Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
d-brycz no właśnie a tu sama sobie wybierzesz taki ręczniczek jaki chcesz itp 🙂

dodi ja słyszałam, ze po 34tc, mi ginka będzie robiła 10go na wizycie to będę w 37+2 tc.

Suuperbaba każdy sobie dobiera co mu będzie wygodnie, aczkolwiek i tak wszystko wyjdzie w praniu, bo my w większości "zielone" w tych sprawach, hehe 😉

a dobrze, że wybrałaś się do lekarza! oby szybko Ci przeszło 😘, a facet faktycznie miły, ostatnio to rzadkość - większość ludzi jednak udaje, że nie widzi brzucha, byle tylko nie ustąpić czy miejsca siedzącego, czy w kolejce itp 😉

Nirmala w tych komodach wanienka ma koło 70cm a moja ma 86cm więc trochę różnica jednak jest... a ta całkiem największa ma 100cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja miałam gbs 14 czerwca robiony na wizycie - więc jakoś w 31 tygodniu ciąży

A i dzisiaj już po wizycie 🙂 mąż biedny zawiózł mnie po nocce, ale dzielnie czekał w poczekalni 🙂 jestem w dobrym humorze 🙂 biorę się za obiadek, tylko pomysłów zero 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Strzauka 🙂 Mogliby trochę większe te wanienki w komodach robić :P
Widzę, że co do paciorkowca to różne tygodnie wychodzą 😉 U mnie to w ogóle gin stwierdził, że mogę sobie zrobić jak szpital potrzebuje... 😮
A jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które mają moskitiery, baldachimy itd. Prałyście je przed zawieszeniem? Bo ja mam jakąś z szyfonu i nie wiem czy ją po praniu doprasuje bo pewnie będzie pognieciona jakbym psu z gęby wyciągnęła 🤢 A w sumie dziecka dotykać nie będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w sumie wszystko ok, taka rutynowa bez USG - gbs ujemny, hbs też - tylko drożdżaki jakieś się przyplątały.
Ale swoją drogą, jakoś wcześnie miałam to gbs, przeczytałam, że to robi się później w ciąży i to z pochwy i odbytu, a ja miałam tylko opcję nr 1 😮 i trochę mnie to zmartwiło. Bo przecież jeszcze tyle tygodni do końca 😮
Dobra, ale nie będę martwić się na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala ja mam moskitierę i też się zastanawiałam czy ją prać... i chyba sobie na razie odpuszczę, bo w końcu nie dotyka bezpośrednio dziecka, a też nie chcę małego chować w totalnej sterylności 😉

Akinimod może będziesz miała robiony posiew jeszcze raz? z tego co wiem to nie jest obowiązkowe badanie, więc może Twój gin uznał, ze wymaz z pochwy wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znow mi posta zezarlo!!!Aaa! No z tym posiewem to slyszalam o poniejszym czasie i dlatego ginka mowila, ze juz w szpitalu mi pobiora! Podpytaj Domi next time jak bedziesz u lekarza. Super, ze wszystko ok...ja jutro jade dla uspokojenia - tak bez wizyty i poza kolejka. Chyba nie bedzie mnie ta lekarka juz lubila:/
Wlasnie - przypomnialyscie mi, ze zapomnialam o zakupie moskitiery i stelarza:/ Wyjdzie mnie to 80zl:/ I chyba tez bym nie prala...chyba...:/
A ta nasza wanienka jest wielka, ale zmierze jak bede przy okazji szla do kibelka, bo juz zaleglam pod kocem 🙂 Dobrze, ze sprawdzilam raz jeszcze u lekarza te zatoki...ale martwie sie, ze ten antybiotyk jeszcze mnie oslabi..a ja juz i tak od lezenia ledwo dycham 😞 A jeszcze jak jakis grzyb sie przyplacze...tfu tfu...nie dam sie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja dziś nie najlepiej 😞 Dopiero wstałam, miałam straszne bóle w nocy, tak jakby lewy jajnik, do 3:00 nie spalam, nie wiem co było powodem. Może to, że maluch tak jak przez dwa dni słabo dawał o sobie znać tak od wczoraj wieczora pokopał mnie strasznie i tak pół nocy. Wzięłam nospe i trochę przeszło ale jak powróci to muszę do lekarza. Jeżeli chodzi o GBS to ja mam na następnej wizycie t.j. 3 lipca czyli w 35 tc. nie miałam pomysłu dzis na śniadanie no bo ile można jeść kanapki 😲 i wcinam budyń waniliowy z sokiem malinowym 😉 nie jadlam juz kupę lat, przypomniały mi się lata dziecięce 😉 buziaki dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - wspolczuje:/ Mnie tak wlasnie boli jakby jajniki od paru dni...wydaje mi sie, ze Helena mi cos uciska! Moze Tobie tez? Poleguj jak mozesz dzisiaj...a budyn mniam mniam! Mi osttnio maz zrobil na pocieszenie po wizycie srodowej goravy budyn waniliowy. Pycha byl - dawno nie jadlam 🙂 Smaka mi narobilas...moze znow go poprosze:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

Suuperbaba to dobrze że jednak wybrałaś się do lekarza, lepiej wcześniej zażyć leki niż miałoby się rozwinąć coś gorszego. A Pan faktycznie był miły - rzadko się teraz zdarzają takie osoby. Zdrowiej szybko Dorotko!

Akinimod dobrze że wszystko ok i racja że nie ma się co przejmować na zapas.

Dziś chyba jakiś słabszy dzień, ja najpierw obudziłam się koło 6 i długo nie mogłam zasnąć a jak już usnęłam to spałam do 11 🤔 więc dopiero zjadłam śniadanko a już trzeba by pomyśleć co zrobić na obiad a jakoś ostatnio dla samej siebie to mi się nie chce gotować 🤢.
Miłego dnia babeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia mnie też czasem boli lewy jajnik, ale wydaje mi się, ze to Damianek nóżki wyciąga i wtedy... Zazwyczaj po chwili przechodzi, ale nie mogę się wtedy ruszyć.

A ja zjadłam na śniadanie dwie bułki z szynką i serem, zagryzłam czereśniami od teściowej i zrobiłam się senna... chyba się prześpię (skoro i tak jeszcze z łóżka nie wyszłam 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o wlasie co na obiad? oj ja w sumie jeszcze nie jadlam porzadnego sniadania - wyslalam miska po bulki swieze 😉
Monia a gdzie dokladnie cie boli? tzn bo ja myslalam ze jajniki mi zostaly w tym samym miejscu ☺️ no a lekarz wczoraj mnie uswiadomil ze powedrowaly do gory razem z macica i teraz mam je na wysokosci tali tzn tam gdzie kiedys ta talia byla... no i sie zdziwilam ze tak wysyoko 😮
ale dla swietego spokoju moze jedz to sprawdzic
a i znalazlam taka liste moze sie przyda:
https://www.bebilon.pl/content/documents/bebilon.pl-co-spakowac-do-szpitala.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dziś na obiad leczo warzywne - wczoraj upichciłam 🙂 Na śniadanie była buła z serkiem almette, jakoś nie mam innych smaków ani pomysłów na śniadania, czekam na męża, który jest śniadaniowym mistrzem i zawsze coś pysznego przyrządzi. A póki co - kanapy 🙂 Teraz pojadam truskawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):

Monia a gdzie dokladnie cie boli? tzn bo ja myslalam ze jajniki mi zostaly w tym samym miejscu ☺️ no a lekarz wczoraj mnie uswiadomil ze powedrowaly do gory razem z macica i teraz mam je na wysokosci tali tzn tam gdzie kiedys ta talia byla... no i sie zdziwilam ze tak wysyoko 😮
ale dla swietego spokoju moze jedz to sprawdzic

To jest takie kłucie z lewej strony w dole brzucha ale może faktycznie to przez to , że maluch mnie tak pokopał z wieczora, przeszło trochę po nospie, mam nadzieje, ze juz bedzie ok. W razie co wzięłam prysznic i się ogoliłam 😉 także jakby co do lekarza mogę jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz mnie też zszokowałaś informacją o uciekających jajnikach 😮 A byłam przekonana, że Michaśka mi główką w jajnik naparza i to on mnie boli... To ciekawe co tam teraz mam...
U mnie dziś na obiad gulasz mięsno-warzywny - mamuśka robiła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś namieszałam z tą poprzednią odpowiedzią 😉

To jest takie kłucie z lewej strony w dole brzucha ale może faktycznie to przez to , że maluch mnie tak pokopał z wieczora, przeszło trochę po nospie, mam nadzieje, ze juz bedzie ok. W razie co wzięłam prysznic i się ogoliłam także jakby co do lekarza mogę jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - mi to wyglada na wiazadla! No ale mnie tez tam boli, a przy okazji cmi w krzyzu i dole..zatwm jade dla spokoju! Dzis maz mnie wieczorem musi ogolic:/
4nula sie odezwala...tak jak czulam - byla 2 dni s szpitalu:/ Jakis skurczy dostala..na szczescie wszytko ok i jest juz w domki! Ma wiecej nospy i ma lezec...moze jakos zajrzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia hahaha warunek konieczny - ogolona, wykąpana to już do lekarza możesz jechać 😉 skąd ja to znam, hehehe 😉 tylko ja się golę jak mąż jest w domu bo muszę usiąść w brodziku i wtedy już sama nie wstanę tylko on mnie podnosi :P

biedna 4nula, kurcze, oby następny raz widziała szpital dopiero przy porodzie...

ja się położyłam bo tak słabawo się czułam ale zasnąć mi się nie udało... jeszcze pewnie poleżę do 15, bo potem Dawid wrzeszczy, że za mało leżę a za dużo się ruszam (wczoraj po moim sprzątaniu stwierdził, że przed wyjściem do pracy będzie mi chował wszelkie środki czystości)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka na razie mi przeszło i jestem spokojniejsza 🙂 Kurcze co chwilę któraś w szpitalu 😲 Uwazajcie na siebie dziewczyny!!! No i teraz musimy mieć wiecznie telefony naładowane bo to juz coraz bliżej 😮 A jak widać martwimy się o siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...