Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wiem ze bezpieczne 🙂
bylam z oscarem...i co...i nic...nic szczegolnego te usg nam nie zrobilo oprocz tego ze bylam mniej czujna bo myslalam ze skoro mowi ze wad nie ma to nie ma...
ja wiem ze zadne usg ani badanie nie daje 100% pewnosci ale mysle ze 3d nie jest nam potrzebne wolalabym ta kase wydac na ekg serca dziecka...nad ktorym sie bardzo zastanawiam


Rozumiem Cię, też nie mam zamiaru robić 3D, gdyż uważam, że nie ma żadnego medycznego wskazania, poza tym nie czuję takiej potrzeby, niech sobie dzidzia spokojnie siedzi w brzuszku, przywitamy się, jak przyjdzie czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agadka, ode mnie tez masz oklaska. Poruszylas mnie. No i nie dziwie Ci sie, ze wolisz na ekg serduszka wydac. A gdyby wykryli wade Oscarka za wczasu , to bylibyscie cos w stanie zrobic? Pytam, bo pisalas, ze dajesz rade o tym wszystkim rozmawiac, wiesz, nie chce Ci przywolywac wspomnien, ale pewno i tak teraz o wszystkim myslisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę,że to każdego indywidualna sprawa i każdy ma swoje zdanie, ja po prostu chciałam takie usg i zrobiłam i nie żałuję pieniążków, wiem, ze w innych miastach nawet kosztuje 250 zł, ja płaciłam 150 zł więc jeszcze nie tak źle. A co do ekg serduszka to też mam zamiar się wybrać. Mam nadzieję, że też znajdę takie za rozsądną cenę. No i przede wszystkim trzeba naprawdę trafić na dobrego specjalistę bo jak często bywa - sam dobry sprzęt niestety nie wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, no wiadomo, ze indywidualna sprawa. 3D jest super, jak kogo stac i ma ochote czemu nie, jak ktos nie ma ochoty, wolna wola. Ja mam ochote, zobaczymy, czy mi zrobia, pewno nie....a i tak slono zaplace. Wiec dodatkowo na samo 3 D sie nie wybiore bo i tak ta ciaza mnie po kieszeni ciagnie, ze hoho. Ale po Elli mam fotki z 3 D i sa niesamowite.Ponoc 3 D jest wyjatkowo przydatne w wykryciu rozszczepu wargi i podniebienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak własnie, pierwsze co to pan doktor wykluczył rozszczep wargi i podniebienia, obejrzał główkę, zmierzył ją i wykluczył ewentualne wodogłowie, potem obejrzał serduszko i jego komory i czy dobrze pracują, obejrzał wątrobę, żołądek i nerki, kręgosłup, wszystko po kolei. O wszystkim wyczerpująco opowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
Agadka, ode mnie tez masz oklaska. Poruszylas mnie. No i nie dziwie Ci sie, ze wolisz na ekg serduszka wydac. A gdyby wykryli wade Oscarka za wczasu , to bylibyscie cos w stanie zrobic? Pytam, bo pisalas, ze dajesz rade o tym wszystkim rozmawiac, wiesz, nie chce Ci przywolywac wspomnien, ale pewno i tak teraz o wszystkim myslisz.


tak moge juz mowic....myslec bede zawsze a teraz jest mi chyba latwiej jakkolwiek dziwne to brzmi...
pewnie ze tak dzieci z tym normalnie zyja nie jest to skomplikowana wada tylko musza miec zabieg balonikowania zeby rozszerzyc skurczona aorte...z tym ze nam nikt na 3usg ani na 3d wady nie wykryl po porodzie tez nie slyszeli szmerow na sercu...mowili sliczny zdrowy syenczek....polozna jak chodzila codziennie do domu mowi jutro nie przychodze bo oscar ma sie super...no i wlasnie wt ten dzien w przeciagu godzin sie mu zle podzialo... jak zaczelo sie z nim tak dziac tego dnia i pojechalismy do szpitala to ratowali go kilka godzin ale dalej nie wiedzieli co mu jest .. mysleli ze to sepsa....dopiero sekcja zwlok pokazala...takze...przej**** za przeproszeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - okropne to:,( Ale medycyna tez leci do przodu, poza tym jak pisalam - koniecznie do dobrego lekarza od serduszek na usg!My wlasnie idziemy do takiej specjalistycznej kliniki...pisalam Ci jakis czas temu!I jakby cokolwiek to tam na miejscusa dodatkowr sprzety i badania!Wam pewnie zaproponowaliby od razu po tamtej historii 😞 Zrob to ekg dla Waszego spokoju Kochana...
No ja dlatego mam nerwa, bo wszystko tam ogladaja...ech...trzeba byc dobrej mysli 🙂 Chcialam nawet przeklada na tydzien wczesniej na 4.04. ale pewnie miejsc juz tam nie ma, a poza tym maz krzyczy, ze cierpliwosc to cnota i mam sie uczyc...hahah..dziadu! 😉

Magdaluke - atopowe zapalenie masz?OMG...wspolczuje Ci, bo to okropne 😞 Moj maly chrzesniak ma...Ja tez mam wrazliwa skore iczesto rozdrapuje, bo sucha i szosrtka mimo smarowania:/ Bez kremu do rak w kazdej torebcre i pokoju - ani rusz 🙂 A zima i ciaza takze ZAWSZE pogarszaja...

Kimnelam sie i snil mi sie obrzydliwie czekoladowy tort...i obudzilam sie z cieknaca slina!!! A nigdzie kolo nas nie ma..buuu 😞 Glodna jestem jak wilk, a Michal pojechal na zakipy niedawno...
Dzis dzidzia ulokowana nisko po prawej stronie i wali mi w jajnik...boli cos:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka- brak słów, chciałabym Ci coś napisać, ale nic nie odda tego co chciałabym Ci powiedzieć. Powiem tylko tyle, że od samego początku poznania na forum bardzo Ci kibicuje, by ta ciąża była idealna i , żebyś na swojej drodze spotkała mądrych ludzi. Dla takich kobiet jak Ty mam przeogromny szacunek i podziw, ja nie rozumiem czemu....dobra brak mi słów, po prostu czasem nie rozumiem tego życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka, czy ktos zostal obarczony wina ? Ja wiem, ze nie to Ci bylo w glowie, ale jak to moze byc, ze nikt niczego nie wykryl...i potem w szpitalu ohhh, serce mi sie kraje..... No a teraz jest coreczka i na pewno bedzie wszystko dobrze, tym bardziej, ze wiesz, czego sie domagac od lekarzy i nie watpie, ze bedziesz jak mama lwica i nie odpuscisz, zanim nie bedziesz pewna, ze wszystko ok. A na pewno bedzie! 😘
Co do tych alergii to przerabane, ja poza tym to wrazliwa na wszystko. A, ze mam obsesje na punkcie mycia rak...to jeszcze gorzej ze mna za kazdym razem jak szoruje lapy. Moja Ella po mnie ma bardzo delikatna skore, od malenkiego meczyly ja alergie i piekna ma ta skore, alabastrowa, ale za to czesto jej cos wyskakuje. Najezdzilismy sie z nia po specjalistach i pare razy na ostrym dyzurze ladowalismy, ale lekarze- slowo daje- nie znaja sie na wysypkach. Teraz dziecie moje spi twardym snem , bo jej musialam dac lekarstwo, bo cos od wczoraj wlasnie ja wysypalo.A skutek uboczny to sennosc. Ja czasami jej podkradam, jak mi bardzo dokuczaja moje alergie, i sama po nim spie jak mops 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Agadka- brak słów, chciałabym Ci coś napisać, ale nic nie odda tego co chciałabym Ci powiedzieć. Powiem tylko tyle, że od samego początku poznania na forum bardzo Ci kibicuje, by ta ciąża była idealna i , żebyś na swojej drodze spotkała mądrych ludzi. Dla takich kobiet jak Ty mam przeogromny szacunek i podziw, ja nie rozumiem czemu....dobra brak mi słów, po prostu czasem nie rozumiem tego życia.


dziekuje kochana
wszystkie tu jestescie kochane 🙂
niestety poprostu czasem sie dzieja takie rzeczy bez przyczyny ale mysle ze juz pech na jedna pare sie wyczerpal i teraz musi byc dobrze 🙂

co to tego ekg to ja wlasnie nie bardzo wiem gdzie sie udac w polsce :/ czytalam o takiej agacie wloch ale nie znam nikogo kto by tam byl chyba jednak sie zdecyduje wlasnie tam te badanie kosztuje 300zl u niej z tego co sie orientuje wiec jesli cena ma znaczenie to chyba ma dobry sprzet i sie zna?! tutaj sprawdzaja mi dodatkowo serce jeszcze jedno w 28tc usg typowo pod serduszko ale wiecie dodatkowe badanie nie zaszkodzi mimo ze tym razem juz raczej nie bedzie identycznie tej samej wady bo to prawie nie mozliwe z tego co mi tu mowia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
Agadka, czy ktos zostal obarczony wina ? Ja wiem, ze nie to Ci bylo w glowie, ale jak to moze byc, ze nikt niczego nie wykryl...i potem w szpitalu ohhh, ,


magdaluke od smierci oscara mielismy policje w domu codziennie bo nie bylo wiadomo co sie stalo i przy smierci noworodka musieli brac wszystkich pod uwage....wiec jakas sprawa sie tam odbywala...ale dostalismy list po sekcji zwlok ze koncza dochodzenie bo nie byl to blad ludzki....

tak jak pisalam wad u noworodkow nie sa wykrywalne w 100% na zadnym usg ani badaniu wiec przed narodzinami teoretycznie nikt nie byl winny...a po porodzie tlumacza sie tym ze oscar byl zdrowy wiec nie bylo zadnych przypuszczen i nikt nic nie podejrzewal a z tego co musza sprawdzic sprawdzili i wszystko bylo ok wiec sumienie maja czyste...

mnie wkurza fakt ze po porodzie sprawdzaja jakis sluch wzrok biodra a nie sprwadzaja serca bez ktorego zyc sie nie da...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dziewczyny nasz przypadek byl naprawde ekstremalnie pechowy i nie sugerujcie sie tym
tak jak superbaba pisze...
technika idzie do przodu....to bylo tylko 3 lata temu i troszke ale jak oscar zmarl nie moglam nigdzie znalesc informacji na temat koarktacji aorty wiedzialam ze sa dzieci chore na to i zyja ale bylo tylko kilka stron i forum a teraz jak sobie wpisalam wszystko wypisane rozpisane dopiero w sumie sie dowiedzialam jak to jest i jak sie obiawia itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego Agadka teraz bedzie wszystko dobrze!!! Takie zycie i podle losowe przypadki:,( Ale dla spokoju zbadajcie dobrze bobaska..trzymam mocno kciuki:*

Probuje zwlec pupe pod prysznic, ale mam lenia!!! Maz w koncu znalazl gdzies kafejke z czekoladowym muffinem i przywiozl..uff..od razu lepiej 🙂 Zaraz ze smalcem jeszcze kanapke zjem i bede hapi 🙂

Mielismy jutro do znajomych jechac, ale kurcze chyba nie powinnam jeszczez domu wychodzic po tym wirusie..jak myslicie?:/ Wariuje juz, ale glut do pasa i jednak 3 dni goraczki byly:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia zdjecia 3d sa boooskie. Dzidzia slicznie sie usmiecha,zazdroszcze takich zdjec. Ale jeszcze zrobimy naszej coreczce takie usg 3d 😉

Agadka - nie potrafie opisac jakie ciarki mnie przeszly po tym jak przeczytalam co Ci sie przytrafilo ;( jestes silna i teraz juz wszystko bedzie super ! Zobaczysz 😉 3mam kciuki

Poza tym pozdrawiam wszystkie Mamusie i przesylam caluski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zmienmy temat bo sie smutno zrobilo a dziewczyny sie beda baly odezwac :P

dzidzia sie rusza od wieczora tak duzo ze jestem juz pewna ze to dzidzia nie jelita itp. 🙂 czuje wielkie poruszenie na narzadach hihi 😁 super w ogole jakos w dzien jest cicho a poznym wieczorem sie rusza wiem ze to przez to ze w dzien sie ruszam wiec sie usypia dzidzi a wy tez tak macie??

przyszly mi dzis legginsy na mala.... nie moglam sie powstrzymac bo bardzo tanie a fajne i grube beda na zime
aguska moze sobie jakies wyboerzesz bo tanie sa bardzo 10zl z przesylka gratis

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Baby-Toddler-Leggings-Pants-Trousers-/251016237207?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item8014d69c1b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana jak zwykle 🙂

Bobo od rana fika, wstało razem z mamą 🙂 Zaraz ruszam na zajęcia, ale strasznie mi się nie chce 🤢 Wczoraj akurat byliśmy w Ikea i też nam się spodobało łóżeczko to najzwyklejsze białe.
Agadka leginsy prześliczne, szkoda, że u nas nie ma.

Miłego dzionka dla Mamuś i Brzuszków - w Warszawie śnieg 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina napisał(a):

Agadka - nie potrafie opisac jakie ciarki mnie przeszly po tym jak przeczytalam co Ci sie przytrafilo ;( jestes silna i teraz juz wszystko bedzie super ! Zobaczysz 😉 3mam kciuki


dokładnie musi byc super! Agadka Ty po prostu nie dopuszczasz do siebie mysli ze cos moze byc nie tak - i baaaaardzo dobrze. swoje wycierpialas! wystarczy! trzymamy kciuki! i niech sie tylko jakis lekarz czy nawet pielegniarka znajdzie co bedzie Twoje potrzeby bagatelizowala to my juz same sprawiedliwosci dojdziemy nawet sila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Agadko tak strasznie smutna Twoja historia-dobrze że dajesz sobie rade a to najważniejsze żeby sie nie załamać, OScar zawsze będzie w waszych sercach i w pamięci

nasz Adas też sporo kopie co mnei cieszy i uspokaja-jak go czuje to wiem że wszytsko jest dobrze 🙂

DZiewczyny ja zakupiłam przedwczoraj w carrefourze kombinezonik zimowy-z wyprzedaży zimowej obnizka z 49,99 na 10zł jest podszyty polarkiem i ma rekawiczki i buciki i samochodziki z przodku jak któraś ma w pobliżu to polecam bo za tę cenę warto, ja mam po córci piękny kombinezon oczywiscie jakosciowo duzo lepszy ale cena to była też około 100zł niesttey jest w kolorze rózowym-ale myślę ż ena spacery Adas może jeździć w różowym 😜dziekcu we wszystkim ładnie 🙃

DZiewczyny a jak przygotowania do świąt?? ja ozdobiłam dom ozdobami śiwatecznymi i wczoraj z corcią posadziłyśmy rzeżuche 🙂

zbieram sie bo tzreab dom popsprzatac i obiad zrobic 🙂

agadka leginsy sa bombowe,superbaba u nas tez takie dostaneisz w sklepach 🙂 moż enie takie ładne ale uszyte tak smao wiem bo mam takie dla córki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Dodi jak zwykle pierwsza na forum 🙂 chcialabym tez byc takim rannym ptaszkiem 🙂
Co tam u was w tej Polsce sie dzieje-co to za pogoda 😞 brrrr ja juz w srode lece do was i nastawialam sie na sloneczko a tu surprise 🤪
U nas wierzyc sie nie chce ale od tyg sloneczko 17 st codziennie az nie wierze ze w Szkocji jestem ehhe
Agadka te leginsy extra dzieki za link napewno zamowie sobie pare 🙂
Co do kopniakow to chyba mamy tak samo ja tez zazwyczaj wieczorami mam jazde 😜 chociaz niekiedy i w dzien zaczyna o sobie dawac znac .
A to usg to masz racje mialam ostatnie juz 😞 ale mysle ze jak pojde do swojej ginekolog w Polsce to moze mi jeszcze zrobi jedno 🙂

Doczekalysmy sie wkoncu na kopniaczki co? 😁

Magdaluke kiedy to losowanie lotto? Mam nadzieje ze wyslalas i wygrasz 😉 no i oczywiscie obdarujesz kazda z nas 1 milionem ehehheh
Milego dzionka brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha ja juz tez posprzatalam mieszkanko a sie szykuje pomalu na wyjazd 🙂 ale sie ciesze dziewczyny, jedzimy do Polski raz w roku ale na swieta wielkanocne nie bylysmy juz 5 lat wiec ty bardziej mnie cieszy ten wyjazd 🤪 jupiii
Mieszkanko w Polsce mi moja kochana mamusia posprzatala, umyla okna itp wiec nic nie bede musiala robic jak przyjade 🙂 mamuski sa niesamowite 🙂
No to biore sie za jakos robote bo wkoncu sie nie wyrobie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka fajnie masz z mamą ale ja tez nie moge narzeka cteż mi okna umyła i firanki zmieniła 🙂więc na swieta mam jedną robote mniej do zorbienia 🙂

DZiewczyny juz połowa ciaży za nami jeszcze tylko kwiecień, maj, czerwiec i lipiec, ja juz tak od połowy lipca bede w pełnej gotowosci i pod stałą opieka lekarza i choc mam termin na 3 sierpnia to mysle ze tak okolo 20 lipca moge rodzić-bo ja raczej napewno będę lipcówką 🙂 jeśłi wcześniej nic nie bedzie sie działo to na okolo 26 lipca dostane skierownaie na cc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...