Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okloic!! | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie trzeba uprzedzać 🙂 możecie jechać gdzie chcecie 🙂 a nawet teraz - ja z tego skorzystałam pod koniec ciąży - jak Was coś niepokoi można jechać i muszą Ci pomóc
no i tak samo jeśli chodzi o ubezpieczenie - bo np na dniach otwartych na Ujastku mówili że trzeba mieć te wszystkie książeczki - nawet jak byście nie były ubezpieczone to będąc w ciąży a szczególnie rodząc oni mają obowiązek Ci pomóc i przyjąć w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • asiula83

    1894

  • Mamusia
no właśnie chyba coś będę musiała zastosować bo strasznie męczy 😞 i dzisiaj też mam od rana więc nie wiem czy to w zasadzie od tych pączków

to dobrze, że nie trzeba wcześniej zgłaszać w żadnym szpitalu 🙂 pojedziemy tam gdzie będzie najbliżej jak nie zdążymy dojechać do wybranego :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysia i Elka mam pytanie kolejne 🙂 chce dzis kupic termometr dla malej zeby szybko mierzyl temperature, sa fajn e do ucha i przyklada sie do czola tylko nioe wiem na jaka firme sie zdecydowac.... sa straszne roznice cenowe np jeden kosztuje 50 a drugii 100 wiec jak macie taki to prosze napiszcie jakiej firmy i czy dobrze sie spisuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mam - Grzes kupil taki elektryczny pod paszke albo do pupy - jakos do pupy to mi sie nie podoba wkladac - tylko pod pache stosuje - ale Mloda jeszcze nie miala goraczki na szczescie

pasek na czolo - no moja mama raz kupila i nie poleca bo przeklamuje wyniki

te do uszka sa ok - ale ja akurat na tym póki co przyoszczedzilam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia bardzo dobry wybór!!!!! 🙂 Mały kameralny oddział super przez durzeSSSSSSS połozne i lekarze. poprostu rewelacja moze nie ma takich stanardów jak na ujastku ale jest naprawde oki!!!
a termometr mam taki elektryczny jak Krysia tyle ze my miezymy w pupce temperaturke:P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki, ale się dziś rozpisałyście czytam i czytam.
po kolei będę się odnosić. Po pierwsze Asiu dotyczy szpitala Galla, sprawdź czy w ogóle jest czynny, ostatnio wiem że był zamknięty, podobno stan był nie dopuszzcalny, ale może się mylę, nie mniej jednak sprawdź sobie to dokładnie. Po drugie Kopernik jest drugi po Ujastku jeśli chodzi o neonatologieto myślę że warto.
Co do uprzedzenia uważam że jednak warto "umówić " się z jakimś szpitalem, lepiej chyba niż w ciemno, choć napewno wszędzie Nas przyjmą więc nie ma dramatu hihi.
Co do porodu, hmm Adriana przenosiłam o 5 dni, ale faktycznie było ciężko no i ta ciekawość za maleństwem...
Ja rodziłąm 2 godziny z dojazdem do szpitala, samego porodu miałam ok 40 min, urodziłąm na leżance bo lekarze uważali że "pierwiastka" będzie rodzić przynajmniej 10 godzin, zaskoczyliśmy wszystkich hihihi, bólu nie pamiętam, ale z kolie nie jestem chyba dobrą mamą bo jak położyli mi Adriana na brzuchu pierwsza myśl to była taka" Boże jaki on brudny", może nie miałam jeszcze instynktu hihihi.
😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Aga niezgodze sie z toba na temat szpitala bo w poniedziałek znajoma urodziła tam córeczke 🙂 a co do ujastka to mimo tej podobno swietnej opieki jesli dzieje sie coś z dzidzusiem to itak przewożą je albo do instytutu albo na kopernika a mama do domu a jak tu zniesc rozstanie z dzieckiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluniu ja mówię tylko opinie, ja nie wiem, rodziłam w Narutowiczu. Sprawdzałam kiedyś opinię o szpitalach i w rankingu szpitali neonatologię mieli najlepszą (ujastek), tzn. sprzęt. Kiedyś Galla miał najlepszy oddział porodowy, sama się zastanawiałam nad nim na początku, ale po tym jak się dowiedziałam że był zamknięty zrezygnowałam, co nie oznacza że jest zły. Sama bardzo chciałabym urodzić w Siemieradzkim, mam nadzieję że mi się to uda, do Ujastka jestem uprzedzona choć np Krysia tam rodziła z tego co pamiętam i chyba jest zadowolona. Prawda jest taka , ile kobiet rodzących tyle opinii, każda z nas ma inne wymagania i dla każdej " super" oznacza coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 no ja też jestem już
oj Aga miejmy nadzieję że chociaż Amelka się umyje przed swoim pierwszym wielkim wyjściem 🙂 hmmm ja byłam przeszczęśliwa jak mi położyli mojego Łobuza na brzuszku ale mój Łobuz zrobił mi pierwszą kupkę na mnie 🙃 🙃 i aż pielęgniarki się dziwiły że w ciągu godziny po porodzie już byłam umyta 🙂 bo podrałowałam wprost z łóżka porodowego pod prysznic zniesmaczona 🙂

z tymi noworodkami i Ujastkiem to są 3 stopnie opieki nad noworodkami i większość oddziałów w ogóle nie ma opieki a Ujastek otworzył w tym roku oddział z opieką 2 stopnia i chyba tylko na prokocimiu jest opieka 3 stopnia - więc baaardzo rzadko są maleństwa przewożone - na szczęście nie miałam tego problemu, ale dziewczyna która ze mną leżała miała bo jej córeczka nałykała się wód płodowych i leżała w inkubatorze - oczywiście w innym miejscu - dziewczyna byla załamana - co prawda powiedzieli jej że może iść juz do domu a dziecko zostaje ale się nie zgodziła i bez problemu pozwolili jej zostać 🙂

a jak tam laski wybieracie się gdzieś na groby?

Aga świetne masz te psiaki 🙂 - i jak się czujesz w ogóle bo sie nie chwalisz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochane 🙂 nie zagladalam juz wczoraj bo jak wrocilismy z zakupow to maz zajal kompa bo mecz ogladal i zanim skonctyl to juz przewracalam sie na drugi bok 😁

Teraz sobie sprzatam powoli, sniaadanko juz zjedlismy i dalej na dzisiejszy dzirn hnie mamy planow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu dziękuję czuję się dobrze, ale oczywiście nic nie robie. Jedynie mogę prasować i wkładać pranie do pralki, resztę robią moi panowie.
Oczywiście karmienie dzikusów jest w moim obowi,ązku, bo nikt nie zrobi im tak pysznego sniadanka ani obiadku, a to wybredne bestie hihi,
Na groby jedziemy jutro, my na szczęście mamy wszystkie na miejscu. Jutro od rana zaczniemy jazdę, potem przerwa na obiad a na koniec jedziemy na grób mojego taty, tam zawsze kończymy 🙂
Karinko opowiedz co kupiliście, rozumię że zostawiłaś całą wypłatę w dzięcięcych sklepach hihihiih 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu nie mogę im tak powiedzieć, troszkę je rozpieściłam i teraz na śniadanko nie zjedzą nic innego jak tylko gotowane paróweczki wymieszane z białym serkiem i z suchym. Ale spokojnie, urodzę to się im skończy. Narazie póki się ruszam to mogę hihihih. Po za tym Luna ta bokserka ze zdjęcia jest miłością mojego życia. Dostałam ją od męża na urodziny i to najwspanialszy prezent jaki mogłam dostać. Tak że zajmowanie się nimi to sama przyjemność, resztę obowiązków łącznie z wyprowadzaniem przejął mój mąż.
A Krysiu jak tam Rozalka, czy już jest spokojna?? może ona po prostu za ciocią Agą tęskni, w końcu przypomnij sobie jaka była grzeczna na moich kolanach 🙂 nie przechwalając się oczywiście 😁 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cie Agus zaskocze bo kupilismy rzeczy do domu, do jedzenia, takie male spozywcze zakupy 🙂 ale w tygodniu jade kupic wanienke materacyk rozki no i ten nieszczesny termometr tylko nie wiem na jaki sie zdecydowac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co dto milość do pieska bo ja moja Wierke kupilam w zakpanem ale wyprowadzajac sie do Pawła musialam ja zostawic bo tu juz jest pies a w kamienicy taka duza Wiercioszka by oszlala.... A tam ma domek i wychodzi na polko kiedy chce 🙂 🙂

Mam gdzies zdjecia to poszukam i wkleje jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga - to jest całkiem możliwe że to z tęsknoty 🙂 tak ze jak byś miała ochotę i reszta dziewczyn też to możemy się spotkać 🙂
no a dziś mnie troszkę wkurza ta Słodka istotka bo co ją nakarmię to ona na brzuszek a jak jest na brzuszku to wiadomo.... pawik :/ a teraz znowu głód dopadł ją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karinko, byłam ostatni u znajomej kupiła dla swojego maluszka termometr firmy chyba philips, z gumową końcówką, wkleje zaraz link i jest bardzo nie zadowolona. W zestawie był jeszcze smoczek albo dwa, dałą za to ok 100zł, natomiast pwoiedziaął mi że gdyby wiedziaął to kupiłaby od razu taki do ucha, kilka sekund i temperatura zmierzona bezboleśnie a kosztuje niewiele więcej 🙂Ja osobiście chyba na taki się zdecyduje.
Krysiu no właśnie ja tak nieśmiało chciałam zaproponować spotkanie 🙂 Może w przyszłym tygodniu?? 😆
😆 😆 😆
Karinko wklej koniecznie zdjęcie, ja ostatnio na nk wrzuciłąm jak śpi z moim Adrianem hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...