Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Strzalka nie bedzie az tak zle z porodem 🙂 ale Magdaluke ma racje jak mozesz to jedz tam gdzie kobitką sie lepiej rodzi 🙂
U mnie bylo dosc szybko bo 7 godz a to bylo moje pierwsze dziecko wiec nie ma reguly 🙂
Powiem ci ze jak masz okazje przy porodzie korzystac z prysznica to polecam, mi bardzo pomógl i przyspieszyl porod posiedzialam pod prysznicem godzinke i juz nie umialam dojsc na łózko bo sie parte zaczely 🙂
Boje sie tylko jednego w sumie bo w trakcie porodu lekarz mi troche pomogl i przebil pecherz plodowy a tutaj tego nie robia i to mnie martwi
Ogolnie to to jest takie przerzycie ze szybko sie zapomina o bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kochane :*
ale długo mnie nie było! 3 dni a tu 20 stron do poczytania. Cieszę się, że u Was wszystko jest w miarę ok, a dolegliwości ustępują (przynajmniej u większości z Was :*).
Ja zdrowieję - WRESZCIE!!! tydzień w łóżku się opłacił, jeszcze zostało tylko troszkę kaszlu i kataru 🙂 Brzuszek rośnie, nie mam żadnych mdłości ani nic 🙂 tylko utyłam 1,5 kilo, a czuję jakby co najmniej z 10 na plusie.
31 mam USG prenatalne, trochę stresu jest, ale bardzo cieszę się, że wreszcie zobaczę maluszka - widziałam go tylko raz w 6 tc.

ps. Maiha - ja jestem ze Śląska - Rybnik dokładnie, napiszesz mi, co to za szpital?? Bo marzę o znieczuleniu :
)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja Wam powiem, że od przyjęcia do urodzenia minęło 5 godzin porodu, ale cały dzień wcześniej i noc wcześniej miałam bóle krzyżowe i niestety skurcze krzyżowe - mówią, że to te najgorsze.
Myślałam, że to nie prawda, że się zapomina o bólu.. Ale to jednak PRAWDA 😁 haha i ani się nie obejrzałam, a już marzyłam o kolejnym dziecku.
Także nie martwcie się dziewczyny!!! Nawet bez znieczulenia da się to przeżyć!

A co do ruchów dzidzi to też wydaje mi się, że już coś czuję. Z pierwszym też wcześnie czułam, ale nie aż tak wcześnie (ok 15/16 tygodnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska nie wiem kto ci tak powiedzial pewnie ze przebijaja jak trzeba mnie przebili bo samo nie chcialo 😉

mi juz brzucho wyskoczyl ze nie da sie ukryc ....baaardzo wczesnie tym razem chyba pekne pod koniec 😁


ja tez tesknie za polska 😞 i juz bylismy blisko zeby wracac ale jednak bedziemy tutaj domek kupowac wiec za kilka-kilkanascie lat powrot trzeba przelozyc
chcialabym tylko czesciej latac do polski do znajomych i rodziny 😞 za tym najbardziej tesknie


widze ze tutaj malo pierworodek 🙂 a napiszcie w ktorym tygodniu ciazy rodzilyscie bo ja 42 😁 😁 na kilka godzin przed zaplanowanym wywolaniem 1ego stycznia w nowy rok 🙂


maiha gdzie dobry szpital albo innaczej spytam gdzie dobry ginekolog bo bede chciala sie umowic na czas jak polece do polski a kompletnie sie nie znam ponoc jest jakas dr wloch w katowicach slyszalas cos??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. No ja tu taka sama samotna.. 🤢. Moja cala rodzinka w Polsce, moj maz amerykanin ale Polske uwielbia i swego czasu czesto latalismy do domu, a przed malzenstwem to nawet mieszkal ze mna pol roku w Polsce i uczyl angielskiego...ale nie ma we krwi nauczania haha. No gdyby sie dalo, to bysmy sie przeniesli na pare lat do Polski ,ale wiadomo, z praca dla niego w Polsce nie byloby latwo ( wiem, bo sie rozglada). No nie jest mi tu zle- ale teskno. I daleko .
Wlasnie wynalazlam w koncu moj aparacik dopplerowski i poprobujemy podsluchac malenstwo...chociaz ja mysle, ze za wczesnie. Dam znac, czy sie udalo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a wiecie co...udalo sie nam uslyszec dzidzie! Nie moge normalnie, ale mi fajnie! Moj maz dzielnie po brzusiu szukal monitorkiem milimetr po milimetrze i znalezlismy! Ale gdybym nie wiedziala jak to slychac, to pewno bysmy sie nie dosluchali. Na 100 % slyszalam serduszko dzidzi i jestem mega szczesliwa 😜 jak glupek sie raduje 🤪 i pewno bedzie mi sie lepiej spalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
syska ja slyszalam ze przy drugim dziecku szybciej czuc ruchy 😁

magdaluke zazdroszczę!!! super ale moze dobrze ze ja nie mam tego aparatu bo bym calymi dniami sluchala... 😉

ja jestem pierworodka i boje sie odezwac 😜 Wy bardziej doswiadczone wiec regularnie przegladam forum i naprawde wielu fajnych rzeczy mozna sie od Was dowiedziec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod, ja też jestem z Rybnika 🙂 ja rodziłam w naszym szpitalu w Orzepowicach i serio możesz tam bez obaw rodzić 🙂 bo żory czy inne pobliskie szpitale nie sa tak dobre jeśli chodzi o sprzet opieke i ogólna estetykę, ale ja tak miło wpsominam poród w naszym szpitalu że teraz juz bez obaw będę rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogole, to nie chce zapeszac, ale moze zaczynam sie lepiej czuc. Wrocilismy wlasnie ze sniadania a nie bylismy tam od czasu, kidy mnie zaczely meczc mdlosci, wtedy nie bylo takiej opcji, ze tam pojade . I wczoraj bylismy na imprezie rodzinnej i zjadlam prawie normalnie...i nawet upieklam eklerki rano. Jeszcze mnie mdli, ale chyba coraz mniej. Jupiii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jakie tetno bo serduszkolo bylo slychac co dwa uderzenia, takie szusz szusz zamiast bum bum. Bo ciezko bylo wylapac bardzo. Nby moj aparat pokazuaje tetno, ale nie pokazywal dokaldnie wiec nawet mocno nie zwrocilismy uwagi. Za pare dni mi powiedza u lekarza. A czy na dziewczynke czy na chlopca? No cos o tym slyszalam, ale nie wiem,czy to prawda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Maiha jaki świat mały !!! To witam sąsiadkę 🙂 nie wiedziałam, że w Rybniku jest znieczulenie na życzenie! To kamień z serca, bo różne opinie słyszałam na temat tego szpitala i szczerze mówiąc nie wiedziałam na jaki się zdecydować.
A swoją drogą - do jakiego lekarza chodzisz?

A tak poza tym to zdrowieję 🙂 jest dużo lepiej - Megi 23 znam ten ból nie poddawaj się - moje przeziębienie trwało tydzień i pomógł mi Prenalen - syrop dla kobiet w ciąży paskudny w smaku, aczkolwiek działający genialnie 🙂

Aha i jestem z siebie dumna, bo dopiero zdałam prawko i zaczęłam jeździć sama samochodem (tzn z małym w brzuchu :P to nie do końca sama) i nie jest tak tragicznie jak myślałam, że będzie 🙂 Muszę ćwiczyć, bo jak później trzeba będzie z małym/małą gdzieś pojechać to nie mogę się bać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Jestem nowa na forum i po raz pierwszy w roli ciężarnej 😉 Miło będzie pogadać o swoich obserwacjach, doświadczeniach czy wątpliwościach. I mam zaraz pytanie do Was... Jak bardzo różni się Wasz wiek ciąży z USG od tego z OM? Bo u mnie to około 2 tygodni wychodzi i w sumie nie wiem którym bardziej się sugerować bo miesiączki mi się wyregulowały dopiero od pół roku a po tej ostatniej miałam trochę stresu więc znowu mogło mi się opóźnić :/ A tak poza tym słyszałam na ostatniej wizycie u ginekologa bicie serduszka mojego maleństwa 😁 Cudowne przeżycie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!!!
Mam dla Was niespodziankę 😁
Słyszałyście o kalendarzu chińskim? Według niego można sprawdzić płeć dziecka. U mnie sprawdziło się z pierwszym dzieckiem 🙂 Jeśli nie wierzycie sprawdźcie siebie i rodzinę. Ja sprawdziłam kogo tylko mogłam. Tylko jeden przypadek się nie sprawdził. Moja kuzynka miała mieć drugiego syna, a urodziła się dziewczynka.
POLECAM!!!
Nie mogę wklejać linków, więc wpiszcie sobie tylko -> kalendarz chiński w wyszukiwarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Syska ja nie wierze w chiński kalendarz bo według niego miałam mieć syna a mam córeczkę 🙂 więc teraz nawet nie sprawdzam :P

Megi Tobie to dobrze bo juz przechodza ci Dolegliwości, ja może już tez więcej zjem ale nadla mam brak apetytu, mdłości i wymiotuje więc tylko drobna poprawa;/

akinimod no tak świat mały, szkoda tylko że nie znam żadnych Dominik bobyłaby by w tedy możliwosć ze z widzenia mogłybyśmy się znać 🙂 a mogę zapytać ile masz lat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke fajnie z esama możesz podsłuchiwac swojego maluszka 🙂 ja gdybym miała to urządzenie to pewnie bym całymi dniami siedziała i słychała tętna maluszka 🙂

a jeszcze co do płci to już za jakies 7-8 tygodni samo się wyjaśni 🙂 na USG połówkowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak też tu pisze Maiha
"Wiele osób go nie traktuje poważnie, ale statystyki, które zostały przeprowadzone w USA pokazują, że jego skuteczność osiąga 85%. Naprawdę warto skorzystać z kalendarza bo nic nie stracimy, a możemy znacznie więcej zyskać. Bardzo ważną informację jest to, że musimy się tu zasugerować kalendarzem księżycowym, który ma 28 dni. Jeżeli poczęłaś dziecko 29 lipca to już jest to sierpień. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...