Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja umiem tylko zasnac na brzuchu wola;abym juz sie oduczyc ale nie umiem 2h sie rzucam a tylkosie obroce na brzuvh i spie

ja jeszcze 2 tyg do usg

dzis mnie glowa boli 😞 wrrrr az mi nie dobrze z bolu

j tylko na slodkie mam ochote ale jem mieso i wszystko inne normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Ja jestem już w 14 tygodniu ciaży czuje się dobrze mam jedynie problemy ze spaniem w nocy bo tez zawsze spalam na brzuchu a teraz nie wolno. Termin porodu mam na 4.08.2012 ale wszystko moze sie jeszcze zmienic. 🙂 Wizyte u swojego lekarza mam 6 lutego i wtedy sie dowiem jak sie miewa moj maluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj megi 🙂 wydaje mi się że źle obliczyłas tygodnie ciąży bo nie możesz być w 14 tygodniu ciazy 🙂 to nie możliwe bo ja mam termin na 3 sierpnia a jutro będzie dopiero 13 tydzień 🙂 mam nadzieje ze sie do nas przyłaczysz 🙂

ja mięsa tez nie jem ;/ ale kiedyś nam to chyba minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzucholki 🙂

Dostałam wyniki wczoraj. NIestety raczej nie unikne antybiotyku bo urosept i zuravit nic nie pomógł i dalej mam bardzo dużo bakterii w moczu ;( dowiem się jutro co lekarz powie.

Tak czytam o waszych zachcianeczkach, to musze stwierdzić że mi nic jest takiego. Nic mi nie śmierdzi, na nic nie mam takiej ochoty. Ani nie mam wymiotów... to chyba to moje górskie powietrze tak na mnie wpływa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo dziewczyny, tak czytam te wasze opinię i baardzo Wam współczuje!
Pierwszy trymestr też był dla mnie udręką wymioty wymioty i jeszcze raz wymioty!
Mi minęło w 14 tyg, dla pocieszenia drugi trymestr jest cudowny, zapomina się o tym co było;]
I każde kolejne USG coraz ciekawsze, bardziej zaskakujące 🙂
anusiaaa1: ja też miałam bardzo dużo bakterii, jakieś szczawiany, moczany, każdy antybiotyk w ciąży jest niebezpieczny dla rozwoju dziecka, jaką stosowałaś dawkę uroseptu?
Często oddajesz mocz czy wstrzymujesz? To też ma bardzo duże znaczenie, ja walczyłam z tym do 24 tyg... i teraz znowu mam 😞 mi lekarz zapisał pić bardzo dużo, żeby się organizm oczyścił no i ten urosept 2*3 dziennie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusiaaa11 tylko pozazdrościć, ja otwieram lodówkę z zatkanym nosem a na smażone nawet patrzeć nie mogę (mąż jak smaży kotlety to tylko przy zamkniętych drzwiach, ja również mam zamknięte i otworzone okno), ale zachcianek aż takich mocnych nie mam - owszem, mam na coś ochotę ale nie na tyle, żeby gonić męża w środku nocy do tesco, hehe 😉

ja jestem w 14 tc i dziewczyny na prawdę jest ogromna różnica w II trymestrze! czuję się dużo lepiej, nie przesypiam całego dnia, a przede wszystkim mam znacznie lepsze samopoczucie (mdłości też ustąpiły, zostało tylko obrzydzenie do zapachów). oczywiście nadal powinnam dużo leżeć i zdarza mi się przysnąć koło 15 (ale wcześniej dopiero o 13 się budziłam!) ale widzę wyraźną różnicę 🙂

nie mogę się doczekać wizyty 17go... wreszcie poznamy płeć 🙂 tylko nie możemy zdecydować się na imię dla chłopca, jakoś żadne nas nie urzeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka mamy nadzieje ze w 2 trymestrze bedzie lepiej 🙂 choć ja przy córci całą ciążę wymiotowałam oby tym razem było lepiej, choć powoli zaczyna sie poprawiać bo moge coś zjeść, a witaminy uzupełniam jabłkami od kilku dni mogłabym je jeść i jeść 🙂

ja poznam płeć za jakieś 8 tygodni więc sporo czasu jeszcze;/ za 5 tygodni mam nastepna wizyte u gin ale bez USG a za 8 tyg bede miała USG połówkowe i może uda się zobaczyć 🙂

A co do imion, to macie już jakies wybrane?? my dla chłopca mamy kilka imion które nam się bardzo podobaja ale dla dziewczynki to nam sie żadne nie podoba ja mam jedno wybrane ale mąż nie chce się zgodzić, w sumie jest kilka ładnych imion ale już sa w rodzinie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha właśnie u nas odwrotnie - dla dziewczynki bez problemu, ale dla chłopca to horror, nic nam się nie podoba (co ja nie wymyślę to mąż kręci nosem) i jakoś nie możemy się zdecydować na nic dla chłopca... a jakie Wam się imiona podobają? może mnie zainspirujecie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy po wizycie 🙃
Warto było czekać miesiąc by ujrzeć Juniora 🤪 Jak On urósł 😮 Wymiary ma odpowiednie co do przebiegu ciąży i ma już ponad sześć i pół centymetra-Pani doktor starała się go uchwycić jak najdokładniej ale się ruszał 😜 Co dziwne to obwód w pasie ma prawie 7cm 😁 Mały grubasek 😆
Niestety ta Pani nie robi ani zdjęć ani tętna 😞 Ale kolejną wizytę mam siedemnastego lutego i wtedy zapisałam się też na USG ze zdjęciem. Narazie muszę się zadowolić tymi robionymi telefonem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to zazdroszczę pamiątek 😞 Ja na pierwszą muszę poczekać do siedemnastego 😉
To fajnie że mamy tak samo wizytę 🙂
Zamieściłabym zdjęcie maluszka tylo nie mogę bo jestem nowa 😞 Może później coś wymyśle bo teraz uciekam do pracy 🙂
Miłego i spokojnego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazdroszcze Wam tyhc zdjęć ale trudno jakoś muszę się bez nich obejść, biedny mój mąż bo nie zobaczy dzidzi wczesniej niż w sierpniu:P

Czarny loczek moje maleństwo we wtorrek miało 6 cm podobnie jak Twoje to dobrze bo mamy ten sam termin:P

Strzauka a jakie macie imię dla dziewczynki?? ja dla chłopca to mam 2 albo Kamil albo Adaś dla dziewczynki chciałabym Sonie ale musze męża namówić 🙂

Dziewczyny może macie już wybrane imiona-nie musza to być juz te ostateczne wersje ale jeśłi macie jakies opcje to może uzupełnie tabelkę o "imiona dla dziecka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zazdroszcze wam ze juz mialyscie usg 🙂 super zobaczyc maluszka
Agadka my juz niedlugo tez wkoncu sie doczekamy, ty chyba masz 8 lutego, ja mam 7 juz odliczam dni 🙂
Co do imion to obiecalam mojemu mezowi ze tym razem on wybierze bo jak sie nam coreczka urodzila 7 lat temu to ja jej imie wybralam Amelia 🙂
Ale troche sie boje co on wymysli ehehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia nie mam pojęcia jak bolą kamienie i nie chce nawet wiedzieć, ale mnie tez troche kręgosłup pobolewa i dół brzucha tez czasem boli ale teraz jest czas kiedy nasze dzieci się rozwijają i wszytsko tam w środku musi sie dostosowac:P tak ja myślę, mnie na przykład boli zaraz pod prawa piersią jak kaszle czy wymiotuje to już wogóle ból straszny i z tego co przeczytałam to narządy się trochę musza przemieścić żeby powiększająca macica miała miejsce więc uważam to za normalne, poprostu macica rośnie a cała reszta musi jej ustapic miejsca na jakis czas 🙂

co do imion wszystkie sa wspaniałe 🙂 już zapisąłam je w tabelce 🙂 oczywiście jedno męskie jedno żeńskie ale wszytsko można zmienić ale na razie nie dodaje jej na stronkę zaczekam na resztę imion 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do imion to dla dziewczynki Julia (ostatnio bardzo popularne ale od zawsze mi się podobało) nie podlega dyskusji 😜 😜 a dla chłopczyka Filipek, ale tatuś ma coś wymyślić... aż się boję 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...