Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam po weekendzie. 11 tydzien sie u mnie zaczal, ale to jakos nie tak, bo wg mojego kalendarza to ja jestem dwa dni do przodu a wg tego z brzuszka dwa dni do tylu...no ale taka mala roznica, ze bez znaczenia w sumie.
Brzuszek niby troche inny ale gdzie tam, nie widac, ze ciazowy. No ale wiem, ze pewno jak wyskoczy, to z impetem, hehe. Juz sie nie moge doczekac normalnie.
Biedna akinimod, no ale lekarz pewno pomoze.
My caly weekend na sankach i z mala pierwszego balwana zbudowalismy, a dzis po sniegu ani sladu. Wariactwo. No ale taki efekt tego, ze mala kicha i prycha a ja pociagam nosem, ale miejmy nadzieje, ze na tym sie skonczy. Witamy nowe mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod to fajnie, ze troche Ci lepiej a ze zwolnienia korzystaj i sie wykuruj. Agadka, co do tego Twojego terminu to prawda, duza rozbieznosc. Ponoc im wczesniejsze usg, tym wieksza dokladnosc, ale mi powiedzieli, ze nawet wtedy moga sie wahac +/- tydzien
Kochane, dzieki za kolejnego oklaska, a czy to mozna "wytropic" od kogo? Bo ja nie wiem jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też rozbierzność tygodniowa, z usg wychodzi, że jestem w jedenastym a z om w 10. Zapewne kilka z nas urodzi "za wcześnie" inne "za późno" jak sobie planowaliśmy 😉 choć ja datę zapłodnienia znam to usg "mówi" , że to było tydzień wcześniej.
Dziś moja koleżanka napisała mi , że urodziła zdrową córeczkę, cały jej poród trwał tylko 3 godziny. Rodziła po raz pierwszy. W mojej rodzinie to by nie przeszło, moje kobiety rodzą po 18-19 godzin.... Stwierdziłam u siebie fobie tokofobia, mówię poważnie, to jest okropna przypadłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja właśnie wróciłam od lekarza widziałam moje maleństwo ale jestem szczęśliwa widziałam rączki i nóżki nawet paluszki mogłam policzyć 🙂 no i nosek usteczka też widziałam 🙂 ale piękny widok 😁 następne USG dopiero po 20 tc więc trochę sobie poczekam ale warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia jest możliwość wklejenia zdjęcia ale ja nie dostałam niestety 😞 bo zabrakło papieru

ja byłam na zwykłym USG na prenatalne się nie wybieram, lekarz powiedział że ciąża rozwija się prawidłowo i ma wszystko na miejscu więc nie ma chyba potrzeby robić badań prenatalnych, a dziecko ma 6 cm od główki do pupci 🙂

a widok naprawdę cudny aż łzy miałam w oczach 🙂 no i naprawdę policzyliśmy z lekarzem paluszki 🙂 nawet widziałam jak zgina rączki w łokciach 🙂 co do płci to nie mam w ogóle przeczuć, ale i dobrze nawet bo w pierwszej ciąży byłam pewna że będzie chłopak a mam córeczkę z czego bardzo się ciesze oczywiście 🙂bo marzyłam o córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No fajnie maiha tak zobaczyc maluszka, co:-) Ja musze czekac do 20 tyg a to tak dlugo....ach, pewno chodzisz taka rozanielona dzisiaj co...:-).

Co do porodow to nie ma co zakladac, moze byc eksprsowow albo zolwio,hehe. U mnie bylo 16 godz a przysiegam, jak sie zaczelo, to myslalam, ze raz dwa i po sprawie bedzie....no ale wszystko da sie przezyc a medycyna moze pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Ja z doświadczenia wiem ,ze z porodami to różnie bywa rodziłam trzy razy i każdy poród był inny.Jednakże mam nadzieje że tym razem gładko pójdzie.Co do USG to ja mam kolejny termin za dwa tygodnie i już nie moge się doczekać momentu w którym zobaczę maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usg właśnie w okolicach 12, 13 14 tygodnia jest jednym z lepszym bo w tedy na monitorze możemy zobaczyć całe dziecko, w późniejszym czasie już się całe nie mieści na ekranie i widzimy albo rączki albo nózki czy brzuszek, oczywiscie kazde USG jest super 🙂 ale na tym etapie widzimy nasze maleństwo w całej okazałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja tam nigdy nie przesypiam nocy bo zawsze raz do lazienki musze. No a pewno niedlugo mi sie zacznie wielokrotne kursowanie.... No ale moja mala ostatnio nie pozwala nam sie wyspac bo sie budzi i chce do naszego lozka i prowadzimy z nia dlugie nocne negocjacje....wiec ogolnie troche chodze jak zombi...ale miejmy nadzieje, ze sie polepszy.
Maiha, konczy CI sie pierwszy trymestr, jak mdlosci? Lepiej? W ogole, poprawia sie wam dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke mdłości ciągle mam ale już tyle nie wymiotuje co wcześniej, powoli zaczynam coś jeść, niepokoi mnie tylko że mam chęć wyłącznie na słodkie ale nie na czekoladę tylko na cukier, dodaje go sporo do herbaty i jak robie jakies danie to zazwyczaj jest z cukrem-wszytsko byłoby ok ale ja mam cukier na górnej granicy normy wiec lekarka mi zabroniła go jeść ach muszę się sprowadzić do porządku i przestać go jeść

a wy macie jakieś ulubione potrawy?? ja jem chleb z maslm kwasna smietaną i posypuje cukrem:P alebo płatki owsiane z melkiem i cukrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach ten cukier...no ale musisz sie pilnowac kochana.
U mnie dalej slabo z jedzeniem. Czasem cos zjem jak mi nie "smierdzi" za bardzo, ale wrocila mi ochota na grejpfruty...teraz jem calego grejfruta i popijam sokiem grejfrutowym 🤪 No i czekolade podjem ale zwykle jem za duzo na raz i narzekam zaraz jak mi zle, wiec mi maz zaczal wydzielac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki wkoncu znalazlam chwilke zeby cos napisac 🙂 U mnie juz duzoooo lepiej jesli chodzi o mdlosci 🙂 wreszczie a juz myslalam ze sie caly czas tak bede czula. Teraz moge jesc prawie wszystko ale u mnie inaczej niz u ciebie maiha ja nie mam wogole ochoty na slodkie za to kwasne tonami moge jesc 😉 ogorki kiszone,grejfruty, sliwki, itp
Jesli chodzi o spanie to nie moge ostatnio jakos zasnac, krece sie okropnie-normalnie spie na brzuchu a tutaj juz bardzo sie nie da, brzuszek sie troszke zaokraglil
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po dłuższej nieobecności 😉 niestety praca pochłania...
Ja oczywiście jakbym wogóle nie była w ciąży 😮 poza roznącym brzuchem 😜
W końcu się doczekałam i jutro mam w południe wizytę 🤪 Normalnie odliczałam dni już 🙂 Mam nadzięję zobaczyć maleńkiego Szkrabika 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
ja tam teraz dziwnie chętnie jem ziemniaki z masłem (ugotowane w całości, nie tłuczone z masłem), niestety mięso mi "śmierdzi" i nie jestem w stanie zjeść kotleta... jeszcze bułkę z szynką przeżyję, więc chociaż tyle mięsa jem...
też mam problem z zasypianiem, ale za to rano (do południa, a nierzadko także po południu) śpi mi się świetnie 😉 najwygodniej mi ostatnio na brzuchu... a trochę boję się tak spać, bo jednak wystaje i nie chcę go cisnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...