Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Suuperbaba juz zamowilam ten stolik z wentylatorem na laptopa. maz ma pomysl na walentynki gotowy 😉 dzieki wielkie!!!
bisia pewnie skorzystam. lubie czytac a teraz mam na to czas przeciez. u mnie to czytanie wyglada tak , ze jak sie wciagne (ostatnio bylu to ksiazki joanny chmielewskiej i zafona) to czytam dniami i nocami a jak zapomne o czytaniu to miesiace mijaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia, USG nie było przez brzuszek tylko dopochwowo - tzn sprawdził też przez brzuszek, ale był dużo gorszy obraz.
USG trwało ok. 20 minut,bo mały dobrze się ułożył. Doktor sprawdzał wszystkie parametry tzn. przezierność karkową, kość nosową, obwód brzuszka, kość udową, rączki i nóżki, obecność żołądka i pęcherza moczowego, pępowinę, łożysko, przewód żylny - serce - tętno, zamknięcie cewy nerwowej i chyba tyle, mam nadzieję, że nic nie pominęłam.
Dostałam 8 zdjęć 🙂 i nawet prawdopodobną płeć :P ale doktor mówi, że jeszcze nic nie mówi hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jodi Picoult jest rewelacyjna...czytam wszystkie jej książki!!! Aczkolwiek tematyka zazwyczaj ciężka - w naszym przypadku radzę wybierać te, które nie są o chorobach dzieci (bo sporo takich napisała)! Ale fakt, że autorka niesamowita!
Ja dla rozluźnienia i pośmiajia polecam: Risa Green "Notatki przyszłej matki" i Szwaja "Zapiski stanu poważnego" 🙂

Co do stolika na lapa...super!Naprawdę ułatwia życie i na pewno zdrowsze dla brzuszka i nas!

Ja usg za tydzień to chyba przez brzuch, aczkolwiek faktycznie zależy od obrazu i wielkości Fasolki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie najbardziej poruszyła ta książka o procesie siostry chorej na raka. Ale tak, jak ktos chcę poczytać coś dla relaksu to lepiej niech ominie tą tematykę.
A może ktoś jeszcze zna innych autorów którzy podejmują poważne psychologiczne tematy?
Mam nadzieję, że za tydzień będę miała przez brzuch, bo inne badanie mnie bolą :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdecydowanie w Warszawie..tu w okolicach nie ma szpitala, który oferuje dobrą opiekę neonantalogiczną, a to wg.mnie najważniejsze! Mam cudowną lekarkę z Karowej, do tego poleconą tam położną, więc pewnie zaplanuję tak poród 🙂Aczkolwiek narazie o tym nie myślę, bo ja histeryk i hipochondryk..porodu sobie chwilowo nie wyobrażam:P Jest tu ktoś z mazowieckiego w ogóle, bo chyba przegapiłam?
Co do książki..polecam cudowną, niesamowitą ale i smutną o wojnie i traktowaniu kobiet w kraju arabskim..nigdy nie przepadałam za takimi książkami, a tą pochłonęłam w 2-3 dni: "Tysiąc wspaniałych słońc"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my juz po. Wizyta szybka i do rzeczy, nawet mi sie tak podoba a nie flaki z olejem. Serduszko puka mocno i szybko, ale nie za szybko :-) Wszystkie wyniki super, wiec sie buzia smieje. Pobral cytologie i do zobaczenia za 4 tygodnie 😎
Superbaba, ja wywodze swoje korzenie z warszawskiego Bemowa :-) za ktorym tesknie bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke bardzo sie ciesze ze wszystko z dzidzi super 🙂 to usg to jest najlepsze badanie w ciazy 🙂 chociaz na chwilke nas uspokaja 😉
Ja jeszcze 6 dni do pierwszego usg, juz sie nie moge doczekac
Dzisiaj kurcze od rana gardlo mnie boli 😞 lecze sie domowymi sposobami 🙂 mam nadzieje ze ppmoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halooo 🙂 ale sie rozpisalyscie z rana

witam nowe osobki 🙂 przybywa nas

aki napisalas co podejrzewaja co bedzie ale piszesz maly sie ustawil wiec podejrzewam ze chlopak 🙂

aguska tez juz odliczam odebralam papiery ze szpitala bo usg mam w innym i musialam po nie jechac troche mam podwyzszona krzepliwosc krwi 412 a norma do 300 w ciazy chyba 400 ale powiedziala ze wszystko ok 🙂

jeszcze tydzien do usg 🙂 🤪

ja mam jeszcze tydzien l4 wiec odpoczywam ile moge ale mam jeszcze inne male prace wiec 3 dni w tygodniu zajete i to jest w sam raz 🙂 po l4 nie wiem co bedzie bo do pracy sie nie nadaje i nawet mnie tam nie chca 😉 bo nie maja co mi dac lekkiego a placic za nic tez nie chca i najlepiej jakbym zostala na l4 ale l4 lekarz mi nie da jak nie bedzie ryzyka w ciazy i oby nie bylo heh wiec zobaczymy co bedzie 🤨

ja lubie lekkie ksiazki jak te serie na obcasach czy w spodnicy wiekszosc bardzo fajnych kilka mnie nie wciagnelo ale sa na ebayu wiec latwo dostepne w szkocji

😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tesciowa na gwiazdke kupiala ksiazke elektroniczna kindle a mezus sciagnal mase ksiazek, wiec jest super. Bo ja, jak mam czas, to ksiazki pochlaniam i nawet swoje ksiazki czytam malej jak juz lezy i zaspypia, tylko pomijam niestosowne wyrazy i zwroty... 🤪 No to fajna sprawa, bo tak to zamawialam z polskiej ksiegarni i strasznie duzo placilam za ksiazki. Teraz mam praktycznie nieskonczony wybor! Tylko minus taki, ze do wanny nie moge zabrac tej ksiazki a tak lubie czytac podczas kapieli 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke ja luubie bardzo trzymac ksiazke nie wiem czemu...

na laptopie to juz w ogole nie lubie czytac moze i na kindle jest troszke lepiej ale to dalej nie ma stron :P

ale masz racje cenowo napewno lepiej wychdzi

a masz tez wybor polskich ksiazek czy tylko po angielsku czytasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka, z tymi stronami to fakt, lipa, ale robie zakladki 😉 i nie jest zle. Ja wole po polsku czytac,wiadomo, ale po angielsku tez czytam, zalezalo zawsze od tego,co mialam pod reka do czytania. A teraz to wlasnie ma ten luksus ,ze polskie ksiazki mi moj mezulek zaladowal. Praktycznie kazdy tytul da sie znalezc w necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh, to przynajmniej pociesz się tym , że te mdłości to wynik, że masz tak duzo hormonu który pozwala dzidzi się utrzymać 🙂
Ja elektronicznych książek nie umiem czytać, normalnie zeza dostaję 😉 szukam na stronach na których sprzedaja używane książki, ale nikt nie sprzedaje jakiś fajnych zestawów. A ja dla swojego poczucia "bezpieczeństwa" czytelniczego muszę mieć kilka książek na raz.Jak czytam to 5 po kolei , a potem długa przerwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 przeczytałam zaległości i cieszczę sie że czytam same pozytywne wypowiedzi 🙂

Ja tylko wpadłam podczytac co u WAs bo to forum faktycznie uzależnia:P zreszta pierwszą ciaże też tu spedziłam i tez kazda wolna chwilke tu spedzałam teraz czasu mniej bo córcia juz nie pozwala:P

ja ciągle wymiotuje-jestem juz wyczerpana dzis waga pokazała 4 kg na minusie;/

ale najgorsze jest to ze dopadł mnie potworny bol w okolicy prawego płuca-wiem że to nie płuco bo płuca nie bola ale boli i z przodu w okolicy prawej piersi i troche pod nia i w tym smaym miejscu ale na plecach ból jest nie do zniesienia nie potarfie nawet wstac sama z kanapy 😞 nie umiem nawet córki podniesc bo zaraz sie zginam w pół, a kąpiel to katastrofa bo mam wannę 😞 dzwoniłam do lekarki rodzinnej ale jak an złość am urlop do końca tygodnia, zapisałam sie an srode dopiero ale w poniedziałek pjde zapytac czy mnie przyjmnie wiem ze nic mi nikt na to nie poradzi ale chce zeby ktos mnie troche uspokoił ze to nic złego i nie szkodzi dziecku-objawy pasuja do zapalnia międzyżebrowego ale to tylko stwierdzam po przeczytaiu troche na necie;/

miłego wieczoru :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, no co druga to chora....Bidulki. Uwazajcie na siebie i kurujcie sie! Ja, poki co, odpukac, zdrowiutka (nie liczac mdlosci oczywiscie), ale Ella kicha i prycha, no ale nic jej poza tym nie jest, wiec moze nic sie nie rozwinie. Oby.
A mi dzisiaj gin powiedzial, ze mdlosci to tak mecza zwykle do 14 tyg ( ja tam sie lepiej czulam w 13) i jesli po 14 tyg dalej sa, to duza szansa, ze zostana cala ciaze. Matuchno, strach sie bac normalnie...mi niby lepiej...ale ciagle zle. Tak mi sie wydaje, ze sie "nauczylam" tych mdlosci i jakos toleruje wiecej. Daje sobie gora tydzien i oczekuje poprawy 😜 taki mam plan. Zobaczymy, czy sie powiedzie haha 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...