Skocz do zawartości

Imiona dla Naszych Pociech :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
WTRĄCE SIĘ I POWIEM WAM,ŻE TERAZ JUŻ RACZEJ NIE ROBIĄ PROBLEMÓW Z REJESTRACJĄ,MOŻNA DAWAĆ RÓŻNE IMIONA,TYLKO MA BYĆ NIE OBRAŹLIWE I POZWALAJĄCE ODRÓŻNIĆ PŁEĆ,JA MAM CÓRKI JESSICĘ I VANESSĘ.I NIKT MI NIE ROBIŁ ŻADNYCH PROBLEMÓW W USC 🙂

TYLKO DOBIJAJĄ MNIE KOMENTARZE NIEKTÓRYCH LUDZI,A NIE BYŁO ŁADNYCH POLSKICH IMION,TYLE JEST PIĘKNYCH IMION LUB A CO TO ZA IMIĘ,NORMALNIE SZLAG MNIE TRAFIA 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tych imion, to Rada Języka Polskiego wydała w 1996 roku zalecenia do obowiązujących przepisów. Oczywiście, wszystko zależy od tego, na kogo się natkniemy w urzędzie. Według normy wzorcowej języka polskiego dzieci z polskim obywatelstwem nie powinny mieć w imionach V, X i wszelkich naleciałości obcojęzycznych. Więcej tu:

http://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=177&Itemid=121

A co do komentarzy ludzi, to naprawdę nieważne, czy imię jest polskie czy zagraniczne - i tak się będą czepiać, i tak... My wybraliśmy Helenkę i też nie usłyszeliśmy ani jednego pozytywnego zdania o tym imieniu. Trudno, nam się podoba. Także, Anulka, łączę się z Tobą w złości na komentarze ludzkie 😁
I jeszcze moja osobista prośba - zwracajcie uwagę na dopasowanie imienia do nazwiska, szczególnie jeśli macie nazwiska przywodzące na myśl zwierzęta, rośliny przedmioty, części ciała itp. Studiowałam polonistykę i przez dwa semestry uczyłam się o imionach, a przez większość zajęć śmialiśmy się z komicznych połączeń, które utrudniają dziecku życie (nie podaję przykładów, by nikogo przypadkiem nie urazić)...
Trzymajcie się, dziewuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nie lubie typowo polskich imion i nie wyobrazam sobie zeby moje dziecko takie imie posiadalo. Nie interesuje mnie to co mowia inni dzis kolezanka uslyszala jakie imie chce dac dziewczynce i mowia Kayla? co to wogole za imie jest. A ja jej na to phii chyba lepsze niz Zuzia ;> (nie obrazajac nikogo co daje takie imie) poprostu chcialam je dopiec bo o gustach sie nie rozmawia i tyle. Ja chce aby moje dziecko mialo oryginalne imie a poza tym nie chce zeby ktos je kaleczyl skracajac. Bedzie Kasjan albo Kayla 🙂 i koniec tematu czy sie to komu podoba czy nie :P nie wydaje mi sie zeby dziecko moje bylo zle na mnie o te imiona. A dziecko bedzie mialo irlandzki paszport w Polsce mi laski nie robia jak nie beda chcieli zarejestrowac dziecka to zrobie chrzest w Irlandii 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to każde imię jest ładne tylko my ludzie mamy jakieś uprzedzenia 🙂 🙂 Jedni do starych imion inni do tych obco brzmiących a inni jeszcze do innych :P :P :P Także dziewczyny nie patrzcie się na to co inni mówią 🙂 🙂 To Wam, nam ma się podobać imię dla dziecka 😉 😉 😉 😉 Najważniejsze aby dzidzia była zdrowa 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek, jeśli bobas będzie miał inne obywatelstwo, a pewnie tak, skoro rodzisz w Irlandii, to tu (przy nadawaniu drugiego obywatelstwa) nie powinni robić żadnych problemów! Mądrze, że tam, gdzie mieszkacie i zamierzacie zostać nie nadajesz dziecku Bogumił, Świętopełk, Żaneta albo Jadwiga, bo dopiero miałoby problemy w szkole i wszyscy by na siłę próbowali je przystosowac do tamtejszych realiów! Życzę powodzenia w urzędach i mam nadzieję, że traficie na mądrych ludzi, którzy zrozumieją sytuację uszanują Wasz wybór! Kayla, swoją drogą, bardzo ładne imię i bardzo melodyjne; dobrze też brzmi w świetnej piosence zespołu Marillon, chociaż tam to trochę inne imię, bo się inaczej pisze, ale co tam... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pojawi się Witold. 🙂

Też się nasłuchałam komentarzy... A czasami ludzie, aż na siłę szukali jakiś minusów: jak to się będzie zdrabniać (po prostu Witek! Wić, Wicio), jak to za granicą brzmi (tak samo; nie ma zagranicznego odpowiednika, ale problemów myślę, że nie będzie, bo też nie ma "ż", "ć", czy innych "trudnych" liter), albo, że zbyt poważne (no ale przecież nikt nie jest dzieckiem całe życie!), etc.
Nie ma co się przejmować dziewczyny! o gustach się po prostu nie dyskutuje. I już.

Co do dopasowania do nazwiska, to będzie pasować. Też zwróciliśmy z partnerem na to uwagę.

Choć w dużej mierze przy wyborze imienia zadecydował przypadek. To było jedno z pierwszych, które nam obojgu przypadło do gustu, zaraz na początku poszukiwań (zaczęliśmy od litery W). Sprawdziliśmy sobie jego znaczenie, które też okazało się całkiem fajne, oraz z ciekawości jacy znani ludzie je nosili, gdy nagle mój M dostał telefon od mamy. Jak skończył rozmowę to ze śmiechem powiedział mi, że jego rodzicielka przekazała mu pozdrowienia od bardzo dobrego kumpla, którego dawno nie widział, a któremu na imię... właśnie Witold. Uznaliśmy to za znak. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witold bardzo ładne 🙂)) ja chciałam córeczkę LEnkę 🙂)) ale będziemy mieli wymarzonego synka i damy mu na imię
Paweł-Tadeusz a ze względu na to że moja połowa ma na imię Tadeusz a na drugie Paweł już postanowione 🙂)) pozdrawiam i miłego wybierania imienia 🙂) 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, Witek mnie się ogromnie podoba! I dobrze kojarzy, z jednym bardzo mądrym człowiekiem - moim wykładowca i drugim - bardzo przystojnym kolegą! Wróżę mu dużo szczęścia 😁 😁
Aniu, a Tadzik też brzmi cudownie (mój dziadek tez był Tadeusz i też bardzo mu to imię służyło)...
Super, cieszę się, że tak różnorodnie rozwija się kwestia współczesnych imion - od awangardy przez klasykę do tradycji! Bomba! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...