Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nirmalka - to poprosimy fotke 🙂 A z ta przeprowadzka wiem co czujesz, bo mi sie moze szykuje...i niby duza zmiana i na lepsze z czasem i w ogole, to dziwnie i smutno bedzie:/
Gaja - to lez caly dzionek, jesli gorzej sie czujesz..to najlepiej pomaga ba wszystko! No...moze poza psychika 🙂 Ja se umylam, ubralam i zaleglam pod przescieradlem i sie nudze...maz zalatwia sprawy a ja samaaaa:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja te popekane naczynka niestety tez mam i mam nadzieje ze one znikna boo brzuch mam i tak mocno oszpecony przez blizny 😞 co do wagi to chyba nie ma sie czym martwic ja w poprzedniej ciazy do 27 tygodnia przytylam 1kg a po porodzie wyszlo -
6kg , teraz mam juz 7kg na plusie ale tez wielki brzuch...no ale ja tez do szczuplych nie naleze 😜
skurczy nie mam i mam nadzieje ze sie nie pojawia 😉 ale wrazie cos to slyszalam tez aby magnez brac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedne jestescie z tymi skurczami 😞 Mi na szczescie nie dokuczaja, ale moze dlatego, ze magnezu spro lykam. Ale za to mam tak jak Gaja, ze kosc ogonowa mi dokucza I czasem jak za duzo chodze lub stoje to mnie tak w krzyzu cmi, ze maz mi musi pomagac wstac. Jakos tak ogolnie to czuje sie jak kloc 😞
My wlasnie sluchamy z mlodym dzieciecych melodii i sie relaksujemy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naczynka też mam popękane ale tylko na nogach, jak narazie rozstępów nie mam tylko na piersiach taka dziwna skóra się zrobiła 😞 na skurcze lekarz mi kazał brać magnezin czy jakoś tak ale nie biorę bo od smaku tej tabletki wymiotować mi się chciało ale chyba zacznę brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie do obecnych juz mam ale moze i ktoras jeszcze bedzie znala odpowiedz 🙂 Co sie wklada do wozka ? Kocyk to widzialam ale chyba cos jeszcze? Na czyms dziecko musi lezec i byc przykryte ? Wstyd sie przyznac ale ja nie mam zielonego pojecia a musze wiedziec wrazie cos co kupic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie mam pojecia co w wozku pod spodem, ale znajoma mi napisala ze starczy pieluszka tetrowa...a na jesien co?

Sluchajcie - ja sobie teraz robie porzadki z kosmetykami dla dziecka i chce kupic w aptece internetpwej bo taniej...ale chcialam podsumowac i dopytac jeszcze 🙂
Do kapieli Oilatum (sa tez tansze odpowiedniki)
Co po kapieli jaky byla potrzeba dla wrazliwej skory? Siostra poleca jakis krem Musteli ale nie wiem:/ Pomozcie!
Do dupki na zmiane: sudocream, linomag, bepanthen
Szampon to od kiedy uzywamy?
A wlasnie mysle, ze my w lato rodzimy i trzeba bedzie dziecku buziaka posmarowac przed sloncem..to co kupowac? Wydawac na droga mustele, czy jak kolezanka poleca: Ziajka http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=7986&n=ziaja-ziajka-emulsja-do-opalania-dla-dzieci-sloneczna-spf30-opalanie-od-1-dnia-zycia-125ml.html

Pomocy! Dzieki Kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie nad kremem z filtrem dla dzieci jeszce nie zastanawialam....w sumie nie wiem czemu myslalam ze w tym roku sie nie przyda, z tego co slyszalam to po porodzie miesiac czasu z dzieckiem nie mozna wychodzic na spacery wiec chyba we wrzesniu juz tak slonce nie swieci ? A wg to prawda ze przez miesiac nie mozna wychodzic? Bo moze mnie w blad wprowadzili...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No slonce i we wrzesniu pali! Co do wychodze z dzieckiem to wydaje mi sie, ze jesli bobas zdrowy i wszystko jest w porzadku, to zwlaszcza w lato tomozna wyjsc po 2tygodniach..tak moje znajome robily. Ale lekarzem nie jestem, wiec niech sie Mamusie wypowiedza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach ja wreszcie zorbiłam już obiad i córcia juz nawet zjadła swoją porcję 🙂 choć dziś zrobiłąm tylko zupe kalafiorową z koperkiem a mężowi golonka już dochodzi w piekarniku( 4 godziny ją gotowałam bo taka duża była a teraz już dopiekam żbey chrupiąca skórka była)

ja tez mam na brzuchu takie naczynka ale one powinnyz niknąc jak brzuch wróci do formy 🙂

co do wózka?? hmm ja z tego co pamiętam to dawłąm córci kocyk ale ona w listopadzie się urodziła ale teraz chyba też dam kocyk ( bo jednak wózek jest dosyć twardy a takie kocyk troszkę otuli maluszka albo można zakupić pościel do wózka widziałm na allegro zaraz wkleje linka http://allegro.pl/nowosc-komplet-posciel-do-wozka-nadia-i2347611078.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wyjsć z maluszkiem to na poczatku trzeba malenstwo przyzwyczaic do podwórka , wystawić na kilk aminut na balkon ale tylko kilka minut nastepnego dnia troche dluzej i tak dalej ale po tygodniu mysle ze mozna juz wyjsc na kilka minut-takie jest moje zdanie, oczywiscie nie ma tak ze wychodzimy z tygodniowym maluchem na godzinny spacer bo to by było przegięcie moim zdaniem ale każda mama robi jak uważa mi położna mówiła ze tzreba dziekco przyzwyczaić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córka urodziła się w styczniu a na spacerku była po jakiś dwóch tygodniach bo były dosyć ładne dni mimo zimy a zanim wyszłyśmy to tak jak maiha pisała wystawiałam ją w wózku na balkon na kilka minut 🙂 A do wózka kładłam kocyk na dół a do przykrycia miałam taki zestaw skladający sie z kołderki i podusi ale teraz nasze dzieciaczki urodzą się latem i jak będzie gorąco to pewnie cieniutki kocyk jedynie do przykrycia na nóżki w zupełności wystarczy a pózniej zimą kombinezon i na to kocyk, bynajmniej ja tak zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry. No maiha dobrze mowi, tzw. werandowanie na poczatek, troche na balkonie czy werandzie, ja przed dom wychodzilam na chwilke, ale cieplo bylo to az sie chcialo. A tak ogolnie zalecaja, tutaj przynajmniej, chronic dziecko porzadnie przez 6 tygodni, nie zabierac na zakupy, place zabaw itp. Bo uwierzcie mi, jak swego czasu pracowalam wsrod ludzi, to widzialam mamusie z 3 dniowymi maluchami na zakupach...dumne takie z siebie byly a mi sie plakac chcialo 😞....No ale do lakarza trzeba bedzie zabrac itp. Do wozka to w sumie nie wiem, zeby miekko to kocyk pewnie, ja az tak duzo z wozkiem nie chodzilam.
Skurcze lydek sa paskudne jak nie wiem, ale cos poki co u mnie z tym spokoj( puk puk) tylko skurcz stopy nie wczoraj zlapal. ALe nie bylo tak zle. Banany (bo potas) i magnez. A ponoc kawka tylko wzmacnia skurcze, wiec w razie czego warto ograniczyc.
Ja w sumie nie mam pajaczkow, zylek takich, ale za to zyly niebieskie takie przeswituja i nie moge w lustro patrzec. Luke mowi, ze ja mam urojenia, ale ja swoje wiem 😉 No ale te zyly, to normalne.
A karmienie cycem to rzeczywiscie najlepszy sposob na odchudzanie, szczegolnie, ze czesto na poczatku stosuje sie diety. Wiec nie martwcie sie na zapas, zaczniecie sie martwic, jak nie da sie zrzucic przy karmieniu, a na pewno sie da!
My pokoik mamy ...hehe, u Elki. Poki co dominuja dziewczece motywy, ale cos wykombinuje. No musze zaczac powaznie myslec na ten temat!!!!!!!! Bo to juz naprawde wiele nie zostalo!!! 🤪
Strzauka, rzeczywiscie, dawno Cie nie bylo. Nie lap dolow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobitki 🙂
Ja juz w domku i wpadlam w wir zaatwiania nio i teraz chwilke poleguje 🥴 Nio i normalnie zwazylam sie i 3 kg na minusie id poniedzialu, czyli taki skok wagi to jednak opuchlizna byla 🤔
Magdaluke: super ze wyjazd sie udal i wypoczelas 🙂
gaju: wypoczywaj dzisiaj i pisz czy cos lepiej!
bisia mi tez sie zdazaja te wstretne skurcze i musze zawsze w nocy wstac i przechodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co mi mówiono to trzeba najpierw werandować maluszka przez kilka dni po kilka minut co dziennie wydłużając o parę minut a po 7-10 dniach można na dwór zabrać. Ja do wózka pewnie tylko włożę jakąś pieluszkę flanelową bo mój wózek ma taki specjalny materacyk a na wierzch kocyk odpowiedni do pory. Wczoraj moja mama przywiozła mi jeszcze mój kocyk 28 letni różowy! szok w wogóle nie widać po nim tych lat aż się wzruszyłyśmy obie 🙂 więc moja córeczka oddziedziczy jeden po mnie hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny jednak warto sie zapytac bo jak widac moga ludzie czasem wprowadzic w blad 🙂 a z tym wozkiem to troche mi ulzylo bo juz sie balam ze bede musiala cos jeszcze dokupic bo jakims dziwnym trafem moja lista zakupow zamiast sie skracac to ciagle sie wydluza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zalamalam sie, ciuchow niby mam, a nie mam w czym chodzic. Glownie mi o jakies portki chodzi. Po ciazy z Ella szorty/rybaczki mi z tylka spadaja, pare kg a jaka roznica widocznie...moje nieciazowe spodenki ..miesiac temu sie zapinalam a dzis juz nie, i to takie pod brzuch...nie chce juz nic kupowac ale i wygladac jak czlowiek by wypadalao... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też słyszałam że na początku trzeba dziecko tylko na parę minut wystawiać na balkon albo werandę (a ja nie posiadam ani jednej z tych opcji) żeby się powoli przyzwyczajało i dopiero tak po tygodniu albo dwóch można wyjść na spacer ale na początku nie za długi.

Już się czuję troszkę lepiej, a Antoś się rusza co jakiś czas więc myślę że z nim wszystko oki i to mnie uspokaja a ja jakoś przetrzymam te bóle, oby jutro było lepiej bo chcemy jechać do mamuś na Dzień Mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja wyłam pół dnia:/ Teraz już przestałam, ale deprecha na maxa...aż lekarce powiedziałam, żę chyba pieprzne zanim urodzę! Staram sie sobie tumaczyć, żę jeszcze troszke..ze trzeba wytrwac itp, ale jak mnie tak dusi albo cos cisnie...to w koncu wymiekam 😞 No nic...

Z tym werandpwaniem to slyszalam, aczkolwiek moge nie miec mozliwosci bo bede sie gdzies tulac..nie wiem jeszcze gdzie:P Nadal nie wiem czym smarowac po kapieli - Magdaluke, Aguska, Maiha? Siorka poleca Mustele jakas, znajome odradzaja oliwki...i nie wiem juz sama, a chce zrobic jeden zakup w a[tece internetowej i miec juz all 🙂

Mam juz pensje...jeee...zamowie zaraz rozka i te rzeczy poporodowe dla siebie - ble! Przyjaciolka dzwonila ze ma juz dla mnie wanne, jakies posciele i jakies kocyki - to sie wstrzymuje z zakupem poiscieli...zwlascza, ze na poczatek tylko przescieradlo i ew. to na szczebelki planuje.

Glukozy jutro zrobic jeszcze nie moge, wiec zostaje albo w tygodniu albo next sobota...ble ble ble...to sie dzis nazre lodow..o! W ogole ostatnio jak tak zle sie czuje to mam przez to ochote na swinstwa..dzis McDonalda zezarlam, wczoraj Subway i lody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...