Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Haha cos jest w tych grejpfrutach, nie ma co. Ja codziennie musze jednego zjesc. Mandarynki na kolacje a dzien zaczac od soku pomaranczowego albo wlasnie z grejpfrutow! Nie zaszkodzi, chyba, ze jak to moj Luke mowi, "dziure w zoladku kwas wypali". (no on to po swojemu ... 😜). Jak ja slysze slowo kapusta kiszona, to mi sie chce wymiotowac.Nie moge, fe fe fe.
Ale sie juz nakrecilam na paczki, o rany. I problem taki mam, ze drozdze mam suszone a nie swieze i probuje przeliczyc, kurka, pewno nie wyjdzie ale dam im szanse. Tylko Ella dorawala i jedne rozerwla i mam drozdze wszedzie w dywanie, takie wiecie, kuleczki male....to teraz odkurzac musze a mi sie nie chce....ale len. Megasny normalnie. Jak widac zreszta,co chwila na kompie siedze, az zla na siebie jestem. Ale to wina zimy i podlej pogody, jak przyjdzei wiosna to mnie pewno w domu nie bedzie :-).
A wiecie jak dokladnie przeliczyc drozdze bo mi wychodzi tak , ze na 80 g swieych to 34 suchych...ale cos mi sie to nie bardzo podoba...pewno cos pomieszalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
No wlasnie, ciezko z tym Dopplerem, ale moze Agadka za bardzo zrazasz sie tym co pokazuje wyswietlacz. Jak pisalam niedawno, slowo daje, w tak wczesnej ciazy to tetno naprawde nie jest dokladne, chyba zbyt delikatny odbior. ALe jak slyszysz bicie, nawet takie "przymulone", to pewno to. Do dokaldnych pomiarow w tym okresie ciazy to pewno trzeba miec te wysokiej klasy jak u lekarza.
A my mamy lenia. Czy jutro tlusty czwartek? Obiecalam paczki i faworki...oj, moze znajde motywacje.


magdaluke ten hi bebe kosztuje prawie 100£ i jest do uzytku dla poloznych...na youtubie pokazuje ewidentnie ze jest staly puls dzidzi ok 150 tylko ja sobie jakos nie umiem poradzic... ale olewam to nawet dzis go juz ni bede testowac

glowa mnie boli cos z cisnieniem musi byc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Owoce to garść witamin więc wskazane 😉 Moja koleżanka w ciąży jadła 1-2 kg bananów dziennie i ma zdrowego synka.
A mnie coś dzisiaj mdli i bardzo mnie to zmartwiło... Mam nadzieję, że to tylko taki epizod. Ale nie poddaje się tym mdłościom i zaraz robimy domową pizzę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
magdaluke napisał(a):
No wlasnie, ciezko z tym Dopplerem, ale moze Agadka za bardzo zrazasz sie tym co pokazuje wyswietlacz. Jak pisalam niedawno, slowo daje, w tak wczesnej ciazy to tetno naprawde nie jest dokladne, chyba zbyt delikatny odbior. ALe jak slyszysz bicie, nawet takie "przymulone", to pewno to. Do dokaldnych pomiarow w tym okresie ciazy to pewno trzeba miec te wysokiej klasy jak u lekarza.
A my mamy lenia. Czy jutro tlusty czwartek? Obiecalam paczki i faworki...oj, moze znajde motywacje.

A no to nie wiem, masz racje to olej to dzisiaj 🙂

magdaluke ten hi bebe kosztuje prawie 100£ i jest do uzytku dla poloznych...na youtubie pokazuje ewidentnie ze jest staly puls dzidzi ok 150 tylko ja sobie jakos nie umiem poradzic... ale olewam to nawet dzis go juz ni bede testowac

glowa mnie boli cos z cisnieniem musi byc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja też jutro wrzuce zdjecie choć przyznam się że ja należe do "pulchniejszych" ☺️ osób i brzuch mam trochę większy ale to raczej moj tłuszczyk niż ciaza ☺️

jestem za zezanjomieniem sie -po co ma ktos obcy ogladac nasze zdjęcia 🙂

widze że rozmawiacie o tych aparatach do słuchanai tętna dziecka-fajna sprawa ale ja nie kupuje bo mamy teraz inne wydatki więc musze się bez tego urządzenia obejsc ale gdybym je miała to pewnei codziennie kilka razy bym słuchała 🙂

dziewczyny którym jest słabo hmm dziwne ale chyba omdlenia czesto sie w cazy zdarzają -ale czy sa normalne i czy trzeba sie tym martwić to nie mam pojęcia, mi czasem tez się robi słabo ale to wystarczy że na chwilke usiądę i wszystko wraca do normy ale bardzo zadko się to zdarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
owoce i warzywa sa jak najbardziejw skazane ja sie nimi teraz objadam 🙃 magdaluke je grapefruty a ja wole jabla i pomarańcze choć moja mama robi mi codziennie sok z marchwi kabłka pomarańczy i kawałeczka buraczka, nawet polubiłam te soki 🙂 choc na poczatku ciekzo bylo je przyswoić 🙂

co do ruchów widze ze tez coraz wiecej je wyczuwa wiec piszcie na watku tabelki keidy ktora poczuła to uzupelnie tabelke-uzupełnaim ją na bieżąco ajk sie zbeirze wiecej danych to ją wkleje 🙂

ja już też pisałam że poczułam kilka dni temu ruchy dziecka ale nie byłam pewna ale teraz jestem pewna bo raz dziennie czasem 2 razy zdarza mi sie poczuć jakies musniecie (to jets takie bardzo delikatne muśniecie ale nie da sie go pomylic z czyms innym-bo z pierwszej ciazy najlepiej co pamietam to wlasnie to pierwsze musniecie 🙂) 🙂 wiec to napewno moje dzieciątko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Wam zazdroszcze, ze czujecie ruchy malenstw. Ja chyba troche dluzej na to poczekam, bo podobno ruchy wczesniej czuja szczuple osoby, a ja do takch nie naleze szczegolnie ostatni 😉
Mam do Was pytanie, czy ktorejs z was puchna moze nogi, bo ostatnio zauwazylam u siebie lekka opuchlizne i troche sie tym martwie, bo chyba troche na to za wczesnie 😞 Lydki mi tak spuchly, ze mialam problem z zalozeniem ulubionych jeansow, ktore jeszcze przed tygodniem zakadalam bez problem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 dzięki, wrzuciłam już aktualny brzuszek, troszkę większy 🙂

co do owoców to ja mam ostatnio fazę na jabłka - muszę zjeść co najmniej jedno dziennie, a przed ciążą wcale za nimi nie przepadałam... cytrusów kazała mi nie jeść za dużo lekarka, ale generalnie lubię mandarynki, więc jedynie je wcinam 🙂

ja dziś robiąc sobie kanapkę zasłabłam i przecięłam palucha nożem... coś dziś jak tylko wstałam to zaraz słabo mi się robiło, więc praktycznie cały dzień spędziłam w łóżku (jak mi z resztą lekarka i mąż kazali)

kurcze, nadal nie czuję ruchów dzieciątka... już tak bym chciała, w końcu to 17tc i nadal nic... eh, oby w piątek okazało się, ze wszystko super, torbiel zniknęła a dzidzia pokazała płeć 😉 byłoby idealnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
Ale Wam zazdroszcze, ze czujecie ruchy malenstw. Ja chyba troche dluzej na to poczekam, bo podobno ruchy wczesniej czuja szczuple osoby, a ja do takch nie naleze szczegolnie ostatni 😉
Mam do Was pytanie, czy ktorejs z was puchna moze nogi, bo ostatnio zauwazylam u siebie lekka opuchlizne i troche sie tym martwie, bo chyba troche na to za wczesnie 😞 Lydki mi tak spuchly, ze mialam problem z zalozeniem ulubionych jeansow, ktore jeszcze przed tygodniem zakadalam bez problem 😞


nic sie nie przejmuj ja mimo ze to drugi raz nie czekam na ruchy do 18-20tyg wydaje mi sie ze to dobry termin dzidzia ma dopiero kila centymetrow wiec trudno cokolwiek wyczuc na tym etapie...
a co do puchniecia to rzeczywiscie troche wczesnie ale w ciazy moze sie to zdarzyc niestety jak sie woda zatrzymuje poczytaj na necie jest kilka sposobow zeby to ograniczyc mniejse uzywanie soli np tak jak juz ci podpowiedzieli...


brzuszi macie sliczne i chudzini chyba z was ....przynajmniej przed ciaza hahah 🙂



wiecie co mi moj maz dzis powiedzial 😮 mowi ale masz piersi wiesze niz w ostatniej ciazy chyba bedzie bardzo glodny 🤢 ja mowie albo glodna a on ale ja juz czarny dres kupilem to bedzie chodzila w czarnym dresie? a ja: a ja rozowa sukienke to bedzie chodzil w rozowym? 🤪 hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za przypomnienie o tej soli, bo rzeczywiscie lubie troche bardziej slone potrawy, a zupelnie zapomnialam, ze sol zatrzymuje plyny w organizmie 😞 Poczytalam troche i dowiedzialam sie, ze trzeba baaaaardzo duzo wody pic, zeby przefiltrowac nerki. Chyba musze sie zabrac za siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tymi opuchnietymi nogami to rzeczywiscie wydaje sie wczesnie, ale pewno wszystko wina soli. A skoro to wiadomo, to pamietaj o tej wodzie i pewno sie poprawi. Ja szczesciara bylam bo przez cala ciaze nic mi nie opuchlo. Dopiero po na pare dni.
Co do ruchow, to jestem z Toba Agadka, ja tez tak mysle , ze nie wczesniej niz 18 tydzien poczuje ruchy. Skoro z Ella byl 19 i pare dni a w sumie tez w miare szczupla jestem, ale nie chuda. Strzauka nie denerwuj sie, jak widzisz nie wszystkie dziewczyny czuja ruchy wczesnie, nawet mimo szczuplej sylwetki. Glowa mnie na wieczor rozbolala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milako gratuluje ale Ci zazdroszczę, bo tez chciałabym już znać płeć-mimo że jest mi to obojętne to jednak ciekawość jest ogromna

Magdaluke ja w pierwszej ciąży poczułam w 18 tc pierwsze ruchy a teraz w 15 tc i tak czytałam czy to mogą być ruchy i włąsnie około 2-3 tygodnie wcześniej można poczuć wczesniej ruchy w kolejnej ciaży 🙂 ale sa to bardzo delikatne muśnięcia i zdarzają sie raz na dzień czasem 2 albo są dni że wogóle, to zlaezy od wielu czynników ja Wam powiem że ja przez moje 2 macice mam bardzo mało wód płodowych i może to być powodem że już pocuzłam delikatne ruchy

Magdaluke ale masz śliczną córcię i zazdroszcze Ci że możes zjej grzywkę podcinac bo moja Nadia ma 2 latka i 3 miesiące i grzywki jej jescze nie obcinałam ogólnie ma mało włosków ale wszyscy się dookoła dziwią że nie chce jej grzywka rosnąć:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...