Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maiha, wiesz, ja mialam takie bole w prawym boku (pozniej to okropne ataki...brrr) jak mialam kamienie w woreczku zolciowym....z jakiegos powodu czesto sie rozwijaja u kobiet w ciazy albo po ciazy. U Ciebie to pewno nie to, ale zawsze mozesz sprawdzic. Mi wykryli je wlasnie jak bylam w ciazy z Ella kolo 8 tyg. Ale cala ciaze bylo ok. Dopiero jak Ella miala 6 mcy to mi usuneli. Jedz na ostry dyzur jak nie dajesz rady kochana....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tez podzielam zdanie Magdy, jak Cię tak bardzo boli to lepiej to sprawdzić. Jak miałam ataki bólu to tez podejrzewali kamienie. W ciąży to jest bardzo częsta przypadłośc, że to się akurat wtedy uaktywni :/ Dziewczyny co polecacie na twarz jak mnie tak obsypało ciążowymi wypryskami? Najwięcej na brodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i może jeszcze być tak, że jeśli masz anomalie w budowie ciała to bóle rozciągające brzuszek nawet tam moga Cię boleć. Mój ortopeda mi tak powiedział, że jak np w moim przypadku jest ta dysplazja biodrowa to rozciąganie może mnie boleć "za mocno" w porównaniu do innych i może boleć w różnych miejscach bo ciało chcę sobie"wyprostować" równe miejsca w ciele. Dziwnie to brzmi, ale tak mi mówił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia zrób sobie maseczki z glinki najlepiej sciagajace mozesz dwa razy w tyg powinno troszke pomoc a wierz mi cos wiem o zaskornikach i ropniaczkach w ciazy 😉 w mojej pierwszej ciazy bylam tak wysypana ze dziwilam sie ze az tak mozna wygladac ☺️
Probowalam chyba wszystkiego tym bardziej ze jestem z zawodu kosmetyczka 🙂 i nic za bardzo niie pomagalo,ale za to po porodzie jak reka odjąl-buzka gladziutka- to wszystko hormony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakby te bóle się nasilały to tez uważam, że powinnaś pojechać na ostry dyżur..może to jakaś kolka tylko, ale lepiej dmuchać na zimne! Ja właśnie zapisałam się do internisty na jutro, bo z moim przeziębieniem coraz gorzej 😞Plus, że bóle krzyża przeszły..nie wiem w końcu co to było, bo bolało jak korzonki albo lędźwiowy..

Co do mdłości..ja daje sobie czas do 13 tyg:P Musi przejść, bo zwariuję 🙂 Na razie schudłam ponad 2 kg, a że ogólnie szczupak ze mnie to teraz wyglądam z lekka niemrawo:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie z terminem porodu na sierpień. To moja druga ciąża, ale miałam 13 lat przerwy i się na nowo boję (przede wszystkim porodu). Współczuję tym, które wymiotują, ja miałam jedynie mdłości, które już mi przeszły,
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojejku wy schudlyscie a ja mam juz 4,5kg na plusieeeeeeeeeeee jestem przerazona brzuch mam jak ostatnio w 6tym miesiacu tyle ze przez jedzenie nie przez dzidzi 😮 rzucilismy palenie nie jest latwo przekaski co chwilke 🤪

akinimod czyli jednak chlopak 😁

dzis dostalam jakiegos ataku smiechu normlanie plakalam ze smiechu az mnie wszystko boli to jedyny wysilek jaki dzis mialam tak to leze i jem 🙃 musze sie opanowac bo ledwo sie ruszam a tu jeszcze 6 miesiecy 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbaba musisz zaufac mezowi zeby kupil meble....przez internet....hahahhaha gadam ci smiechu kilka godzin !!!!!!!!! 🤪

szafka pod telewizor dla krasnali dalej jak na nia spojrze umieram ze smiechu a przy skrecaniu myslalam ze sie posiusiam ale on dalej twierdzi ze wyslali mu cos innego dla zartu bo kto by tam rozmiary czytal :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahahahahahaha haahahahaha 🙂))) Cudny mąż!

Co do malowania - to ja się śmieję do swojej ginekolog, że maluję się tylko jak idę do niej :P Dobrze, że nie straszę ale szału też nie ma 🙂 A tak w ogóle, czy Wy miewacie humory i wpadacie w szał bez powodu czasami?:P Ja tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie pospalam. Wszyscy polegli u mni w domu a teraz pobodka normalnie jak o poranku... 😮
Ja poki co, cere mam ok. Ale ja to zwykle mam jednego pryszcza na pol roku. Za to, jak skonczylam mala karmic i wrocilam do normalnych cykli to mnie wtedy wysypalo tak nie wiadomo skad. Nie w ciazy a po, ale wiadomo, hormony. Fajnie, ze mamy kosmetyczke wsrod nas po dobre rady:-)
Ja robie makijaz w dwie minuty, nawet podkladu nie uzywam ostatnio, bo mi "pachnie" zbyt mocno, nie wspominajac o pefrumach i balasamach do ciala, ktore czekaja na poleczce na lepsze czasy, haha. I jeszcze na meza narzekam jak pachnie za mocno... w czasach normalnosci- nie mdlosci, jest na odwrot calkowicie! Nienormalna jestem - ale to nie moja wina, to brzdac 🤪
A ja nic nie przytylam , w sumie ze 3 kg na minusie. Ale sie nie martwie, da sie nadrobic. Jedziemy gdzies, bo ladnie i cieplo. To milej nocki wam dziewczynki.
P.S. I witamy wszystkie nowe mamusie, fajnie, ze nas przybywa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke apropo twojego konca karmienia jak dlugo karmilas?? wczoraj natrafilam na....ciekawy dokument...normalnie jestem w szooooookuuuuu 😮

http://www.channel4.com/programmes/other-peoples-breast-milk/4od

dzieciaki 6,5 letnie cycusiem karmione ale malo tego karmia piercia dzieci sasiadki czy przyjaciolki tez a wiedzialyscie ze mleko z piersi pomaga na raka ??!! tez tam jest taki gosciu w tym programie... 🤪 🤪 🤪


tutaj sie malo kto maluje ale ja z polski mam nawyk ze nie wyjde z domu bez makijazu przynajmniej rzesy!!! jak teraz mam l4 to tez sie nie maluje ale odrazu lepiej sie czuje jak cos ubiore normalnego zamiast dresu i sie pomaluje
na szczescie problemow z cera nie mam w zasadzie zadko miewam ale wlosy mi sie bardzo przetluszczaja ??!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmienie do 6 roku życia?!?!?! To z lekka przesada 😞((

Włosy mi się przetłuszczają, cera też ble...ogólnie zbyt piękna aktualnie nie jestem :P
Jak wychodzę to i tak zawsze chociaż cienko fluidu nałożę, od razu cera nabiera zdrowego koloru i lepiej się wygląda...w dresie tez nie wychodzę 🙂

Co do zapachów..mi wszystko śmierdzi i powoduje mdłości:/ Perfumy ble, balsamy ble, wędlina ble, włosy ble...i tak dalej itp :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To juz przesada zeby karmic 6 lat, ale powiem wam mialam taka sasiadke ktora karmila swoja corke do 6 roku zycia,chodzila zawsze bez stanika i ta mala jak miala tylko ochote wchodzila jej doslownie pod bluzke i sie obslugiwala 😁 niewiem co o tym myslec.
Jak karmilam moja mala 11 miesiecy 😁 i mysle ze to wystarczy,choc nie powiem zal mi bylo jak mala juz nie chciala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do kilogramow to ja juz tez 3 kg na plusie 🤨 apetyt mam ogromny odkad przeszly mdlosci, mam tylko nadzieje ze nie przytyje 30kg eheh
7 lat temu jak rodzilam to mialam 78kg przytylam 18 cala ciaze, a teraz na starcie juz mam 70 kg 😞 wiec ciekawe ile bedzie na koncowce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wolę nie pisać ile teraz ważę, bo ja chuchro :P Tzn. jestem niska (159cm), a do tego szczupła przed ciążą byłam..i schudłam pewnie ze 3 kg:/ Dla spokoju się nie ważę, bo po co się denerwować...zobaczę za tydzień u lekarki 🙂

Co do karmienia..dla mnie to już podchodzi pod chorobę takie karmienie do 6 r.ż. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Wolę nie pisać ile teraz ważę, bo ja chuchro :P Tzn. jestem niska (159cm), a do tego szczupła przed ciążą byłam..i schudłam pewnie ze 3 kg:/ Dla spokoju się nie ważę, bo po co się denerwować...zobaczę za tydzień u lekarki 🙂

Co do karmienia..dla mnie to już podchodzi pod chorobę takie karmienie do 6 r.ż. :/



ja tez mam tylko 160cm i mialam 58kg przed ciaza ale chudzinka nigdy nie bylam w zeszla ciaze tez chudlam tak jak ty nie martw sie nadrobisz ile bedzie trzeba w sumie 8kg tylko na plusie teraz to nie mozliwe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie. Ja tez mam 159 cm :-). Ja to w tych glupich funtach wszystko mam to musze przeliczac, cos kolo 50 kg waze teraz a jak dalej zobaczymy. Z Ella przytylam zdaje sie 12 kg i sie udalo zrzucic w sumie bez problemu.
Co do karmienia to u mnie bylo smutno : ( jak mialam operacje wycinania woreczka, to mala miala dokaldnie 6 mcy. Niestety ja miala powazne komplikacje, prawie sie pozegnalam z tym swiatem... Dwa szpitale i kolejna operacje pozniej i moglam zapomniec o karmieniu. 😞 Dwa tygodnie z zycia wyjete, malo z tego wszystkiego pamietam... a malutka dala spokojnie rade przestawic sie na sztuczne wiec nie bylo problemu. Tylko zal wielki mialam, ze tak sie to wlasnie stalo, ale nie bylo wyjscia. Na szczescie 6 miesicy to nie jest tak malo a mysle, ze nie karmilabym dluzej niz do roku, jesli tak dlugo. A co do kobiet , ktore karmia 6letni dzieci- to jest, no nie bede klamac, moim zdaniem obrzydliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...