Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No nie powiem że i mnie już pomału dopadają bóle, aż tak dziwnie jak coś boli 😜
Budzę się już po piątej i spać nie mogę 😮
Ja tam widzę na wadzę już o 12 kg więcej bo 63kg, ale jestem dumna z tej wagi i zawsze o takiej marzyłam 🤪
To Babeczko napisz odrazu jak wyjdziesz od tego doktora buca 🙂 I co tam u Helllllenki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziecwzyny!
😁 no i sie usmialam bo u nas mowia, ze jak slodkie to na dziewczynke 🤪
ja juz nie wiem sama bo w sumie ostatnio duzo slodkosci jem
ale to tak samo jak gadaja, ze dziewczynki urode mamie zabieraja... mi wszyscy mowia, ze slicznie wygladam /raczej wszyscy nie wkrecaja 😉/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam i slodkie i kwasne a i tak nie wiem co bede miala:P
czarnyloczku- doskonale Cie rozumiem ja tez po 5 sie budze i chcialabym moc zasnac w dzien zawsze szybciej czas by mi lecial ale niestety nie moge 😞
Ja moje malenstwo czuje doslownie wszedzie az czasem sie zastanawiam gdzie sa moje inne narzady:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narzady to chyba mam pospychane gdzie sie da, bo tego urwisa czuje wszedzie! A napewno musi byc lekko na prawa strone wygieta, bo ciagle tam wypina raczki i nozki..a moze i cos wiecej! Ale najgorzej ostatnio to odczuwam cmienie w kregoslupie i krzyzu..musi mi chyba cos uciskac, bo stasznie mi to paralizuje do rak i nog!

A co do tych przepowiedni to wszystko da sie podciagnac:P Jade juz..udalo nam sie nawet pare fotek zrobic pod domem to moze wieczorem wrzuce swoj bebenek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny dziewczyny mi też dzisiaj jest na maksa słabo, rano to musiałam posiedzieć z pół godziny na balkonie, bo myślałam, że zemdleję 🤢

Czarnyloczek, rozumiem doskonale zadowolenie z wagi - ja dopiero teraz widzę, jaka byłam przeraźliwie chuda, ani cyca, ani tyłka, a teraz 58 kg i mąż zadowolony i ja też o dziwo się bardzo dobrze czuję 🙂

Nasmażyłam górę naleśników - z twarożkiem na słodko i ze szpinakiem, mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie 🙂
Mnie maly kopie chyba po calym brzuchu, ale wydaje mi sie, ze najbardziej to jednak na dole I tez czasem sie zastanawiam czy wszystko z szyjka ok, skoro maly boksuje tak niziutko.
Ja tez pochlaniam niesamowite ilosci slodyczy i napojow, a przed ciaza to moge powiedziec, ze nie przepadalam za slodyczami. Chyba od tych slodyczy tak masqkrycznie przytylam I nawet mialam zaczac sie ograniczac, ale jest tak goraco,ze musialam zjesc chociaz jednego loda 😉 Z reszta dziecku nie bede odmawiac odrobiny przyjemnosci 😜 U nas tez sie mowi, ze jak sie slodkie je to znaczy, ze dziewczynka, ale interesik mlodego widzielismy, wiec na pewno chlopak 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ja dolacze do marudzenia, bo znowu glowa cmi.... 😞 😠 Ja nie daje rady funkcjonowac z bolem glowy, wiecie, mala i te sprawy.... 🥴
Co do kopniakow, to moje dziecie kopie gdzie sie da, bardzo wysoko juz potrafi zasunac, ale i bardzo nisko, tak jak i wy opisujecie. Zdaje sie, ze nie ma najmniejszych powodow do niepokoju.
Monia, zapomnialam Ci napisac, ze w koncu zrobilam sobie duszona kapustke z koperkiem! Mniam, zostalo na dzisiaj 🙂
Gaja, no okropienstwo z ta glukoza, a ja musialam siedziec 3 godziny, bo ja mialam chyba wieksze obciazenia tym syropem...i z zyly za kazdym razem , plus dwa ekstra wklucia, bo nie trafili...since mam na obu rekach 😞
Superbaba, trzymaj sie i daj znac 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbabo- daj znac jak bedziesz po wizycie 🙂
Wszyscy o jedzeniu a ja caly dzien glodna...
Magdaluke- wspolczuje tych boli glowy ja na poczatku ciazy tez mialam ale naszczescie juz mi przeszlo.
Ja mam taki inny problem jakies 2 tygodnie temu zobaczylam taka gule jakby po ukaszeniu owada na nodze i w sumie myslalam ze cos mnie ugryzlo ale widze ze to wcale nie znika:/ i zaczynam sie zastanawiac czy to nie jest zylak ale jak mam to sprawdzic? po czym mozna poznac ? Ktoras wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

Superbabo daj znać jak po Usg 🙂

Mój Adaś kopie wszędzie(po prawej stronie przucha oczywiscie bo jest w prawej macicy po lewej stronie nic nie czuje 😜)ale myślę że jak dzidiza kopie tylko na dole to chyba nie jest źle po prostu tak jest ułożone i kopie w dole brzucha

gaja chyba ostatnia miałas glukoze a kiedy wyniki?? bo chyba nie doczytałam

ach słodycze 🤪 ja idelanie pasuje do kwałak piopsenk
i" Gdy widzę słodycze to kwiczę
A oczy mi świecą jak znicze" 🤪
pochłaniam śłodkie codziennie w mega ilosciach a bedzie chłopak wiec przesądy sie nie sprawdzaja 🙂

czarny loczku i nirmala macie słodkich pupili 🙂 zdjęcia są super

magdaluke coś czesto Cię boli głowa może to migrena ?? może skonsultuj to z lekarzem rodzinnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja wiem, ze to migrenowe, nie bardzo wiem tylko, czemu mam nawroty akurat teraz...bo przeciez mi przeszlo. Jak bylam mlodsza, to mialam straszne ataki, a teraz, echh. Ale chyba przezyje dzisiejszy dzien.
A slodycze to i moja specjalnosc, ale staram sie zastepowac owocami, bo wiem, kiedy przesadzam 😞 np. wczoraj, zjadlam 5 ciasteczek z czekolada, takie jak Pieguski, pychota, i myslalam, ze zgaga mnie spali zywcem, wiec....mam za swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
suuperbabo- daj znac jak bedziesz po wizycie 🙂
Wszyscy o jedzeniu a ja caly dzien glodna...
Magdaluke- wspolczuje tych boli glowy ja na poczatku ciazy tez mialam ale naszczescie juz mi przeszlo.
Ja mam taki inny problem jakies 2 tygodnie temu zobaczylam taka gule jakby po ukaszeniu owada na nodze i w sumie myslalam ze cos mnie ugryzlo ale widze ze to wcale nie znika:/ i zaczynam sie zastanawiac czy to nie jest zylak ale jak mam to sprawdzic? po czym mozna poznac ? Ktoras wie?


4nula, nie mam pojecia jak sprawdzic, wydawalo mi sie, ze jak zylak, to tak wiesz, oczywiste to , bo niebeiski i wybrzuszony, ale moze wcale tak nie jest? A poza tym, moze rzeczywiscie Cie cos ugryzlo i trzyma, jak sie martwisz, to popytaj lekarza, wiadomo. Na pewno to nic takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d- brycz- a mnie mój na poczatku tak urode zabrał, że chodziłam blada, zmęczona i w ogóle się smiałam, że to będzie bardzo ladny chłopaczek chyba;D a teraz na szczęście mi ją oddał 😉 i też dużo ludzi mi mówi, że ładnie wyglądam.. a może z grzeczności ?? heheheh

4nula- cięzko tak powiedzieć, nie widząc ale lepiej się z tym przejść do lekarza, mnie na szyi opryszczka wyskoczyła jakiś czas temu to poleciałam biegiem..do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dopiero wracam od lekarzy...ledwo dycham, bo jeden za drugim i opoznienia!:/ Kardiolog nic nie widzi i nie wie, czemu tak sie dusze i mam takie uderzenia..tak wiec 150 zl za nic i mecze sie dalej:/

Na usg musze przyznac, ze fajnie..lekarz i zartowal i byl sympatyczny nawet. Aczkolwiek ja tez z mezem zaczelismy od zartow i smiechu, wiec moze i on wyluzowany 🙂 Helenka zdrowa, wazy juz 1005 g i ma dluuugie nogi 😜 Wszystkie parametry w normie, wiec bobo zdrowe!
Ja znow srednio...potwierdzone lozysko przodujace, a do tego kurna mac malo wod plodowych:/ Wody plodowe sa jak poduszka dla macicy i relaksuja ja, ja mam za malo i dlatego musze brac duzo lekow rozkurczowych, bo skurcze sa zle dla tego cholernego lozyska:/ I tak sie kolko zamyka...za 4 tyg wizyta kontrolna - musze badac wody plodowe, bo lozysko to juz nie zmieni sie i w 37tyg cesarka. Ech...no wiec troche dobrych, troche dolujacych wiesci...musze jakos trwac!

Jade z mezem na lody - na pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba dobrze że Helenka zdrowa, a Ty musisz dalej się oszczędzać i dużo odpoczywać, dzielna baba z Ciebie więc dasz radę!

Maiha już odebrałam wyniki glukozy i dla zakresu 55-100: przed wypiciem glukozy miałam 76 a po wypiciu 99 więc chyba nie jest źle choć to tak na granicy, ale normy nie przekroczyłam. We wtorek idę na kontrolę do gina to się okaże co powie na te wyniki.

Ja dziś po tej porannej glukozie to strasznie słaba byłam i jak wróciłam z badania zjadłam śniadanie i się na chwilę położyłam ale ta chwila trwała dłużej 🙂 bo spałam gdzieś dwie godziny i jak wstałam to byłam nieprzytomna ale coś przekąsiłam i poszłam po wyniki a teraz już jest ok a nawet lepiej bo właśnie mężulo przyjechał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo super ż e zHelenką wszytsko dobrze bo to jest dla nas mam najwazneijsze 🙂 ach zazdroszcze ci tego usg , ale ja już tez odliczam dni do wtorku 🙂 jestem ciekawa ile moje dziecko wazy 🙂 i jak się ma w moim brzuchu? 🙂

Gaja wazne ze miescisz sie w normie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba super, ze wszystko dobrze!!! Helenka jaka już duża 🙂 Ja byłam dziś z mężem na festynie w przedszkolu z okazji Dnia Matki i Taty 🙂 Wstawię dzis zdjęcie brzucha bo mi mężulek dziś zrobił 😉 buziaki dla Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi jeszcze zostala glukoza do zrobienia:/ Zaraz sie dowiem czy moge w ta sobote czy musze odczekac...wlasnie sie zbieram by kolnac do ginki. Wlazlam do domu i zaleglam..pol dnia na nogach to szok!!! Zjadlam 4 kulki lodow w slodkim rozku i z bita smietana..ale sobie dalam ba pocieszenie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane!!
Ja tylko na momencik bo caly czas na polku siedze 🙂 Normalnie jest cudownie 🙂 Nie ma tu w ogole duchoty, nawet czasem poleguje z kocykiem. Nio i odpuchly mi wrszcie nogi!!!!!!! Juz po pierwszym dniu wstaje, patrze i normalnie az sie darlam z radosci ze mam swoje szczuple stopki a nie te kulfoniki co przez ostatnie biegowki mialam 🙂 Nio i oczywiscie nie wytrzymalam i wczoraj s e wzielam za sprzatanie a pozniej na odkurzanie i czyszczenie samochodu. A pod koniec padlam ze zmeczenia 😮 Nio i wracam jutro bo maz juz czeka 🙂
superbabeczko: najwazniejsze ze Helenka zdrowa!!!! Nio i pij duzo zeby wod przybywalo bo wlsyszalam ze to coisk skutkuje!!! ALbo dam Ci nadwyzke swoich bo ja wiecznie w gornej granicy normy i boje sie ze bedzie za duzo 🤢 Nio i bebenek spoooooorrry chyba przez to 🙂
monia: super ze juz zdrwiejesz!! Nio i smacznych golabeczkow!!
aguska: ja tez to mam i jak pochodze czesniej to Piotrus chyba glowka sie sadzi i noramlnie az mnie zgina i wydaje mis ie ze wyskoczy 🥴 Ale mam nadzieje ze to tylko zludzenie 🙂
Kobitki jak pisalyscie o wadze to normalnie musze sie przyznac ze chyba najwiecej z Was przytylam i teraz troszku zmamieniam jedzienie na lzejsze. Az normalnei plakalam mezowi do sluchawki ze taka glooodma jestem. Nio ale boje sie zatrucia, nio i jak wyjedzialam to mialam prawie 15 kg na plusie. I sie zalamalam ale bylam opuchnieta i jutro jak wroc to sie zwaze i zobacze czy rzeczywiscie tyle czy teraz jak juz opuchlizna zeszla to coisk mniej 🙂
Nio i kochane bylam tutaj w sklepie z dziciecymi rzeczami i noramlnei zrobilysmy multum zakopow bo tu duzo taniej 😮 Nio i babcia kupila Piotrusiowi fotelik samochodowy, kupilysmy wanienke za przewijak spiworek podgrzewacz buciki skarpetki gabeczki podstawke do waneinki i multum drobnosci. Nio i upatrzylam wozek, bo bardzo taniutki byl nio i myslalam tak ze taeraz kupie tanszy bo niedlugo zima a pozniej jakas lepsza spacerowke bo lzejsza mysleicie ze tak moze byc??


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajjjj magdaluke jesli chodzi o migrene to ponoc normalne w ciazy bo jest wiekszy przeplyw krwi . Ja mialam w 5 mieisacu straszne i knsultowalam ze swoim ginem i na klinice i nio i w efekcie migrena i ze trzeba przecerpiec 🙂
AJ mialam jeszcze cosik pisac i zapomnialam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - w takich mniejszych miejscowosciach mozna kupic duzo tanszych rzeczy i to fajowych! Dobrze, ze skorzystalas 🙂 Widze ze juz prawie cala wyprawka! Co do wozka..to wiesz..w gondolce dziecko jezdzi z pol roku tylko, wiec chyba nie musi byc jakas mega droga...zwroc tylko uwage, bys mogla zdejmowac gore a zakladac zamiast niej fotelik samochodowy/nosidelko..bo to na krotkie wypady wygodniejsze dla Ciebie! No i super, ze nogi odpuchly:P Widac relaks i zmiana otoczenia dobrze na Was wplywaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad no to zaszalałas z zakupami 🙂 super bo troche zaoszczedziłas 🙂 co do wózka to ja tak zrobie jak ty teraz wózek mi szwagierka pożyczy po swoim synku-sama zaproponowała mi jego pozyczenie bo jej troche w domu zawadza a mi sie przyda ale w styczniu albo nawet wcześniej zamierzam kupić porządną spacerówkę i wole kupic solidną żeby pojeździź nią co najmniej do 3 lat nawet już sobie coś podglądam na allegro 🙂 w przyszłym tygodniu bede wystawiała z wielkim żalem spacerówkę po córci 😞 ale musze ją sprzedać;/ bo kolor dziewczęcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad super zakupy zrobiłaś!!! Co do puchnięcia w ciąży to współczuję, moja siostra strasznie puchła juz tak od 5-go miesiąca ale całe szczęście to nie było żadne zatrucie po prostu taka jej "uroda". Ty pewnie przez te upały puchniesz. maiha super, ze możesz pożyczyć wózek, jeden wydatek mniej 🙂 Co do kopniaków dziewczyny to mój mały też mnie często kopie tam zupełnie na dole 😲 aż czuję jak naciska na pęcherz, często też na wysokości pępka ale wtedy się rozpycha w jedną i w drugą stronę aż brzuch faluje 😉 Ja juz nie mogę się doczekać!!! Boję się oczywiście porodu, tych nieprzespanych nocy, funkcjonowania właściwie 24 h na dobę .... ale wiem, ze warto 🙂
Wstawiłam dwa zdjęcia zrobione dzisiaj 🙂 dziewczyny pokazujcie swoje brzuszki!!!
Buziaki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...