Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czarnyloczku śliczny Miłoszek w avatarku 🙂 co do karmienia to niestety zdarza się - moja siostra też nie karmiła, bo mały nie umiał pić z cyca, odciągała ale już po 3 tygodniach zanikł jej pokarm i karmi sztucznym...

to jak wszystkie wrzucacie zdjęcia łóżeczek to ja swoje już dziś oficjalnie przygotowałam na przyjęcie malucha (bo wcześniej to tylko wszystko w workach tam leżało).

I przepakowałam torbę, spakowałam już ciuszki dla małego na wyjście, wyjęłam kosmetyki bo koleżanka mówiła, że nie muszę nic mieć poza chusteczkami i sudocremem. Wypakowałam jedną paczkę podkładów (myślicie, że jedna na 4 dni starczy? najwyżej teściowa mi dowiezie) i pampersy bo dużo miejsca zajmowały. Dopakuję tylko staniki, ale powinny przyjść dopiero w poniedziałek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to gotowe łóżeczko czekające jeszcze lekko ponad tydzień na Damianka 🙂

Dziewczyny czy te materacyki nie wydają się Wam za mocno pikowane i twarde dla maluchów? Może się nie znam ale jakiś taki mi się dziwny wydaje...

[IMG]http://i49.tinypic.com/2qn0hvt.jpg[/IMG]
[IMG]http://i47.tinypic.com/2h6d1lv.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku z tym karmieniem to rozumiem, ze moze byc przykro, ale roznie to bywa, a najwazniejsze, ze Miloszek jest zdrowy I przybiera na wadze 🙂 Ja w sumie tez bym chciala karmic piersia, ale nie nastawiam sie na 100%. A zdjecie malego w avatarku slodkie 🙂
Mauapaulina moja babcia ma 22 lipca 80 urodziny i I fajne by bylo gdybym jej zrobila prezent na okragla rocznice 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku smutne że nie możesz karmić ale tak się zdarza i w sumie choć pewnie każda z nas chce karmić piersią to nie wiadomo ilu się to uda. Najważniejsze że Miłoszek zdrowy i tym się ciesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka piekne łozeczko, a co do materacykow to chyba producent wie jaka twardosc jest potrzebna dla bobaska;-) poza tym mam taką sama lampke co Ty ;-) no i zauwazylam ,ze masz pojemnik na zuzyte pieluchy, tez sie nad nim zastanawialam,ale nie za bardzo mam gdzie go wlozyc. Zazdroszcze,ze masz w pokoiku dla Damianka tyle miejsca ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sie rozpisalyscie dzis

Agusia zobaczymy czy ci wyjdzie z ta data i masz race najgorszy jest 42tydzien haha codziennie wszyscy wydzwaniaja czy juz urodzilas lol

Anyaz moja siostra ma 4te urodziny 22ego hihi

Czarnyloczek najwazniejsze ze rosnie! A to juz pewne? W ogole nie karmisz piersia?ja tym razem jeszcze wczesniej niz ty zaczelam cieknac?! Man nadzieje ze to nic nie znacz


Sliczne macie pokoiki dajcie zdj do galeri bedzie latwiej szukac

Co ja ti jeszcze chcialam?

A jak spice ja wiem ze lepiej na plecach nie lezec i star am sie na boku a czesto budze sie na plecach wrrr a wy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jakoś muszę przeżyć.
Strzauka ja te ogromne podpaski używałam tylko pierwszego dnia 😉 Potem normalne podpaski. Z tym że ja już chodziłam pierwszego dnia byłam tak zdesperowana. A poza tym nie polecam sudocremu. Poza tym w tym szpitalu co ja byłam jest zabroniony na szczęście.
A pokoiki macie super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czrnyloczku ja mam kupiony linomag bo sudocrem powinien być dopiero używany jak cos pojawia się na pupie aby leczyć a najlepsza jest maść robiona w aptece na receptę. Moja Olka jak miała odparzoną pupę( w żłobku tak ją zaprawili) to dostałam od pediatry receptę na taką maść i rewelacyjnie się sprawiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku, ja Cie rozumiem, ze CI przykro, i to pewnie cholernie. Ale nie przeskoczysz a maly sie pieknie wychowa na sztucznym i tyle. Intencje mialas wysmienite, wyszlo inaczej i tyle. Dzisiaj mleka modyfikowane sa naprawde swietnej jakosci.....kiedys to krowim karmili, pierwszy pediatra Elli mowil, ze sie na krowim wychowal.
Ale przciez troche go pokarmilas, nie tak, ze w ogole, czyli cos tam zawsze dostal 😉. A co jesli chodzi o bank mleka? Miloszek w sumie nie byl kwalifikowany jako wczesniak, prawda? Czy jak?
A w ogole jak sobie dajcie rade?
Monia, ja tez zly dzien, ale to z niewyspania. Wlasnie podnioslam glwoe z poduszki bo drzemalam na jedenk podusi z Ella. I chyba dalej pojde. Bo umieram normalnie....
Mauapaulina, nic nie musi leciec przed, w ogole sie tym nie sugeruj. Mi tez nie leci, jak scisne to cos tam, no ale nie sciskam.
A sudocremu tu nie ma, wiec nie wiem co on ma w skladzie i czy by polecali. ALe jak widac- co kraj ( doslownie) to obyczaj .
Gaja, a Ty chyba nas pobilas w kurduplowstwie 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina to właściwie tylko kącik w naszym pokoju, ale mieści się łóżeczko, komoda i w sumie to co niezbędne 🙂 A nad śmietnikiem też się długo zastanawialiśmy, w końcu chcieliśmy kupić aż dostaliśmy od znajomych po ich synku, więc dokupiliśmy tylko wkłady 🙂

agadka ja śpię i na lewym, i na prawym, i na plecach - staram się na lewym, ale szybko mi niewygodnie i się przekręcam...

Czarnyloczek to faktycznie krótko te podpachy używałaś, to może mi to jedno opakowanie w szpitalu starczy 🙂 Kupiłam 3 ale wcale nie będzie mi szkoda jeśli nie będę musiała ich zużyć 😉

Co do sudocremu to mi właśnie wszyscy polecali to kupiłam... Ale mam też zwykły krem przeciw odparzeniom Nivea i chyba będę go używać a sudocrem tylko jak już będzie coś się działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czyli ma ten cynk...hmmm...ja mam wlasnie do pupy z cynkiem, ale fakt, ja profilaktycznie nie zakladam ,tylko jak cos sie dzieje i pomaga. Nikt tu nie zabrania. A tak to rzeczywiscie wazeliowe kremiki albo wazeline, ale z doswiadczenia wiem, ze jak pupa juz odparzona, to wazelina nie pomoze 😠 ale tak prewencyjnie, to tak.

A co do spania to mam takie limity, ze jak zasne, tak spie, byle szybko , hehe. Ale najczesciej na lewym, bo tak lubie najbardziej od zawsze. Praktycznie nigdy na plecach , czasem na prawym. A na brzuchu nigdy nie umialam spac, co teraz jest i tak niemozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest wcześniakiem, dlatego dostawał bebilon nenatal czyli dla wcześniaków o niskiej masie urodzeniowej. Teraz Mu daję Bebilon 1. Jak Go parę razy przystawiłam to myślałam że piję-bo czułam, ale... Nie czuję się w pełni spełnioną matką 😞
Radzę sobie dobrze-mam takie wrażenie. Byłam nianią dwa lata więc nie boję się dzieci zwłaszcza takich tyci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w pierwszej ciąży pokarm pojawił się 24 grudnia a urodziłam 4 stycznia( 5 dni po terminie) i karmiłam 9 miesięcy Olkę. Nie miałam go nie wiadomo jak dużo ale młodej to starczało. zobaczymy jak tym razem będzie, wiadomo, że lepiej jakbym karmiła bo to lepsze dla dziecka no i taniej 😉 Ale jak nie bedę mogła to wyrzutów nie będę miała i ty Czarnyloczku nie masz naprawdę powodów aby je mieć !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
Jest wcześniakiem, dlatego dostawał bebilon nenatal czyli dla wcześniaków o niskiej masie urodzeniowej. Teraz Mu daję Bebilon 1. Jak Go parę razy przystawiłam to myślałam że piję-bo czułam, ale... Nie czuję się w pełni spełnioną matką 😞
Radzę sobie dobrze-mam takie wrażenie. Byłam nianią dwa lata więc nie boję się dzieci zwłaszcza takich tyci 😉

Oj Monisiu, daj spokoj, spelniasz sie cudownie! No a skoro on wczesniak, to wlasnie chyba by sie kwalifikowal na bank mleka...ale ja nie wiem jak to w PL dostepne, chyba slabo....cos widzialam jakis reportaz, dlatego pytam?
Jak ja przestalam karmic nie z wlasnej woli, to tez mialam straszne wyrzuty sumieni,a ale lekarka Elli mnie ustawila do pionu. No bo przeciez jak sie nie da, to sie nie da....i tyle. A jak go karmilas, to na pewno cos lecialo i najwazniejsza siare dostal! A to bomba dla malucha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mały jest na takim etapie że albo śpi, albo je, albo kupka, czasem płacze na jedzenie. Je co max 3 godziny, więc jak zje to zasypia i tak w kółko. Kolejne karminie o 22, potem o pierwszej w nocy, o piątej itd.
Po tylu dniach już się przyzwyczaiłam do tej myśli, ale przykro i tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że jest przykro i nie dziwię się Tobie ale powiem Ci, ze moja kuzynka mogła karmić i miała pokarm ale mała non stop była przy piersi a jak ja odstawiła to płakała, mało co spała, właściwie wiecznie przy piersi, potrafiła pić 1,5 godziny, kuzynka wyła z bólu tak ją bolały piersi właściwie mało co nie wpadła przez to w depresję poporodową, wydawało jej się, ze właściwie nic innego nie robi tylko karmi...no i przeszła na butelkę , najpierw na noc i mała chyba dopiero się najadała i spała a potem już w dzień i tak już pół roku, mała zdrowiutka i radosna a i mama szczęśliwa bo tak uwierz mi , ze chodziła jak zombi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...