Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc Monia, chyba nie ma nikogo z Bydgoszczy ale moze okolice, nie wiem w sumie. Ale wiem, ze sa na forum watki z rejonami Polski, ale oczywiscie zapraszamy do nas.
Ja w pierwszej ciazy mialam sliczne zdjecia 3d z 21 tyg i byly fajne chociaz dzidzia troche chuderlawa jeszcze :-) Czyli z polowkowego juz mozna naprawde fajne dostac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny ale mnie dzisiaj glowa boli 😞 to chyba jeden z tych nienajlepszych dni w ciazy.
Spie caly dzien zeby to przespac, ani paracetamol nie pomogl.
Magda ty chyba masz takie migreny w ciazy jak sobie radzisz? Bo ja juz nie mam pomyslow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczułam ruchy[color=red][/color] 🙂!!! Wczoraj jak leżałam to było takie "plum" na dole , ale pomyślałam, że pewnie mi się wydawało. A dziś myję kwiatka pod bierzącą wodą a tu czuje takie mini łaskotanie pod skórą, tak jak by mi mrówka przemaszerowała pod skórą. A co najśmieszniejsze to wczoraj poczułam o 18.46 ruch, a dziś o 18.58. Moje dziecko zostanie czasoodmierzaczem 🙂 Ale szczerze, można to przeoczyć, jak bym np szła w tym momencie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech Aguska, no radze sobie albo i nie radze....wczoraj dostalam recepte od lekarza, dzis maz wykupil ale jeszcze nie bralam, bo po nich kazal isc spac, bo sie ponoc ma zawroty glowy, czyli nie mozna prowadzic itp. Tak wiec zobaczymy jak to bedzie, bo przeciez Elli nie zostawie i nie pojde spac. A poza tym to zwykle biore przeciwbolowe, te co mozna i troche kofeiny-albo w np.coli albo ostatnio w kawie ze slodkim syropem. I to musi pomoc. Albo zimny oklad na czolo i czasami prysznic. Jak rozmawialam z lekarzem to sugerowal obserwowac diete bo niektore pokarmy "sprzyjaja" migrenie.
Mam nadzieje, ze sie poczujesz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratki gratki Bisia!
Ja to sama nie wiem co z tymi moimi ruchami, byly i nie ma...a moze wcale ich nie bylo, juz sama nie wiem. Wiem, ze tak jest, ze na poczatku dniami moga byc przerwy, tak jak Maiha pisala.
No ale...fajowo Bisia, oby coraz czesciej!
Oklask!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Monia 🙂 Mi gin mówił, że na takie usg 3d z filmem najlepiej tak koło 21-24 tc najwcześniej bo dopiero dzidziuś kształtny i lepiej widać, ale jak byłam na zwykłym usg to dr przełączył też na 3d żeby sobie popatrzeć. To zawsze robi wrażenie 😉
Super Bisia! 😁 Ja oprócz tych "pękających bąbelków" czułam też coś takiego jakby mi tam rybka pływała, więc mam nadzieję, że to maleństwo 😉
Aguśka współczuję. Wiem co to znaczy. Ostatnio mi trochę odpuściło (obym nie zapeszyła), ale tak też nic mi nie pomagało. Ja jeszcze smarowałam czoło i skronie maścią Vick i chwilowo przynosiło ulgę, szczególnie na początku kiedy miała działanie chłodzące. Ale tak ogólnie to po prostu musiałam czekać aż ból sam mi przejdzie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje 🙂 później machałam brzuchem ale już nie poczułam. Ty pewnie jak latasz za Ellunią to przegapiasz, ja to wiesz przewrażliwiona sama w domu na wszystko mam baczenie .
Ja dziewczyny Wam szczerze wspólczuje bólów głowy, rzadko je mam, ale to naprawdę okropnie utrudnia funkcjonowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia gratuluje pierwszych ruchów 🙂
Magdaluke no tak ja kilka dni miałam cisze w brzuchu a dzis poczułam juz kilka razy małego kopaniaka 🙂 ale tak to na początku chyba juz jest 🙂 myślę że u Ciebie to już tez kopniaki były 🙂

Bardzo współczuje migren miałam raz w życiu taką prawdziwą migrenę, w sierpniu ubiegłego roku nie mogłam nawet sie ruszyc bo głowa chciała mi eksplodowac wziełam 2 bardzo mocne srodki na recepte i p-rzeszło po chwili ale ból nie do zniesienia wiec tym bardzije wiem co czujecie i strasnzie mi żal Was 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis sie denerwuje na męża 😠 bo mamy mozliwosc zrobić sobie mini wakacje zimowe a on nie chce jechać 😠 fakt że pogoda nie jest zbyt obiecująca ale zawsze to mily czas dla rodziny 🙂
i cena jest super bo tylko 150 zł od osoby na 5 dni w hotelu, pokoj z własna łazienką-pełne wyżywienie do tego pakiet spa-masaze, maseczki z kokosu 🙂 baseny sauny(tu mi nie wolno ale jest w ofercie)kąpiele borowinkowe ach a mąż jakoś nie chętny żeby jechać 😞 +koszt dojazdu okolo 100zł ach ja juz myslami bylam w hotelua tu na marezniach sie skonczy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
wlasnie wrocilam od doktorka, z Bobo wszystko dobrze, zwolnienie tez przedluzyl ale wpisal mi 1 czyli ze mam lezec! no zalamka co ja teraz zrobie jak jestem sama bez meza z psem na glowie musze zrobic sama zakupy dojechac na studia do warszawy i Bog wie co jeszcze! jaka jestem wsciekla co za dziad cholerny inni daja normalne zwolnienia z 2 tylko ten moj jak na zlosc wszystko 😠 😞

i to prywatny lekarz? Niezłe z niego ziółko. Ja co mam problemy z kręgosłupem, z dysplazją biodrową mam 2 ( a na każdej wizycie przypomina mi, żebym leżała)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, ukrecaj go, w ciazy jestes, relax wskazany, no musisz cos wymyslic, nie ma co przepuscic takiej okazji. Ja mojego nie musze namawiac, on zawsze gotow do wojazy, na tylku nie usiedzi. A wlasnie Luke wynalazl nasze videa z Polski sprzed 10 laty i pozniejsze...wierzyc sie nie chce, ze to juz 10 lat minelo i w ogole...patrze na nas i to my, ale jakby inni ludzie normalnie :-) Ale naprawde nieziemsko bylo popatrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi widzisz Ty masz szczescie do zusu ale gorzej z lekarzem 🤔 oj kochana nie mozna miec wszystkiego 😜 ale z ta 1 to przegiecie 😮 ale wiesz masz chyba 7 dni na dostarczenia zwolnienia to zanies dopiero za tydzien bedziesz miala troche luzu 🙃
tzn u mnie tak jest ze wciagu 7 dni mialam dostarczyc do zusu a jako pracownik to nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki juz mi lepiej zmusilam sie i na chwilke wyszlam na powietrze no i ten paracetamol zaczal dzialac po jakichs 40 min 🙂. Jeszcze mi cmi w tej glowie ale to juz sie da wytrzymac 🙂
Powiem wam dawno mnie az tak glowa nie bolala troche sie przerazilam, mam nadzieje ze to bedzie jednorazowo.
Bisia gratuluje doczekalas sie pierwszych ruchow 😉 super slyszec taka wiadomosc 😆
Monia witaj masz podobnie jak ja to tez moja druga ciaza po 7 latach 🙂
Madzia super fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - no jakie śliczne z Was dziewczyny 🙂)))

Aguska - współczuję:/ Mnie dziś też głowa pobolewała i kręciło mi się we łbie + plumpało serce:/ Bo u nas troszkę wiosennie i chyba ta pogoda daje się we znaki...karetek jeździła cała masa 😞

Bisia - ale suuuuper!!!! No ja chyba jeszcze za wcześnie..narazie głównie przelewanie :P Ale mówię Wam Kobiety - brzuch mi wywaliło 🙂 W sobotę zrobię nową fotkę i wrzucę 🙂

Dodi - no z tą 1 to nie fajnie, bo chyba takie prędzej Zus sprawdza? Dziwny ten lekarz...ja mam od zawsze 2, mimo, że zalecenia były leżenia

Zauważyłam, że ostatnio więcej jem..cholerka:P Wracam w końcu powoli do wagi sprzed ciąży - mam już 48 kg:P A teraz podjadam oliwki z anchois...mniami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, ta pogoda to anomalia, bo w ohio jest praktycznie dokladnie tak samo jak w Polsce z wyjatkiem lata, stwierdzam, ze tutaj jest bardziej duszno i upalnie, ale to mi akurat pasuje. Dzis juz chlodniej ale ponoc ma wrocic "wiosna", wiec na sobote zaplanowalismy zoo 🙂 i kupilam dzisiaj malej ta smyczke 😉 Zaklada sie jak plecaczek, bo to taki mis, i ma kieszonke i ogonek dlugi po to, zeby mama mogla trzymac 😎.
Wczoraj na wizycie lekarz stwierdzil, ze troche mi waga poszla w gore, ale jeszcze nie dobilam tej sprzed ciazy. I tak cos tam pomruczal, ze moze mi beda cos musieli podac na poprawe apetytu, ale sprawa ucichla 😜. A ja sie tam wychudzona absolutnie nie czuje, wrecz na odwrot. Dobranoc dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Sierpnióweczki!

Witamy nową mamusie 🙂.

Magda fajne zdjęcie i super dziewczyny! 😉

Bisia gratuluje pierwszych ruchów, ja już się nie mogę tego doczekać ale u mnie to jeszcze za wcześnie.

Udanego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale jestem wsciekla od wczoraj na tego lekarza!!! nie moge sobie miejsca znalezc w domu, co za dziad pieprzony! zaluje ze po pierwszym zwolnieniu go nie zmienilam 😞 😞 😞 jestem udupiona z 1 na zwolnieniu na miesiac! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi strasznie upierdliwy ten ginekolog. Złośliwa menda :P A fotkę dzidziusia dostałaś?
Magda śliczna fotka. A pogoda... ach... chciałoby się takiej. Ale w zamian ryzyko tornada - tego już nie zazdroszczę. Wczoraj w wiadomościach pokazywali jakie spustoszenia siały tornada w Stanach... Brrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...