Skocz do zawartości

Pamiątka z czasu ciąży

Ciąża to jedno z najwspanialszych doświadczeń w życiu kobiety. To stan tyleż fizjologiczny, co metafizyczny. Bo macierzyństwo jest fenomenem. Nie dziwi zatem fakt, że wiele przyszłych mam pragnie zatrzymać te cudowne chwile, złapać je w kadr, unieruchomić. Tak, aby oparły się upływowi czasu.

ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Pamiątka z czasu ciąży
Odlew brzuszka ciążowego to pamiątka na lata!

Zatrzymać chwile
Wszystkie mamy z uśmiechem i z nieskrywanym wzruszeniem wracają pamięcią do początków macierzyństwa – do czasu ciąży. Doskonałą pamiątką tych niepowtarzalnych chwil, gdy kobieta dzień po dniu przygotowuje się do roli matki, są mateczniki -  gipsowe odlewy popiersi ciążowych. Te oryginalne rzeźby stanowią namacalną pamiątkę magicznych dziewięciu miesięcy, odzwierciedlając realny kształt i wielkość ciążowego brzuszka. 

Trzy kroki do pamiątki na lata
Odlew brzuszka ciążowego to niebanalna pamiątka na lata. Matecznik wymaga od osoby wykonującej rzeźbę maksymalnej precyzji i wysublimowanego zmysłu artystycznego. W pierwszym etapie, trwającym około 10 minut, nakłada się na popiersie kobiety cienką warstwę gipsu medycznego (całkowicie bezpiecznego zarówno dla ciężarnej, jak i nienarodzonego maleństwa). Etap drugi obejmuje powstawanie pozytywu i przebiega w pracowni artystycznej. Tam powstaje gładki odlew, który w 100 % odwzorowuje brzuszek przyszłej mamy.  Trzecim i ostatnim krokiem jest malowanie rzeźby. Ozdabianie matecznika jest procesem czasochłonnym (może potrwać nawet kilka tygodni!). Warto dodać, że wygląd matecznika (wzór i kolor) jest w pełni dostosowany do wymagań przyszłej mamy .

Piękne i praktyczne
Kolor i wzór matecznika zależy od upodobań przyszłej mamy. Ewa Nowobilska-Gryziak  z pracowni Matecznik (www.mamatecznik.pl ) dekoruje rzeźby zgodnie z sugestiami klientów. Stosuje różne techniki malarskie,  tak by ta wyjątkowa pamiątka mogła stanowić doskonałą dekorację wnętrza.  Odlew brzuszka ciążowego może być idealnym elementem ozdobnym w domu. Dzięki oprawieniu matecznika w ramy, odlew zatraca swój stricte rzeźbiarski charakter i staje się cudownym, przestrzennym obrazem.Twórcze spotkanie – Matecznikowanie!

Odlew brzuszka ciążowego to pretekst do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych. To twórcze spotkania, pełne pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil radości. Pracownia Matecznik zaprasza wszystkich przyszłych rodziców na wspólne Matecznikowanie. Tylko teraz przyszłe mamy i tatusiowie mogą  sami, przy odrobinie pomocy, wykonać swoją własną rzeźbę. Matecznikowanie to gwarancja świetnej i twórczej  zabawy.

gipsowy odlew ciężarnego brzuszkażeźba brzucha w ciąży
Więcej szczegółów przyszli rodzice oraz wszyscy zainteresowani  znajdą na stronie internetowej www.mamatecznik.pl
 

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...