Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witaj Amelia, dobrze trafilas 🙂 gratuluje chlopczyka, ja tez po cichutku licze na synka, ale wszystko sie okaze 🙂 o kawie rozpisywalysmy sie wczoraj, ja nie pilam przez pierwszy trymestr, ale od czwartego miesiaca zaczelam sobie dozowac 1 kawke dziennie, nieraz pozwalam sobie na dwie, tak jak przed ciaza, bo juz nie moge wytrzymac, kawa to moje zycie 🙂 co do spodni, to jedne jeansy pozyczylam od kolezanki, a dwie pary kupila mi tesciowka, wiec na razie wystarczy, i tak chodze glownie w leginsach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja przerzuciłam się na sukienki z grubymi rajstopami. Byłam dziś na pobraniu krwi, trafiła mi się wprawiona reka pielęgniarki, mało bolało i śladu nie ma 🙂 Spotkałam także koleżankę która mówi, że boryka sie z tym samym bólem co ja , nie jestem sama.
Miłego dzionka laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W zasadzie, nie ma co dużo tego kupować. Dopiero teraz będziemy rosły...;D Chociaż, ciągle mi się wydaje, że jak na 4-ty miesiąc mam mały brzuch.. mój mąż się tylko ze mnie śmieje, że ciągle potrafie sobie coś wyszukać..coś boli - to dlaczego boli, może nie powinno, przestanie bolec, czemu nie boli?- może coś jest nie tak? heheheh ; ostatnio na szczęście się uspokoiłam.
Jak Wasza kondycja? Dziewczyny, które juz rodziły, radzą dużo ruchu... Chyba zacznę chodzić na basen..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany cwiczyc? 🤢 co tu cwiczyc chyba z mezem w lozku 😜 chociaz ja nawet tego nie moge bo jeszcze 3 tygodnie do powrotu mezusia 😞 ja na pewno nie bede chodzic na basen syf syf syf co tydzien mam zapalenie pecherza dziekuje bardzo. czekam na ciepelko by rozpoczac dluzsze spacery z pieskiem to bedzie moj wklad w cwiczenia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh ja może też się zdecyduje na wyczerpujące ćwiczenia jak dodi 🙂 będę chodzić, ale nie z psem, bo jest za wielki i za bardzo ciąga smycz 🙂 piękne u nas słońce wyszło, panowie od hydrauliki już montują rury w nowym domu, jak to dobrze widzieć robote ( heh ale nie swoimi rękoma zrobioną )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
o rany cwiczyc? 🤢 co tu cwiczyc chyba z mezem w lozku 😜 chociaz ja nawet tego nie moge bo jeszcze 3 tygodnie do powrotu mezusia 😞 ja na pewno nie bede chodzic na basen syf syf syf co tydzien mam zapalenie pecherza dziekuje bardzo. czekam na ciepelko by rozpoczac dluzsze spacery z pieskiem to bedzie moj wklad w cwiczenia 😆

masz oklaska za świetny plan treningowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim,
ja chyba z cwiczeniam tez sie raczej wstrzymam, bo po pierwsze to troche za leniwa jestem, a poza tym chyba czasu na to nie znajde. Jak mam wolny czas to wole sobie polezec 😜
A co do kawy to trafilyscie w temat, bo wlasnie wczoraj wypilam pierwsza od trzech miesiecy kawke z karmelem (pycha 🙂, bo padalam na nos ze zmeczenia, a w pracy trrzeba jakos funkcjonowac, nawet jesli nie chce sie 😞
Jak tam u was ogolne samopoczucie, bo jakos ostatnio kiepsko. Nastroj beznadziejny, brzuszek od kilku dni boli i ciagle sie martwie, ze cos moze byc nie tak. ale na szczescie za 2 tyg. lece do Polski, a tam troche wiecej szczegolowych badan i moze sie troche uspokoje i zobacze znowu w koncu maluszka 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello
Wrocilam od lekarza. Nie wiedzialam, ze bede miala test na gluzkoze robiony wiec dluga wizyta....ale ok wyszlo wiec spoko. Tylko zelazo niskie i dali i kaza lykac. A tak poza tym to nic wielkiego nie zrobil lekarz, brzuch zmierzyl-ok, serduszka posluchal- ok, pogadal i do zobaczenia. No ale przepisal mi tabletki na bole glowy, ponoc dobre, ale sie po nich spi i nie mozna prowadzic....ale przy takich migrenach to i tak nic nie daje rady robic....A i pobrali mi krew na ten poczworny test, tak to sie tlumaczy? Quad test. W kazdym razie juz sie martwie co wyjdzie...echhhh.
Dzis u nas w nocy burza z piorunami i ulewa taka, od 5 15 nie spie. LIpa normalnie.
Co do ruchu, to jak najbardziej fajnie sie ruszac! Ja z Ella w ciazy chodzialam przez jakis czas na basen i na biezni pomykalam a potem spacery, spacery spacery.. Teraz biegam za nia tak czy siak , pewno basen odpadnie ale spacery beda.
Dodi, szkoda, ze masz wstret do basenu, moze na inny a nie zasyfialy powinnas sie wybrac. To jedna z najlepszych form cwiczen dla mamy w ciazy i wspaniale sie czlowiek pozniej czuje. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi na taką aktywność fizyczną to i ja się piszę 😉 Z ćwiczeniami zawsze miałam problem - w postanowieniu codziennych ćwiczeń trwałam 1-2 dni, a teraz jestem jeszcze bardziej leniwa :P
Co do kawy - postanowiłam nie pić i jakoś nie miałam na nią apetytu, ale dzisiaj robiłam sobie herbatę a mężowi kawę i tak mi zapachniała, że gdyby nie ta zalana herbata pewnie skusiłabym się na kawę...
Dziewczyny a smarujecie się jakimiś specyfikami na rozstępy? Bo mi mąż naprzynosił jakieś próbki kremów, olejków mamamil i tak czasem posmaruje brzuchola, czasem zapomnę... Ogólnie wydaje mi się, że to i tak niewiele daje, to już chyba trzeba mieć w genach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem tego zdania i chyba zrealizuje swój plan w związku z basenem 😉) z tymi spacerami ciężko mi wychodzi..;/ mam nadzieje, że mi się zachce 😉 bo będzie ciężko 😉 A propo samopoczucia..ból kręgosłupaaaaa;/ co na to zaradzić? chyba tylko basen;/ ja nie wiem co bedzie dalej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No basen pomoze wlasnie na bol plecow a takze i inne. Fajna sprawa.
Co do kawki, to mi dalej smierdzi i pic nie moge w domu, ale taka latte z kawiarni albo Mc Caffee z McDonalda (pycha) z syropem karmelowym, to czemu nie! Ale to raz gdzis na 4 dni i to tylko wtedy jak mnie boli glowa, ale dzis mi cos chodzi po mysli taka kawunia, pewno dlatego, ze sie nie wyspalam. No ale przeciez spokojnie mozna jedna kawke, nie siekeire jakas, wiadomo, dziennie wypic. A tak mi lekarz dzis powiedzial, ze jak mnie mecza zapachy i takie tam, to juz duza szansa, ze zostanie mi tak do konca . E tam, nie wierze. Musi minac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam problemu z kawą bo nigdy za nią nie przepadałam i piłam tylko od czasu do czasu.
A do ćwiczeń jakoś nie mogę się zmobilizować ale mam plan chodzić codziennie na spacer i mam nadzieję że na planach się nie skończy 🙂 choć samotnie to nie lubię spacerować ale tu nie mam z kim 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - a ja z Ella?Mam nadz.ze lepiej!

Ja na ruch kompletnie nie mam sily:/Jestem na maxa slaba..dzis to ju w ogole boje sie, ze padne:/ Ale i przed ciaza bylam leniwm i nic nie cwiczylam;/Na chlor mam uczuleniw, wiec basen odpada...na reszta sil i ochoty nie ma 😞

Bisia - praca w nowym domku wre 🙂U nas ocieplili poddasze a teraz zbieramy kase na podwiesxane sufity 🙂

U nas pogoda piekna!8 stopni i slonce za oknem...ale moje serducho jakos tego dzis nie lubi:/ Na 19 do gina!
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba (mi tam sie chce pisac superwoman 😉), dziekuje, ze pytasz 🙂 Mala lepiej....chyba. Poki co nie bylo ekspolzji w pieluszce, ale i tak srednio ma po czym bo ja na diete wsadzilam a ona nie lubi tostow, na banana pokreci nosem jogurt zje i sos jablkowy...no moze koniec naszej udreki, oby.
Zycze Ci aby sily witalne powrocily i bole odeszly kysz kysz....
A dziewczyny, jak robili wam przeziernosc karkowa to tez mimo wszystko robia te testy z krwi? Te poczworne? Pamietam, ze sie zarzekalam,ze nie bede robic tym razem ale taka wystrachana jestem...no ale co, jesli cos nie tak ( pfu pfu) z dzidzia to przeciez i tak sie nie zmieni tego faktu....no miejmy nadzieje, ze ok wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie basen całkowicie odpada bo pływać nie umiem :/ Mąż mnie próbował latem nauczyć i topiłam się na głębokości kolan... :P Nieźle się wtedy wystraszył :P
Magda dobrze, że z Ellą już lepiej i oby tak się utrzymało.
Ja miałam tylko przezierność badaną, z krwi nic. Ale tak też już myślałam... gdyby coś nie tak było to co? Zaproponowaliby usunięcie ciąży pewnie, ale ja bym nie mogła...
Superbaba samych pomyślnych wieści u gina 😉 Może z wiosną wrócą Ci siły...
A ja jutro na pobranie krwi, dopiero drugie od początku ciąży bo wcześniej były dobre wyniki i lekarz mi odpuścił kłucie. Mam nadzieję, że trafię na sprawniejszą rękę niż ostatnio, bo u mnie słabo widoczne żyły, za to siniaki potem wielkie i ręka boli. W ogóle to muszę zrobić badanie na grupę krwi bo gdzieś mi się zapodział wynik, a na słowo nie chcą wierzyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke przynajmniej u mnie to było tak, że najpierw przyziernośc karkowa, a po niej zaproponował mi lekarz ten test poczwórny. Badanie przyziernosci daje 80% pewności, test poczwórny 95%. Ja już zrezygnowałam z tego testu. U mnie w rodzinie jak przytrafiaja się biegunki to najlepszy lek to jagody- teraz mrożone z zamrażarki. Masz z małą codzienny maraton, nawet nie musisz wysilać się na inne ćwiczenia 🙂 Skłon po mała, bieg za małą 😉
Ja dziś kupiłam krem zapobiegający rozstępom Pharmaceris za 38 zł. Chciałam Visi, ale znajoma aptekarka powiedziała, że zapłacę 90 zł za nazwę. Mój kremik ma naprawdę ładny zapach i szybko się wchłania.
A i jeszcze pytanie i prośba o doradzenie- na piersiach pojawiły się takie "pajączki" takie drobne peknięte naczynka, czy to na tym etapie ciązy jest już normalne i jak temu zapobiegać? Lepszy biustonosz kupić, smarować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie mi się przypomniało, że z Pharmaceris też mam krem. Stoi jeszcze w kartoniku. Właśnie niuchnęłam i tak mi się zapach spodobał, że się chyba przerzucę na ten krem :P
Bisia mi też się porobiły pajączki, ale tuż pod piersiami. Na nogach mam pełno tego dziadostwa i nie chcę żeby tak się "rozsiały" po tułowiu, ale kompletnie nie wiem co z nimi zrobić. Chyba, że rutinoscorbin coś by dał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja po wizycie u poloznej 🙂
Wszystkie badania z krwi wyszly dobrze-dzisiaj odebralam wyniki.
A tak poza tym zmierzyla cisnienie, spytala jak sie czuje, wziela mocz do badania i tyle 🙂
Teraz czekam do 30 marca na usg polowkowe 😜
Magda ja mialam robione to badanie z krwi na zespol downa, wyniki przyszly po 2 tyg i pisalo ze male prawdopodobienstwo wystapienia 1:3400 ale jak ci przeziernosc karkowa wyszla ok to test z krwi tez powinien byc ok u mnie bylo 1,9mm a norma to do 2,5mm, mozesz sprawdzic sobie ile ci wyszlo-,powinnas miec to wpisane w karcie ciazy.
Ja tez sie jakos obawialam tego testu wkoncu juz jestem po 30stce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
Właśnie mi się przypomniało, że z Pharmaceris też mam krem. Stoi jeszcze w kartoniku. Właśnie niuchnęłam i tak mi się zapach spodobał, że się chyba przerzucę na ten krem :P
Bisia mi też się porobiły pajączki, ale tuż pod piersiami. Na nogach mam pełno tego dziadostwa i nie chcę żeby tak się "rozsiały" po tułowiu, ale kompletnie nie wiem co z nimi zrobić. Chyba, że rutinoscorbin coś by dał...

właśnie mi też pod piersiami się to pojawiło i z nogami to samo co u Ciebie, co tu robić... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...