Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Kurcze dziewczyny ja juz tez mam stresa przed tym usg- czemu my zawsze musimy o najgorszym myslec 😞 My wszystkie to chyba takie panikary tosmy sie dobraly eheheh
Juz mi to obojetne czy zobaczy plec czy nie byle wszystko bylo ok.
Ciekawe co u D-brycz jak tam po usg narazie sie nie odzywala.



masz racje dobrze sie dobralysmy bo wiekszosc z nas panikuje a nie ukrywajmy ze przeciez musi byc ok 😁 musi i juz 😜

mnie tez bylo calkiem obojetnie ale jednak ciesze sie ze wiem

ja dopiero bylam na usg w pon a juz sie martwie czy napewno wszystko ok 🙂 moglaby zaczac porzadnie kopac bylabym spokojniejsza ale to jeszcze kruszynka jest wiec trzeba czekac na kopniaczki

ps. ktos pytal ile waza dziewczynki wiec u nas nie daja takich danych ale mam pomiar glowki brzuszka i jeszcze jakis jeden jakbys chciala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NO panikary jesteśmy 🙂 Ale wiecie co? ja w 12 tyg stwierdziłam, że jest ok i już nie będę się denerwować 🙂 A tu dupka...nadchodzi kwiecień i mam nerwa :P

No ciuszki są śliczne, ale kurcze cała masa takich pod dziewczynki...więc ja się wstrzymuję 🙂 Aczkolwiek kumpela ma bon na 30% zniżkę do HM, więc chyba na to się skusze i pójdę kupić body w kolorach neutralnych i tyle!

No czekamy na D-brycz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio własnie słyszalam tylko ze ide do tego lekarza na którego najczesciej trafiam na wizytach na klinice, wydaje mi sie ze jest dokładny bardzo . A u nich bede rodzic 🙂 A tam nie ma tego lekarza który prowadzi mi ciąze bo jestem z okolic Kraka 🙂 A ty tez jestes z okolic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tzn ja mam kontrolowana cukrzyce na klinice metabolicznej na Kopernika i oni przekierowali mnie tez na Kopernika tylko na ginekologie. I tam zdecydwali ze u nich bede rodzic i co miesiac mam wizyty kontrolne 🙂 Wiesz oprócz tego ze trzeba liczyc sie z tym ze na badaniu można spotakac studentów, to wydaje mi sie i tak słyszalam (bo wczesniej nie rodzilam) ze sa dokładni i mozna im zaufac jesli chodzi o dzieciatko 🙂 Jesli chodzi natomiast o komfort to teraz jest tam remont i nie wiem jak to bedzie pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio słyszalam o Ujastku tez dobre rzeczy 🙂 I ponoc bardziej komfortowo ta jest 🙂 mniejsz masówa:P I troszku sie nad tym zastanawialam, ale z racji tego ze mam pompe insulinowa i nie wiem jak to bedzie wygladac po porodzie a podobno sa straszne spadki cukru, to metaboliczny jest obok 🙂 Licze troche ze jak rodzimy w sierpniu to wtedy tylko praktykanci zostanaa studenci na wakacjach:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rodzilam w szpitalu, ktory uczy studentow i mialam przy porodzie studenta pielegniarstwa ( w sumie pytali sie mnie czy moze byc i jakos tak sie zgodzilam) , faceta, i najpierw mi glupio jakos bylo, bo same baby przeciez, ale okazal sie super gosc i byl pewno bardziej przejety niz ja. Koniec koncow, ciesze sie nawet, ze tam byl, towrzystwa mezowi dotrzymywal 🙂
Aguska, wiadomo, najwazniejsze zdrowa dzidzia-zdrowa mama. Ja nie moge, palpitacje mnie lapia jak tylko zaczynam o tym pisac...taki mega stres. Ja przeciez nie mialam usg na przeziernosc, tylko w 9 tyg na stwierdzenie ciazy i bicia srduszka.... 🤢 straszny stres. Tak samo mialam z Ella i ona sie nie ustawila tak jak chcieli i musialam powtarzac usg dwa tyg pozniej. I co? to dopiero byla panika, bo ja wiecie ,Bog wie czego sie doszukiwalam, ze cos nie tak, ze tylko tak mi mowia, ze niby trzeba cos tam domierzyc, ze nie chce mnie denerwowac...durna baba jestem, ale nic na to nie poradze. No tylko miec nadzieje, ze zdrowa kruszyna sie wykluje i juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz u mnie to jest tak ze mialam zapalenie tarczycy gdzies w maju tamtego roku i zrobil sie guzek. I milaam serie badan biopsje i wszytsko jest oki, a tsh wtedy juz po zapaleniu bylo 1,9 bez brania leków, ale na wszelki wypadek zeby tarczyca w ciązy nie oszalala biore 25 mg Euthyroxu 🙂 a teraz mam tsh 0,66. I tak szczerze powiem ze nie wiem czy bede zazywac caly czas czy tylko na czas ciązy;/ a ty masz duża niedoczynnosc? To jest to Hashimoto tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke ktos tez kiedy opowiadal ze studencji bwaja czasem bardzo pomocni, ja tylko nie lubie jak na wizycie maja tez badac;/
dzieciaczek najwazniejszy 🙂 Lekarze tez staraja sie nas nie denerwowac 🙂 Bedzie wszystko dobrze 🙂 Dzieciaczki beda zdrowe i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze nie wiem czy Hashimoto, dopiero będę to badać. :P Ja na pierwszym badnaiu tsh miałam 6,54 a powinno być 2,5 podobnież w ciąży. Możesz je dalej brać jak będziesz miała trochę wiecej to Ci się zneutralizuje tak mala dawka jaka masz na pewno Ci nie zaszkodzi. 🙂 oby nie mieć za dużo o wiele za dużo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Magdaluke i to tak jest z nami ze wiecznie cos, ale mysle ze to taki urok ciezarnych wiadomo ze czlowiek sie stresuje a tym bardziej wlasnie my za granica gdzie to calkiem inaczej wyglada 😞
Ja sobie ostatnio ubzduralam ze chyba mi sie szyjka skraca bo takie parcie czulam na dol przy chodzeniu i ten twardy brzuch co jakis czas- ale na szczescie przeszlo samo po wiekszym odpoczynku 🙂
Jakbym byla w Polsce to lekarz by mnie zbadal i bym sie uspokoila ze w srodku oki a tak musimy sie stresowac.
Co do kopniakow to Agadka nie martw sie mnie ostatnio dzidzia wogole nie kopala a ostatnie dwa dni daje niezle eheh wczoraj z lewej strony a dzisiaj z prawej szaleje,ale za tym tesknilam, super uczucie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby-love teraz dzieciaczek ma juz swoja tarczyce i sam sobie jakosik radzi 🙂 Najgorzej w I trymestrze 🙂 Nio trzeba pilnowac 🙂 troszku sie balam ze spadnie mi to tsh za bardzo ale co miesiac robie badania a dawka leku przeciez najmnijesza 🙂
Aguska101- ja sie zastanawialam czy tylko ja tak mam> przez ostatnie tygodnie caly czas czulam albo kłucie albo jakis ucisk i tez sie tego balam. Ale wczoraj na badaniu powiedzieli ze rozwarcie i szyjka sa idealne. wiec pewnie musi tak byc i groźne nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie klucie i ciagniecie to byl powod mojej mega paniki w pierwszej ciazy, na bank myslalam, ze rodze w 4 mcu. W tej ciazy juz jestem spokojniejsza 😉
Co do tej choroby Hashimoto ( nie iwem jak sie dokladnie pisze) to nasza Maiha chyba wie, co i jak, z tego co pamietam.
Moje dziecie spi a ja mialam skoczyc pod prysznic a mam lenia, jak zwykle, tym bardziej o tej porze....a glowa lupie lup lup. Wzielam procha ale nie przechodzi kurcze no.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love NAwet nei wiedzialam 🥴 Tearz juz odpowiedzialam 🙂 Uciekam dziewczyny bo maz mi tu przygaduje ze pasowaloby sie juz polozyc skoro mam tyle sie wylegiwac :PP chyba za bardzo sie przejal:PP Kolorowych snow!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny

Ja juz po pogrzebie Taty... jakos to zniosłam chociaż momentami było ciężko. Wiekszość zgromadzonych przyglądała mi się czy czasem nie zemdleje albo cos tym stylu. A że ja silna babka jestem to nic sie takiego nie wydarzylo. Musze poukładać jeszcze pare spraw, ...jak to ksiądz wczoraj na pogrzebie powiedział " śmierć jest częścią życia"...

Dzisiaj za to byłam na badaniu połówkowym...widziałam moją Niuńke kochaną,rozwija sie prawidłowo,( waży 440g) ale jest jakis mały problem ze serduszkiem. Jest jakis ubytek,który trzeba jeszcze sprawdzić,ale lekarz nie kazał mi sie zamartwiać,bo serduszko bije prawidłowo i wymiary też są oki.Także nie stresuje sie,bo będzie dobrze!!! Nie ma innej opcji! Ja to wiem !! Poza tym oglądac na monitorze jak sie Mała rusza piękne uczucie...moglabym codziennie chodzić na usg ;-))) Przybył kolejny filmik do kolekcji. W święta mamy spotkanie rodzinne i zabieram płytke,aby pochwalić sie naszym skarbem :-)

p.s. wedle życzenia wklejam fotke na profil,zeby nie bylo ,że macie mnie w znajomych i jestem anonimowa ;-)
Pozdrawiam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina - przetrwałaś i jesteś silna kobietka! Super, że z dzidziusiem dobrze..a takie malutkie ubytki to często same się goją przed lub zaraz po porodzie! Trzymam mocno kciuki!

Magdaluke - współczuję dziś tej migreny 😞 Ja też miałam iść pod prysznic, ale chwilę nad kiblem zawisłam (&^%%* żelazo) i jakoś mi się słabawo zrobiło i brzuch boli 😞 To sobie zaległam chwilę odetchnąć...dzis w ogóle tak dziwna u nas pogoda i przez to jakoś mi duszno i ściska wszystko:/
A z tym uciskiem w dole brzucha to ja mam bardzo często, a badają i mówią, że wszystko jest git! Widać tak musi być, więc olewam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To juz wiem od kogo dostałam oklaska 😉 Dzięki Agadka 🙂 A ja siedzę na allegro 🙂 szukam wózka, łóżeczka i pościeli. Mama kupi mi łóżeczko, siostra wózek a brat wyposażenie łóżeczka i wózka. Tak się ucieszyłam jak mi to zaproponowali, że szok, trochę odciąży to nasz budżet domowy i wiecie co chyba zdecyduję się na takie wypasione łóżeczko turystyczne, są takie kolorowe i wszystko juz mają na wyposażeniu, nawet płozy do bujania 😉 i oczywiście nie są aż tak drogie.
Wyspałam się po południu i chyba będę miała problem ze snem dziś bo juz przezywam jutrzejsze usg. Z jednej strony się bardzo cieszę a z drugiej cały czas myślę czy oby na pewno jest wszystko dobrze, zresztą widzę, że nie tylko ja się tak martwię bo my tu wszystkie tak przeżywamy.
Mauapaulina jesteś bardzo dzielna!!! Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i "rany" po stracie taty chociaż trochę się zagoją a z dzidzią będzie na pewno wszystko dobrze skoro tak ci mówił lekarz, nie martw się za dużo - będzie dobrze!!!
Suuperbaba współczuję Ci , że co chwilę się źle czujesz, kurcze co chwilę coś, mnie podbrzusze boli jak za dużo się nachodzę albo zbyt ciężkie zakupy noszę co często mi się zdarzało, teraz męża wykorzystuję częściej bo po takim spacerze z zakupami zazwyczaj musiałam poleżeć żeby przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...