sobie glosno BARDZO komentowalam ich urojone ciaze a po chwili przeszlam na sam przod. Oczywiscie musialam sie pchac bo cie za chuja nie wpuszcza i jak sie zaczeli burzyc to pojechalam z japa, ze sie juz nikt nie burzyl.

Kozinka tutaj jest ogolnie beardzo fajne podejscie do ciezarnych i kobiet z malymi dziecmi, jezeli chodzi o to to jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Midorada tak to jest z ta posciela na 100/135 wybor full a 120/90 lipa straszna wlasnie zlozylam zamowienie na alegro http://allegro.pl/arus-8-elem-posciel-haft-z-moskitiera-120-90-i2213752556.html wszystko w fiolecie i do wozeczka tez w fiolecie http://allegro.pl/arus-4-el-posciel-do-wozka-z-haftem-duzy-wybor-i2213752580.html juz bedzie z glowy a na zmiane chce kupic wszystko w kolorze ecru 🙂


Kurcze - te fioletowe sa sliczne. W tym polskim sklepiku nie ma takich. Jak dla mnie sa tam za bardzo pstrokate - za duzo jak dla mnie zwierzatek i tych falbaneczek 🥴 nie podoba mi sie to 🤢 Wolalabym cos takiego prostego, z jedna aplikacja, a nie wszedzie miski czy kwiatki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
midorada napisał(a):
To tak roznie jest chyba z tym ustepowaniem. Po mnie to chyba nie widac ze w ciazy jestem. W UK duzo grubasek chodzi i ciazko wyczuc ktora w ciazy a ktora gruba. Tutaj przyczepia sie taki znczek do plaszcza czy kurtki "baby on board" by ludzie w metrze czy autobusach wiedzieli ze to ciezarna. Wczoraj jak moj mezu wrzasnal na laske by zabarala swoje rzeczy z wolnego fotela w pociagu, a nie zajmowala dwa fotele bo torebka musi miec swoje miejsce, to wszyscy zaczeli z foteli schodzic bo brzmialo to jakby on chcial usiasc. 🙂 Az zla bylam na niego - brzmial bardzo agrsywnie. Ale nikt sie nie zorientowal, ze ja z brzuchem jestem i dlatego tyle zamieszania zrobil. 🤨

to się ciesz,że mąż tak dba o Ciebie 🙂 zazdroszczę Ci,bo nie ma porównania między naszymi mężami,sama widzisz,ja bym wolała chyba żeby mój był do przesady troskliwy niż taki jak jest teraz 😠


Kozinka ale moj to czasami naprawde troche za bardzo przesadza. Ja oczywiscie doceniam jego troske, ale tak jak pisze Wiolka - czasem musze mu przypomnic, ze ciaza to nie choroba i inwalidka nie jestem. 🙂 A to, ze Twoj maz jest jaki jest - moze widzac jak w pierwszej ciazy dawalas sobie rade uznaje, ze druga niczym innym sie nie rozni, zapominajac, ze jest jeszcze Klaudia, ktora nie jest doroslym, samodzielnym dzieckiem, ale potrzebuje opieki non stop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj co prawda to prawda, ale muszę Wam powiedzieć że w moim mieście bardzo kulturalni są kierowcy z MPK 🙂
Dziś za późno wyszłam z domu- nie wzięłam pod uwagę swoich już znacznych gabarytów pod postacią brzuszka i tego że znacznie wolniej się poruszam. Idę PACZE a tu mój autobus podjeżdża więc przyspieszam kroku, próbuję podbiec z marnym skutkiem bo wygląda to raczej jak trucht świński, więc idę szybkim krokiem, a kierowca co- widzi ze się toczę i próbuję z marnym skutkiem przyspieszenia nabrać- zamyka tylne drzwi zostawia tylko te od wejścia do kierowcy i podjeżdża wolniutko bliżej mnie. Wsiadam i mówię dziękuję na co kierowca "ciężarna biegać nie powinna" 🙂

Jupiii jutro zobaczę moją Kruszynkę 😁 😁 😁

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i cena w polsce tez jest o polowe mniejsza. Co prawda te u mnie maja 13 elementow, ale ja tak naprawde nie potrzebuje tej firanki nad lozeczko i jakis tam innych szpargalow... wole zaplacic mniej za to co uzyje a nie przeplacac i rzucic te rzeczy w kat... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...